Şimdi Ara

Twitter’da #NaziHollanda #NaziAlmanya saldırısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Twitter’da #NaziHollanda #NaziAlmanya saldırısı 

Daha önce de siber saldırılar sonucunda Twitter’daki bazı önemli isimlerin hesaplarından farklı paylaşımlar yapıldığına şahit olmuştuk. Bugün ise henüz kim olduğu bilinmeyen kişiler tarafından aralarında Sarah Shahi, UNICEF, Reuters, Forbes, Borussia Dortmund, Javi Martinez, Duke Üniversitesi ve Uluslararası Af Örgütü’nün de bulunduğu birçok hesap saldırıya uğradı.

Belli bir kimlik avı olmaksızın sadece takipçi sayısı çok olan hesapların hedeflendiği saldırıda, ele geçirilen hesaplar üzerinden attıkları tweetlerde ‘’16Nisan da görüşmek üzere’’, ‘’#OSMANLITOKADI’’ gibi ifadelerle yer veren hackerların; Twitter kullanıcılarının istatistik, takipçi ve hashtag'leri izlemesine izin veren Twitter Counter adlı üçüncü parti servisinin saldırırarak kullanıcılara spam gönderip hesaplarını ele geçirdiği düşünülüyor. Twitter Counter hesabı ise ‘’Hizmetimizin saldırıya uğradığının farkındayız ve konuyla ilgili inceleme başlattık’’ dedi.

Ele geçirilen hesaplardan bazıları saldırıdan birkaç saat sonra hesaplarını geri alarak paylaşılan tweetleri sildi ve bir saldırıya uğradıklarını ancak şu an durumun kontrolleri altında olduğunu belirten tweetleri takipçileriyle paylaştı.  

• "nemi yazdım" deyip sonraki cümlede "Türkçe öğren" demesi. İnsanlar gerçekten gerizekalı. Tamam hack becerisi falan benden iyi eyvallah da abi bu nedir? Hadi kendini düşünmüyorsun yurtdışında yaşayan Türkler bu tarz hareketler yüzünden zor duruma düşüyor. Az mantıklı davranın. Nedir yani bu çirkeflik?

• Utanç tablosu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tebrik ediyorum. Eylem yapacaksan böyle yapacaksın. Ama daha akıllıca göndermeler yapılabilirdi. Ama bu da fena değil. En azından takipçi sayısı fazla olan hesaplardan yapılmış bir eylem.

• "too see you wrote the moisture"
  • Muthis olmus

Yapanlarin ellerine saglik

• Bence nemi kısmı güzel olmuş. Bilerek yapmamıştır ama anlamak için 2-3 kere okudum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

"nemi yazdım" deyip sonraki cümlede "Türkçe öğren" demesi. İnsanlar gerçekten gerizekalı. Tamam hack becerisi falan benden iyi eyvallah da abi bu nedir? Hadi kendini düşünmüyorsun yurtdışında yaşayan Türkler bu tarz hareketler yüzünden zor duruma düşüyor. Az mantıklı davranın. Nedir yani bu çirkeflik?

Biraz milleyetçi duygun olsaydın anlardın . Rus bebeleri bile sizden daha milliyetçi
  • Bizimkiler çok yanlış iş yapıyor. Yabancı hecker gruplarını kızdıracaklar. Gidip Cumhurbaşkanı, Başbakan ve çok bilinen 1 2 devlet sitesini hackleyecekler. Sonrasında "Asker darbe yaptı, tüm askeri birlikleri işgal edin" gibi bir yazı yazsalar binlerce kişi askeriye ye saldırır. İşin sonucu ölümlere kadar gider. Bu tamamen senaryo fakat bunun düşünmekte pek zor olmasa gerek.
    Sosyal medya tehlikeli, hele bizim ülkemizde bu tehlike 3 4 kat fazla. İnsanlar sosyal medya konusunda bilinçlendirilmeli...

• yazık.

• "OSMANLITOKADI" diye yazmış olmalarıyla birlikte düşünce yapılarını apaçık ortaya seren ve cumhuriyete karşı durmayı adeta vazife edinmiş, verilen pek çok hakkı aslında hak etmeyen insanlar.

Yapılan olayın doğruluğu yanlışlığı değil de asıl sıkıntı yapılmasına sebep olan olay. Çok yanlış bir konuyla Avrupa'ya karşı dik duruş sergiliyoruz. Rezil olmaktayız aslında. Hadi kendi kendimize rezil oluyor arada bunun dışa yansımasını görüyorduk da şimdi tamam artık tüm dünyaya karşı da rezil olacağız durumuna gelmeli miydik?

Kriz çözen yöneticiler olmasını diliyorum, kriz yaratan değil. Liderlik vasfını taşımayan insanların lider ve hatta daha ötesi ilan edildiği güzide(!) toplumumuzun da bu yanlışı ve sıkıntıyı bir gün görebilmesini diliyorum.

Hadi bakalım hackleyen bulunsa ve ardından hapis istemi olsa atılacak mı atılmayacak mı? Yoksa baş tacı mı edilecek bir kitle tarafından?

• quote:

Orijinalden alıntı: lvrantum16

quote:

"nemi yazdım" deyip sonraki cümlede "Türkçe öğren" demesi. İnsanlar gerçekten gerizekalı. Tamam hack becerisi falan benden iyi eyvallah da abi bu nedir? Hadi kendini düşünmüyorsun yurtdışında yaşayan Türkler bu tarz hareketler yüzünden zor duruma düşüyor. Az mantıklı davranın. Nedir yani bu çirkeflik?

