Şimdi Ara

Twisted Fate ile ustalaşmak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oynanması her zaman hoşuma gitmiştir, ama oynayışı zor olduğu için bir kaç istisna dışında oynamadım.

Amacım artık bu heroda ustalaşmak ve mainim şeklimde adlandırabileceğim kalitede oynamak istiyorum.

Şimdi çoğunuz normal oyun gir yazacaksınız fakat her şampiyonun küçük ama etkisi büyük tüyoları vardır. Twisted Fate de ipucu, taktik vb. Şeyler hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

• Herkesin kullandığı bir laf vardır..

Dopayı izle.
  • Şu W'nun istediğin kartı hemen seçme olayını bilsem keşke. Bilen var mı acaba.
  • Irelia Sucks kullanıcısına yanıt
    İşin ustalaşma kısmıda o zaten baska bi olayı yok heronun ustalaşacak.
  • zor değil, antrenman modu geldi ona gir refleks alıştırması falan yap. kart belirle kendine onu 1 kerede seçmeye çalış vs.
  • Irelia Sucks kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi kart sırası mavi-kırmızı-sarı-mavi-kırmızı-sarı şeklinde

ama diyelim sen w bastın ilk kart kırmızı geldi o zaman yine aynı sırayla gidecek.
    kırmızı-sarı-mavi-kırmızı-sarı-mavi oluyor.

ama w bastığında ilk kart sarı geldi diyelim o zamanda
    sarı-mavi-kırmızı-sarı-mavi-kırmızı şeklinde gider.

yani kart sırası değişmiyor sadece w bastığında ilk gelen kart neyse ona göre sıralamayı başlatcaksın zor bişey değil.

1-2-3 dersek w bsatığında 2'den başlarsa 2-3-1-2-3 şeklinde gider.
  • İstediğin kartı en geç 1 saniyede seçebilecek duruma gelirsen baya ustalaşmış olursun. Ama onu bazen faker bile yapamıyor. Nerede ne yapman gerektiğini öğren iyice. Mesela ormancı gank geldiğinde sarı kart+flash yaparsan garanti kill.
  • Kart secme olayina felan kafayi takma.. Dogru yerde dogru karti sec, yavas kalma yani sirasida belli zaten.
  • Twister fate şampiyon olarak en kolay mekaniğe sahip çar. Antreman modunda alıştırma yapmaya gerek bir çar değil kesinlikle.

Zor olan oyun bilgin oda oyun oynamaktan çok izleyerek gelişir. Twisted fate oyunu okuması gerekir takımıyla çok iyi anlaşması gerekir bu iyi tf olma şartı.

Kötü tf olmama şartı lanede ölmeden durabilmek karşına earlysi en güçsüz rakip gelsin yine ezebilir. Tfnin bairz üstün olduğu match up yok sen ne kadar iyiysen o kadar iyi oynarsın.

Yani ölmemek matchup çalışmak için oynayacan, oyun bilgisi edinmek için izleyecen
  • Bu arada lolskill denen sitede tr 1.si benim :)) birde elom düşük chall yapınca top20 world olurum herhalde^^
  • JJimi kullanıcısına yanıt
    77 wl oranı biraz çok değil mi
  • proguides falandı galiba paralı bi site vardı ama tf rehberi ücretsizdi kısa kısa lanede orta aşamada falan nasıl oynanması gerektiğiyle ilgili anlaşılır videolar vardı. ama kaldırmışlar galiba bulamadım. ayrıntılı bir şekilde anlatacağım
  • Unutma o ultin sana neler kazandırır belki de en püf noktası ultisidir ;))
  • Şuan güçsüz hali bide takımına bilen jungle gelmesi lazım. Midde öne geçtiğin an snowball oluyorsun diğer laneleride kazandırıyorsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

ama diyelim sen w bastın ilk kart kırmızı geldi o zaman yine aynı sırayla gidecek.

yani kart sırası değişmiyor sadece w bastığında ilk gelen kart neyse ona göre sıralamayı başlatcaksın zor bişey değil.

