Şimdi Ara

Ufak bir yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, cahillikten soruyorum; aküyü doldururken aynı zamanda kullanırsak dolum süresinin uzamasıyla ters orantılı, ömrü kısalır mı? :D Yani doldururken aynı zamanda kullanılır mı? Yani sürekli bir akım geçişi olacak üzerinden. Hiç boş durmayacak neredeyse, sürekli boşalıp sürekli dolacak. Yada 2 akü alıp doldur/boşalt mı uygulamak mantıklı?

• Telefonu sarjda kullanmakla ayni sey :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman güzel. Ben laptop pilleri gibi sanmıştım. Çok çabuk bozuluyor bu meretler. O zaman sorun yok. Teşekkürler :)
  • lethegraff L kullanıcısına yanıt
    Sarj kontrollu cihaz olursa sorun olmaz, aku sarj olunca keser, bosalinca doldurur. Akunuz canli kalir.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    şarj kontrol devresini kendim yapmaya kalksam, çok zorlar mı? Bildiğiniz güzel açıklayıcı bir şeması var mı bu devrenin? 12 volt 45 amper akü dolduracağım.12v 4,5-5 amper dolum yapması gerekiyor sanırım değil mi?
  • Baba akü yok baba akü komple yok

• Şarjı mı bitmiş la? Tabi farları açık bırakırsan bitip gider..
    Help me!!
  • Araba kullanırken aynısı oluyor zaten sıkıntı olmaz. Kurşun aküde böyle bir şey söz konusu değildir

• Değil mi, değil mi? Bende öyle düşünmüştüm :D Peki buhttp://forum.donanimhaber.com/m_101964262/f_//tm.htm#101964262 konuya da zamanınız varsa bakabilir misiniz? Şarj kontrol devresi ile ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lethegraff -- 25 Ocak 2015; 12:00:44 >
  • lethegraff L kullanıcısına yanıt
    Lm317 ile sarj kontrol devresi var,, akimi ayarlanmaz, akuyu voltaja gore sharj eder. Aku 14v oldugunda sarji keser. İsterseniz 2n3055 ile arac konjektor devresi var,, 2n3055 yerine 2sa 1943 veya 2sd5200 kullana bilirsiniz (birinden biri hangisi 2n3055 in npn/pnp uyuyorsa onu kullanin. Akmi guclu olur hine 14v olunca keser. Arac regulatoe devresi daha basit ama akimi fazla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.