Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: furkan_02 , ananni , alprn46 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.190
Cevap
1.337
Favori
4.696.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 31963197319831993200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genel toplamda Q80t daha iyi bir cihaz..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

65incine yetisebilseydim Sony yi alacaktım. Araştırmalarım onun daha iyi olduğu yönündeydi.

Ne gibi artıları var acaba araştırmanıza göre bilgi verebilir seniz memnun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecetin271

Ne gibi artıları var acaba araştırmanıza göre bilgi verebilir seniz memnun olurum

Alıntıları Göster

Olede en yakın görüntüyü bunjnla alırsın diyor pek çok kişi, full arrey ve local dimming çok basariliymis

• Arkadaşlar sizce 65 Q80T mi 65 XG9505 mi ?

• Arkadaşlar merhaba
    Ben 49mu8000 kullanıyordum ve ekranı kırıldı. Açıkçası tamir işini çok istemiyorum. Bu yüzden hem ekran boyutunu büyütüp hemde qled alayım diyorum.
    Samsung baktığımda bu sene geçen seneden daha kötü modeller var gibi. Rtings üzerinden kıyaslama yaptığımda q70t özellikle oyun için mu8000 den bile kötü görünüyor. Q60r ikisinden de iyi gibi. Bulursam Q60r almamı tavsiye eder misiniz? Yoksa q70t mi alayım? Açıkçası fiyat farkından dolayı çokta q80t ye zorlamak istemiyorum. Bizim oğlanın ne yapacağı belli olmaz çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krayir

Arkadaşlar merhaba
    Ben 49mu8000 kullanıyordum ve ekranı kırıldı. Açıkçası tamir işini çok istemiyorum. Bu yüzden hem ekran boyutunu büyütüp hemde qled alayım diyorum.
    Samsung baktığımda bu sene geçen seneden daha kötü modeller var gibi. Rtings üzerinden kıyaslama yaptığımda q70t özellikle oyun için mu8000 den bile kötü görünüyor. Q60r ikisinden de iyi gibi. Bulursam Q60r almamı tavsiye eder misiniz? Yoksa q70t mi alayım? Açıkçası fiyat farkından dolayı çokta q80t ye zorlamak istemiyorum. Bizim oğlanın ne yapacağı belli olmaz çünkü.

Bizim oğlanın ne yapacağı belli olmaz çünkü dediğiniz için yazıyorum. TV ile beraber koruyucu kaplama alın derim. 300-400 TL filan fiyatları. Sert ama ince sayılacak bir koruyucu bunlar. Darbelere karşı korudukları söyleniyor.

Bu arada ben bir şey soracağım arkadaşlar. Bu Tv'ler de ekranlar bezle silmeye karşı hassas mı? Sorma sebebim bazı eski nesil LCD TV ve 4K TV ekranları besle silinince ekranlarının bazı yerlerinde bozulmalar oluyor gördüğüm kadarıyla.

Bir yakınımım evinde LCD tv ekranının orta üst kısmında çok dikkatli bakınca bazı sahnelerde leke görünüyordu. Bir başka yakınımın evinde de 4K tv de mi ne benzer alttan ortaya doğru bir bölgede görünüyordu.

Dediklerine göre birinin evinde temizlikçi kadın temizlerken olmuş. Diğerinde de başka sebeple. Odama TV alırsam bizim eve temizlikçi geldiğinde TV ekranına dokunma diye tembihleyeceğim.

TV alıp almayacağımda 1-2 güne belli olacak. Servise verdim odamda ki 11 senelik 32'' LCD TV bakalım yapabilecekler mi ve ne kadar masraf çıkacak. Çok masraflı olacaksa yaptırmayacağım. Bazen böyle eski cihazların masrafı aldığın dönemki fiyat kadar masraf çıkarabiliyor.

Mesela gecen aralık ayında s6edge telefonum bozulmuştu servise verdim anakartı değişmek zorunda diyerek 1.500 TL fiyat çekmişlerdi ki o telefonu abim bana çıktığı senenin ertesi senesi 2 bin TL altına almıştı. Ben de tamir ettirmedim.

