Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
88.204
Cevap
1.336
Favori
4.697.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
19. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 24472448244924502451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bugün standdaki bütün cihazlarda aynı videoları ve dimmimg testleri oynatarak farkları gözlemlemeye çalıştım.

Vestelin 9500 serisine de baktım. Arayüz ve kumanda özellikle lg ve samsungdan sonra çok kullanışsız ve ilkel geldi. Sanki güncel kullandığım akıllı telefonum bozulmuş da idareten eski tuşu telefonuma dönmüşüm gibi hissettim

Mesela lg cihazların kumandaları bluetooth ile tv ye bağlanıyor ve yastığın altından bile algılıyor. vestelin kumandayı ekrana doğrultacaksın da algılayacak da...

Ayrıca dimming test videolarında siyah arka plan resmen siyah değil füme.

Vestele verilen para "BENCE" boşa gider.

Karar vermeden önce gidip inceleyin derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CES 2020 Ranking the BEST TVs at the Show! Which TVs Impressed

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: OMB

Şubat ayında yeni ürünleri anons edecekler. Ancak Panasonic'in ürün getireceğine dair bir emare görmedim. Üzücü. Dünyanın en önemli TV pazarı olan Amerika'dan bile çekildi. Türkiye'ye gelmesini isterdim. En üst modeli HZ2000 filmciler için tam bir nirvana ürünü.

Alıntıları Göster
    Eyvallah. Geçen sene Panasonigin tek bir IPS modeli gelmişti Türkiye'ye bu sene hiç gelmezse sürpriz olmiycak. Umarım daha fazla modeli getirirler. 🙏

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Philips 50PUS7304 satın aldım internetten duvara asmayı düşünüyorum servisten mı aparatı almak mantıklı yoksa internetten mı
  • Merhaba 49 yada 50 inch 4k kanal geçişi en hızlı hangisidir acaba öyle bir tablo varmı bakabileceğimiz

Bütçe fazla değil 43 inch de düşünebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J. Seinfeld -- 13 Ocak 2020; 14:8:29 >
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    internetten. servis kendi para kazanmak için daha pahalıya satıyor, 50 lira gibi.
  • amiwrong1903 A kullanıcısına yanıt
    50 inç için ne önerirsin
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    Tvnin kilosu ve duvarın özellikleri önemli. Sonorous iyidir, bakın derim..
  • 2020 modelleri ne zaman çıkar
  • C.. C kullanıcısına yanıt
    Yok canım ne cehaleti. Herkes her konuda bilgi sahibi olacak diye bir şey yok.

Bütçeniz dahilindeki size yazdığım modellerden en düşük görüntü kalitesine sahip olan model alt/giriş seviye model UM7100 modelidir. Mesajımda da aşağıdaki sıralamayla bir göz atın diye belirtmiştim.

Marka fark etmeksizin tüm markaların alt/giriş seviyesi modelleri en düşük malzeme kalitesine, en düşük donanım özellikleri ve en düşük teknik özelliklere sahiptir. Vestelde U9500 ve UD9500 diye 2 farklı model vardır çoğu insan bilmeden bunları karıştırabilir. U9500 olan model UD8200 ayarında alt/giriş seviyesi modeldir, UD9500 ise Vestelin en üst seviye Led modelidir. Ana markalar diye tabir edilen Sony/Samsung/LG/Philips markalarının orta seviye modellerine eşdeğer bir modeldir.

Yeni model TVlerin neredeyse tamamında samart özelliği mevcut olduğundan beklediğiniz özellikler hemen hepsinde mevcuttur. Yalnız en üst seviye/pahalı modelleri alsanızda bunlar bile sürekli smart kullanımında stabil/kusursuz değillerdir. Bunun yerine görüntü kalitesi iyi olan bir TV alıp yanına stabil olarak tüm smart işlerinizde kullanmak için Mi Box S tarzı android TV Box takviyesi yapmak en sağlıklı çözümdür.

Görüntü kalitesi açısından sıralarsak şu şekilde sıralanır. Herhangi bir markaya bağımlılığınız veya takıntınız var ise ona bir şey diyemem tabi ki.

