Şimdi Ara

TYT türkçe nasıl çalışılır bilmiyorum hiç bir şey zordayım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar artık çalışmaya başlamak istiyorum size sorum TYT türkçe nasıl çalışılır . Konu anlatımlı kitap alıp yanında bir de test çözmek yeterli midir ?

• dilbilgisi konu anlatım ve soru kitap al yanına da paragraf soru kitabı al yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: YKSCİ TAYFA

dilbilgisi konu anlatım ve soru kitap al yanına da paragraf soru kitabı al yeter
    Teşekkür ederim peki önerebileceğiniz yayın var mı ? gidip direkt ordaki elemandan yeni başladım bana uygun hangisi mi diyeyim ?
  • Başlıktan belli zorda olduğunuz.
    Neyse şaka bir yana , aynen kendi cevabını kendi vermişsin konu anlatım + test çöz yeterli olur. Aynı zamanda deneme çözmeni de öneririm.
    Hız ve renk Türkçe denemesi var edin ondan. Süre tutarak çözmeye çalış.(ama once dil bilgisi konularını bitir sonra). 35 net yaptım bu taktikle :) başarılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GALATASARAY7777

Başlıktan belli zorda olduğunuz.
    Neyse şaka bir yana , aynen kendi cevabını kendi vermişsin konu anlatım + test çöz yeterli olur. Aynı zamanda deneme çözmeni de öneririm.
    Hız ve renk Türkçe denemesi var edin ondan. Süre tutarak çözmeye çalış.(ama once dil bilgisi konularını bitir sonra). 35 net yaptım bu taktikle :) başarılar
    yukardaki üstadımızın dediği gibi dil bilgisi konu anlatımlı + deneme +test + paragraf test mi edinmemi önerirsiniz ?
  • Ben 37d 3y yaptim Yazin 300 soruda turkce kitabini bitirdim konuyu okuyup sorulari cozuyordum. kitap bitince deneme aldim her sabah cozdum karekok turkce ondan sonra limit ygs aldim onunda dil bilgisi kismini cozdum :)

edit. geçen sene karekök paragraf kitabi bitirmistim bu yuzden bu sene paragraflari denemeyle goturdum ben mezundum . önceki yil dilbilgim kotuydu konu calismamistim cok 31d 9y vardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunshine4 -- 11 Ağustos 2018; 21:34:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Test için çıkmış soruları öneririm ÖSYM mantığını kavrarsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lise yıllarımda günlük tüm alanlardan en az 300 soru çözüyorduk. Türkçe için birkaç kaynak kitap ve yine birkaç farklı kaynağın soru bankası kitaplarını çözmen gerekir. Amacın türkçeye hazırlanmaksa günlük soru sayısı sürekli arttırarak başlayabilir ve üstüne koyarak kendine katabilirsin.

• TYT Türkçe sınavın kazanılmasında o kadar çok etkili buradaki başarınız başka derslerin sorularını da etkiliyor.

TYT Türkçe testine çalışmak için güzel bir çalışma programı yapmalı, plana bağlı olarak önce konu çalışması yapıp akabinden bolca test çözmeli. Testin içinde paragraf soruları çok fazla yer edindiği için paragrafa iyi çalışmanız gerekiyor ki benim önerim zamana yayarak her gün paragraf sorusu çözmeniz.

TYT Türkçe testine nasıl çalışılır hakkında bilgi için ayrıca şuraya da bakabilirsiniz:https://www.edebiyatciyim.com/tyt-turkce-nasil-calisilir/

Unutmayın, her başarının arkasında sistemli bir çalışma yatar. Hepinize başarılar dilerim.

• dboz kullanıcısına yanıt
    Konuyu açalı 2 yıl olmuş 27.5 net yaptım türkçe de yine de sağol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.