Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2320. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 6 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
88.200
Cevap
1.336
Favori
4.697.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 23182319232023212322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim

Tavsiyeniz ips ve va panelde olmuş hangi paneli tercih ederdiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MErhabalar,

Benim de maksimum bütçem 4500TL 55" düşünüyorum Teknosa da 55pus7503 buldum ancak eski seri sanırım. Bu TV hakkında bilgisi olan var mı? veya bütçeme göre önerebileceğiniz tv tavsiyesi alabilir miyim.
  • Fiyatlara göre modeller nasil arkadaşlar.
    43NU7100 2928TL
    43RU7090 2999TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slbn -- 13 Kasım 2019; 15:2:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginekici3455

Arkadaşlar 65q70r almistim kuruldu ilk izlenimlerimi aktarayim oncelikle 55 inc mi 65 inch mi diyenler kesinlikle 65 alsinlar
    Samsung cihazin kargo sureci kurulumu hersey sorunsuz ve guzeldi.
    Cihaz beni tatmin etti acikcasi
    Cok profesyonel bakis acim yok
    Kanal gecisleri ekrani vs bence on numara inceligide hosuma gitti duvara monte ettirdim.
    Kumandasi benim hosuma gitti hareket sensoru olmamasi benim için sorun degil.veya sesli komut vs olmamasi sorunuz varsa cevaplayabilirim
    Kanal geçişi kaç saniyedir acaba ortalama?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg sm8600 ve grundig gcu9800 yanyana.... grundig daha premium bir tasarıma ve malzemeye sahip resim işleme (keskinlik upscale) renk paleti (çok iyi
    bir renk doğruluğu var) ve siyah kalitesi olarak grundig kesinlikle daha iyi bu tv yi lg ye karşı kesinlikle öneririm smart vs deneyimlemedim yazdıklarım resim içindir tv alacaklar iyi takip etsin gidip bir denesin incelesinler derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 13 Kasım 2019; 16:46:0 >

• berk_2828 B kullanıcısına yanıt
    Bazı arkadaşlar IPS Panelin görüntüsünü seviyor, bazı arkadaşlar VA Panelin görüntüsünü seviyor. Fırsat bulunca herhangi bir teknomarkete giderek bizzat sizin göz/kişisel zevkinize hangi tip Panel hitap ediyorsa deneyimleyerek beğendiğiniz tip panelli modelleri değerlendirmeniz en sağlıklı olur.
  • Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ilgi ve bilgi paylaşımınız icin

• kumutk K kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz model 2018 ürünü, 2019 muadili olan PUS7504 modelidir. Bütçeniz doğrultusunda veya bir miktar bütçe arttırma şansınız olursa şu modellere de göz atabilirsiniz;

IPS Panel
    2019 Philips 55PUS7504
    2019 LG 55SM8200

VA Panel
    2019 Samsung 55RU7400
  • tughantt T kullanıcısına yanıt
    Super hizli degil ama insani cileden cikartan yavas cihazlar gibide degil
    Bence ideal kanal gecis hızı zaten cok hızlı gecen tvde yok sanırım

• Beyler Samsung 40N5300 almaya niyet ettim. Gidip Media Markt'da inceledim. Görüntü güzel. Ama ekran çerçevesi (bezel) birçok modelin kronik sorunu olduğu gibi yer yer panelden ayrılıp ve esneyip boşluk / açıklık yapmış gibi geldi. Hepsinde mi böyle yoksa teşhir ürünü mü acaba böyle?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • filmmodum kullanıcısına yanıt
    Nasıl ulaşabiliriz size

• filmmodum kullanıcısına yanıt
    Nasıl ulaşabiliriz filmlerinize?

• hocam biliyorum cok fazla soru soran, tavsiye isteyen oluyor. son bir defa daha desteğinize ihtiyacım var. 3000 TL ye kadar sizin de önceki tavsiyelerinizi dikkate alarak şöyle bir liste yaptım. buna göre sizce hangisini seçmeliyim. Ben bir yıldan çok hali hazırda LG 65SK7900 kullanıyorum. Bu tv yi babama alacağım. Önceliğimiz kullanım kolaylığı, hızlı kanal geçişleri, görüntü kalitesi.

TOSHİBA........43V6863 2600TL HEPSİ BRD
    LG.............43UK6470 2850TL İNCE HSP
    PHİLİPS........43PUS6503 2500TL HEPSİ BRD
    VESTEL.........43UD8200 2300TL GİTTİGDYR 2380TL TRENDYL
    SAMSUNG........43NU7100 2930TL A101
    SAMSUNG........43RU7090 3000TL A101

Bulabildiğim en uygun anlık fiyatlar da bu şekilde...
  • 14 Kasım Perşembe a101 aldın aldın kampanyasında taksitli fiyat 3164(263*12) samsung 43ru7090 modeli alınır mı arkadaşlar birkaç gündür araştırıyorum bu model hakkında pek bilgi yok neden acaba ru serisini kullanan var mı tecrübelerini paylaşmak isteyen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Lg sm8600 ve grundig gcu9800 yanyana.... grundig daha premium bir tasarıma ve malzemeye sahip resim işleme (keskinlik upscale) renk paleti (çok iyi
    bir renk doğruluğu var) ve siyah kalitesi olarak grundig kesinlikle daha iyi bu tv yi lg ye karşı kesinlikle öneririm smart vs deneyimlemedim yazdıklarım resim içindir tv alacaklar iyi takip etsin gidip bir denesin incelesinler derim.

