Şimdi Ara

Ülke Gündemi bölümünde 'tartışma oluşturma' suçu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu forumda bazı sözler ve ifadeler hakaret kapsamında olmadığı için normal. Başka hangi sözler hakaret kapsamında değil? Örneğin "cahil" bu sözü istediğin gibi kullan, hakaretten beter hallere sok, yine de bu forumda hakaret olarak kabul edilmiyor.

Şimdi.. yukardaki mesaj hiçbir bilgi de içermeyen, sadece hakaret amaçlı bi mesaj. Yani az da olsa iPhone 12 üzerine bi fikir üretse bi bilgi verse üstüne hakaret etse, yok. Salt hakaret. Peki bu mesaj silindi mi, mesajın sahibine bir yaptırım uygulandı mı?

Bence bu forum ile cok uğraşılmamalı, alternatif platformlara yönelinmeli. peki nedir o platformlar. Sadece örnek bir tane:

https://forum.donanimhaber.com/p2p-tabanli-guvenli-iletisim-platformu-tox--138319076

Başka alternatifler de var. Alternatiflere yönelmediğiniz ve bulunmaz Hint kumaşı gibi sadece bir yere eğildiğiniz sürece bazı problemlerin çözülmesi de zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Örneğin "cahil" bu sözü istediğin gibi kullan, hakaretten beter hallere sok, yine de bu forumda hakaret olarak kabul edilmiyor.

Öyle bir şey yok. Bir üye başka bir üyeye karşı ileri geri denebilecek şekilde çok aşağılayıcı bir tonda konuşursa kolaylıkla ceza alabilir. Zaten böyle mesajlar hep şikayet edilip ceza alıyor. İkincisi burada konu sahibince şikayet olmadan yöneticilerin ceza vermesinin meşru olmadığı gibi bir hava yaratılmış ama gerektiğinde bu meşru bir iştir ve aksini düşünmek yanlıştır. Hiçbir üye şikayet etmese dahi bazı hareketler yöneticiler tarafından forumun düzeni ve seviyesi gereği tolere edilemez veyahut görmezden gelinemez, misal küfürlü mesajlar atmak gibi. Forumun herhangi bir yerinde bir yönetici küfür edimine denk gelirse sırf şikayet olmadığı için bunu atlamaz. Ayrıca çok açıktır ki şikayet olmasa bile küfürden rahatsız olan birileri hep çıkacaktır, bu konuda da konu sahibinin daimi sözlü kavga çıkarma ve sürdürme çabasından rahatsızlık duyduğunu dile getiren üyelerin çıkmış olması gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nat Alianovna kullanıcısına yanıt
    Hocam ben küfürlü mesaja ceza verilmiyor demedim ki. Cahil sözcüğünü doğaçlayarak hakaret olarak kullanan mesajlara ceza verilmiyor dedim ve bu durumu defalarca yaşadım. Örneğin bi keresinde şunun gibi bir yorum aldım "senin gibi cahilini görmedim. sana cahil dediğim için cahillerden özür diliyorum" bu mesajı şikayet ettiğimde bırakın mesaj sahibinin ceza almasını, mesajı silinmedi bile! İşte o zaman kanaat getirdim ki, bu forumda cahil sözcüğü ile her türlü doğaçlama yapmak, hakaret amaçlı kullanmak serbest.Silinmeyen mesajlardan birinin SS'ini gönderebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 15 Aralık 2020; 2:48:17 >
  • Bölüme baktım,
    Zaten 7-8 kişi olan bölümdeki iktidar yanlısı ben dahil 6 kişi uzun süre 3-4 ay ceza almış.
    Ama CHP'li tayfadan uzun süre ceza alan 1 kişi yok.

İktidar yanlıları bölümü allak bullak ediyor iftira hakaret, küfür, aşağılık mesajlar atıyor, ama CHP'li tayfa TRT spikeri maşallah 1 tane ceza alan yok.

Bu hiç normal bir durum değil, art niyet olduğu çok açık.

• Benim o bölümde cezam biteli yaklaşık 10 gün oluyor.

Bir kaç mesaj yazdım, gelen cevaplara ve genel olarak seviyeye baktım. Aynı irin çukuru.

Engelim olmamasına rağmen asla o bölüme yazmayacağım.

Kime neyi ispatlıyorsun, birisini mi ikna edeceksin, etsen ne kazanacaksın ?

