Şimdi Ara

UBİSOFT NE ZAMAN TÜRKÇE OYUN ÇIKARACAK (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
4.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ubisoft yanan klise vardı ya katedral ona para toplayan bir frima yani tam koyu fransız friması ve türklere karşıda pek sıcak tavır gösterdiklerini sanmıyorum yoksa onbinlerce satan AC serisine en azından bir türkçe yama yapma zahmetinde bulunurlardı.
    adamların tuzu kuru türkçe yama yapma zahmetinde bulnumazlar. batar gibi olurlarsa azcık daha para kazanmak için belki tr yama yaparlar :D
  • Cevap için Ubisoft'un yıllık yatırımcı raporuna bakıyoruz. İşte coğrafyaya göre satışların dağılımı:

UBİSOFT NE ZAMAN TÜRKÇE OYUN ÇIKARACAK

Fransa: %6 / Nüfus: 67 milyon
    Almanya: %7 / Nüfus: 83 milyon
    İngiltere: %6 / Nüfus: 56 milyon
    Avrupanın geri kalanı: %16 / Nüfus: ~500 milyon
    ABD/Kanada: %44 / Nüfus: 360 milyon
    Asya Pasifik: %17 / Nüfus: +1 milyar
    Dünyanın geri kalanı: %4 / Nüfus: 5 milyar

Başka söze gerek yok.
    Tüm rapor burada:https://ubistatic19-a.akamaihd.net/comsite_common/en-US/images/53ddr%20va%20final_tcm99-352601_tcm99-196733-32.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: HK-47

Cevap için Ubisoft'un yıllık yatırımcı raporuna bakıyoruz. İşte coğrafyaya göre satışların dağılımı:

Fransa: %6 / Nüfus: 67 milyon
    Almanya: %7 / Nüfus: 83 milyon
    İngiltere: %6 / Nüfus: 56 milyon
    Avrupanın geri kalanı: %16 / Nüfus: ~500 milyon
    ABD/Kanada: %44 / Nüfus: 360 milyon
    Asya Pasifik: %17 / Nüfus: +1 milyar
    Dünyanın geri kalanı: %4 / Nüfus: 5 milyar

Başka söze gerek yok.
    Tüm rapor burada:https://ubistatic19-a.akamaihd.net/comsite_common/en-US/images/53ddr%20va%20final_tcm99-352601_tcm99-196733-32.pdf
    Anlamaz bunlar basmaz anca ağlarlar. Ellerine sağlık.

• Bu tarz büyük firmalar deneme-yanılma yoluna gitmeden de raporlarla vs. o ülkede satış potansiyeli olup olmayacağını görebilir zaten. Türkçe dil desteğinin yaratacağı farkın bu işin maliyete oranını hesaplayıp eksi sonuca varıyorlardır. Ha buradan ekstra kar etme mantığında olmadan oyuncu dostu yaklaşımla dil desteği sağlayan firmalar da oluyor ama bu Ubisoft, EA falan artık corp. şirketler. Hiçbir şekilde duygusal yaklaşmazlar maalesef bu konulara. 10 sene sonra Türkiye ekonomik olarak uçtu diyelim (hayal dünyasında tabii, öyle bir şey imkansız) bakın nasıl da geliyor Türkçe oyunlar.

Bir de şunu unutuyoruz. Türkçe'miz maalesef bizden başka hiçbir yerde konuşulmuyor. İspanyolca, Portekizce falan birden fazla ülkede konuşulan diller. Keza, Afrika'da Fransızca konuşan ülkeler var. İngilizce'ye hiç girmiyorum. Almanca konuşan Avrupa'da 3-4 ülke var(Almanya, Avusturya, İsviçre'nin bir kısmı vs.) Yani Avrupa sömürgeci zihniyette zaten 100 yıl önce bir sürü ülkeye dilini dayamış. Sadece İngilizce gözümüze batıyor ama diğer diller de çok konuşuluyor. Türkçe'ye bildiğimiz şekliyle biz zaten 1930'lar da geçmişiz. Osmanlı zamanında tuttuğu yerlerde kendi dilini, eğitim sistemini yerleştirebilse şu anda sadece oyunda değil, kültür alanlarının birçoğunda bolca kaynak elimizde olurdu.

