Şimdi Ara

Ubuntu vs Manjaro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ubuntu ile Manjaro arasında kararsız kaldım. Günlük kullanım dışında fm ve civ5 oynuyorum. Belki 1-2 benzer oyun daha. Benim için önemli olan başta ekran kartı olmak üzere driver problemi çıkarmaması ve uğraştırmaması. Ufak tefek sorunları terminal ile çözebilirim, araştırmayı severim falan ama bunun için sürekli zaman ayıramam.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bir de desktop environment olarak ne tavsiye edersiniz? Sistemim oldukça güçlü. KDE ile XFCE arasındayım. Ama önerilere de açığım. Stabil olması önemli. Dediğim gibi linux kullanayım istiyorum ama acı çekmek istemiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Driver konusunda Linux Mint daha iyi. O da Ubuntu tabanlı bir işletim sistemi. Eğer oyunları Steam üzerinden oynuyorsan ve oyunların Linux desteği varsa sorun olmaz. Steam'a girip oyunun Linux desteği olup olmadığına bakabilirsin.
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    debian tabanlı dağıtımlar iyidir... ubuntu veya xubuntu 14.04.4 kurabilirsin, LTS
  • BasiliKalanCtrl kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: istemsizhareket

debian tabanlı dağıtımlar iyidir... ubuntu veya xubuntu 14.04.4 kurabilirsin, LTS

Teşekkürler. Neden arch değil peki? Rolling release olayı lts'den daha mantıklı ve kullanışlı değil mi?

okuduğum takip ettiğim inceleme sitelerindeki ve videolarındaki yorumlara/incelemelere dayanarak söyledim açıkçası, son karar yine de sizin tabi
    okuduğum takip ettiğim inceleme sitelerindeki ve videolarındaki yorumlara/incelemelere dayanarak söyledim açıkçası, son karar yine de sizin tabi ki...
  • bence şuanlık bana ubuntu daha iyi gibi geliyor yinede sizin bilceğiniz bir karar ...

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirusBro -- 1 Aralık 2018; 2:1:2 >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.