Boşu boşuna saçma sapan, sabit fikirli, hakaret etmeden kendisini ifade edemeyen, içi nefret dolu, aslında ilk başta kendisinden nefret eden sorunlu insanlarla muhatap oluyorsun.

Bırakın kendi kendilerine nefret saçsınlar.

• Burada kimse para karşılığı çalışanlarla tartışmak zorunda değil. Bu konuda parti farketmez. Akp veya chp mhpli olabilirler ama normal üye olmalı. Cebine üç kuruş para verilip buraya dadananlarla niye tartışalım ki? Chp trolü varsa aynı laf onun içinde geçerli.

Bazılarına parayı veriyorlar bir bakmışın aylarca yok ama bir anda foruma dalmış yazıyorda yazıyor. Ne zaman para kesiliyor ortadan kayboluyor. Bir kere adamın kendi fikri yok ne dedilerse onu söylüyor bunlarla hiç tartışmadan bloklamak en temizi.

• Tek hakaret içerikli mesajım yok yani ben öyle biliyorum ama bana sayısız hakaret var burda köpek mi dersin ak troll paralı elaman vs vs

Balon Patladı dedim diye uyarı cezası aldım sadece gülünç ;)

Bu forumda İktidarı sadece eleştirebilirsin desteklersen bir zaman sonra kelleni alır yönetim (BAN YERSİN)

• Heh bide Melih Gökçek i savunuyorum diye demediklerini bırakmazlar yeri gelince de özgürlük derler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Asaf1

Tek hakaret içerikli mesajım yok yani ben öyle biliyorum ama bana sayısız hakaret var burda köpek mi dersin ak troll paralı elaman vs vs

Balon Patladı dedim diye uyarı cezası aldım sadece gülünç ;)

Bu forumda İktidarı sadece eleştirebilirsin desteklersen bir zaman sonra kelleni alır yönetim (BAN YERSİN)

İşte DonanımHaber mağduru bir Ak Parti seçmeni daha. Sizin gibi hiç hakaret küfür etmemiş ama 3-4 ay ceza almış birçok Ak partili üye var PM'den konuştuğum, onlar da aynı şekilde adminlerin gazabına uğramış.

Benimde aynen, tek hakaretim tek küfürüm yok ama 4 ay ban. .
    Ak Parti seçmenine bölümde uyduruktan teyyare saçma sapan ağır cezalar veriliyor ve kasten bölümden uzaklaştırılıyor.
    CHP'li hakaret küfür çetesine ise 3-4 gün veriliyor, o da verilirse!

Şimdi de dolar bölümüne yazamıyorum.
    Konuda CHP'li çeteler dolar hariç herşeyden konuşup cumhurbaşkanına hakaret tehdit dahil iktidara her türlü nefret kusarken,ben Mansur Yavaş'ın sahte faturalarını koydum diye engellendim.
    Beni konu dışı yazdım diye engelliyorlar, ama sürekli konu dışı Ak Parti aleyhine yazan CHP çeteleri gidin bakın hala o bölümde yazabiliyor.
    Ak Partiliye yasak.
    CHP'liye serbest!

Birşey yazıyorsun seksen tane CHP'li hakaret, küfür, iftira, çamur mesajları atıyor, ceza alırız diye onlara aynı aşağılık ifadelerle karşılık vermiyorsun ama yine ceza alan sen oluyorsun, bu sefer de yediğin tonlarca hakaret iftira küfürle kalıyorsun.

Yani bölümün adminleri onlara ceza vermemekle kalmıyor, size de bol bol hakaret ve küfür ettiriyorlar.

Bakın yukarıda o bölümdeki CHP'li çeteden 2 tane üye var mesaj atmış. Yine iftira çamur diz boyu.
    Birini abartısız elli defa şikayet ettim 4 "güncük" ceza vermişler zahmet etmişler.

Bakın ceza alıyoruz ya bari adam gibi ceza alalım, ağızlarının payını verip anladıkları dilden konuşalım öyle değil mi.

• Ve fake yani yeni açılan 1-2 aylık hesaplar ile tehditler de siz boyu

Kişisel birine hakaret etmedim ama çok yedim zaten bekliyorlar ki hakaret edeyim ben her şeyin farkındayım

Ortaya bir laf atıyoruz lafı öyle bir algılıyolar öyle bir mağduriyet yaratıyorlar ki birde yaftaladıkları argümanları görsen ;(

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.