55PUS7304 > 55UD9500 > 55RU7100 > 55UM7100

• tracedy6 kullanıcısına yanıt
    En üst seviye modeller hariç açılı izleme için IPS modeller daha başarılıdır. Bütçeniz dahilinde aşağıdaki sıralamayla şu modellere bir göz atın;

2019 Sony 65XG9505 VA Panel - Üst Seviye (bir miktar takviye şansınız varsa en düşük 10.500-10.750 TL civarında satıldı.)
    2019 Philips 65PUS7304 IPS Panel - Orta Seviye
    2019 LG 65SM8600 IPS Panel - Orta Seviye
    2019 Samsung 65Q60R VA Panel - Giriş Seviye (Ben 55" ve üstü boyutta giriş seviyesi model önermiyorum ancak bazen Samsung'dan da bir model yaz diyen arkadaşlar oluyor, onun için ekledim.)
  • oozgur16 kullanıcısına yanıt
    Yazdığınız aylarda yeni modeller muhtemelen satışa çıkar ancak her yeni çıkan ürün gibi tavan fiyattan satışa sunulur. Alınabilecek fiyatlara inmesi yaz sonu, sonbahar başını bulur. O zamana kadar vaktiniz var ise daha güncel model almak daha mantıklı tabi.
  • J. Seinfeld kullanıcısına yanıt
    Maximum bütçenizi de belirtirseniz bütçenize uygun daha net model isimleri telafuz edebiliriz.
  • Sony KD-65XG8096

istnabulbilişimde 7K. Güvenlir mi orası ?

birde 7K-8K arasında en iyisi bu dimi ? 4K netflix film izlemek kalite olarak.
  • sezing kullanıcısına yanıt
    Eskiden çok iyi bir alışveriş sitesiymiş ancak sonradan ne olmuşsa bozmuşlar. İnternette firmayla ilgili kısa bir şikayet araması yapınca firmanın son dönemdeki yarattığı sıkıntıları görebilirsiniz. Örneğin bu sitedede bulunan şu konunun son sayfalarına da bir göz atabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/istanbul-bilisimden-tv-alanlar--40938558-74

Evet bütçeniz dahilindeki orta seviye modeller içinde hem teknik hem donanım özellikleri olarak en iyi model XG8096 derim. Arkasına da alternatif olarak Philips'in PUS7304 modelini eklerim.

Yeni model Tvlerin neredeyse tamamında Netflix uygulaması lisanslı olarak var. Netflixde ki 4K içerikler içinse internet hızınız yetiyorsa sorun yaratmaz, eğer düşük hıza sahipseniz görüntü kalitesini otomatik olarak hızınıza göre ayarlıyor.

• Saçma gelecek ama smart özelliği olmayan iyi bir 4k tv var mıdır. Apple tv box, mi box s 4k gibi cihazlar bu kadar revaçtayken sırf smart diye bir tv ye fazladan para vermek zoruma gidiyor.

• Max 3K alınabilecek 40 ve 43 inc TV tavsiyeniz ne olur?

• Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    7-8K aralığında en iyi model Sony KD-65XG8096 mi gerçekten? 55Q70R'dan daha iyi bir televizyon mu bu?
  • AVSEQ01.DAT kullanıcısına yanıt
    65" boyut ve o bütçeler için evet.

Q70R daha iyi bir model. Ancak siz bu modelin 55" boyutlusunu yazmışsınız. 65" boyuttaki 65Q70R modeli şu an en düşük 13.000 TL, yani neredeyse 65XG8096 modelinin 2 katı fiyata satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

7-8K aralığında en iyi model Sony KD-65XG8096 mi gerçekten? 55Q70R'dan daha iyi bir televizyon mu bu?
    Ekranı 3-4 metre mesafeye koyunca Q90R olsa bile pek hayırlı bir şey olmaz herhalde. Soran 65 diye sorduğuna göre ona göre bakıyor olmalı.
  • 
Sayfa: önceki 24472448244924502451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.