Şimdi Ara

Ülkemizde hatasız boyasız anlayışı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Algı Hocam, ne kadar çekici gelirse o kadar ihtimal artıyor, gerçekler farklı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrocity

Bir de olmayan ozellikleri isaretleyenler var.. 90 model sahin koltuk isitma iseretliyor.
    cahillik başa bela. Üçkağıttan değl o. veya oturunca ısınıyor, onu kastetmiş de olabilir
  • Ülkede düzgün yol yok arabanın her yerinden ayrı bi gıcırtı gelir çizik göçük dolu arabada en boşundan teneke ama hatasız boya yok iste 10 bin fazla

• Daha güzeli var, 0 km si 100000 lira olan araca 110000 isteyip üstüne birde bu fiyata alamazsınız yazanlarla doldu ortalık. Plakayı taktığın an 5000 düşer minimumda zaten. Ama yok işte bunu anlatamazsın sonrada satılmıyor 0 km satışı arttı oluyor.

Zamanında benim 55000 isteyip saçma sapan teklifler aldığım aracı yetkili bayi benden 56000 liraya alıp 60000 lirayada pek güzel sattı. Aracın sağ tarafında ön çamurluk ve kapı sacı değişimiş arka kapı ile çamurluk boyalıydı. Ki hasarlı halinide gören zaten değişmeden düzelir diyordu ama gereksiz yere esnekliğini kaybetmiş parçalarla uğraşmamak için değişmişti.

Özetle, fiyatı yüksek tutup yağlayıp ballayacaksınki satasın. Herşeyini yazıp açık sözlü olursan uzak duruyor insanlar.

• Hatasız : 2 değişen, 4 boya

Boyasız : 3 parça lokal

• sinoplu kullanıcısına yanıt
    Şişirilmiş 10.000₺ hasar kaydı var😂😂😂

• Hatasız.1 parça değişen 2 parça boya var.

Geçenlerde Facebook araç ilanında gördüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde en uyuz olduğum durum; malum sitede hasarsız araçları seçiyorum filtreden,kasıtlı hasarlı koyuyolar.Kendileri onaylasalar ilanlar dayamışlar robotu
  • Ben de geçenlerde bir ilan gördüm hatasız boyasız yazıyordu. en altta da komple boyalı yazmışlar.

Şaka gibi gerçekten.
  • Valla Hocam ucuzu da pahalisi da ayni. Malum sitenin filtreleme sistemi bence iyi calismiyor. Aracin donanim paketini secince otomatik olarak isaretlese iyi olabilirdi.
    Yurtdisi bazi arac satis sitelerinde satis icin (VIN) numarasi yani aracin sasi numarasini ister ve girdiginizde neyi var neyi yok otomatik isaretler..

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrocity -- 13 Temmuz 2018; 23:18:17 >
  • ARABA ALMA AREFESİNDEYİM. KARDEŞİM BOYA YOK DİYENİN KAPUTTA BOYA ÇIKMASI MI DERSİN YOK EFENDİM KEFİLİM ARABADA BOYA YOK DİYENİN KOMPLE BOYALI ÇIKMASI MI DERSİN YOK ABİ MİLLET KÜFÜR YEMEKTEN ZEVK ALIYO...
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrocity

Valla Hocam ucuzu da pahalisi da ayni. Malum sitenin filtreleme sistemi bence iyi calismiyor. Aracin donanim paketini secince otomatik olarak isaretlese iyi olabilirdi.
    Yurtdisi bazi arac satis sitelerinde satis icin (VIN) numarasi yani aracin sasi numarasini ister ve girdiginizde neyi var neyi yok otomatik isaretler..

Edit:imla
    Bizim daha çok fırın ekmek yememiz lazım o seviyeye gelebilmemiz için

• etraf dolandırıcı kaynayınca insanlar da mümkün olduğunca boyasız vuruksuz araç arıyıor. böyle araçlara rağbet olunca da boya vuruk olan bile hatasız boyasız diye başlık atıyor. kısır bire döngü yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatasız kelimesi zaten duruma uygun bi kelime değil. Üretim hatası mı yok? Hayır tamirat gördü işçilik hatasız????

Değişen yok. Arızalı parçalar hatasız bi şekilde tamir edildi.

