Şimdi Ara

TYT matematiğe fix 65 dakika vermek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar çözdüğüm bir denemede sırasıyla Türkçe, sosyal ve fene ayırdığım süreyi dijital ortamda not aldım.

TYT matematiğe fix 65 dakika vermek?

Tek seferliğe mahsus değil genelde bu civarda bitiriyorum, işte ya 3-5 dk uzun sürüyor ya da 3-5 dk kısa ama genel hatlarıyla bu şekilde. Kabataslak bir hesapla böyle geçen bir sınavda bu üç testi bitirdikten sonra elimde 88 dakikam ve çözmem gereken 40 soru kalmış oluyor. Matematiğim kötü değil en kötü ihtimalle 30'u falan görüyorum, ancak bitirme sürelerim genelde uzun oluyor. Sizce TYT matematikte branş denemesi çözerken matematiğe 65 dakika falan versem ideal olur mu? 40-45 dakikada mümkünü yok bitiremem diye düşünüyorum kendimi tanıdığım kadarıyla

Not: deneme bs kontrol 4

netler:

Türkçe: 37,5

Sosyal: 19

Fen: 12

EA'yım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB5792671 -- 14 Ocak 2021; 16:24:25 >

• eğer türkçe fen ve sosyali hep bu sürelerde bitiriyorsan sen olmuşsun zaten matematikte süre sıkıntın olmaz. branş denemelerinde de 65-70 i geçmemek şartıyla rahat takılabilirsin. hedef ilk 100 herhalde
  • 38.5 net için nasıl çalıştın hocam
  • askmeafavour A kullanıcısına yanıt
  • hocam her şey çok iyi matematik branş denemeleri için 65-70 dk civarı yapabilirsiniz bence süre sıkıntısı çekeceğinizi sanmıyorum. başarılar:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi repolarize -- 14 Ocak 2021; 16:18:56 >
  • 3k hocam

• Dostum türkçeden 38.5 yapanı ilk defa görüyorum.Yanlış oldu her halde 37.5 yazacaktın.

Gerçek sınavı düşünürsek sen matematiğe en çok 60 dakika ver büyük ihtimal gerçekte mata 52-55 arası kalır diye düşünüyorum.Branşları öyle çöz.Bu arada ben matı en sona bırakıyorum o yüzden öyle dedim bazıları matı 2. ders olarak çözüyor bilemeyecem.

• Lise 1 ve lise 2. Bu iki senede okulda yaptığım tek şey sol arka köşeye geçip tarih, felsefe, bilim kitapları okumaktı. Bunun dezavantajını hem 9-10. sınıflarda, hem de geçen yaz TYT çalışırken konu eksiklerim özelinde çok gördüm, ama avantajı da hızlı okuma yeteneği ve iyi yorum yapabilmek oldu. O yüzden son sene adına kendimden ne tavsiye verebilirim bilmiyorum hocam, ama fırsat buldukça bilimsel bir şeyler okumak bence baki çözümdür

• TYT matematiğe fix 65 dakika vermek?

38,5 kısmında troll gibi gösteren bir hata olmuş özür diliyorum. 38-2 yazdım önce, sonra konuyu göndermeden hemen önce virgüllü şekilde yazsam daha iyi olur dedim ama bir kısmı atlamışım ama troll değilim :D

• bu sınav için 30 dk civarında 37,5 çok iyi hocam tebrikler👍🏻
  • sınav ve şanssızlık faktörlerini de göz önüne alınca 60-65 dakika iyidir diye düşünüyorum. Sınav sürecinde matematik denemelerine verdiğim süre 55-65 arasıydı, yayın denizine verdiğim 70 dakikayı saymazsak ki o deneme için bazen 70 dakika bile yeterli gelmiyordu :D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 14 Ocak 2021; 17:6:50 >
  • Hocam bu seviyeye kaç ayda geldiniz? Günlük kaç saatlik tyt çalışmasıyla? Kaç deneme çözdünüz ortalama? Matematik kaç netle başlamıştınız ve branş denemesi çözdünüz mü?
    Türkçe 29, Matematik 10, Sosyal 7, Fen 6 yapıyorum. Vaktimin büyük çoğunluğunu ayt'ye ayırmak şartıyla kaç ayımı alır 90+ görmek?

Bu arada 3k hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F340A741E -- 14 Ocak 2021; 17:30:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim hocam inşallah :D

Hocam 11. sınıf pandemiye girdiğinden beri ucundan kıyısından TYT çalışıyordum ama asıl TYT'ye abandığım dönem ağustos ayında başlamıştı. Hiç temelim yoktu, 12. sınıfa bırakamazdım. Eylül gibi yaptığım bir denemede 55 net yapmıştım, şimdilerde 90'ları geçer oldum. Günde sekiz dokuz saat çalıştığım da oluyordu, iki üç saat bakıp kapattığım da. Yani rutin bakımından istikrar sağlamamıştım ama günlük çalışmak bakımından istikrarı sağlamıştım, her gün ders çalışıyordum yani.

Güzel çalıştığınız takdirde mart gibi 80'li netleri geçersiniz diye tahmin ediyorum, ondan sonra deneme analizlerini güzel yaptığınız takdirde 90+ 100+'lar da gelebilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.