DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Uber ve bütün benzeri uygulamalar taksileri yok etsin!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
188
Cevap
0
Favori
12.740
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Uber ve bütün benzeri uygulamalar taksileri yok etsin!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1007 Mesaj
      19 Şubat 2018 11:15:06
      quote:

Orijinalden alıntı: 2.DunyaSavasıGazisi

Arkadaşlar öncelikle nilgilendirme amaçla yazıyorum. Sizin bu yaptığınız herkesi aynı kefeye koymak ve yanlış bi harekettir. Bknz ırkçılık gibi. Benim babam 35 senedir taksici. Bende 20-21 yaşındayım taksiye çıkıyorum gündüz olsun gece olsun baba mesleği sonuçta. Hiç birinde mi yolcunun suçu olmaz? Ayağıyla koltuğa basan mı çekirdek çitleyen mi gazoz içen koltuğa döken mi saymakla bitmez hepsini gördüm ama yine de agzımı açmadım yolcudur sonuçta.Hem bir olay anlatıcam babam ile taksiye çıktık yine bir kadın ve çocuğunu aldık yolda ilerlerken çocuk amcaaaa diye sarıldı babama. Ben öyle sarılmamışımdır sevdi baba mı yani.

Diyeceğim kurunun yanında yaşta yanıyor. Ben işimi ehliyle yapıyorum suçum ne benim? %50 şöför öf pöf yapıyorsa diğer hata yolcudadır. Herkes taksicilere yüklenmiş. Yolcular beş beşlik cennetlik sanki pef...

İşte tamda bu sebepten taksiler yok olsa üzülmem hocam kusura bakmayın. Niyetiniz iyi olabilir ancak mesleğin gereklilikleri hakkında bilginiz yok. Avm ye temizlik görevlisi olarak girip çocuğun teki dondurmasını düşürünce "ama ben sadece paspaslayacaktım, yer silmem" demesi gibi birşey bu.

Ailem eczacı olduğundan eczanede büyüdüm. Sizin mantığınız ile günde 3 kişiyi kapıdan kovmam lazım. Adama 40 lira muayene ücreti çıkıyor , bu eczacılarında g*tü kalktı paraya doymadılar, akp kapatacak bunları diyor. Muayene ücretini keyfimizden koyuyoruz sanki. Yada nöbetçi doktor akşam viskini içmiş , gelen çocuklu hastaya "bu çocuğun bir şeyi yok neden getirdin" deyip postalıyor. Adam eczaneye öyle bir geliyor ki he desen öldürecek seni orada. Bunu da idare ediyoruz. Ancak bu meslek yapılıyor ise karşıdakilerin hepsi "hasta". Zaten canı burnunda adamın , aslında çoğuna durumu anlatınca "kusura bakma eczacım ya sana da ayıp oldu" karşılığını alıyorsun.

Demem o ki barın önünden müşteri alıyorsan arabana kustu diye , çocuklu aile alıyorsan ayağıyla koltuğa bastı diye şikayet edemezsin, bizde isteriz istanbul beyefendisi ilaç alsın hep. Ama sırf işyerin hareket edebiliyor diye de onu al bunu alma yapamazsın. Koltuk kılıfıymış ,yıkamasıymış bunlar bütçeye dahil edilmesi gereken şeyler zaten.

O taksiye binen insanlar uzaydan numunelik gelip indikten sonra yok olmuyorlar, hergün görüp konuştuğumuz kişiler.
      |
      |

||Aerocool Xpredator||Intel i5 2500K||Msi Z68a Gd65(g3)||Corsair 120Gb Force GT|| ||Corsair Hydro H80||WD Caviar Black||Corsair Vengeance 8 Gb 1600 Mhz CL9|| ||Sapphire 7870 O.C. Edition||Dell U2312HM||Seasonic X-Series 760W 80 Gold|| N-Gage QD>>Iphone 3G-3GS>>Galaxy S2>>HTC One X>>Galaxy S3>>Note 2 || PS3 Slim 160GB

• Yüzbaşı
      464 Mesaj
      19 Şubat 2018 11:41:44
      Yorumlarınızı istanbul ile sınırlayıp diğer şehirlerde emeğiyle 3 kurul para kazanmak isteyen taksicileri tenzih ederseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      19 Şubat 2018 11:42:59
      İkiz babasıyım, yolda yürürken taksiciye birşey sormak için yanaştım. Adam bizi müşteri sandı, Nereye gideceksiniz diye sordu? taksiye binmeyeceğiz dediğim zaman bir oh çekti resmen.