Bende mağazada LG SM8600 ve SONY XF9005 ikisini yan yana gördüm, LG de renkler daha net. Benim anlamadığım IPS panellere siyah performansı kötü deniyor fakat renkler IPS de daha canlı. VA panellerde siyah sahnede detay daha çok fakat renkler daha mat duruyor. Bunun sebebi nedir????

Bir de Grundig GCU9800 de gördüm acayip bir ekranı var. Bildiğin cam aynı oled panel gibi. 55" Grundig 5600 TL idi geçen Media Markta.

• quote:

Orijinalden alıntı: black knight

Bende mağazada LG SM8600 ve SONY XF9005 ikisini yan yana gördüm, LG de renkler daha net. Benim anlamadığım IPS panellere siyah performansı kötü deniyor fakat renkler IPS de daha canlı. VA panellerde siyah sahnede detay daha çok fakat renkler daha mat duruyor. Bunun sebebi nedir????

Bir de Grundig GCU9800 de gördüm acayip bir ekranı var. Bildiğin cam aynı oled panel gibi. 55" Grundig 5600 TL idi geçen Media Markta.

Alıntıları Göster
    Renk ve kontrast farklı kavramlar ips pixel yapısı sebebi ile daha canlı renklere sahiptir renk doğruluğuda daha yüksek olabilmektedir resim işleme kalitesine bağlı olarak.

Siyah arka ışığın geçişi ile düşmektedir ips de bu va da daha az yapı gereği ancak herşey siyah ve gece kontrastı değildir ips ler iyi bir resim işleme ile gündüz ya da ışıklı resimde de konstrastı çok iyi verebilir zira konstrast zıtlıktır ve dinamik konstrast bunu ifade eder.

Xf seri washout renk veriyor eski serilere göre o yüzden size soluk görünmüştür yoksa yüksek kaliteli va ile ips arasında büyük renk farkları yoktur filmciler va dan vazgeçmez düşük ışıklı sinema salonu senaryosun da siyah performansı için yoksa bir çok kullanıcının umrunda bile değildir siyahın biraz daha gri görünmesi (karanlıkta gündüz anlaşılmaz kolayl kolay) ve sıcak tatlı renkleri için ipsi daha üstün bulabilirlerde bakmayın burada düşük kaliteli va panelli tv leri abartıp illa va olacak süperrr filan diyenlere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 13 Kasım 2019; 22:45:9 >

• Lg 49sm8000 ile samsung 49ru7100 arasında kaldım ikisi de kendi markasının uhd için giriş modeli diye biliyorum. Artıları eksileri nelerdir, hangisini tavsiye edersiniz?

Lg 4600 tl akıllı kumanda dahil
    Samsung 4000 tl akıllı kumanda yok

Ve son olarak ikisi de aynı fiyat olsa fikriniz değişir miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erditan -- 14 Kasım 2019; 1:9:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginekici

Toshiba 65X9763DAT hakkında fikri olan var mı hepsi burada da 10 bin tl 65 inch oled olan bir tv yok ?
    toshibalara vestel mi bakıyor acaba
    Ben de ona baktım. Vestel bakiyor ve uretiyor. Hic incelemesi olmayan bir tv.

• slbn kullanıcısına yanıt
    Babanız kullanacak ise zaten 2019 itibariyle bilindik tüm markaların arayüzleri basit ve menü/smart kullanımları kolaydır, bu yönden aklınızda soru işareti kalmasın. İndirim/kupon yakalayabilirseniz daha bir kaç gün öncesine dek 3000 TL civarına satılan 2019 Samsung 43RU7400 ilk tercihiniz olsun. Aşağıdaki sıralamayla ile ilgili modellere yoğunlaşabilirsiniz.

2019 Samsung 43RU7400
    2019 Samsung 43RU7100
    2019 Philips 43PUS6504
    2019 LG 43UM7100

Ağırlıklı olarak standart TV yayınları izlenecekse en düşük bütçe ile en f/p model de şudur;

2019 Vestel 43UD8200
  • mirbaba M kullanıcısına yanıt
    2019 Samsung Led serisinin giriş/alt seviye modelidir. RU7100 serisinin bire bir hem teknik hem donanımsal olarak aynısıdır, makyajlı hali(stand ayağı vb. değişikliklerle) denebilir. Fiyat olarak RU7100 modeli bir kaç gün öncesine kadar 2750-3000 TL aralığında satılıyordu yani indirimli yada uygun fiyatlı gibi bir durumu yok. Sizi cezbeden 12 taksit olayı ise ona bir şey diyemem.
  • 
Sayfa: önceki 23182319232023212322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.