Şimdi Ara

Uçak Fobisi İçin Sakinleştirici Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
87.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar 14 Eylül günü uçuşum var ve beni fena halde strese sokuyor. Açıkçası ataklarımı engelleyecek çarpıntımı azaltacak ve gerginliğimi alacak bi sakinleştirici ilaç tavsiyesi istiyorum. İlk uçuşum değil bir kaç kez uçuş yaptım ve her uçuştan sonra bu fobinin şiddeti arttı. Kapı kapandığı andan itibaren genel bi panik atak hali oluyor bende. İniş ve kalkışlarla ayrıca havadayken sallanmalarda bu durum tekrar ediyor. Daha önce bu fobisini bu tarz sakinleştirici yoluyla engelleyen kişiler olduysa tavsiyelerini bekliyorum. Not: Alkol kullanmıyorum. Şimdiden teşekkürler.

• 14 eylül

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne derece strese giriyorsun bilmiyorum ama korkacak bişey yok bence ilaçla onla bunla çözüm bulmaya çalışmak yerine uç gitsin

• Annem Xanax içerek binmişti. O da hayatta binemem diyodu binmek zorunda kaldıydı. Ama xanax yeşil reçeteyle satılıyor yanlış hatırlamıyorsam

Uçuştan yarım saat felan önce içmen yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nobel Adayı -- 12 Eylül 2016; 19:59:45 >
  • Tranko buskas tavsiye ederim.
  • Binme. Ya da kafan güzel olduğunda bin.

Bu uyuşturucuyu bırakanlar için verilen haplar var. Ondan iç. Tam bi mal yapıyormuş insanı. Bizzat tedavi edilen birini tanıyorum ve o da bana aynen böyle dedi.

Fobi yüzünden oluşan stres ve gerginliğin nelere yol açacağının bir sınırı yok. İlk dakikada bile ölebilirsin. O yüzden kalkış öncesi strese girersen uçaktan atarlar seni. Ondan sonra kalkış yapar uçaklar.

Çok çok ciddi bir durum.

• Biladerim kafandaki korkuları yen gerisi hikaye. Dünyada en tehlikesiz en az kaza oranı olan şey uçak yolculuğu. Kendini şartlarsan şimdiden, hayatın boyunca bununla uğraşırsın.

• ekipten iki kırmızı iste tamam miss
  • Ben de çok korkuyorum

Bu mesaja eklenen görseller:

Uçak Fobisi İçin Sakinleştirici Tavsiyesi Uçak Fobisi İçin Sakinleştirici Tavsiyesi Uçak Fobisi İçin Sakinleştirici Tavsiyesi

• Ilk bindigimde cam kenarinda oturmustum kanat tarafi sag. O zaman korkmustum ucak kalktiktan bir sure sonra sag kanat tarafindan manvevra yapmisti o an tirsmistim ama ondan sonra 4 kere daha bindim en son bindigim antalyadan gelirken ariza yuzunden 3 saat rotar yapmis bir ucakti. Bir cok yolcu ucakta hidrolik arizasi var diye binmemisti dusun artik

Korkmaya gerek yok pin gitsin

• Binme hocam bizim bi arkadaş düştü, öldü. Ben de bir kere tam düşçekken zıplayıp kurtulmuştum. (Asansör misali)
  • kartal190387 K kullanıcısına yanıt
    öncelikle nereden nereye ucuyosun? kaç saat kısaca?

Bende türkiye isviçre ucusu gerçekleştirdim . Bende ucaktan çok yükseklik korkusu vardı . Ankara ....> sabiha gökcen .....> isviçre şeklinde aktarmalı olarak gittim. work and travel tarzı hem calıstım hem gezdim. TEK BASIMA Gittim. İstanbulda tamda kesistigim kızlarla yan yana oturduk yabancı kızlardı :D Allahtan koridor tarafında oturuyodum. Boing 737 tipi uçakla gittim 2 seferede. Sonda kalkıs pistine girdi (runway) ilk motorları calıstırınca biraz korkarsın. Sonra uçak hızlanırken herkes uyanır her yer titrer o an korkma işte :D
    not pencereler açık olmak zorunda: sebebi herhangibi kalkıs süresinde problemi görmen için . Eger bu olmasaydı ucak kalkıs esnasında düşen ucaklardaki yolculara acayip rekor tazminant ödenmesi gerekir.

Kalkıs sırasında ucak burnunu havaya dikiyor az ama sen öyle lunaparktaki gibi dik gibi gitmiyorsun. cok hafif. Ve en garip duygu o ilk kalktıktan 10 saniye sonra eger 15 ve üzeri koltuktan sonra nötüne (anladınız ) bişey oluyor tüm kan oraya hücüm ediyor zaten ucakta havaya degişik şekilde cıkıyor ankarsın.

Kalktıktan sonra 5-6 dakika içinde anons gelir tel felan telefonları açın derler.

• 2 mg xanax veya ben cok kotu oluyorum dersen rivotril

• Dünyada en güvende olduğun an havadaki an olabilir haberin olsun :D
  • Ville Valo tavsiyesi :Birkaç şişe bira...
  • Pasiflora tabiki
  • Hocam dideral isinizi gorur. Kalp atislarinizi duzene sokar. Genellikle sunumlardan once heyecani bastrmak icin aliniyor.

• uçağın düşerken yandığını hayal et
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.