Bi arkadaş kapıda ezik var yazmış. Kapı ezik olması ya da tamponlarda daha derine gitmeyen sıkıntılar gerçekten çok önemsiz şeylerdir. Fiyat tabiki düşer çünkü bunları yaptırıp binmek istersiniz ve bu masraftır. Hatta bir araba almışsın alıp direk keyifle binmek istersin doğal olarak. Ama adam kendisi yaptırmış fiyat düşmek yerine ben yaptırırım demiş bu seferde değişen var????

Parça değişmiş mi değişmemiş mi? Değişmiş. Bitti. Orjinal parçayla değişmiş başka kusur da yok sıfır gibi olmuş. Hayır değişmiş bitti.

Yine de bütün bunlar aşılırdı. En kötüsü kaybolan dürüstlük ve güvenilmez hale gelen insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 14 Temmuz 2018; 0:29:23 >
  • bilmem kaç bin tl hasar kaydı var. şişirilmiş söndürülmüş.

hangi parçalar değişmişmiş tamir görmüş. yazsanıza işte adam gibi.
  • Ben kesinlikle öyle insanlardan araba almam.boyasiz diyip sonra kabutta 1 karış boya var dedi mi o iş biter bende

• quote:

Orijinalden alıntı: SinanKkner

Hatasız : Araç kullanılırken hiç hata yapılmamış - hız sınırını geçmemiş - kırmızı ışıklarda beklemiş - dönerken sinyal vermiş gibi anlıyorum ben.

Öyle değil mi yahu.

Boyasız : Antipas ile gezen - fabrikada boyandıktan sonra vuruğu kırığı güneş yanığı olsa bile gerile gerile boyasız denmesi için yaptırılmamış araç.

Bu da mı böyle değil :)

Arkadaşlar bırakın bu takıntıları al satcı galerici ya da aracını almadan satmayı düşünen tipler yapsın.

Son 3 aracım :

Honda Civic 6 parça boyalı. ( yolda giderken buralarım boyalı ağrıyor dediğini duymadım hiç.) Yetkili servis bakımlı. geçmişi çok düzgün.
    Skoda Yeti: 1 parça boyalı (yetkili servis yüzü görmemiş araba ama 1 parça boyalı. hiçbir zaman güvenemedim kullanırken.
    TYT Corolla: 3 boya 1 değişen. bu da ağrım var, kanamam var felan demiyor. Neden ? adam arabaya bakmış.
    Yetkili serviste düzenli bakım yaptırmış. Özenmiş.

Hiçbir alacağım araca boyası var mı diye sormadım. büyük kaza yaptı mı diye sordum ve bakımlarını sorgulattım. çok şükğr sorun yaşamadım alırken de satarken de. 3 lira aşşağı aldım. kar etmeden 3 lira aşşağı sattım hiçbir problem yaşamadım.
    Hocam biz insanlara güvenmiyoruz. İlanlara baktıysanız hep saksı düştüğü için kaput boyandı yazar. Şimdi buna kim inanır? O yüzden kaputunda işlem olan arabanın kaza fotoğrafı yoksa uzak duruyorum. Bilmem neresinde boya var ama hasar kaydı yok, fotoğraf yok. Tamam da sen bunu nerede yaptırdın, hangi usta ne şekilde yaptı. Ben ilk kazada buradan sıkıntı yaşayacak mıyım? Veya bakıyorum adam 3 ay önce aldığı arabayı ev alacağım için satıyorum diyo. Yalan, arabada sorun var. Satıp başka alacak. 3 ay önce aklın neredeydi ev alacağını planlamamış mıydın?

Neyse uzun lafın kısası bizim ülkede taklalı arabayı bile toplayan ustalar, önü başka arkası başka arabadan kaynak yapılmış arabalar olduğu sürece bunlara ön yargıyla bakarım

• Hatasız kul olmaz diye bir laf var malum,aynı şekilde ısıtmalı garajda özenle sakladığınız ve yılda 12 defa adet yerini bulsun diye marşa bastığınız bir aracınız yoksa,24 saat dışarda olabilecek her türlü tehlike altında kalan bir metal yığınında boya ya da hata/kusur aramamak çok aptalca.

En basiti işyerimin önünde park halindeki aracımın arka camına fırtıma esnasında,bir binanın çatısından tuğla düştü,pekala tavana da düşebilirdi,ya da en kötüsü bir insanın başına da düşebilirdi.

O tuğla 15 cm yön değiştirip tavana düşse benim aracım taklalı muamelesi görecekti denyolar tarafından.
  • seyhat kullanıcısına yanıt
    bunu yazanların genelde arabaları pert oluyor ya da komple boyalı takla atmış vs..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.