Teğmen
02 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 9 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar herkese merhaba, kuzenim iphone 5c sahibi. Telefonda yaklaşık bir aydır sahte lightning kullanıyordu, iki gün önce telefon kablonun sahte olduğunu veren uyarıyı gösterdi fakat bir aydır böyle bir sorun yoktu. Telefon uyarıyı verdikten sonra işler kötüye doğru gitmeye başladı. Telefon çok hızlı sarj tüketiyordu ve ısınıyordu, bataryayı değiştirdik ısınma problemi çözüldü fakat şarjda yine sıkıntılar var bekleme modunda çok hızlı düşüyor telefonun çalışma ve bekleme modundaki sarj tüketim değerleri neredeyse aynı. İnternette yaptığım araştırmalarda sahte sarj kablolarının U2IC chipini yakabileceğini okudum acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Not: Telefon Amerika'dan gelme garanti süresi doldu.
Arkadaslar calistigim is yerinden ayrilmak istiyorum. Sozlesmemde taraflar sozlesmeyi ihbarsiz ve tazminatsiz feshedebilirler maddesi var. Ben tazminat falanda istemiyorum sadece bu hafta sonuna isten ayrilmak istiyorum. Bu maddeyi kullanarak isten istedigim.zaman ayrilabilir miyim ? Islem olarak neler yapmam gerek ? Isverenle konustum hatta cok oncesinden konustum onlari magdur etmeyecek bir sure once ama isi yokusa suruyorlar.
Arkadaşlar çarşamba günü 14.30 da Leipzig'den Türkiye'ye uçağım var. Salı gecesini Dresden'de geçireceğim acaba Dresden'den Leipzig havaalınına ulaşımı nasıl sağlarım ve ne kadar sürer. Bu şehirlerde yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Almanca hiç yok gibi ingilizce derdimi anlatabilcek seviyedeyim.
Arkadaşlar çarşamba günü 14.30 da Leipzig'den Türkiye'ye uçağım var. Salı gecesini Dresden'de geçireceğim acaba Dresden'den Leipzig havaalınına ulaşımı nasıl sağlarım ve ne kadar sürer. Bu şehirlerde yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Almanca hiç yok gibi ingilizce derdimi anlatabilcek seviyedeyim.
Arkadaşlar merhaba, 16-21 şubat tarihleri arasında berlin gezisi yapacağım. Berlin'de kesinlikle gidilmesi görülmesi gereken yerler nerelerdir tavsiyelerinizi bekliyorum. Birde ulaşımı nasıl sağlamalıyım ? Vereceğiniz küçük tüyolar çok işime yarayacak. Şimdiden teşekkürler
Olaydan kısaca bahsedeceğim yardımlarınızı bekliyorum.

23.09.2010 tarihinde Bursa Ringafon Vodafone bayiinden sony eric. W715 marka telefon aldım. Telefonu aldığım yer faturaya farklı bir IMEI numarası yazmış. Bunu telefonu garantiye gönderdiğimde benden faturayı istemeleri sonrasında farkettim. Hemen bayi ile iletişime geçerek faturayı düzeltmelerini söyledim. Oradaki sorumsuz kişilere bu işi anca 2 günde yaptırabildim ve teleservice mail ve faks yolu ile ulaştırmalarını söyledim yaptılar mı bilmiyorum, ben kendimde mail ve faks çektim. Vodafone bayi ile yaşadığım bu sorunun ardından işin içine teleservice dahil oldu.

Teleservice telefonun üretim tarihinden garanti süresi dolduğu için telefonu garanti süresi dolmuş olarak kabul etmiş. Telefonla irtibata geçerek faturamın olduğunu ve telefonumun garantisinin bitmediğini belirttim, benden faturayı istediler bende vodafone'la olan sıkıntıyı giderdikten sonra faturayı onlara ulaştırdım. Buna rağmen telefon garanti kapsamı altına alınmadı ve son olarak telefonun yedek parçası bulunamadığı için geri göndereceklerini söylediler. Bende eğer telefon tamir olmuyorsa muadil telefonu istiyorum dedim. Ordakiler biz bu konuda birşey yapamıyoruz sony ile görüşmeniz lazım dediler. Yuh dedim birde sony mi girecek işin içine.

Arkadaşlar birçok kişi garantiye gönderdiği telefonu yerine muadil telefon aldılar bende niye böyle bir sorun çıktı anlamıyorum. Telefon geri geldikten sonra fatura ile tekrar yollamayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım ?

Not: Daha önce konu açmıştım.
Arkadaşlar 23.09.2010 tarihinde vodafone bayiinde sony ericsson w715 marka cep telefonu satın aldım.
Telefonum bozulduğu için geçen hafta telefonu garantiye göndermesi için vodafone bayiine bıraktım. Bugün teleserviceden yaptığım cihaz sorgulamada telefonum garantisinin dolduğu yönde bir bilgi gördüm fakat garanti süresi dolmadı (2 yıl). Aradım müşteri hizmetlerini ve sorunumu anlattım görevli faturayı faks veya mail yoluyla ulaştırmamı istedi (vodafone bayiindeki eleman faturaya gerek olmadığını söyleyip almamıştı).
Buraya kadar olanlar normal karşılanabilir fakat faturayı incelediğimde benim telefonumun IMEI numarası ile faturada yazan IMEI farklı çıktı. Telefon markası olarak sony ericsson w715 yazıyor fakat IMEI numarası samsung bir telefona ait. Yani bu faturayı teleservice yollasam bile birşeye yarayacağını sanmıyorum. Bende vodafone bayiini aradım ve sorunu anlattım ordaki görevli elimdeki iki IMEI numarsını aldı ve faturanın faksını istedi yarın faturayı faks çekeceğim bakalım.
Sizce bu durumda neler yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bu olay gerçekten sinirlerimi bozdu.
Arkadaşlar 23.09.2010 tarihinde vodafone bayiinde sony ericsson w715 marka cep telefonu satın aldım.
Telefonum bozulduğu için geçen hafta telefonu garantiye göndermesi için vodafone bayiine bıraktım. Bugün teleserviceden yaptığım cihaz sorgulamada telefonum garantisinin dolduğu yönde bir bilgi gördüm fakat garanti süresi dolmadı (2 yıl). Aradım müşteri hizmetlerini ve sorunumu anlattım görevli faturayı faks veya mail yoluyla ulaştırmamı istedi (vodafone bayiindeki eleman faturaya gerek olmadığını söyleyip almamıştı).
Buraya kadar olanlar normal karşılanabilir fakat faturayı incelediğimde benim telefonumun IMEI numarası ile faturada yazan IMEI farklı çıktı. Telefon markası olarak sony ericsson w715 yazıyor fakat IMEI numarası samsung bir telefona ait. Yani bu faturayı teleservice yollasam bile birşeye yarayacağını sanmıyorum. Bende vodafone bayiini aradım ve sorunu anlattım ordaki görevli elimdeki iki IMEI numarsını aldı ve faturanın faksını istedi yarın faturayı faks çekeceğim bakalım.
Sizce bu durumda neler yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bu olay gerçekten sinirlerimi bozdu.
Makarnayı çok pişirmeyeceksiniz, yağının kıvamınıda tutturdunuz mu tamamdır.
Erken olgunlaştım galiba, umarım erken çürümem...
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Vodafone
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 747
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 47.131 (Bu ay: 22)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.