Şimdi Ara

tvmi projeksiyon mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar .. arkadaşlar şimdi ben 2 yıldan beridir projeksiyon kullanıyorum . elimde projeksiyon bu viewsonic PJD7822HDL

ÜRüN TEKNIK ÖZELLIKLERI
    Çözünürlük : HD 1080p (1920 x 1080)
    Parlaklık ( Ansi Lümen) : 3,200
    Kontrast ( Dinamik Kontrast Oranı) : 15,000:1
    Lamba Ömrü (Normal / Eco / DynamicEco) : 5,000 / 6,000 / 8,000
    Atım Oranı (Geniş ~ Tele) : 1.15 ~ 1.5
    Optik Zoom : 1.3x
    Dijital Zoom : 2.0x
    Görüntü Alanı : 30” ~ 300”
    Projeksiyon Ofseti : 110% +/- 5%
    Renk Desteği : 1.07 Milyar Renk
    Köşe Düzeltme : +/- 40° (Dikey)
    Fan Gürültü Oranı : 32dB / 27dB
    Hoparlör : 2W x 1
    GIRIş BAğLANTıLARı
    HDMI Giriş : 2
    VGA Giriş : 1
    Komponent Giriş : VGA ile paylaşımlı
    S-Video : 1
    Kompozit Giriş : 1
    Ses Girişi (3.5mm) : 1
    USB Tip A : 1 (media streaming dongles)
    Mini USB : 1 (Firmware, mouse kontrol)
    ÇıKış BAğLANTıLARı
    VGA Çıkış : 1
    Ses Çıkışı (3.5mm) : 1

projeksiyondan memnunum fakat tek bir eksiği var lensi iç camı biraz kaymış gibi yamuk gibi ekran tam düz durmuyor yansıtınca ve de ansülümeni iyi fakat görüntüler fazla canlı parlak değil . aslında net görüntüler ama parlak değil .. diyorum ki 75'' bir tv mi yoksa epsonun bu modelimi ?

Epson EH‑TW6700

Renkli Işık Çıkışı
    3.000 lümen
    Beyaz Işık Çıkışı
    3.000 lümen
    Çözünürlük
    Full HD 1080p, 1920 x 1080, 16:9
    Yüksek Netlikli
    Full HD 3D
    En/Boy Oranı
    16:9
    Kontrast oranı
    70.000 : 1
    Işık kaynağı
    Lamba
    Lamba
    UHE, 250 W, 3.500 sa Ömür, 5.000 sa Ömür (Tasarruf modunda)
    Trapez Düzeltimi
    Manuel dikey: ± 30 °, Manuel yatay ± 30 °
    Video düzenleme
    10 Bit
    2D/3D Frekans Görüntüsü
    240 Hz / 480 Hz
    2D Dikey Yenileme Hızı
    192 Hz - 240 Hz
    3D Dikey Yenileme Hızı
    400 Hz - 480 Hz
    Renk Reprodüksiyonu
    1,07 milyara kadar renk

eopsonun kontrast oranı : 70.000 : 1
    viewsonic ise : 15,000:1

sizce aradaki bu fark netliği artırrımı ? epsona 6000 lira vermeye değer mi ?

ya da projeksiyona 6.000 tl vereceğime 10.000 tl e böyle bir tv mi almak mı ? LG 75UJ675V 75''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supaplex_TR -- 25 Eylül 2017; 21:8:37 >

• İyi günler bende odam için tv mi projeksiyon mu arada kaldım ama Epson Tw6700 karar verdim dün siparişi verdim bugün bekliyorum bana göre tv yaptığı her olayı rahatlıkla yapiyor ve ürün olarak üst seviye diyebiliriz seçim senin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Projeksiyon cihazında aynı segmentteki ürünler kişiye göre farklılık gösterebilir ama farklı kalite segmentindeki ürünler karşılaştırılmaz, fiyat/performans anlamında bakılabilir.

TW6700 bahsettiğiniz viewsonic cihaza göre çok çok daha iyi bir üründür, zaten fiyat kulvarı da farklıdır.

projeksiyon cihazı ve özellikle Epson TW6700 ile rahatlıkla 135" görüntü alabilirsiniz, daha büyük ekran talebiniz var ise projeksiyon tercih etmelisiniz.

beşiktaştaki demo odamızda Sony HW65ES ve Epson TW6700 ü test edebilirsiniz, giriş seviyesi ürünlere göre bu ürünler çok büyük bir farkla daha iyi performans verir.
  • şu an ki projeksiyonum iyi aslında 140' e yakın bir görüntü alıyorum perdeyi sizden almıştım zaten ( boyutdijital ) ama tv de renkler canlı fakat bir projeksiyonun yerini tutmuyor . renk kalitesinde 75.000-1 kontrast yeterlimidir ? ayrıca 3d projeksiyonda alt yazıları çalıştıramadım bir türlü kayıyor ve üst üste biniyor. bana kalsa projeksiyon 2 yıldır kullandığım için vazgeçemem projeksiyondan kolay kolay ama tvlerdeki renkler de çok canlı kararsızım . şu an acelem yok zaten yakın zamanda yenilerim projeksiyonu
  • Supaplex_TR S kullanıcısına yanıt
    Kağıt üzerindeki kontrast değerleri bir anlam ifade etmez.

Öyle olsaydı şu ürün 66 kat daha iyi kontrasta sahip olurdu ama böyle bir şey mümkün değil.

http://www.projectorcentral.com/Epson-Home_Cinema_5040UB.htm

1,000,000:1

Ev sineması için tasarlanan DLP rojektörlerde RGBRGB renk kullanılıyor. Sunumlarda RGBCMY vs gibi farklı renkler kullanılıyor.

Şu videoyu izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=xygKdWjqBDs

UHD65 2200, UHD60 3000 lumen olmasına rağmen UHD65'in renklerindeki, kontrastındaki, netliğindeki başarı ortada. Önemli olan renkleri daha parlak verebilmek, beyaz parlaklığı tek başına önemsiz. RGBRGB olmayan projektörlerde daha parlak ama rahatsız edici, doğal olmayan renkler alırsınız.

Her ne kadar sizin verdiğiniz örnekteki LCD projektör olsa da özetle bakmanız gereken şey sunum için mi yoksa ev sineması için mi tasarlandığına bakmak olmalı. Sonra detaylara inersiniz. Kullanılan teknoloji, kağıt üstündeki rakamlardan daha önemli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.