Şimdi Ara

UBER Uygulaması Kredi Kart Dolandırıcılığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
18.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bizim pederin kredi kartından 7 farklı UBER işlemi gerçekleştirilmiş 29 şubat - 1 mart tarihlerinde toplamı 100 lira değerinde . Bu ayın hesap ekstresi gelince görmüş .

Dominik cumhuriyetinde mi ne gerçekleşmiş sanırım bu işlemler çünkü karttan çekilen tutar dominik pezosu olarak gözüküyor .

Çeken firma olarak "Uber BV help.uber.comNL" gözüküyor .

Direk "Uber BV help.uber.comNL" olarak araştırdım chargeProtect böyle bir site buldum .

Burdan gördüğüm kadarıyla bir sürü insanın kredi kartına böyle işlemler düşüyormuş, biraz daha araştırınca über in hack lendiğine dair haberler okudum .

Şöyle bir şey de var ki pederin kartıyla ne internet alışverişi yapıldı ne über vs kullanıldı .

Desem ki atm de kopyaladılar dominik ne alaka ? survivor a da gitmedi adam

Başına gelen var mıdır ? Bankaya başvurduk para iadesi ve kart iptali için ama başka ne yapmak gerekir kartı korumak için vs önerisi olan ?

Siz de arada kontrol edin ekstrenizi da avlanmayın

• Ne oldu hocam sonuc alabildiniz mi geri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

Ne oldu hocam sonuc alabildiniz mi geri

iade olmuş, başvuru sonrasında 1 aylık bir süre içinde yatırmışlar.
  • Kartları çalıp internette satıyolar öyle bir şey olmuş olabilir.
  • Arkadaşlar dün benzer bir olay da benim başıma geldi 12/08/2016 UBER GB AUG12 WO6YV HELP. help.uber.com Ulaşım 0,01 -27,59TL şeklinde bir tutar çekilmiş 2 gündür kredi kartım ile market alışverişi yaparken hata veriyordu bugün yine verdi ve müşteri temsilcisini aradım kartınızdan dün 27 tl lik bir çekim yapılmış dedi şimdi de 149tl lik bir çekim yapılırken onaylanmamış iptal olmuş dedi kartımı kapattırdım tüm bankaların internet şifrelerini değiştirdim harcama itirazı için başvurabilirsiniz dedi uber göründüğü için twitter dan ubere yazdım ama sanmıyorum onlarla ilgisi olduğunu büyük ihtimal onların adını kullanarak yaptılar pazartesi de harcama itirazı başvurusunda bulunacağım bilgi olsun diye yazdım
  • aynı sorun başıma geldi. idilekçe verdim . nasıl çözdünüz?
  • Coming kullanıcısına yanıt
    iade dilekçesi gibi bir şey doldurduk 1 ay gibi bir sürede parayı geriye yatırdılar kimisinde 2 ay fln sürüyormuş sanırım .
    direk müşteri hizmetlerini arayın böyle böyle birşey vardı ne oldu gibisinden .
  • hocam aynı şey benim başıma geldi hafta sonu 1670 Tl tutarında 15 adet harcama yapılmış bu site üzerinden. farklı 5 ülkenin parabirimiyle harcama yapılmış, yarım saat gibi bir sürede. hemen kartı kapattırıp akbank'a itiraz formu yazdım ama sonuç ne olur gerçekten karın ağrısı uber denilen sistemi bilmem etmem, hiç kullanmadım.
    Sizin kredi kartı hangi bankaya aitti? ve sadece dilekçe yazmanız para iadesi için yeterli oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 20 Aralık 2016; 10:59:54 >
  • wntln kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun evet sadece dilekçe vermiştik
  • Konuyu hortlatmak gibi olacak ama biraz önce başıma gelen hadisedir. Dün Steam üzerinden alışveriş yaptığım kredi kartımdan 18.66 USD lık Amsterdam dan alışveriş yapılmış. Normalde kredi kartını kullandıktan sonra yurtdışı kullanımınına hemen kapatırım ama unutkanlıktan açık kaldı ve başıma bu hadise geldi. Hemen bankayı arayıp kartımı kapattım ve itiraz başvurusundan bulundum. Uber'e de itirazda bulunun dedi ama Uber'e nereden nasıl ulaşacağım bilginiz var mı?
  • arkadaşlar merhaba benimde kredi kartıma 2 tane uber amsterdam harcaması gözüküyor. krdi kartı harcama itiraz dilekçesi mail attım. kartı yurtdışına kapattırdım. paramı iade ederlermi
  • Hocam bende de aynı durum oldu sizinle aynı tarihlerde. harcama itiraz formu oluşturdum gönderdim işbankasına. ilgileniyorlar. 8 kalem vardı 5ini geri yatırdılar 3 ü de devam ediyormus inceleme. sanırım onları da yatıracaklar.
  • Arkadaşlar 5 dk önce 6 tl çektiler. Sonra 44 tl çektiler. İnternet limitini sıfırladım hemen. 6 tl anında iade oldu. Hesabım enpara. Debit kart. Yarın da enparaya bildireceğim.
  • Konuyu hortlattım sanırım.
    Az önce başıma geldiğini öğrendiğim şey.
    Kredi kartı konusunda çok hassasım. Kimseye vermem. Paketçi bile çekerken gözümü ayırmam.
    20 tane UBER TRIP çekilmiş her gün düzenli.
    20 tane yurtdışı şüpheli işlem var ve bankadan ne bir sms ne bir uyarı ne 3d secure
    Göreceğiz bakalım sonuçlarını umarım kısa sürede sonuçlanır. Banka Finansbank Enpara

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.