TV de de benzer durum olursa tamir ettirmeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecetin271

Sony 55XH9096 mı Samsung 55Q80T mi sizce bugün alınacak ikisi arasında kaldım aralarında çok fark göremedim kullanan deneyimi varsa sevinirim

Eğer geçen senen Q80R modeli hala piyasada olsaydı kesinlikle bunu al derdim ama

2020 model sams. Q80T genel donanım ve performans olarak Sony XH'nin altında kaldı.

Bu yüzden seçimin tabiki

SONY Olmalı...

• dallass kullanıcısına yanıt

film konusu hariç geri kaldığı bi yer yok hocam hatta önde olduğu konularda var yansıma prlaklık oyun konusu geniş açı filtresi vs..daha geçen bana diyordunuz milletin gazına gelme diye burfa 2-3 tane tipi kaale alıp milletin gönlünü yapmaya gerek yok..

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, Q80t'nin film hariç ki o da herkesin anlayabileceği bir fark değil xh90'dan geri kalır bir yanı yok ki yukarıda da dediğim gibi genel toplamda daha iyi bir cihaz..
    xh95'e karşı da kapı gibi Q95t var..
    Velhasıl kelam Samsung her ne kadar t serisinde geri gitmiş olsa da Sony'den daha iyi olduğu açık..

• drangela61 D kullanıcısına yanıt

samsung geri gittide sony ileri gitti sanki hocam :) xh90 diye bi tv çıkardı 2017 model xe90 ayarında performans olarak 2018 model xf90 dan genel olarak daha kötü bi model parlaklık yansıma işlemci komedi..

• hazır konusu açılmışken 3 yıllık xe90 performansındaki tv ye 10 bin vermeyi aklından geçiren arkadaşlar bu videoyu izleyip bir daha düşünsün derim...

Ben de bunu söylemek istemiştim hocam..
    Acelesi olmayan kişi 2021 modelleri beklesin..
    Kur ne olur fiyatlar ne olur diye endişe eden kenara ufak ufak altın atıp biriktirsin 👍

• erolalper E kullanıcısına yanıt

hangi konuda daha iyi buldunuz hocam xh90 modelini

• Ben böyle bir mesaja hiç denk gelmedim hergün girdiğim halde, nerede acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Bu mesaj silindi.

Hocam yanlış anlamayın ama söyleyince kızılması bir bakıma normal çünkü alınabilecek denen modellerde 55'' altında seçenek yok. Malum herkes o boyutlarda Tv alamıyor. Kimi ekonomik sebeplerle kimi TV kullanılacağı ortamın 50''den daha büyüklere uygun olmaması.

Mesela ben 2 sebeple alamam biri ekonomik biri TV montaj edileceği yere 50'' den büyük tv montaj edilme şansı yok. Yani ekonomik sebebi bir yolunu bulup çözsek bile ortam izin vermediği için yine 50''den büyük tv alıp koyamıyorum.

Ama büyük TV alacak kişiler şunu alsın diye yazılırsa bence sizlere kızanların sayısında azalma olur onu belirteyim.

Modeller karıştı beyler, ama denk iki cihaz bunlar, ikisi de üzmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krayir

Arkadaşlar merhaba

Arkadaşlar var mı tavsiye verebilecek? 55Q60R mi yoksa 55Q70T mi? Ya da arada çok fark yoksa 55Q60T'mi oyun ve spor açısından daha iyi olur?

• erolalper E kullanıcısına yanıt

sizi belki üzmez ama beklentisi olan kitleyi üzerler hocam :)

• Krayir kullanıcısına yanıt

q60r alın hocam genel olarak bahsettiğiniz tv lerden daha iyi

Valla şu mesajın üstüne tam alacaktım stokta kalmamış. Şans işte bekleyelim biraz daha belki q80t indirime girer. q70t hiç içime sinmiyor

• 
Sayfa: önceki 31963197319831993200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.