Şimdi Ara

Ultrabookların yeterliliği ve bazı sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanım amacım: Bilgisayar müh. okuyorum. Taşıması kolay ve şık bir bilgisayar arıyorum. Render da yapıyorum. Oyun oynatmaması sorun olmayabilir ama onun haricinde sorun çıkartmamasını istiyorum. Aklımda Dell, MSI, Asus ve Apple var.

Bütçe: maks. 8 bin lira

Aradığım sistem: 16gb ram/i7 işlemci/512gb ssd/ekran kartı?/çözünürlük full hd-4k?

1: Ultrabook görünüm olarak çok güzel fakat film izleme ve office programları dışında ısınma sorunu çıkaracağını düşünüyorum. O kadar para vermişken de bunlarla yetinmek istemiyorum. i7 işlemci, 16gb ramle sadece film izleyip kod yazmak istemiyorum. Bunları çok daha uygun fiyatlı bir laptopla yapabilirim. Amatör olarak video editi yapıyorum ben(Sony Vegas Pro).

2: Ekran boyutu olarak 15"düşünüyorum. 13" çok mu küçük olacaktır? Film de izlemeyi düşünüyorum.

3: Ekran kartı ve çözünürlük konusunda da yardımcı olabilir misiniz?

4: Macbook aynı fiyata çok daha düşük donanım sunuyor, değer mi? Bu bütçeye nasıl bir macbook alabileceğimi bilmiyorum fakat şu önemli: Mesela bir macbook bir ultrabook aldım. İkisinin de pil ömrü 10 saat. 1 sene sonra baktığımızda macbook pil ömrü 8 saatken ultrabookun pil ömrü 5 saat olabilir mi? Yani kaliteden bahsediyorum. Uzun ömürlü bir şey arıyorum.

Genel olarak kafamdakileri yazdım. Bütün sorularımı cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.