Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1894. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
28. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 18921893189418951896
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

Arkadaşım

Senin özellikle Netflix (hdr içerik sağlayıcı) gibi smart özelliklerini kullanacağın kriterde ve benimde kontrast açısından olmazsa olmazım VA panelli bir modeli 2000 lira gibi bütçeyle bulmak imkansız yok böyle bir panel

Bu yüzden, "bu kriterlerim mutlaka olmalı" diyen birisine sözüm şu olur; Beklentileriniz yüksek ise ya o hayalinizden yada bütçenizden taviz vermek zorundasınız,

Benim şahsi tavsiyem TV dediğiniz uzun yıllar kullanılan bir cihaz bu anlamda gereksiz cimriliğe kapılıp(aile bütçesini sarsmadan) hayallerinizden/beklentilerinizden vazgeçmeyin

Samsung 43NU7100...
    Kaç saattir bekliyorum.. Hala " o paraya Samsung 43NU7100 " alacağına 300tl daha koyup "..........." şunu alın diyen biri çıkmadı :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

Kaç saattir bekliyorum.. Hala " o paraya Samsung 43NU7100 " alacağına 300tl daha koyup "..........." şunu alın diyen biri çıkmadı :)))

Alıntıları Göster
    https://www.hepsiburada.com/lg-50uk6470-50-126-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091G

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba Arkadaslar; yazlık için 43 ekran bi led tv alıcam. vatanda baktım önerilen;

Grundig 43 vlx7730 sp (bu 2017 model teshir üründü 2.599 tl fiyatlı)
    diğeri grundig 43 clx 7745 (altta linki)

https://urun.n11.com/led-tv/grundig-rio-43-clx-7745-ap-4k-uydu-alicili-smart-led-televizyon-P280551061?gclid=EAIaIQobChMIwueDvPGS3wIVidCyCh0vSQ3GEAQYBSABEgJGq_D_BwE&gclsrc=aw.ds

diğeri LG 43 LK5900

https://www.hepsiburada.com/lg-43lk5900-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-pm-HB00000C091B

Yani aslında Vestel e de baktım ama beğenmedim titreme problemi var sanırım.
    Şimdi bu eve yazın hemen her haftasonu gidiyorum. almısken seg meg almıyım die düşündüm. Ekran görüntüsü güzel olsun dahili uydusu olsun kanal geçişleri ve ses çıkısı iyi olsun başka aradığım bişy yok aslında. karar veremedim hangi model nasıldır zor seçim yapmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skaninei

Sony 49xf8596 5200 liraya geliyor bulutlanma ve ışık sızması durumu nasıldır bu tvde kullanan pek kimse yok sanırım internette detaylı inceleme bulamadım. Rtingste incelemesi var ama büyük ekran ve ips olan modellerinde yapılmış. Yer problemimi hiçe sayıp 55nu8000 mi almalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Skaninei

Alıntıları Göster
    Sony 49xf8596'da güzel bir paneldir ancak 55 inç oluyorsa tabiki tercihin 55nu8000 olmalı...
    Çünkü boyutı geçtim 55nu8000'in ışık ve kontrast oranı o soniyi ikiye katlıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 9 Aralık 2018; 18:35:34 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Nu8 mu9 dan panel renk kalite açisindan dahami iyi. Dts sorunu mp4 mkv filmlerde sorunmu yaratir

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Nu8 mu9 dan panel renk kalite açisindan dahami iyi. Dts sorunu mp4 mkv filmlerde sorunmu yaratir
    Hiç alakası yok, hatta mu9000 kontrast, yansıma ve genel performans konusunda (bana göre) daha iyi

Öte yandan zaten şu unutulmamalı

Sonuçta MU 9, NU ise 8 Segmentte yer alıyor yani her ne kadar yıl farkı olsada segment farkı yadsınamaz .

Dts konusunda

Film formatlarının içindeki gömülü ses dosyası dts ise tabiki problem yaratır...

Bu arada mu9000'in dts desteği var...

• Maksimum 4000 lira bütçe ile 49 55 inç arası tv arayışındayım.

Vestel 49ud9650 oldukça gözüme takıldı.

Fikri olan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dallas kardeş bi debizim mesaja yanıt verirseniz sevirim.
    Mu9 kullaniyorum ama sanirim ome connectte ariza var tv sinyalleri 95 96 ama tv yi actiktan 5dk sonra sinyal geliyor servis iade yazarsa nu8 almakta istemem.malum 2018 bitti.araftayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 9 Aralık 2018; 21:46:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Mu9 kullaniyorum ama sanirim ome connectte ariza var tv sinyalleri 95 96 ama tv yi actiktan 5dk sonra sinyal geliyor servis iade yazarsa nu8 almakta istemem.malum 2018 bitti.araftayim.
    Geçen görüntüden yakınıyordun şimdide uydumu çıktı Barış

Sen 9 segment bir tvye sahipsin ben dahil memnun olmayan yok, bir sen memnun kalmadın şu panelden

Sana geçende söyledim, sen Sony A1 oled'de alsan korkarım yine memnun kalmazsın...

Öte yandan hadi diyelimki uydu arızası panel kaynaklı böyle olsada

Uydu arızasından iade beklemek hayal olur

İkincisi o uydu arızası büyük bir ihtimal Lnb, kablo varsa disecq, dağıtıcı unsurları ile kaynaklıdır bi araştır..

