Şimdi Ara

Tyt'de trigonometri çıkacak mı? Sözel tavsiye.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sözelim. İnternetten bakınca trigonometri ayt konusu ama tyt'de de bazı kısımları çıkıyor gibi bir sonuca ulaştım. Ama tam anlamadım ne yapacağımı. Elimdeki apotemi trigonometri fasikülünün tamamını çözmeli miyim yada hangi kısımları çözmeliyim?

• tytde çıkmaz diye düşünüyorum ama çıkma ihtimali var o da küçük bir bölümü sin150+cos60 tarzı sorular oluyordu daha ilerisi yoktur sanırım,apotemi kesinlikle gereksiz sadece tyt mata gireceksen
  • işte o sin150+cos60 tarzı basit soruları yapmak için de tüm trigonometriyi bilmem gerekmiyor mu iyi kötü?
  • Hocam tyt'de çıkacağını sanmıyorum, çıkarsa da öyle çıkmaz. Geometriden çıkar diye düşünüyorum, o da bilgi istemez. Sana tanımı verir.

Ve ayrıca cos 180 vs. konunu başı zaten.
  • 9 daki geometride ufak da olsa konunun başı veriliyor çıkma ihtimali var ama basit bir şekilde
  • Hiç bi şekildr çıkmaz hocam boşuna çalışma
  • Just_brtsh kullanıcısına yanıt
    Geometri derken hangi konular? Benim bildiğim kadarıyla geometride tyt-ayt ayrımı yok dolayısıyla tüm geometriden sorumluyum sorular kolay olsa da. Yanlış mı biliyorum? Geometri sorularının hiçbirini kaçırmak istemiyorum.
  • visnesuyu V kullanıcısına yanıt
    Şekilin içinde tanjandı sinüsü sorabilir anlamında dedim ama tytde çıkması imkansız gibi bir şey. Varsayalım ki çıktı, o zaman sana tanjandın karşı bölü komşu olduğunu bile söyler.
    Geometride hangi konuları bilmem gerekiyor?https://www.basarisiralamalari.com/2019-tyt-geometri-konulari-ve-soru-dagilimiosym-yok-meb/
    Şuradan bakınca geometrinin 3-4 konu dışında tamamını öğrenmem gerekiyor gibi anladım. Trigonometri bilmem bazı tyt geometri sorularına daha iyi yaklaşmamı sağlamaz mı? Trigonometri, tyt geometri konularıyla tamamen alakasız mı?
  • visnesuyu V kullanıcısına yanıt
    Hocam siz baya bakkal hesabı halletmeye çalışıyorsunuz. 2018 Tyt gibi bir sınavın ardından sınavı 20-30 yıl önceye götürme ihtimalleri yok denecek kadar az.

Eğer şekilde çıkarsa şekile bağlı, kareyse içinde üçgen olur vs.vs. olasılık sorusuna çevirdin. Başka bir konuyu halledin tyt için, bununla vakit kaybetmeyin.
  • trigo çıkmaz geo daydı en son hala geo da mı bilmiyorum ama herkes ayt mat niyetine çalışıyor tabii bu ösymyi ilgilendirmiyor ama ösym de sormaz trigo daha trigodan önce sorması onca şey varken trigo ayt kısmında gelir baba şekilde 2-3 tane soru tyt dediğimiz temel yeterliliktir gelme olsılığı imkansız gibi bir şey çünkü trigo temel bir yeterlilik değil o artık ayrı bir seviye limit konusundan bile daha zordur bana kalırsa çünkü limiti yolunmuş tavuğa çevirdiler. ha dersin giriş seviyesinde sorarlar bence gereksiz olur ha dersin bu iş benceyle olmaz orası senin bileceğin iş ama çıkmayacak

kısacası çalışma git problem kas biraz da geo zaten 35+ yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeometriciÇocuk -- 13 Ocak 2019; 21:16:21 >
  • Tyt'de trigonometri çıkacak mı? Sözel tavsiye.

Bu resimdeki gibi hikayeleştirme ihtimali var ama burada bahsettiğim şey, anlatmak istediğim şey adamların tytde bilgi isteyen soru sayısını en aza indirmek istemeleri. Bunun için sistemi değiştirdiler, tyt yaptılar. Birden tyt'de trigonometri sorusu soracaklarını sanmıyorum.
  • GeometriciÇocuk G kullanıcısına yanıt
    Hocam limitle trigonometri kıyaslanamaz bile Limit 2 saatlik konu(L'hospital ile 1 saat ) Gerçi trigonometri de kolay ama konusu az değil limit kadar.
    Hocam bu soruyu nereden buldunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just_brtsh

Hocam limitle trigonometri kıyaslanamaz bile Limit 2 saatlik konu(L'hospital ile 1 saat ) Gerçi trigonometri de kolay ama konusu az değil limit kadar.
    türev diyecektim de linç yemiyim dedim, türevden zor değil ama türev kadar gideri var artık her şeyi kaldırdılar çünkü trigo türevin içinde yer alan bir konu bile sayılırdı yani ama kalktı gitti her şey

• internationalrelations kullanıcısına yanıt
    https://www.matematikciler.com/8-sinif-trigonometri-problemleri/

• GeometriciÇocuk G kullanıcısına yanıt
    Hocam linçi ben yiyeyim, türevde de bir şey kalmamış. Bence zor sorulsa trigonometriden daha zor sorulabilir.
    Teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just_brtsh

Hocam linçi ben yiyeyim, türevde de bir şey kalmamış. Bence zor sorulsa trigonometriden daha zor sorulabilir.

haksızsın diyemem reizzzzz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.