Şimdi Ara

Ücretsiz MMORPG Arayanlara 20 Oyun Tavsiyesi Güncel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
13.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 15 yıldır oynarım bu tür oyunları aklınıza gelebilecek hepsini oynadım sayılır. Şimdiye kadar en çok heyecanı hangisinden aldım diyorsanız (ücretliler hariç aşağıda bana böre en iyisinden itibaren yazacağım. Ayrıca kendi youtube kanalıma da bu oyunları playlist olarak yükledim. Her oyunu karakter yaratma ekranı, oyun içi menüleri ve oynanışı olarak videolara yansıtmaya çalıştım. Oyun seçiminde size daha fazla yardımcı olacaktır. iyi seyirler.

Youtube Playlist İçin:https://www.youtube.com/watch?v=7SYvsYM4aBQ&list=PLUoUAxr4717S0Pw420oGyG9h7-1Q49Ns2&index=1

2015 in en iyi 20 MMORPG Oyunları ( TOP 20 Best Free MMORPG July 2015 ) Oyunlar sıralı şekilde sayfanın aşağısına doğru sıralanmıştır.

Videolar HD kalite olup 5-15 dk arasıdır. Her videoda karakter yaratma, oynanış ve oyun içi bütün menülerin görünümleri vardır.

1-Aion Online

2-Skyforge

3-PWI Perfect World International

4-Marvel Heroes 2015

5-Tera

6-Neverwinter

7-Vindictus

8-Elsword

9-Drakensang Online

10-Archeage

11-Eden Eternal

12-Forsaken World

13-Allods Online

14- Runes of magic

15-Shaiya

16-C9 Continent of the Ninth Seal

17-4story

18-Echo of Soul

19-Scarlet Blade

20-Swordsman

https://www.youtube.com/watch?v=7SYvsYM4aBQ&list=PLUoUAxr4717S0Pw420oGyG9h7-1Q49Ns2&index=1

https://www.youtube.com/playlist?list=PLUoUAxr4717S0Pw420oGyG9h7-1Q49Ns2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysl01 -- 22 Temmuz 2015; 19:00:21 >

• içinde mmorpg olmayan ve ücretsiz olmayanlar var.

örneğin elder scrolls online ücretsiz değil. ücretli.

The Mighty Quest For Epic Loot birde bu mmorpg değil sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

içinde mmorpg olmayan ve ücretsiz olmayanlar var.

Neverwinter oynayan adam aion oynamaz mesela aion çok yavaş ve sıkıcı gelir. Neverwinter çok daha hızlı çünkü. Ayrıca aion neverwinterın verdiği hasar alma ve haar verme etkisini o hissi veremez.

O sebepten aion o liste içinde artık çok etkisiz kalıyor.
  • Treth kullanıcısına yanıt
    neverwinterda açık dünya ve aionun mücadeleci pvp durumunu yaşatamaz bana sorarsan aion neverwinterdan fersah fersah iyi oyun ama tabi gameforgeun elinde alev aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhileoSophia

neverwinterda açık dünya ve aionun mücadeleci pvp durumunu yaşatamaz bana sorarsan aion neverwinterdan fersah fersah iyi oyun ama tabi gameforgeun elinde alev aldı

Açık dünya konusunda haklısın ama ben oyun oynarken oynadığım karakteri vücüdumun bir parçası elimin bir uzantısı gibi hissetmek isterim. Vuruş hissi darbe hissi karaktgerin ben istediğim an istediğim tepkiyi vermesi . Hareket hızı. Bu konularda Aion çok yavaş kalıyor. Neverwinter da karakterin tepkime süresi aiondan çok daha yüksek.
  • quote:

Haklısınız elder scroll aylık ücretli idi ben ilk çıktığında almıştım ama ben oyunu bıraktıkran sonra o da guild wars gibi sadece oyunu bir kere ücretle al sonra hep bedava oyna oldu diye duydum. Elderin listede yeri yok konu başlığına göre tabiki. Ama playlisti sürekli güncelliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysl01

quote:

Haklısınız elder scroll aylık ücretli idi ben ilk çıktığında almıştım ama ben oyunu bıraktıkran sonra o da guild wars gibi sadece oyunu bir kere ücretle al sonra hep bedava oyna oldu diye duydum. Elderin listede yeri yok konu başlığına göre tabiki. Ama playlisti sürekli güncelliyorum.

Alıntıları Göster
    Skyforge ekle bakayım oraya

• quote:

Orijinalden alıntı: Stannis Baratheon

Aklınıza gelebilen sevdiğiniz bütün ücretsiz MMORPG leri yazabilirsiniz hepsini video kaydı ile listeye ekleyeceğim. Listeyide sürekli güncellerim.
  • quote:

quote:

Aklınıza gelebilen sevdiğiniz bütün ücretsiz MMORPG leri yazabilirsiniz hepsini video kaydı ile listeye ekleyeceğim. Listeyide sürekli güncellerim.

tera'yı da koyabilirsiniz en iyi ücretsiz mmorpg'lerden birisi şuan piyasada.
  • quote:

quote:

quote:

tera'yı da koyabilirsiniz en iyi ücretsiz mmorpg'lerden birisi şuan piyasada.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar dediğiniz oyunları da hem buradaki sıralamaya hem de youtube listesine ekleyeceğim.