Benim bildiğim Twisted fate de. İlk W skiline verdiğin andan itibaren kartlar arka planda dönmeye devam ediyor. Kırmızı sarı mavi şekilde dönen kartlar. Kartı seçtikten ve attıktan sonra bile arka planda görülmeyen bir şekilde aynı şekilde sayılmaya devam ediyor. s3 civarı forumda bunun konusu olmuştu. Oyuna bir süredir uzağım ama kesin olmamakla beraber benimde deneyip gördüğüm kartlar arka planda değişmeye devam ediyor. Yani Sarı kartı seçtim. Kart elimdeyken yine içimden sırasıyla kartları saymaya devam ediyordum. Örneğin arka planda sarı geldiği anda W + W yapıp direk sarı kartla rakibi devre dışı bırakıyordum. Kartlar fiziki olarak dönerken rakip tedbirli olsada kartlar yokken biraz daha agresif davranabiliyor.

Özetle Kartları içinizden saymanız gerekiyor. Usta tf oyuncularının böyle yaptığı söyleniyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_DoMiNo -- 28 Şubat 2017; 17:20:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: By_DoMiNo

quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

Benim bildiğim Twisted fate de. İlk W skiline verdiğin andan itibaren kartlar arka planda dönmeye devam ediyor. Kırmızı sarı mavi şekilde dönen kartlar. Kartı seçtikten ve attıktan sonra bile arka planda görülmeyen bir şekilde aynı şekilde sayılmaya devam ediyor. s3 civarı forumda bunun konusu olmuştu. Oyuna bir süredir uzağım ama kesin olmamakla beraber benimde deneyip gördüğüm kartlar arka planda değişmeye devam ediyor. Yani Sarı kartı seçtim. Kart elimdeyken yine içimden sırasıyla kartları saymaya devam ediyordum. Örneğin arka planda sarı geldiği anda W + W yapıp direk sarı kartla rakibi devre dışı bırakıyordum. Kartlar fiziki olarak dönerken rakip tedbirli olsada kartlar yokken biraz daha agresif davranabiliyor.

Özetle Kartları içinizden saymanız gerekiyor. Usta tf oyuncularının böyle yaptığı söyleniyordu.

Tahminime göre her kart 0.5 sn duruyor. Ve her w+w basışında otomatik 0.25 saniye gecikiyor. Yani bir kere sarı seçtikten sonra max 2 defa daha w+w yaparsan sarı olur. Bunun özel olarak testini yapmadım ama oyunda tesadüfen deneyeyim dedim, 2 defa oluyor art arda max.

Bunların hepsini tahminime göre söylüyorum, daha önce buna benzer konu okumuştum oradan da yarım yamalak bişeyler aklımda kaldı.

• Tf demek gank demek.

Hem lanede geri düşüp hemde gank atmayan tfler oyun kaybettiriyo genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrehan141:

Twister fate şampiyon olarak en kolay mekaniğe sahip çar. Antreman modunda alıştırma yapmaya gerek bir çar değil kesinlikle.

Zor olan oyun bilgin oda oyun oynamaktan çok izleyerek gelişir. Twisted fate oyunu okuması gerekir takımıyla çok iyi anlaşması gerekir bu iyi tf olma şartı.

Kötü tf olmama şartı lanede ölmeden durabilmek karşına earlysi en güçsüz rakip gelsin yine ezebilir. Tfnin bairz üstün olduğu match up yok sen ne kadar iyiysen o kadar iyi oynarsın.

Yani ölmemek matchup çalışmak için oynayacan, oyun bilgisi edinmek için izleyecen

Hocam tf kadar lane kontrolü olup ta lanei ezebilecek bi sampiyon yok oyunda

Yakin sampiyonlarina karşı hele

En cok zorlayan leblanc baskada zorlanabilecegin bi sampiyon yok oyunda adam akilli oynayıp ne zaman itip ne zaman gange gideceğini bilirsen

Twisted Fate i resmen easy sampiyon demissin bide Mekanik lerine xd

• Twisted Fate'te marifet sarı kart seçmek falan değil. Twisted Fate lane aşaması güçsüz denebilecek düzeyde, aşırı kırılgan ve hata affetmeyen bir şampiyondur. Onu zor yapan da bu.

Twisted Fate'i güzel oynamak için çok iyi harita ve pozisyon bilgisi gerekiyor. Bunu geliştirmenin de kafayı vererek oynamak dışında pek bir yolu yok.
  • TF kolay demedim fark ettiysen, mekanik değil. Ayrıca TF olan bir orta koridorda TFye baskı yapılmıyorsa elo en fazla gümüştür.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.