Biraz milleyetçi duygun olsaydın anlardın . Rus bebeleri bile sizden daha milliyetçi

Milliyetcilik kendinin ne olduguna bakmadan saga sola böyle saldirmaksa olmaz olsun.. Biraz mantik, baska bisey degil. Ülkenin hükümeti referandumdan evet oyu ciksin diye bütün ülkeyi alet ediyor, kendileri hayir diyeceklere terörist diyor, insanlarin kararina saygi duymasini bilmiyorlar. Sonra da baska milletlere bize evet dedirtmiyorsunuz diye nazi damgasini basip, demokratik olmamakla sucluyorlar. Bu ne yaman celiski? Asil milliyetcilik ve halkcilik, insanlarin kendi fikirlerini bütün bir milletin fikriymis gibi yansitmasina karsi cikmaktir bu durumda kanimca.

• Daha anlaşılır olabilmesi için İngilizce olmalıydı

• Şu lamer'ların yaptığına sevinen var mı hala ?!

Komik.
  • iyi yapmışlar. bi ara amonymous türkiyede bankaları hacklediğinde iyi olmuş diyen cenah ile buna üzülen cenah aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 15 Mart 2017; 14:55:58 >
  • Şaka gibi bir ülkeyiz reziliz gerçekten hiç bir başarımız iyiye giden birşeyimiz yok ama kendimizi dev aynasında görüyoruz yazık gerçekten sevinenleride anlamıyorum kölelikten zevk alıyorlar resmen tapmaktan keyif alıyorlar yazık

• YABANCI HEÇKIRLAR OLSAYDI BİZİM MALUM ZİHNİYET AYAKTA ALKIŞLARDI

AMA HEÇKIRLAR TÜRK OLUNCA SAÇMA SAPAN İŞ OLUYOR ÖYLEMİ EYYY MALUM ZİHNİYETLİLER ?

• "Ne mi?" ayrı yazılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: lvrantum16

quote:

Milliyetçilikle alakası yok. Ben Hollanda'yı falan tutmuyorum neticede benim ülkemin bakanı orada yaka paça çıkarılıyor. Söz konusu olan ülke şerefidir ve suç olduğunu bile bile sırf algı oluşturabilmek için ülke şerefini hiçe sayıp suç işlemekten geri kalmıyorlar. Körü körüne höööeeyyyy demeden önce şunları bir cevaplasanız?

1. Yurt dışında miting yapma yasağını getiren kim?

- 2008 yılında AKP.

2. Hollanda'da olayların olduğu Rotterdam şehrinin belediye başkanı "faşist" midir?

- Rotterdam Belediye Başkanı "Ahmed Aboutaleb" adında bir müslümandır ve Nazilerce bombalanan bir şehrin belediye başkanıdır. Faşist değildir.

3. AB vatandaşı olmayanların Avrupa'da seçim çalışması yapmasının yasak olduğunu AKP bilmiyor mu?

- Evet biliyor.

Hatta Rotterdam Belediye Başkanı Ahmet Aboutaleb konuşmasında şunları söylüyor:

"Eğer Türk hükümetinin herhangi bir üyesi referandumla ilgili bir miting yapmaya kalkarsa kamusal alanda böyle bir şey yapılmasına müsaade edilmeyecek. Ben kamu düzeninden sorumluyum ve Türk hükümeti bunun yasak olduğunu biliyor."

4. AKP yasağı biliyorsa, neden yasağa uymuyor? AKP'nin amacı ne?

- Amacı seçmeni kandırmak.

"Başkanlık için çalışma yapmamızı istemiyorlar, bakın Avrupa başkanlığa karşı, çünkü başkanlık gelirse Avrupa bizim güçleneceğimizi biliyor" şeklinde bir algı yaratmak istiyor.

5. 2013 yılında Kılıçdaroğlu Avrupa'dan geri çevrildiğinde AKP'li bakanlar ve vekiller ne demişti?

Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi ve Türkiye'yi daha fazla rezil eden durumlara sokmaması için parti meclisi bir karar almalı. Kılıçdaroğlu'nun Türkiye toprakları dışında hatta CHP grup toplantıları dışında siyaset yapmasını yasaklamalı.

Şu iki sorunun cevabını da siz verin.

5. Beşar Esad'ın Türkiye'de miting yapmasına izin verir miydiniz?

6. Esad'a izin verilmedi diye ayaklanan Suriyelilere tepkisiz kalır mıydınız?

Ha Hollanda'ki Türkler, ha Türkiye'deki Suriyeliler. Suriyeliler burada aynı şekilde ayaklansa sen ne yaparsın? Kimse yanlış anlamasın ama Suriyeliler burada aynı şeyi yapsalar burası Türkiye deyip adamların analarını .....ler. Adamlar yine de o kadar taşkınlığa rağmen insanlık dışı muamele yapmadılar.

Zaten Hollanda'daki bir çomar itiraf ediyor yapılan çirkefliği.

+ (Polislere dililip) Gel vur, hadi gel bizi de vur.

- Abi dur, bizi de içeri atacaklar.

+ Ne atacaklar, burası Türkiye mi?

Benim tek üzüntüm benim bakanımın orada düştüğü zelil durumdur. Çünkü oraya Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanı gitti.

Olur da video silinir diye yazıyla ekledim. Dileyen izleyebilir.

http://videohaberizle.com/akp-nin-hollanda-oyunu-desifre-oldu-paylasmayan-kalmasin-1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Türkçe öğren deyip daha "ne mi" kelimesinin ayrı yazılması gerektiğini bilmeyen çomar içeren başlık.

Kelimesi değil, mi eki ayrı yazılır diyeceksin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.