Bugün Marvel Heroes 2015 i denedim ve beklediğimden çok daha iyi bir oyun çıktı. Çizgi roman tadında mı desem yoksa çizgi roman tadındaki filmleri gibi mi desem bilmiyorum ama oynanışı, atmosferi ve heyecanı tavan yaptı bende :)) Marvel Heroes 2015 i hem buraya hemde youtube oynatma listesine ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysl01 -- 7 Temmuz 2015; 23:00:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Açık dünya konusunda haklısın ama ben oyun oynarken oynadığım karakteri vücüdumun bir parçası elimin bir uzantısı gibi hissetmek isterim. Vuruş hissi darbe hissi karaktgerin ben istediğim an istediğim tepkiyi vermesi . Hareket hızı. Bu konularda Aion çok yavaş kalıyor. Neverwinter da karakterin tepkime süresi aiondan çok daha yüksek.

kardeş sen aion'u ne kadar oynadın ? aion combat olarak oldukça hızlı bir oyun.

• Treth kullanıcısına yanıt
    Aion bence nw den daha hızlı.Uçma kaçma olaylarıda var.NW'de shiftle takla atma falan var bence oyunun en kötü yanı orası.Okçu 5-6 defa geri kaçıyor suikastçi 4 defa takla atabiliyor bunları yaparkende damage vurulmuyor.Birde vurduğum zaman vuruş sesi geliyor damage atmıyor bilmiyorum lagtanmıdır nedir.Aion'da birde karakterler ufak nw deki gibi büyük değiller.
    Sonuç olarak aion genel olarak daha hızlı nw ise kaçınma skilleriyle hızlanıyor.Bu iki oyundanda iyi oynanışı Tera sunuyor.Tera çıkalı 5 sene oldu oyun hala rakipsiz.Şu yeni karakter gelse hemen oyuna başlayacam.

Vuruş hissi konusuna gelirsek vuruş hissi olursa oyun yavaşlıyor.Wow'da ne vuruş hissi var ne skill efekt ama milyonlar oynuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nephiss

quote:

quote:

Aionu ilk çıktığı anda aldım yaklasık ara ara 4 sene oynadım 50 aylık civarı hediye vardı sanırım hesapta hesap hala bende bıraktım sayılır artık girmiyorum spatalos elyo tarafındaydım Xblanka(cleric) ama şu anda paralı oyunlarda dahil en oynanabilir ve içinde ne ararsan bulabileceğin en iyi oyun tabi ki bence. Charımfree to play den önce generalken satışa çıkarmıştım ama en çok 400 tl veren oldu satmadım. keşke satsaydım :)))

Aionla neverwinter ı karşılaştırmamak lazım. eğer karşılaştıracaksak neverwinter bütün özellikleri ile sönük kalır ama neden 2. sıraya koydum derseniz aiondan sonra en zevkle oynadığım oyundur. Ben oyunların devasa dünya da geçmesine, hızına bosssları, skilleri nasılına bakmıyorum genel anlamda zevk alıyorsam oynarken bana yeterli.

Guild Wars ıda 2006 dan beri hala ara ara oynuyorum o da çok farklı kitlesi olan bir oyun bir çok yönü ile klasik mmo lardan farklı ama her oynadığımda ilk zamanki gibi heycanlı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysl01 -- 8 Temmuz 2015; 4:45:23 >

• quote:

Aionu ilk çıktığı anda aldım yaklasık ara ara 4 sene oynadım 50 aylık civarı hediye vardı sanırım hesapta hesap hala bende bıraktım sayılır artık girmiyorum spatalos elyo tarafındaydım Xblanka(cleric) ama şu anda paralı oyunlarda dahil en oynanabilir ve içinde ne ararsan bulabileceğin en iyi oyun tabi ki bence. Charımfree to play den önce generalken satışa çıkarmıştım ama en çok 400 tl veren oldu satmadım. keşke satsaydım :)))

Aionla neverwinter ı karşılaştırmamak lazım. eğer karşılaştıracaksak neverwinter bütün özellikleri ile sönük kalır ama neden 2. sıraya koydum derseniz aiondan sonra en zevkle oynadığım oyundur. Ben oyunların devasa dünya da geçmesine, hızına bosssları, skilleri nasılına bakmıyorum genel anlamda zevk alıyorsam oynarken bana yeterli.