• Telefunken 49TU8560 modelini almayı düşünüyorum fiyatına göre özellikleri iyi duruyor kullanan ya da markanın başka tvsini kullanıp sorun yaşayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maholan -- 9 Aralık 2018; 22:28:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Herkezin tvden beklentisi farklidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: maholan

Telefunken 49TU8560 modelini almayı düşünüyorum fiyatına göre özellikleri iyi duruyor kullanan ya da markanın başka tvsini kullanıp sorun yaşayan oldu mu?
    Evet FP ve özellik olarak(4K) "kağıt üzerinde" en alınası panel sanırım bu

Amazon güzel indirim yapmış..

Dediğim gibi kağıt üzerinde çok iyi ancak imkan varsa birde pratikte görmek lazım görüntüyü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 9 Aralık 2018; 22:44:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iso.hb

??

Alıntıları Göster
    https://www.amazon.com.tr/Navitech-Ld-4022-Ekran-Full-Siyah/dp/B07BS7XYPC

VA Panel, ama Netflix falan var mı içinde bilmiyorum.
    ----------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar 43 veya 49 inç maksimum 3000 - 3100 TL civarı bir tv arıyorum. Digiturk'le kullanacağım maç izleyen biriyimdir sık sık.

Şu 2 model arasından hangisini tavsiyesi edersiniz farkları nelerdir?:

https://www.epey.com/televizyon/samsung-43mu7000.html

https://www.hepsiburada.com/philips-43pus6503-12-43-108-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000BDNJV

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Evet FP ve özellik olarak(4K) "kağıt üzerinde" en alınası panel sanırım bu

Amazon güzel indirim yapmış..

Dediğim gibi kağıt üzerinde çok iyi ancak imkan varsa birde pratikte görmek lazım görüntüyü...

Alıntıları Göster
    Evet hocam ancak hiç bi yerde göremedim sadece internette var sanırım teşhirde bakabileceğim yer bulamadım izmirde. Geçen navitech 49 inch tv gördüm mediamarkta onun görüntüsüde iyiydi ama garanti olayı düşündürdü bende telefunkene yöneldim o yüzden

• Selamlar. Ağırlıklı olarak PS4 Pro ile kullanacağım 4K bir televizyona ihtiyacım var. Bütçem 3000 TL civarı. Yakından bakacağım için 43"'den fazlası bana uygun değil. Renkler ve siyahlara önem veriyorum. YouTube, Netflix vs. fazlasıyla izlediğim için Smart özellikleri de önemli. Estetik, ince çerçeveli bir tv aramaktayım. Şimdiye kadar hep 75 Hz. IPS monitörler kullandım. Tv'lerdeki yenileme hızları tatmin eder mi yorumlarınızı beklerim. Tv'leri son zamanlarda hiç takip etmiyorum. Tavsiyelerinize açığım. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkon -- 10 Aralık 2018; 10:22:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Merhaba Arkadaslar; yazlık için 43 ekran bi led tv alıcam. vatanda baktım önerilen;

Grundig 43 vlx7730 sp (bu 2017 model teshir üründü 2.599 tl fiyatlı)
    diğeri grundig 43 clx 7745 (altta linki)

https://urun.n11.com/led-tv/grundig-rio-43-clx-7745-ap-4k-uydu-alicili-smart-led-televizyon-P280551061?gclid=EAIaIQobChMIwueDvPGS3wIVidCyCh0vSQ3GEAQYBSABEgJGq_D_BwE&gclsrc=aw.ds

diğeri LG 43 LK5900

https://www.hepsiburada.com/lg-43lk5900-43-109-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-pm-HB00000C091B

Yani aslında Vestel e de baktım ama beğenmedim titreme problemi var sanırım.
    Şimdi bu eve yazın hemen her haftasonu gidiyorum. almısken seg meg almıyım die düşündüm. Ekran görüntüsü güzel olsun dahili uydusu olsun kanal geçişleri ve ses çıkısı iyi olsun başka aradığım bişy yok aslında. karar veremedim hangi model nasıldır zor seçim yapmak.

?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün bir haber okudum,Ocak ayından itibaren TV kere ek gümrük vergisi geliyormuş. Haberde yüzde belirtmiyor ama içinde tv de olan çeşitli ürünlere %10-30 arasında ek gümrük vergisi geleceği bilgisi verilmiş. Aralık tv almak için daha uygun olacak sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir.Eko

Bugün bir haber okudum,Ocak ayından itibaren TV kere ek gümrük vergisi geliyormuş. Haberde yüzde belirtmiyor ama içinde tv de olan çeşitli ürünlere %10-30 arasında ek gümrük vergisi geleceği bilgisi verilmiş. Aralık tv almak için daha uygun olacak sanırım.
    Şuanda bile Kaliteli 55 inç

Yurtdışı markalı tv 6-9 bin lira olmuş,

Tabiki bizde 3-4 bin liraya yerli ürün tercih etmek isteriz.

Ama 9 serilerinde bile 100 hz panel kullanmıyorsan,

Aynı modelde hem ips hemde Va panel çıkma ihtimalli bir kumar varsa millet neye güvenipte yerli alsın?

• 
Sayfa: önceki 18921893189418951896
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.