Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.475
Cevap
1.349
Favori
4.712.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
223 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24462447244824492450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın zamanda evleniyorum ve TV arayışlarına girdim. Karasal kanalları neredeyse hiç izlemeyeceğiz. 2 adet kriterimiz var, birincisi sürekli Netflix'ten film izleyeceğiz yani Netflix performansı ve Netflix'te 4K performansı çok iyi olmalı. Bir diğer kriterimiz ise Playstation 4 Pro sahibiyiz yani anlayacağınız sürekli oyun oynayacağımız için oyun performansı da çok iyi olmalı.

Ben çok fazla anlamadan biraz araştırdım ve Samsung'un 55Q60R yada 55Q70R yada 55MU9000 modellerini buldum ama doğru tercih mi yanlış tercih mi bilemedim. Sizin tavsiyeleriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AVSEQ01.DAT -- 12 Ocak 2020; 19:45:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda evleniyorum ve TV arayışlarına girdim. Karasal kanalları neredeyse hiç izlemeyeceğiz. 2 adet kriterimiz var, birincisi sürekli Netflix'ten film izleyeceğiz yani Netflix performansı ve Netflix'te 4K performansı çok iyi olmalı. Bir diğer kriterimiz ise Playstation 4 Pro sahibiyiz yani anlayacağınız sürekli oyun oynayacağımız için oyun performansı da çok iyi olmalı.

Ben çok fazla anlamadan biraz araştırdım ve Samsung'un 55Q60R yada 55Q70R yada 55MU9000 modellerini buldum ama doğru tercih mi yanlış tercih mi bilemedim. Sizin tavsiyeleriniz nedir?
    Bizzat MU9000 Kullanıyorum memnunum
    ama 2017 bir modelin sıfırını bulamazsın o bulduğun muhtemelen ayıplı iadeli işlem görmüştür.

Seçimin, Q60R edgeled olduğundan daha üstün olan Directled 55Q70R olmalıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. Aradığımız kriterlerde siz benim bulmuş olduğum 3 model arasından mı Q70R tavsiye ettiniz yoksa ben hiç model söylemeseydim de bu TV'yi mi önerirdiniz bu kriterlerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. Aradığımız kriterlerde siz benim bulmuş olduğum 3 model arasından mı Q70R tavsiye ettiniz yoksa ben hiç model söylemeseydim de bu TV'yi mi önerirdiniz bu kriterlerde?
    Belirttiğin modelden (q70) bütçeni anladım
    bu bütçe için tek önerim q70r dir.
    Aynı zamanda 2018 model Sony 55xf9005 de var ama ben yine Q70 derim

• Arkadaşlar dikine böyle bir çizgi var...
    Nedir bu bilen var mı?

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/945595/1d2652bc-24ed-4cab-9cd1-0535f27aef1d.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktivist-X -- 12 Ocak 2020; 22:14:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gunan44

Selam. En çok beklediğim haberlerden biride yeni Panasonic modellerinin Türkiye'ye gelip gelmeyecegi. Henüz kimse bilmiyor gibi, bekleyip görücez.

İyi forumlar, bilgilendirdiginiz için teşekkürler .

Alıntıları Göster
    Şubat ayında yeni ürünleri anons edecekler. Ancak Panasonic'in ürün getireceğine dair bir emare görmedim. Üzücü. Dünyanın en önemli TV pazarı olan Amerika'dan bile çekildi. Türkiye'ye gelmesini isterdim. En üst modeli HZ2000 filmciler için tam bir nirvana ürünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktivist-X

Arkadaşlar dikine böyle bir çizgi var...
    Nedir bu bilen var mı?

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/945595/1d2652bc-24ed-4cab-9cd1-0535f27aef1d.jpeg
    Vertical Banding gibi duruyor ama yinede test etmek lazım.

Nedir panel marka ve model?

• notropil kullanıcısına yanıt
    Lg 50um7450. Ne gibi bir test yapmak gerekiyor.

• aktivist-X kullanıcısına yanıt
    dikey bantlanma var tlf ekranından çok belli olmuyor
    gözle belirgin görüyorsanız sıkıntı
    direct led lerin de böyle kusuru çıkabiliyor
    youtube test videosu olacak hareketli bulutlu gökyüzü
    test edin orda da görünüyorsa servisler kabul eder değişim kararı çıkar
    14 günlük vaktiniz varsa iade de düşünebilirsiniz

edit: link
    https://www.youtube.com/watch?v=zRGUkxrwdeU&feature=youtu.be

hatalı panel için örnek
    https://www.youtube.com/watch?v=joT63ibg-C0&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=KlazjFcK2qs&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 12 Ocak 2020; 23:3:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 10.000 TL ye kadar açılı izlenim için 65 inç tv önerebilir misiniz? Çok teşekkürler.