Guild Wars ıda 2006 dan beri hala ara ara oynuyorum o da çok farklı kitlesi olan bir oyun bir çok yönü ile klasik mmo lardan farklı ama her oynadığımda ilk zamanki gibi heycanlı oluyor.

dostum aslına bakarsan sorum treth içindi, ayrıntılı açıklama için teşekkürler.

ayrıca aion her ne kadar gameforge'un elinde heba olsa da hala piyasadaki en iyiler arasında. hele hele vuruş hissi ve hız derseniz bu konuda zaten laf edilmeyecek bir oyun.

• quote:

quote:

quote:

İlk çıktığı zamanlar 6 ay kadar filan oynadık.. Sonra ben sıkılıp bıraktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Aion bence nw den daha hızlı.Uçma kaçma olaylarıda var.NW'de shiftle takla atma falan var bence oyunun en kötü yanı orası.Okçu 5-6 defa geri kaçıyor suikastçi 4 defa takla atabiliyor bunları yaparkende damage vurulmuyor.Birde vurduğum zaman vuruş sesi geliyor damage atmıyor bilmiyorum lagtanmıdır nedir.Aion'da birde karakterler ufak nw deki gibi büyük değiller.
    Sonuç olarak aion genel olarak daha hızlı nw ise kaçınma skilleriyle hızlanıyor.Bu iki oyundanda iyi oynanışı Tera sunuyor.Tera çıkalı 5 sene oldu oyun hala rakipsiz.Şu yeni karakter gelse hemen oyuna başlayacam.

Vuruş hissi konusuna gelirsek vuruş hissi olursa oyun yavaşlıyor.Wow'da ne vuruş hissi var ne skill efekt ama milyonlar oynuyor.

Teraya ya lafım yok o oyunda şu anda son gelen patch ile ( 65 ) lvl bir tank yaptım yaparken de bayagı eğlendım ne yalan soyleyeyım ama aionu hayal mayel hatırladıgım ıcın belkıde .. Aklıdma oyle kalmıs.

• quote:

Neverwinter oynayan adam aion oynamaz mesela aion çok yavaş ve sıkıcı gelir. Neverwinter çok daha hızlı çünkü. Ayrıca aion neverwinterın verdiği hasar alma ve haar verme etkisini o hissi veremez.

yaptığın yorum aion'a iftira niteliğindedir. Aion'u 6 sene oynadım. Bunun yanında listedeki oyunların çoğunu ve listede yer almayan oyunlarıda denedim. Sen Aion u ya pentium II pc ile oynadın ki hasar verme etkisi yok demişsin yada hiç pvp ye çıkmadınki oyun yavaş demişsin. Bana şimdiye kadar pvp si en hızlı gelen oyun aiondur. yine grafik olarak en devasa özelliğe sahip oyunda aiondur. Hasar etkisi hissi vermez demen gerçekten çok komik olmuş insan bir youtube a girer bir aion pvp si izler öyle yorum yapar. Hani rift desen tmm diyecem. dediklerin tam olarak rift e uygun. rift online çok yavaş hatta oynadığımen yavaş oyun ve hasar hissi yaşanması hususunda en kötü deneyimim. ama pvp içerik olarak rift online dan iyisinide görmedim. buda ayrı bir şey

• quote:

Orijinalden alıntı: limon2015

quote:

yaptığın yorum aion'a iftira niteliğindedir. Aion'u 6 sene oynadım. Bunun yanında listedeki oyunların çoğunu ve listede yer almayan oyunlarıda denedim. Sen Aion u ya pentium II pc ile oynadın ki hasar verme etkisi yok demişsin yada hiç pvp ye çıkmadınki oyun yavaş demişsin. Bana şimdiye kadar pvp si en hızlı gelen oyun aiondur. yine grafik olarak en devasa özelliğe sahip oyunda aiondur. Hasar etkisi hissi vermez demen gerçekten çok komik olmuş insan bir youtube a girer bir aion pvp si izler öyle yorum yapar. Hani rift desen tmm diyecem. dediklerin tam olarak rift e uygun. rift online çok yavaş hatta oynadığımen yavaş oyun ve hasar hissi yaşanması hususunda en kötü deneyimim. ama pvp içerik olarak rift online dan iyisinide görmedim. buda ayrı bir şey

Evet rift gerçekten yavaş bir oyundu. Aionuda öyle hatırlıyorum gerçi ben hiç pvp yapmam sadece pve oynarım oda var şimdi. Aion üzerinden çok uzun vakit geçti belki o sebeptendır.

• quote:

peki dostum eyvallah, sana da fazla yüklenmeyelim simdi.

söylediğimiz gibi aion gerçekten hızlıdır, artı vuruş hissini de en iyi hissettiren oyunlardandır. ha tavsiye eder miyim? gameforge'un elinde olduğu için malesef...
  • quote:

quote:

peki dostum eyvallah, sana da fazla yüklenmeyelim simdi.

söylediğimiz gibi aion gerçekten hızlıdır, artı vuruş hissini de en iyi hissettiren oyunlardandır. ha tavsiye eder miyim? gameforge'un elinde olduğu için malesef...

Ne yaptı kı paraya mı dondurdu işi. ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.