Bu saatten sonra boşuna beklenti içine girmeyin. İngilizce öğrenmekten başka çareniz yok. Sadece oyunda değil, hayatınızda kendinizi geliştirmek için İngilizce ekmek-su gibi bir şey olmalı. En azından orta düzeyde kendi kendinize bile öğrenirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoomBookTR

50.000 x 200 = 10.000.000 TL :D
    gerçekten para değilmiş. üstelik bunun hepsini türkçe çeviren şirkete verir kesin :D

şu anda zaten 50.000 satıyordur dil desteği çıkmadan.

dil desteği çıktığı anda kafadan 4-5 katı satar. yıl 3000 de olsa Türk düşmanlığı devam edecektir :)

Alıntıları Göster
    O zaman siz ceviri gruplarinin Turkce cevirmesini bekleyin. Ben de bundan sonra hic bir oyun icin arac yayinlamayacagim daha. Cunku bu yamalari cogu kisi korsanda oynuyor.
    Turkce yama yapanlarin emegini bile korsanla belese getirme yuzunden diger programci arkadas da herhalde bezdi bu korsan yama olayindan.
    Son 1 yildir hobi olarak arac yapiyordum. Yine belki yaparim ama hic bir araci yayinlamayacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: celikeins

O zaman siz ceviri gruplarinin Turkce cevirmesini bekleyin. Ben de bundan sonra hic bir oyun icin arac yayinlamayacagim daha. Cunku bu yamalari cogu kisi korsanda oynuyor.
    Turkce yama yapanlarin emegini bile korsanla belese getirme yuzunden diger programci arkadas da herhalde bezdi bu korsan yama olayindan.
    Son 1 yildir hobi olarak arac yapiyordum. Yine belki yaparim ama hic bir araci yayinlamayacagim.

Alıntıları Göster
    2. Darbeyi de sen vurdun abi bize :(

• quote:

Alıntıları Göster
    Bunun çözümü basit: Yamalar sadece orijinal versiyona uygun yapılır olur biter. Ağlayıp zırlayanları kale almayınız...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• HK-47 kullanıcısına yanıt
    Birazdan bahsedeceğim konuda bence en iyi cevabı siz verirsiniz Said abi.

Yerelleştirmede kelime başına ücreti *5 Dolardan hesaplasak örneğin Assassins Creed Odyssey oyununu ele alalım. 600.000 kelime mevcut.

600.000 x 5 Dolar = 3.000.000 Dolar eder.

3.000.000 x 5 TL = 15.000.000 TL ediyor.

Ortalama oyun fiyatını 400 TL den hesaplarsak

15.000.000 / 400 = 37.500 Adet minimum satış lazım.

Bilmiyorum olaya bu şekilde bir yaklaşım sergiledim. Ne kadar doğru ne kadar yanlış oldu. :)

Witcher 3 un o fiyatlarla ülkemizde 10.000 Adet sattığını düşünürsek bu fiyatlardaki oyunların 37.500 adet satması zor.

• celikeins kullanıcısına yanıt
    Al işte şimdi uğraş dur bi oyuna tool yapılacak diye veya yabancılardan medet um toolu paylaşacaklar diye onlarda zaten niye araç yapsın ki kendi dillerine hem altyazı hem dublaj geliyor bizde sürünüyoruz tool gelecekte çeviri grupları oyuna ilgi gösterecekte çevirip yayınlayacaklar da bide bu aşamaya kadar forumdaki boş insanların çevirenlerin morallerini bozma olayı da var tabii iki nokta sırt sırta ve senin yokluğunda batar bu Türkçe yama piyasası nerdeyse oyun içi altyazı olmayan indie oyunlara mahkum oluruz artık neyse geçmiş olsun artık forumdaki trollerin de içi soğumuş olur rahatlamış olurlar böylece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evladı fatihan -- 13 Ağustos 2019; 0:40:45 >
  • 5 dolar mı? 0,5 dolar olmasın o.
  • NeCRiS kullanıcısına yanıt
    Net bilgim yok bu konuda. Bende 5 dolar diye hesap ettim. Yıldız attım başına

• quote:

Alıntıları Göster
    Usta sen niye kendini üzüyorsun mesela ben hiçbir oyunu ilk çıkışında alamıyorum ama korsanda oynamıyorum oyuncevirinin ilk zamanlardaki orjinal oyun mesajı o kadar beynime işlemişki gerekirse 1 sene bekliyor indirimde alıyorum oyunu.Sayenizde artık indirimde türkçe yaması olan oyuna para veriyoruz hakkınız ödenmez.Ama korsancılarda ne olursa olsun maalesef tükenmez.

• Hani nerede Ubisoft Fransız Türk düşmanı diyenler?

Oyunlarını almazsak batar diyenler?

Orjinal oyun neymiş ya torrent alırım ne para verecem oyuna, x oyununa Türkçe yama yapsanıza yaaa diyenler?