• recep R kullanıcısına yanıt
    İnce hafif bir şekilde vertical banding var attığım fotoda da net görünüyor. Bu büyüyen bir şey midir? Tv daha dün kuruldu. Servis 6 ay içinde bir sorunda birebir değişim yapılıyor dedi ama banding aşırı belli olmadığı için kesin bir şey yok derler. İade etsem para iadesi bekleyeceğim yedek tvm de yok. Yeni tv alsam onda da sorun çıkar mı derdi... Zor İşler.

• 50pus7304 ve 55pus7304 önerilir mi? Acelem yok nisan mayıs gibi de alabilirim yeni modelleri mi bekleyeyim
  • quote:

Lg 50um7450. Ne gibi bir test yapmak gerekiyor.
    Hocam tedirgin oldum şimdi. Samsung 50RU7100, LG 50UM7450 ve benzeri 1-2 model televizyon takibimdeydi. 50um7450'de şimdi sende böyle bir sorunu görünce tedirgin oldum. VA ve direct led diye daha iyi sanırım diye düşünüyordum, edge led olan Samsung'a mı yönelsem sadece bilemedim. Onda da özellikle altyazılarda falan falan aşırı parlama sorunu mu oluyormuş galiba unuttum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 13 Ocak 2020; 0:44:2 >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/lg-la-serisi-55la860v-tv-de-vertical-banding-sorunu--83663592-23

Hocam bu konuya göz gezdirin isterseniz, 10 küsür binlik tvlerde adamlar neler neler yaşamış aklınız durur, her markada sıkıntılar çok az da olsa çıkıyor benim anladığım bu. Bir de o paraları verip tv alsam bu sorunları yaşasam kafayı yerim ben.

Konu yaşanacak sıkıntılardan sonra iade yapamadığımız taktirde, hakem heyeti süreci başlatmamız gerektiğini, o süreçte tvmizi de kullanarak süreç sonunda para iadesi alabileceğimiz hakkında önemli bilgiler de içeriyor. Bu açıdan iç rahatlatıcı.

Elbet bir tv alacağız ben açıkçası sırf buna benzer şikayetler gözlemlediğim için önceliğim olan 50pus7304'ü teknosadan almadım, sırf amazon satıyor diye ordan um7450'yi aldım.

Bunların yanısıra bana gelen um7450'nin siyahları çok iyi dimming test yaptım kusursuz. ışık sızması da yok. smart özelliklerinin sanırım hepsini denedim tıkır tıkır çalışıyor. 4K HDR ve FHD film denemelerimde de bazen mesela oyuncu başını döndürürken iz bırakıyor. At koşarken atın ayaklarını yok ediyor gibi durumlar gözlemledim.

Şu anki aklım olsa mevcut ledi bozulan 50lik FHD vesteli tamir ettirirdim hiç bu kadar başımı ağrıtmazdım. Ben tvden daha hayır gelmez 600 lira verip servise tamir ettirsem senesi dolmadan gene bozulur diye düşündüm.
    Oysa LG tvyi kurmaya gelen servis tvyi görünce sorununu sordu ardından da elektriğinizde dalgalanma var dedi led o yüzden bozulmuştur dedi, ben de yani tvlik bir durum yok mu diye sorunca da hayır dedi. Yani vesteli regülatörle kullansam servisin dediği doğruysa hala kullanıyor olurdum. Zamanında 1600 gibi komik rakama almıştım smartı da vardı dandik de olsa. Ucuza alınca böyle bandinge filan da takılmıyorsun ama para verip marka diye iyi diye tv alıp bu sorunları yaşayınca da insanın hoşuna gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktivist-X -- 13 Ocak 2020; 1:26:47 >

• quote:

https://forum.donanimhaber.com/lg-la-serisi-55la860v-tv-de-vertical-banding-sorunu--83663592-23

Hocam bu konuya göz gezdirin isterseniz, 10 küsür binlik tvlerde adamlar neler neler yaşamış aklınız durur, her markada sıkıntılar çok az da olsa çıkıyor benim anladığım bu. Bir de o paraları verip tv alsam bu sorunları yaşasam kafayı yerim ben.

Konu yaşanacak sıkıntılardan sonra iade yapamadığımız taktirde, hakem heyeti süreci başlatmamız gerektiğini, o süreçte tvmizi de kullanarak süreç sonunda para iadesi alabileceğimiz hakkında önemli bilgiler de içeriyor. Bu açıdan iç rahatlatıcı.

Elbet bir tv alacağız ben açıkçası sırf buna benzer şikayetler gözlemlediğim için önceliğim olan 50pus7304'ü teknosadan almadım, sırf amazon satıyor diye ordan um7450'yi aldım.

