Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ultra X-Connect 500w Güç Kaynağı

26
Cevap
0
Favori
2.141
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Ultra X-Connect 500w Güç Kaynağı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2561 Mesaj

Bilgisayar bileşenleri dünyasında, mod hobisinin son iki yılda geldiği noktadan etkilenmemek elde değil. İlk olarak markalı kasalarda basit ışık ve yan kapakta açılan pencerelerle başlayan bu hobi, şu zamanlarda fenomen haline gelmiş durumda. Başlangıçta her firma yada kişinin kendi geliştirdiği fikir zamanla yayılıp son kullanıcıya sunulur hale geldi. Mesela portatif güç kablosu fikrini ilk görüğüm zaman çok etkilenmiştim fakat elimde bunu yapacak olanaklar yoktu. Ultra Products adlı firma portatif kablo moduna el atmış ve güç kaynaklarıyla beraber seri üretime geçmiş.

Ultra Products, 12 yıldır alıştığımız standart beyaz kalıplar içinde bilgisayar parçaları üreten bir firma. Son iki yıllık trende onlarda katılarak, oyuncular ve hardcore bilgisayar kullanıcısı diye tabir ettiğimiz kesim için ürün yelpazesini genişletmiş durumdalar. Piyasaya son çıkan ürünlerinden biride yukarıda sözünü ettiğim portatif kablolu güç kaynakları.

Ultra X-Connect 500W adındanda anlaşılabileceği gibi 500 watt lık bir güç kaynağı ve en büyük özelliği kabolarının portatif olması. Şeffaf kasa içerisinde değişink led seçenekleriyle gelen ürünün şeffaf olmayan ve daha yüksek yada düşük güçteki modelleride mevcut.

Resimlerden de görebileceğiniz üzere kasalarını modifiye etmek isteyen kullanıclar için harika bir ürün. Performans konusuna gelince 500 watt lık bir güç kaynağından beklenildiği gibi çalışıyor fakat tek sorun fazla yük binmelerinde 12v hattının biraz düşüş göstermesi. 110 dolarlık fiyatı göz önüne alındığında performansı çok iyi. Sonuçta bu fiyatıyla Enermax, Antec, Tagan gibi ürünlerle karşılaştırmak yanlış olur. Sadece performans değil kasa içi soğutmada da, gereksiz kabloların sökülmesi ile hava akımının engellenmesi sorununu ortadan kaldırarak soğutmayada yardımcı olan bu ürün yurt dışında bir çok siteden editörün tercihi ödülünü almış durumda.

Sayfanın Linki : http://www.ultraproducts.com/product_info.php?products_id=162

|
    |

• Binbaşı
    1794 Mesaj
    sirf şekil...
    |
    |

500 watt lik güç beslemeside ilgi çekici TÜRKİYE'de bu kaç paradır ki ?
    |
    |
    Best
    |
    |
    Q6600@3.8G__1.385v__Vid1.2125v_Thermalright Ultra-120 Extreme__ 2x NANOXIA FX12-1250 __DFI Lanparty DK P35-T2RS__Crucial Ballistix Tracer 2*2Gb_HİS 5850 Cooling_Thermalright HR-03 GT ___Sandisk 120GB Extreme SSD __ 22'' Samsung SyncMaster T220 __Logitech MX1000 _Logitech G15___ Nova Killer __GIGABYTE 3D AURORA 570 Case_ Silverstone Olympia 850W

Windows 7 x64
  • Yarbay
    2028 Mesaj
    110 dolar yurtdısı fıyatı olan bı urunu ben tagan 480 karsılastırırım:)
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

110 dolar yurtdısı fıyatı olan bı urunu ben tagan 480 karsılastırırım:)

Çok fazla shipping ücreti var ben frozencpu'da incelemiştim
    |
    |
    o modüler kabloladan biri kaybolsa veya arızalansa kalırsın ortada!!

antec neo 'da da var bu sorun, soketli olanları tamir etmek zordur
    |
    |
    |
    |
    bence güzel fakan ben arkadaşımda gördüğüm 12cm altan fanlı psu dan sonra eski sitil olanlar hiç hoşuma gitmedi ama kablo olayı güzel ama performansıda önemli tabii ki bana full doluyken bile aynı güçü verebilecek bir psu lazım tavsiye edebileceğiniz bir marka model varmı şimdiden sağolun saygılarımla
    |
    |
  • Binbaşı
    1307 Mesaj
    uffff çok güsel yafs
    |
    |
    sli öncesi güzel bir gelişme , çünkü iki ekran kartı takmak her güç kaynağının harcı değil.
    |
    |
  • Binbaşı
    1254 Mesaj
    bende uzun zamandır hep böyle bir güç kaynağı düşünmüşümdür. kabloların takılıp çıkarılması haricinde kablo boylarınıda ayarlayabilek şekildeyse çok güzel olur. ben 520wattlık aerocool marka bir psu kullanıyorum ve o kadar gereksiz kablolar varki kasanın içi tam kaos ortamı. şeffaf kasa kullanınca hiç şık olmuyor.
    |
    |

HTC One™

Time to unleash your brilliance. HTC.
    HTC One First Look / Introducing the New HTC One / HTC One Promo
  • Yarbay
    3325 Mesaj
    keşke kablolar ayarlansa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guenen -- 6 Ekim 2004, 21:06:51 >
    |
    |

We are all just prisoners here, of our own device.
  • Yarbay
    6161 Mesaj
    harika bişey ya hem tipi
    hem özellikleri
    hem gücü
    |
    |
    tagan ve zalman kadar sessizmi acaba buda cok muhim.
    |
    |
  • Yarbay
    2028 Mesaj
    sanmam ama daha sekıllı oldugu kesın
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: uakapalı

tagan ve zalman kadar sessizmi acaba buda cok muhim.

Bende pek sanmıyorum ama kablo olayı ve dizaynı gerçekten güzel.
    |
    |
    bu urun benım antec neopower ı aldıgım yerde 94$ suan shipping 40$. Neopower ın fiyatı 159$ demek türkiyede 210$ falan olur??
    |
    |
    Gigabyte Aorus Pro Wifi İtx
    Gigabyte Aorus DDR4 3200 Mhz
    İntel 9700K @4.8 Ghz / Coolermaster Nepton 140XL
    MSİ Ventus RTX 2080
    Samsung 970 Evo 500GB x2
    Seasonic Prime 750W Platinum
  • Yarbay
    2474 Mesaj
    kasa içi dağınıkığa bi çare olarak gözüküyor fakat fiyat yönünden keselerde dağınıklığa yol açabilir
    |
    |
    |

We are all just prisoners here, of our own device.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
SEO
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,387
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.