Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: saitates , Burak_Keskin06 , caso , mansion0345 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 19 Misafir (1 Mobil) - 20 Masaüstü3 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
88.175
Cevap
1.337
Favori
4.696.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 22672268226922702271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuanki kullandığımız tv'de youtube'da videolar 1080P değil 720P her modelde aynı mı değiştirmeyi düşünüyorum bu kafama takıldı çok önemli
  • cizgisiz kullanıcısına yanıt
    kendim kullandığım Samsung 40n5300 tavsiye ederim görüntü kalitesi ses kalitesi ve smart tv si güzel kolay kolay internette donma kasma yapmaz rahat kullanırsınız .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar şuan oturma odasında kullandığımız 49xf8577 tvmiz var. Mutfak için 40 inç civarı smart tv ye ihtiyacımız var. Ayrıca youtube uygulaması bizim için önemli. Bu boyuttaki tv lerde genelde smart özelliği es geçilmiş. Fiyat olarak maksimum 2000 TL diuoruz. Tavsiyeniz ne olurdu acaba?

Fiyatından bağımsız piyasanın en pahalı TVlerinin bile smart özellikleri ve internet tarayıcıları sorunsuz ve stabil değil. Çünkü TVlerin donanımı ve amacı iyi görüntü sunmak üzeredir, hiç biri bir bilgisayar veya cep telefonu gibi sorunsuz ve stabil smart/tarayıcı hizmeti sunamazlar. Bütçeniz ve istediğiniz boyuta göre Vestel 49UD8200 modelini(2500 TL civarı) tavsiye ederim + yanına birde Mi Box S tarzı(400 TL civarı) android tv box aldığınız zaman TVniz tarayıcıdan film izlemekten tutun da IPTVye kadar her türlü işlevi görecektir. 2-3 ay sonra yıl sonu/başı kampanyaları vs sebebiyle TVyi belki daha da ucuza mâledebilirsiniz. O zaman tekrar yazın tekrar değerlendiririz.
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Birbiriyle alakası olmayan 2 model. Hani illa da Sony serisinden karşılaştır dersen 2018 XF7 modeliyle karşılaştırılabilir. Daha önce de çok kez yazmışımdır amaç sadece standart TV yayını izlemekse herhangi bir markadan bağımsız bütçe dahilinde en uygun fiyatlı ve en büyük boyutlu TV alınır.
  • naim@gop kullanıcısına yanıt
    Az önce başka bir arkadaşa da yazdım. Size de aynı şekilde tavsiye ederim.

Fiyatından bağımsız piyasanın en pahalı TVlerinin bile smart özellikleri ve internet tarayıcıları sorunsuz ve stabil değil. Çünkü TVlerin donanımı ve amacı iyi görüntü sunmak üzeredir, hiç biri bir bilgisayar veya cep telefonu gibi sorunsuz ve stabil smart/tarayıcı hizmeti sunamazlar. Bütçeniz ve istediğiniz boyuta göre 39" Vestel 39FD7300 modelini(1600-1700 TL civarı) tavsiye ederim + yanına birde Mi Box S tarzı(400 TL civarı) android tv box aldığınız zaman youtube, netflix vb uygulamalardan tutun da IPTVye kadar her türlü işlevi görecektir.
  • Merhaba,
    Ailem için 65 inç bir tv almayı planlıyorum. Uydu olarak harici uydu alıcı kullanılacak ve akıllı özellikleri pek kullanılmayacak. Bir bütçe planım yok. Uygun fiyatlı olarak hangi modelleri önerirsiniz?
  • Merhaba,
    TV alma arifesindeyim. Bir süredir araştırıyorum.
    Öne çıkan konular genelde hep Va panel oled 10 bit 100hz.
    Philips Hue ve Hue Play ile kombinleyeceğim için Philips Ambilight TV almak istiyorum.
    Tercihim büyük ihtimal 55 ya da 65 inch olacak.

Philips'in 55' modellerinde bahsedilen toz olayı panel sıkıntısı olayı biraz canımı sıktı sorun yaşamayı kimse istemez tabiki ama açıkçası amblight düşüncemi değiştirmek istemiyorum.

Bütçemi max 6000-7000TL'de tutmak istiyorum. Daha da düşük olsa çok daha iyi olur aslında.

Tavsiyeleriniz nelerdir?
  • Arkadaşlar bugün yarın bir TV alacağım iki model arasında kaldım. Acaba bu iki model arasındaki 600 lira farka değer mi?

Samsung 55Q60RAT 55" 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart QLED TV 6.000 Tl H.burada fiyatı.

Samsung UE55RU7400UXTK 55" Smart 4K Ultra HD LED TV 5400 Tl gg fiyatı.

aradaki 600 liraya değer fark var mı sizce hangisini almalıyım?
  • Merhaba arkadaşlar,

Oturduğumuz odada koltuk ile tv arası yaklaşık 3,20-3,60 m arasında. Geçtiğimiz hafta mağazaları gezdik ancak bir mağaza ne kadar büyük o kadar iyi derken diğeri ise 50-55 inch yeterli olacaktır daha büyüğü izlenim açısından keyif vermeyecektir dediler. Sanırım burada satıştan alınacak prim kaynaklı da bu yorumları yapmış olabilir.

