Şimdi Ara

Ucuz protein kaynakları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
11
Favori
38.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • f/p ürünü protein değerleri yüksek besinleri buraya yazarsak herkes için faydalı olucaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacobıan -- 23 Ekim 2012; 17:50:32 >

• Midye, süt ve süt ürünleri, ton balığı, yumurta, tavuk göğsü ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balotelli

Midye, süt ve süt ürünleri, ton balığı, yumurta, tavuk göğsü ..

hazır alınabilecek direk marka ve fiyat lütfen
  • Snickers. antrenmandan önce göm
  • Antrenman önce süt tüketmek insülini gereksiz yere yükseltir ve protein emilimini yavaşlatır mide de uzun süre kalır, antrenman esnasında mide şişkinliği, gaz yapar ve enerji de vermez.

Snickers antrenman sonrası uygun olur.

bu tür ürünleri tüketmek yerine, antrenmandan önce kompleks karbonhidratlara yönelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Antrenman önce süt tüketmek insülini gereksiz yere yükseltir ve protein emilimini yavaşlatır mide de uzun süre kalır, antrenman esnasında mide şişkinliği, gaz yapar ve enerji de vermez.

bu tür ürünleri tüketmek yerine, antrenmandan önce kompleks karbonhidratlara yönelin

kompleks karbonhidratlardan örnek alalım
    arkadaşlar konunun amacı anlaşılmadı beslendiğiniz ürünlerin protein değerlerini fiyatlarını felan yazın et,süt vb. şeyleri herkes biliyor
    örnek tadım leblebi içinde 26 gr protein var tabi biraz yedikten sonra tıkınıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacobıan -- 17 Ağustos 2012; 18:49:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Talk2MyHand

quote:

Antrenman önce süt tüketmek insülini gereksiz yere yükseltir ve protein emilimini yavaşlatır mide de uzun süre kalır, antrenman esnasında mide şişkinliği, gaz yapar ve enerji de vermez.

Makarna, ekmek, pirinç, tahıl ürünleri, sebzeler..

• quote:

midyenin ne gibi yararı var anlayamadım ağır metaller yok mu bunun içinde
  • quote:

quote:

arkadaşlar konunun amacı anlaşılmadı beslendiğiniz ürünlerin protein değerlerini fiyatlarını felan yazın et,süt vb. şeyleri herkes biliyor
    örnek tadım leblebi içinde 26 gr protein var tabi biraz yedikten sonra tıkınıyorsunuz

leblebide bitkisel protein var bu sana pek bişey kazandırmaz ha yararlımı yararlı tabi ama hayvansal protein kadar değil hayvansal protein sana hacım kazandırmana yardımcı olur leblebi yerine haşlanmış yumurta yada tavuk yemek daha iyidir 26 gr bitkisel protein alcagıma 10 gr hayvansal protein alırım daha iyi

bitkisel proteinleri arada atışrımalık olarak yesen daha ıyı yanı öglen yemek yedın 2 saat geçti 2-3 avuç leblebi ye karnın doysun

• quote:

Midyeler denizde ağır metalleri toplarlar, bu da vücudumuza girdiğinde bir daha çıkmaz ve ölüme giden yavaş yollardan biridir. kansere davetiye çıkaran yiyecek grubunun önde gideni. Bir de regl oluyor bu mahluk. Konserve ton balığı da ağır metaller içeriyor uzak durmak lazım. Parası olmayana tavuk ve yumurta yeter.
  • lor peyniri süt
  • bi karışım yapmayı planlıyorum ama fikirleri alayım başka ne eklenebilir
    1ltsüt (yağsız )
    1tane muz
    6,7tane ceviz
    1avuç fındık
    bunların hepsini karıştırip mikserde karıştıricam antrenmandan sonra 0,5lt lik şişede tuketicem başka içine ne koyabilirim tadı cok onemli değil ayrı konu acmak istemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 28 gram hızlı sindirilen protein tozu yaklaşık 3 lira ya mı ne geliyor.

Makarna yumurta ve tavuk göğsü tavsiye edebileceklerim arasında.
  • quote:

bi karışım yapmayı planlıyorum ama fikirleri alayım başka ne eklenebilir
    1ltsüt (yağsız )
    1tane muz
    6,7tane ceviz
    1avuç fındık
    bunların hepsini karıştırip mikserde karıştıricam antrenmandan sonra 0,5lt lik şişede tuketicem başka içine ne koyabilirim tadı cok onemli değil ayrı konu acmak istemedim

böyle bomba karışımlara ihtiyac var aslında konu açsanda olurdu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

lor peyniri süt

tat olayı aşılırsa evet en ucuzu lor peyniri

ayrıca yulaf ezmesinide unutmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Player 1

quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

lor peyniri süt

tat olayı aşılırsa evet en ucuzu lor peyniri

ayrıca yulaf ezmesinide unutmayalım

Lor konusunu daha önce de yazdım aynen kopyalyayım:

Benim annanemin inekleri vardı yıllarca mandıracalık yaptı bu yüzden lorun da çökeleğinde, peynirin de nasıl yapıldığını maaile biliriz; lor sütten yapılır kazanda kaynatılan süte tuz atılır ve süt kesilir lor peynirleri topak topak yukarıya çıkmaya, yağı ayrılmaya başlar. Geleyim 2 liralık lorlara; Bozulmaya yakın sütler de hemen lor yapılıp yağı ayrıştırılır ve tereyağı yapımında kullanılır işte açıktan aldığınız lorlar bu lorlardır sanayi üretimi tereyağı margarin gibi yağlar için kullanılan peynir namına bir şeyi kalmamış kireç gibi tatsız tuzsuz lorlardır bir nevi posadır. Marketlerde satılan 500 gramı 4-5 lira olan lorlar doğru olanlardır çünkü lorun yavan tadı olmaz hafif ıslak olur, tatlımsı bir tadı olur sütten üretildiği içinde %20 whey gerisi süt proteinidir. Bir de ülkemizde haddinden fazla abartılan bir gıda, yumurta yeseniz kat kat daha fazla fayda görürsünüz.

• yeri burası mı bilmiyorum ama itanbulda tulum lorunu nerden bulabilirim.Önceden migrosta var dı ama artık satmıyorlar
  • Yumurta ve tavuk göğsü.

Ton balığı fiyattan kaybediyor. Süt ve peynirin içerisinde ise protein kadar yağ ve/veya süt şekeri bulunur. Onun için protein ölçeğinde f/p oranında yumurta ve beyaz etin gerisinde kalırlar.

Karbonhidrat bombası gofret önerenlerden koşarak uzaklaşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brian Damage -- 26 Ekim 2012; 2:28:27 >
  • quote:

bi karışım yapmayı planlıyorum ama fikirleri alayım başka ne eklenebilir
    1ltsüt (yağsız )
    1tane muz
    6,7tane ceviz
    1avuç fındık

Aynes-Tick Tack... bu karışımı paketli alabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LSG -- 26 Ekim 2012; 13:03:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Protein açıısndan en ucuzu ve en çok protein barındıranı Protein tozu değilmidir?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.