Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: orthos123 , orthos123 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.204
Cevap
1.336
Favori
4.697.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24892490249124922493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Riddle of Steel

Panel tipi seçimi tamamen göz zevkiniz/kişisel tercihinizle alakalı. Daha önce eski mesajlarımda panel tipleriyle ilgili kısaca yazmıştım aynısını tekrar kopyalayayım, siz kendinize/göz zevkinize hangisi uygunsa tekno marketlere gidip bizzat deneyimleyerek karar verirsiniz.

Biri iyi biri kötü diyemeyiz. Birbirine üstün olduğu/geride olduğu bir çok farklılıkları vardır. Aynı segment/kalite paneller için kısaca şöyle özetlenebilir;

IPS Paneller daha canlı ve doğal renklere(gerçek renklere daha yakın) sahiptir. Ancak karanlık/siyah sahnelerde performansı VA Panele göre geridedir ve detay kaybı vardır. İzleme açısı değişse de yani ister çaprazlardan ister tam karşısından izleseniz de görüntü kalitesi değişmez ayrıca aşırı güneş ve ışık alan odalarda VA Panele göre ekran daha az yansıma yapar.

VA Paneller daha mat ve Pastel renklere sahiptir. Ancak karanlık/siyah sahnelerde performansı IPS panele göre iyidir ve koyu/karanlık sahnelerde detay kaybı azdır. Ancak VA panellerde de çaprazdan veya göz hizasından aşağıda/yukarıda izlenildiği zaman görüntü kalitesi düşer. Örneğin ev kalabalık ise çaprazdan izleyenler ile tam karşıdan izleyenler aynı kalitede görüntüyü göremez. Ayrıca aşırı güneş ve ışık alan odalarda IPS Panele göre ekran daha fazla yansıma yapar.
    65 inc IPS TV
    6000 tl limit
    Var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Hocam sony 55xf7596 ile 55xg8096 arasında çok fark var mıdır?,7596 amazonda 4399 liraydı xg 8096 vatanda 4799.
  • qled mi nanocell mi hangisi daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

65 inc IPS TV
    6000 tl limit
    Var mı

Alıntıları Göster

Hocam LG garantili LG 65UM7450 modeli başka yok gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellow canary01

qled mi nanocell mi hangisi daha iyi
    Hocam baktığın modele göre seçtiğin ürüne göre özelliklere göre değişir bu olay.
  • Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Hocam q60r pus7304 xf9005. 55"te arada kaldığım modeller. Yanma, bulutlanma, ışık sızması gibi popüler ve can sıkıcı sorunlardan uzak, verdiği performansla parasının hakkımı verecek olan model sizce hangisidir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Okudukça daha çok kafam karıştı. 49/50' inç maksimum 4000 Tl bütçe ile ne önerirsiniz.
  • Selam arkadaşlar, 49UHL650 ve 49HL660 bulamadığım için 40-50inç arası tercihen 2500 altı smartlı(ya da uygunsa smartsız), özellikle 49UHL650 özelliklerine benzer(4k uhd, smart, widi) ürünler var mıdır acaba? a101'de 2bine satilan ürünün özelliklerini internette 2500e kadar bile bulamadım. tavsiyelerini beklemekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buura7 -- 4 Şubat 2020; 12:13:49 >
  • uzzmaan U kullanıcısına yanıt
    Bu 3ü arasında tartışmasız xf9005.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Correct Data

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Selam. Evet Sony XF90 çok sağlam bir panel , hatta 2018 model olmasına rağmen makyajlanıp yerine geçen 2019 XG95 ten daha çok satmış bir model. Hala alan kullanan var, geçenlerde alanlardan biri üretim tarihinin 2019 Aralık olduğunu okumus TV'nin arka kısmında .
    Sanırım hala üretimi devam ediyor . Sony'nin parlayan modellerinden, imkanı olan için fiyatı aynı segmentteki diğer markalardan oldukça düşük .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung 75Q70R
    Sony 75xf9005
    Sony 75xg9505
    Samsung 82ru8000

Bu modeller arasında kararsız kaldım. Genelde gece daha loş ortamlarda film izleyeceğimden dolayı Va panellere yöneldim. Ru8000 diğerlerine göre alt segment kalsa da hem boyutu büyük hem de fiyatı uygun. İncelemelerde de hdr performansı düşük ama kontrastının çok iyi olduğu söylenmiş.

Hangisini önerirsiniz? Bir de Samsung un Dolby Atmos ve Dolby vision eksikliği var ama Apple TV 4K ya da başka bir player bu işi çözer diye düşünüyorum. Orda da aklıma takılan bağlantı kısmı. Apple TV yi televizyona bağladık, televizyonu da soundbar a bağladık diyelim. Dolby Atmos U iletebilecek miyiz soundlar a??