Türkçe yama yapan gruplara, altı üstü yama yapıyonuz kardeş oyun yapıyonuz sanki yaa diyenler?

10 gün geç çıkartınca yamayı ana avrat sövenler?

Çeviri paralı olunca bunlar vergi versin nerede vergi levhan, bağıştı hani noldu, ergenlerin paralarını sövüşlüyor diyenler?

Daha durun bunlar iyi günleriniz. Kapı gibi rapor koymuş işi bilen işin içinde olan biri. Hala korsanı, torrent oyunu öven varsa daha da lafım yok. Oyun lükstür. Hobi gibi. PARAN YETMİYORSA ALMAYACAKSIN, OYNAMAYACAKSIN. Paran yetiyorsa alıp oynarsın. Her oyunu çıkınca almak zorunda değilsin durumun yoksa 1 yıl bekle 2 yıl bekle indirimle gayet uyguna al oyna.

Bu firmaların dini imanı para derken bunu kastediyordum. Ne ka ekmek o ka köfte.

• Raporları döken şirketler acaba bu dilleri neden eklemişler üstelik brezilya için seslendirme bile var nüfusları bizim bazı iller kadar olan yerleri kaale alan bir firmanın bizim dilden habersiz olması diye bir şey yok kafadan sallamıyorlar işte duygusallık falan yok adamların umrunda değil satsada satmasada bunlar ingilizcede oynuyor diyorlar

UBİSOFT NE ZAMAN TÜRKÇE OYUN ÇIKARACAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi machinegunneddie -- 13 Ağustos 2019; 5:36:48 >

• machinegunneddie M kullanıcısına yanıt
    Önemli olan nüfus değil satın alımın nüfusa oranı.. Anlamıyorsunuz heralde. O dediğiniz ülkelerde adamlar 300k, 400k oyun alıyor en azından bizde 10k'ya ödül veriliyor. O raporlardan bunu mu anladınız? Valla bravo size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulkathos

Önemli olan nüfus değil satın alımın nüfusa oranı.. Anlamıyorsunuz heralde. O dediğiniz ülkelerde adamlar 300k, 400k oyun alıyor en azından bizde 10k'ya ödül veriliyor. O raporlardan bunu mu anladınız? Valla bravo size.
    Bizim ülke grafikte nerede "rest of europe" "asia/pasific" hangisi ve şu kadar almışlar dediğiniz ülkeler nerede malum grafiğe çakmışlar ortak yüzdeleri nerede ayrıntılı döküm şu şu kadar almış bu bu kadar almış ben inanmıyorum o ülkelerde stabil bir satış grafikleri olsun bizden yüksektir orası kesinde farkı amerika yüzdesi ile de kıyaslamayın
  • O zaman doğrusunu söyleyeyim kelime başına 25-50 cent arası. Bazen daha da düşük.
  • Bu iş ne satış rakamıyla ilgili ya da Turkiyeyi takmamakla ilgili. Hukuk işletilecek T.c devleti Turkiyeyi yok sayanlara burada posta koyacak işte. Benim kanunlarima göre türkiyede oyun dahil bütün yazılımların Anayasada belirtilen resmî dilim olan Türkçe yayınlanması şarttır. Bitti. Oyun firması satış yapmak istiyorsa çıkartacak. Ben devletim benim ülkemde devletin kanunları geçer ubisoftun değil. Eğer geçmiyorsa zeten o devlet değildir benim gözümde. 20 yıldır tarikatlar yönetiyor bu ülkeyi diyorum anlatamıyorum. Siktir olsun gitsin. Türkçe oyun çıkarmayan girmesin bu ülkeye. Ingilizce oynamak isteyen zaten yurtdışından alıyor oyunları. Onlar için değişen birşey yok. Gidip aral game den oyun alacak hali yok ya. Türk yerli bir oyun firması gitsin abd de türkçe oyun çıkarmaya çalışsın bakalım neler oluyor görelim. abd telif hakkı ve tüketici koruma kanunu önüne çıkar hop birader oyunu istediğin dilde çıkarabilirsin ancak yanına da ingilizce eklemezsen bu topraklarda yayınlayamazsin der mi demez mi?

• Yama gruplarını destekleyen fuat kamışın dediklerine bak sen.Anonimus discord grubunda nfs payback yamasının indirme linkini nasıl milletten istiyordun ama kırılınca.Ne çabuk unuttun onları? Sonra millete torrent edebiyatı yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerald008 -- 13 Ağustos 2019; 11:2:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.