Bunların yanısıra bana gelen um7450'nin siyahları çok iyi dimming test yaptım kusursuz. ışık sızması da yok. smart özelliklerinin sanırım hepsini denedim tıkır tıkır çalışıyor. 4K HDR ve FHD film denemelerimde de bazen mesela oyuncu başını döndürürken iz bırakıyor. At koşarken atın ayaklarını yok ediyor gibi durumlar gözlemledim.

Şu anki aklım olsa mevcut ledi bozulan 50lik FHD vesteli tamir ettirirdim hiç bu kadar başımı ağrıtmazdım. Ben tvden daha hayır gelmez 600 lira verip servise tamir ettirsem senesi dolmadan gene bozulur diye düşündüm.
    Oysa LG tvyi kurmaya gelen servis tvyi görünce sorununu sordu ardından da elektriğinizde dalgalanma var dedi led o yüzden bozulmuştur dedi, ben de yani tvlik bir durum yok mu diye sorunca da hayır dedi. Yani vesteli regülatörle kullansam servisin dediği doğruysa hala kullanıyor olurdum. Zamanında 1600 gibi komik rakama almıştım smartı da vardı dandik de olsa. Ucuza alınca böyle bandinge filan da takılmıyorsun ama para verip marka diye iyi diye tv alıp bu sorunları yaşayınca da insanın hoşuna gitmiyor.
    Sondan önceki cümlede bahsettikleriniz Ghosting mi oluyor? (iz bırakma, ayak silinmesi) Ben de aslında ağırlıklı olarak futbol maçı izliyorum, bilemedim. Ghosting falan varsa maçlarda net belli olur. LG'de True Collor Accuracy (gerçek renk doğruluğu) olması da biraz cezbediyor, bu konuda sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 13 Ocak 2020; 1:29:32 >

• Fulton F kullanıcısına yanıt
    iz dediğim sabit leke bırakmak değil.
    oyuncu yakın çekimdeyken kafasını yukarı kaldırırken çene geriden geliyor gibi düşünün, sürüklenme gibi bir şey oluyor.
    Atın adımlarını takip edemiyorsunuz yani. Çamur gibi oluyor.

Son sorunuz hakkında da pek o tekniğin ne derece çalışıp çalışmadığını bilemeyeceğim, film deneyimlemeyle görülebilen bir şeyse mağazada bizzat deneyimleyin isterseniz.
  • quote:

iz dediğim sabit leke bırakmak değil.
    oyuncu yakın çekimdeyken kafasını yukarı kaldırırken çene geriden geliyor gibi düşünün, sürüklenme gibi bir şey oluyor.
    Atın adımlarını takip edemiyorsunuz yani. Çamur gibi oluyor.

Son sorunuz hakkında da pek o tekniğin ne derece çalışıp çalışmadığını bilemeyeceğim, film deneyimlemeyle görülebilen bir şeyse mağazada bizzat deneyimleyin isterseniz.
    Çok teşekkür ediyorum, söylediğiniz o iz sorununun adını karıştırdım sanırım ben, ne deniyordu unuttum şimdi, neyse çok önemli değil ama anladım ne sorunu olduğunu görmüştüm daha önce de internette bir fotoğrafta o sorundan.

Gidebilirsem mağazaya gitmeye çalışacağım bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 13 Ocak 2020; 2:9:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Çok teşekkür ediyorum, söylediğiniz o iz sorununun adını karıştırdım sanırım ben, ne deniyordu unuttum şimdi, neyse çok önemli değil ama anladım ne sorunu olduğunu görmüştüm daha önce de internette bir fotoğrafta o sorundan.

Gidebilirsem mağazaya gitmeye çalışacağım bakalım.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.
  • Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Hocam cahilliğime verin, Vestel 55UD9500 ile LG 55UM7100 arasında ne fark var? TV den beklentim sorunsuz bir şekilde kasma donma olmadan İnternette dolaşabilmek ve netflixten film izleyebilmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • C.. C kullanıcısına yanıt
    Ben bugün standdaki bütün cihazlarda aynı videoları ve dimmimg testleri oynatarak farkları gözlemlemeye çalıştım.

Vestelin 9500 serisine de baktım. Arayüz ve kumanda özellikle lg ve samsungdan sonra çok kullanışsız ve ilkel geldi. Sanki güncel kullandığım akıllı telefonum bozulmuş da idareten eski tuşu telefonuma dönmüşüm gibi hissettim

Mesela lg cihazların kumandaları bluetooth ile tv ye bağlanıyor ve yastığın altından bile algılıyor. vestelin kumandayı ekrana doğrultacaksın da algılayacak da...

Ayrıca dimming test videolarında siyah arka plan resmen siyah değil füme.

Vestele verilen para "BENCE" boşa gider.

Karar vermeden önce gidip inceleyin derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 24462447244824492450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.