Çocuklu anneler babalar genelde Careem veya UBER çağırıyor. Hatta en son bindiğim Careem aracında chicco oto cocuk koltuğu bile vardı.
      |
      |

Let's Ride !
    • Yarbay
      2127 Mesaj
      20 Şubat 2018 15:48:53
      quote:

Orijinalden alıntı: CharlieSelim

quote:

Orijinalden alıntı: loses

Türkiyede taksicilik = hayvanlık oldu bunun aksini gösterecek istisnalar ile karsılasamadım henüz

Sen taksicisin galiba, insanlara nasıl hayvan olunur dersini vermişsin de...

Yıl olmuş 2018 ironiyi anlayamayanlar var bravo sana

Baska bir deyiş ile hll spr dvm qnq

Edit: iyi dokunmuş yazdıklarım sana anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 20 Şubat 2018; 16:4:42 >
      |
      |

AMD 8350 H100 Sıvı Soğutma / Asus M5A97LE R2.0 /MSI GTX970 Gaming 100me / samsung 1 tb 7200 rpm HDD Steam / Toshiba 120gb SSD / kingstone 1600 mhz 2x4gb ram / Corsair R270 Kasa / Samsung Galaxy Note 8 / Logitech G930 Gaming Headset / Logitech Z533 Ses Sistemi / Steelseries Rival Gaming mouse / 47LA620S 3D Led Tv / 17" LG Flatron W1941S
      Kediciklerim icin instagram : Buraya TiklayinSTEAMKuzuCevirme

• Yüzbaşı
      732 Mesaj
      20 Şubat 2018 19:12:14
      sadece taksi degilki dolmuş da şu an 2 kişilik yerde 3 kişi gidiyoruz. 3 kişilik yerde 4. birde şoför kimse tam para vermiyor diye azarladı resmen milleti. belkide sinirlenip yarı yolda indirecek. Denetim sıfır.

Taksiciler engelli vatandaşları da almiyorlar bu arada. Şoförlere eğitim verilmesi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      13465 Mesaj
      21 Şubat 2018 15:38:07
      Taksicinin hakkından Über gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...
    • Yarbay
      3643 Mesaj
      21 Şubat 2018 21:02:04
      quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

Yurt dışında Uber sürücüsüyüm,öğrenciyim ve harçlığımı çıkartmak için harika bir yol.

Ayrıca Ubere sürücü olarak başvurduğunuz da Adli sicil kaydınızdan tutun Trafik şubeden alınmış tüm cezalarınıza ve ceza puanlarınıza bakıyorlar.Bu saydıklarım Türkiye için de geçerli.

Yani hem kimsenin tribi ile uğraşmıyorsunuz yakın mesafe vs,daha kaliteli hizmet alıyorsunuz ve en azından sürücünün daha önceden bir suça bulaşmadığından da emin olabiliyorsunuz.

Uber candır.

Ülke ismi alabilir miyiz?

Dilimizin ucuna asilan tum keskelere inat burdayiz iste...Hayat gg diyene kadar gl hf...Life is a game without save and load.
    • Binbaşı
      1739 Mesaj
      23 Şubat 2018 13:21:39
      quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

Yurt dışında Uber sürücüsüyüm,öğrenciyim ve harçlığımı çıkartmak için harika bir yol.

Ayrıca Ubere sürücü olarak başvurduğunuz da Adli sicil kaydınızdan tutun Trafik şubeden alınmış tüm cezalarınıza ve ceza puanlarınıza bakıyorlar.Bu saydıklarım Türkiye için de geçerli.

Yani hem kimsenin tribi ile uğraşmıyorsunuz yakın mesafe vs,daha kaliteli hizmet alıyorsunuz ve en azından sürücünün daha önceden bir suça bulaşmadığından da emin olabiliyorsunuz.

Uber candır.

Ülke ismi alabilir miyiz?

Polonya.
      |
      |

Biz erenler gerçeğiyiz Has bahçenin çiçeğiyiz Hacı Bektaş köçeğiyiz Edep erkan yol bizdedir

• Yarbay
      6323 Mesaj
      23 Şubat 2018 13:47:06
      Taskiciler, uber şoförlerini dövüyormuş doğru mu
      |
      |

Reklamlar
modasor
SEO
SEO
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.