Şimdi Ara

Ülkede Kriz Var (!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben kendim öyle gezen tozan bir birey değilimdir. İnternette falan da avmler dolu diyenlere gülüyordum ne alaka diyordum...
    Birkaç aydır sevgilim var ve haliyle bayağı bir yer gezdik. Hava soğuk ve yağışlı olduğundan ötürü hep kapalı mekanlara gidiyoruz. Genelde avm ve kafeler. İstanbuldayız yüzlerce avm binlerce kafe var. Onlarca farklı avmye, yüz kadar farklı kafeye gitmişizdir. Gün fark etmeksizin her yer ağzına kadar dolu. Kafelerde oturacak yer bulamıyoruz. Yemek yiyeceğiz siparişi alıyoruz oturmak için dakikalarca avmyi turluyoruz. Taksimdeki 5-6 katlı starbucksta oturacak yer bulamadık inanır mısınız? Elimize alıp çıktık dışarı.
    İstisnası yok, her avmde her bölgede geçerli bu. Hadi zengin bölgelerdeki (beşiktaş, bakırköy, beyoğlu...) avmleri anladık, esenlerde bağcılarda gaziosmanpaşadaki yerler de tıka basa dolu? Haftaiçi git dolu, haftasonu git dolu, sabah git öğlen git akşam git hep dolu...
    Otoparka arabayı park edemiyorum. Her gittğimizde istisnasız ağzına kadar dolu. Otoparkta yer ararken öyle lüks araçlar görüyorum ki.. her otopark lüks araç kaynıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aberrant Warden -- 21 Mart 2018; 21:59:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eyy Modddy gör bu değerlendirmeyi gör sen neye göre notumuzu düşürüyorsun? Pirinç, saman bile ithal ediyoruz artık para bizde.

• Bıktım şunu gördüm ülke zengin aslında fakirlik kalpte konularından.

• Yine avm ler ile ekonomiyi bağdaştıran bir tip

Millet oralara sosyalleşmeye gidiyor her yere avm yaparsan başka nereye gidecek bu millet

• 248. Geleneksel "AVM'lerin doluluğundan yola çıkarak ekonomik durum analizi ve ekonomik kriz olmadığının kanıtlanması" konusuna hoşgeldiniz.

• Sokaklarda da lüks arabalar hayli fazla ve arabadan geçilmiyor. Ama azıcık vergi güncellemesiyle kıyamet kopuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bende millet istediğini yapabiliyorken "baskı var" diyenlerden ve millet keyfi için rahatça para harcayabiliyorken "kriz var" diyenlerden bıktım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arabalar kredi,alışverişler kredi kartı ile..yarın bir gün Kredi kartı zedeler yine hortlayacak!

• Akp lilerin söyleyebilecek başka sözü kalmadı galiba. Çok yazık yahu, 15 yılın sonunda adamların bu insanlara verebildiği son şey bu kaldı: "arkadaşınızla buluşunca bir kafeye oturup çay içebiliyorsunuz, şükredin"

Yazık lan, yazık...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Açıkçası bende millet istediğini yapabiliyorken "baskı var" diyenlerden ve millet keyfi için rahatça para harcayabiliyorken "kriz var" diyenlerden bıktım.

Naber kanka.

Öncelikle baskı var,ölüyoruz diye sızlayanların derdi başka. Rahatlık verildiğindede isyan seferleri düzenlemekteler onlar.

Gelelim kritik ortam meselesine. OHAL yüzünden kaç aydır işler berbat halde. Düzgün kazanamıyor işveren-çalışan. Kriz var. 2008'den beri hemde. Öyle olmasaydı devlet yeraltı madenlerinin sahalarını yabancılara aşırı ucuza satmış olmazdı.

Ufakta örnek verdim. Hayırlı günler.

• Bunların derdi ekonomi vs değil. Uydurma hepsi uydurma ülke gayet iyi durumda. Bunların derdi İslamcı bir partinin başa gelmesini ÇEKEMEMEK.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

Sokaklarda da lüks arabalar hayli fazla ve arabadan geçilmiyor. Ama azıcık vergi güncellemesiyle kıyamet kopuyor.

Türkiye'de ortalama araç yaşı 13.

Ülkede toplam satılan araç sayısından fazla BMW, Audi ve Mercedes satıldı geçen sene Almanya'da.

Lüks segment(o da d dahil) toplam satışların yüzde 3'ü

Arkadaşım ya matematik hatalı ya sen hadi bakalım.

• Bazı şeyleri almadım geçen sene bugün nerdeyse yüzde 50 den fazla artış var küçüğünden büyüğüne bir çok üründe. Araçlar desen zaten alıp başlarını gittiler. Cebine 150 bin tl koyup çıksan sıfır 2 litre dizel d segment araba alman mümkün değil . 1.6 c ler bu paralara çıktı. Evler desen tek çalışan biri ömrünü ipotek ettirmesi lazım. Kriz yok tafralarını geçin. O avm de bu avm de gezenler kredi kartı ile mi ödüyor yoksa nakit mi ay sonu asgariyi ödeyip geçiyorlar

• İstanbul nüfusu 15 milyon. Arap turistleri saymıyorum.
    Başka konuda da dediğim gibi satış danışmanlığı yapıyorum. Mağaza 40 bin yapıyorsa günlük, cironun yarısı Araplardan geliyor. Kalan miktarın yarısından fazlası da kartlı alışveriş.

• her hafta birisi çıkıp ben zenginim kriz yok. ben fakirim kriz var. diye konu açıyor.

• Dün oto sanayideydim , sanayi bomboş iş yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Akp lilerin söyleyebilecek başka sözü kalmadı galiba. Çok yazık yahu, 15 yılın sonunda adamların bu insanlara verebildiği son şey bu kaldı: "arkadaşınızla buluşunca bir kafeye oturup çay içebiliyorsunuz, şükredin"

Yazık lan, yazık...

Ne desinlerki baska? Disarida avm dolasip, cay iciyorsan kriz yoktur diyorlar mecburen.

2001de bile bunu yapanlar, hatta gercekten zengin gibi harcayanlar vardi. Kriz boyle bir seyse o zaman 2001de kriz degildi.

• 2008'den beri battık,öldük,bittik zaten.bu kriz çığırtkanlığı bitmedi gitti.

• 0 mesajli uye

Bunlara cevap verene bile blok aticam artik

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

0 mesajli uye

Bunlara cevap verene bile blok aticam artik

Oyş 20 bin mesajlı üye, dediğiniz kanun hükmündedir hocam

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.