Özetle ; Netflix, film, dizi vb. izleyeceğiz. Normal tv kanalları ile pek işimiz olmayacak. Burada boyut ve marka olarak öneriniz nedir? Bütçe olarak ise 5000-7500 tl olarak düşünmekteyiz. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jojolatte -- 11 Ekim 2019; 21:39:17 >
  • Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Vestel i kimse önermedi bana ne satıcısı ne de kullanan eş dost. TV lerdeki donanım ve program güncelleme android falan stabil değil biliyorum farkındayım. Ablamlara alacam taşındılar evde TV yok maalesef aciliyeti oldu; web tarayıcısından film açsın YouTube a girsin ethernet girişi ve wifi si olsun yeterli. Hani uğraşmasinlar istiyorum yok panel arızası yok LED arızası en sorunsuzu hangi markadır bu konuda . Bende Sony var çok memnunum ama ona da şu zamanda bütçem yetmiyor. Çok teşekkürler...

• birkan2096 B kullanıcısına yanıt
    Tahminimce ru8000 piyasaya sürülecek...LG zamanla bir üst modellerini piyasaya sürüyü...Tek modele yüklenilmesin düşüncesinde olabilirler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Kasa olarak Q60 rezil bir görüntüde...Q70 biraz daha iyi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Eskiden olsa dediğinizde doğru ancak son 2 yıldır gayet güzel f/p tvler üretiyorlar. Bütçeniz ve boyut isteğiniz dahilinde en iyi f/p model önerdiğim model. Alternatif de önerin derseniz buyrun, ancak daha önce de yazdığım gibi beklentilerinizi(smart/tarayıcı vb.) en pahalı modeller bile sorunsuz karşılamaz;

2018 LG 43UK6300
    2018 Philips 43PUS6503

2019 LG 43LM6300
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jojolatte

Merhaba arkadaşlar,

Oturduğumuz odada koltuk ile tv arası yaklaşık 3,20-3,60 m arasında. Geçtiğimiz hafta mağazaları gezdik ancak bir mağaza ne kadar büyük o kadar iyi derken diğeri ise 50-55 inch yeterli olacaktır daha büyüğü izlenim açısından keyif vermeyecektir dediler. Sanırım burada satıştan alınacak prim kaynaklı da bu yorumları yapmış olabilir.

Özetle ; Netflix, film, dizi vb. izleyeceğiz. Normal tv kanalları ile pek işimiz olmayacak. Burada boyut ve marka olarak öneriniz nedir? Bütçe olarak ise 5000-7500 tl olarak düşünmekteyiz. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.
    O mesafeden 65 inç iyi olur. 55 aldiktan sonra keşke 65 alsaydim diyeceksiniz muhtemelen.

• birkan2096 B kullanıcısına yanıt
    Samsung Q60R modeli QLED serisinin en alt/giriş seviye modeli. RU7400 ise LED serisinin orta seviye modeli. Aradaki farka(500-600 TL gibi) değer. Q60R modeli en alt/giriş seviye QLED olmasına rağmen özellik olarak RU7400den üstün. Ancak QLED serisine giriş yapacaksanız minimum Q70R serisinden giriş yapmanızı tavsiye ederim. RU7400 5000-5250 TL aralığında satılıyordu yakın zamana kadar(15-20 gün öncesine). Döviz kurlarındaki azıcık oynamadan istifade eden satıcılar fiyatları arttırmışlar. Bana sorarsanız RU7400 alıp bütçenizden artan paraya da diğer eksiklerinizi tamamlayın.
  • Jojolatte kullanıcısına yanıt
    Küçük boyut öneren arkadaş evinde hala 37 ekran tüplü tv izliyor herhalde. İşin şakası bir yana satış temsilcisi arkadaşlara bakmayın siz. Onlara ara ara yöneticilerinden raporlar gelir hangi modelde satışlar düşük, hangisinde yüksek ona göre hangi modele yüklenmeleri gerek hedef verirler. Onlarda bu hedefler doğrultusunda müşterilere direk o modelleri sunarlar.

Mesafe-Boyut sorunuza gelirsek 3.5 metre üstüne 55" küçük kalır 65" uygun olur, hatta 75" alsanız 1-2 hafta sonra iyi ki 75" almışım dersiniz. Model olarak ise TVyi geniş aile şeklinde odanın her köşesinden biri izleyecekse her açıdan görüntü kalitesi aynı olan IPS Panel bir TV almanız daha sağlıklı olur, yok direk cepheden sadece 1-2 kişi izleyecekse VA Panel sizin için uygundur.

IPS Panel
    Sony KD-65XG8096
    Philips 65PUS7304
    Philips 65PUS6504
    LG 65UM7450

VA Panel
    Samsung 65RU7400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riddle of Steel -- 12 Ekim 2019; 11:42:0 >

• tismo kullanıcısına yanıt
    Amblight olmazsa olmazınız ise cevap belli Phillips serisine devam;

65" Philips 65PUS7304
  • Merhaba YouTube ve netflix özelliği olan ve 49" civarında bir TV arıyorum. İzleme mesafesi 2-2.5 metre aralığında. Bütçem maksimum 3500 TL. En mantıklı tercih sizce ne olur?

• Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    65ru7400 50hz değil mi hocam? 100 hz almak daha mantıklı bence o kadar para vermişken

• 
Sayfa: önceki 22672268226922702271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.