• quote:

Orijinalden alıntı: gorefest_nl

Samsung 75Q70R
    Sony 75xf9005
    Sony 75xg9505
    Samsung 82ru8000

Bu modeller arasında kararsız kaldım. Genelde gece daha loş ortamlarda film izleyeceğimden dolayı Va panellere yöneldim. Ru8000 diğerlerine göre alt segment kalsa da hem boyutu büyük hem de fiyatı uygun. İncelemelerde de hdr performansı düşük ama kontrastının çok iyi olduğu söylenmiş.

Hangisini önerirsiniz? Bir de Samsung un Dolby Atmos ve Dolby vision eksikliği var ama Apple TV 4K ya da başka bir player bu işi çözer diye düşünüyorum. Orda da aklıma takılan bağlantı kısmı. Apple TV yi televizyona bağladık, televizyonu da soundbar a bağladık diyelim. Dolby Atmos U iletebilecek miyiz soundlar a??
    Selam. Harici medya oynaticinin Dolby atmos ve Dolby vision destekli olması malesef hiç birşey ifade etmez. TV'nin bu özellikleri desteklemesi lazım. Apple TV box in bunlara destek vermesi demek " bak tvinde bu özellikler var ise benim araciligimla bu tarz içerikleri oynatabilirsin" anlamına geliyor.
    İstiyor iseniz bunlara destek veren bir TV xf90 xg95 vs. secmelisiniz .
    LG ninde bunlari destekleyen IPS tvleri var ama siz zaten VA alicam demissiniz.

• gorefest_nl kullanıcısına yanıt
    Xf serisinde atmos yok diye biliyorum, yinede yaniltmayayim. 65xg9505 kullanicisi olarak, kardesimde olan samsung q70r alsaydim diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 4 Şubat 2020; 15:24:28 >
  • social kullanıcısına yanıt
    İkisini de deneyimlemiş olmanızdan dolayı sizin görüşünüz benim için gerçekten önemli. Ne gibi farklar var mesela? Neden q70 i tercih edersiniz?

• gunan44 G kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bu eksiklik ne kadar önemli ondan da emin değilim, Dolby vision olan hdr içeriği, Apple TV de açtık diyelim. Samsung bu görüntüyü göstermiyor mu? Yoksa hdr10 a mı dönüştürüyor?

• Standart TV yayınının yanında Netflix de eklenirse yinede iş görürmü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gorefest_nl

Açıkçası bu eksiklik ne kadar önemli ondan da emin değilim, Dolby vision olan hdr içeriği, Apple TV de açtık diyelim. Samsung bu görüntüyü göstermiyor mu? Yoksa hdr10 a mı dönüştürüyor?
    DV'suz oynatır, hdr10 a donusturmez.

• Yardım edecek birisi yok mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Senior.Planner

Yardım edecek birisi yok mu ?
    Hocam
    LG 50UM7450
    Bu modeli inceleğin tavsiye ederim.
  • gorefest_nl kullanıcısına yanıt
    Sony bir kere en onemlisi stabil degil. Tamam android olabilir ama stabil calismadiktan sonra cok onemli degil. Renkler dogal falan diyorlar ama sanki ekranin onunde seffaf bir perde varmis gibi, ayrica beyazlar gri gibi. Goruntulerde feci kumlanma oluyor, netligi dusurmek gerekiyor ve bu seferde adamlarin yuzleri bulaniyor. Ben hic memnun kalmadim, xbox ile oldukca kotu goruntu veriyor ve 2.1 hdmi kablo kullaniyorum. Siyahlar iyi falan diyorlar ama samsungdada kotu degil. Biz ayni zamanda aldik kardesimle farkli olsun gorelim dedik, bence onun tv daha iyi ki oda bu konuda hemfikir. Hatta gecenlerde hanim bile cok anlamamasina ragmen netflixte izledigimiz diziyi kardesim de izliyordu onun tv de cok daha guzel goruntu oldugunu soyledi.

Ayrica benin tv kendi kendine resetliyor 2 sefer servise gonderdim 2 ay icinde. 12bin tl verdim ve stabil cihaz alamadim. Servis zaten yazilimi sifirlayip geri yolluyor. 20 yillik yazilimciyim sorun donanim diyorum dinlemiyorlar. Birebir degisim yapmalari lazim ama sallayan yok. Sikayetvar sony panrllerin gaeanti bitiminda arizalanmasiyla calkalaniyor. Lg sk10y var bende, eger harici uydu kulaniyorsaniz sb once acilmali yoksa ses vermiyor. Boyle sorunlari var. Samsungda dts destegi yok ama 400tl mi box s alip hepsini cozebilirsiniz ki kardesim oyle yapti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 4 Şubat 2020; 18:16:31 >

• 
Sayfa: önceki 24892490249124922493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.