Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (131. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 26 Misafir (2 Mobil) - 27 Masaüstü6 Mobil3 iOS3 Android
5 sn
88.177
Cevap
1.337
Favori
4.696.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar dedeme televizyon alcaz bütçesi 1500ile 2500 tl arası tavsiyeniz varmı smart 3d gibi özellikleri kullanmıcak büyük olsun kolay olsun ve görüntü kalitesi iyi olsun şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi natrak -- 25 Aralık 2015; 18:49:42 >
  • aaattiillaaa A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım O bahsettiğin model,
    "Sadece Televizyon'dur"
    Daha öncede bahsettiğim gibi
    "görüntü varmı var daha ne olsun diyen
    Ve büyük ekran kriteri için bütçesi çok kısıtlı tüketiciler içindir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @albani üstad ve diğer arkadaşlar,

Dün LGEG920 model TV ile mağazada tanışma şerefine nail oldum. Resim kalitesi gerçekten de diğerleri ile mukayese kabul etmez.
    Ancak hem satıcı elemanın bana verdiği negatif bilgiler hem de hem bu forumda yazılan bazı konular bu televizyon ile ilgili olarak gözümü çok korkuttu.

- Zaman içerisinde logo yanığı oluşması ihtimalinin yüksek olması ve bunun gerçekleşmesi halinde garanti kapsamı dışında oluşu.
    - Kırmızı renk kaynağının çabuk tükenmesi ve resim kalitesinin bununla birlikte zaman içerisinde bozulması
    - LED ömrünün 20bin saat oluşu. Diğerlerinde 70-80 bin saat civarındaymış galiba
    - Son olarak ta @albani nin belirttiği LAG süresinin ~120ms çok yüksek oluşu.

Yukarıda yazdığım konuların ne kadarı yada hepsi doğru mudur bilemiyorum.

10bin TL bütçeye kadar (bir miktar daha çıkılabilir) en az 55" olmak üzere önerebileceğiniz en iyi televizyon hangisidir ?
    Ben şuan için mağazada teşhis ettiğim LGEG920 ile Samsung SUHD 55" arasında kaldım ama özellikle diğer markaları hiç bilmiyorum.
    Bu konudaki yorum ve önerilerinizi almak isterim.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: ibocan_37

Dallas hocam 25 metre kare oda icin ua9300un 55 incini aliyim diyordum. Yalniz 55 ile alakali biraz tedirgin yorumlariniz beni dusundurdu. 2750 ye alinirmi bu cihaz. Bende 3000 butce var. Tavsiyeniz nedir

Dallas hocam bi yorum yapsaniz da alinsami alinmasami bi fikir verseniz. Ben tv yi en az 5 sene kullanirim. Birde izleme mesafem 3.5 _ 4 metre. Digiturk mac izliyorum agirlik da dizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tsaglamer

@albani üstad ve diğer arkadaşlar,

Dün LGEG920 model TV ile mağazada tanışma şerefine nail oldum. Resim kalitesi gerçekten de diğerleri ile mukayese kabul etmez.
    Ancak hem satıcı elemanın bana verdiği negatif bilgiler hem de hem bu forumda yazılan bazı konular bu televizyon ile ilgili olarak gözümü çok korkuttu.

- Zaman içerisinde logo yanığı oluşması ihtimalinin yüksek olması ve bunun gerçekleşmesi halinde garanti kapsamı dışında oluşu.
    - Kırmızı renk kaynağının çabuk tükenmesi ve resim kalitesinin bununla birlikte zaman içerisinde bozulması
    - LED ömrünün 20bin saat oluşu. Diğerlerinde 70-80 bin saat civarındaymış galiba
    - Son olarak ta @albani nin belirttiği LAG süresinin ~120ms çok yüksek oluşu.

Yukarıda yazdığım konuların ne kadarı yada hepsi doğru mudur bilemiyorum.

10bin TL bütçeye kadar (bir miktar daha çıkılabilir) en az 55" olmak üzere önerebileceğiniz en iyi televizyon hangisidir ?
    Ben şuan için mağazada teşhis ettiğim LGEG920 ile Samsung SUHD 55" arasında kaldım ama özellikle diğer markaları hiç bilmiyorum.
    Bu konudaki yorum ve önerilerinizi almak isterim.

Saygılar

beni tanıyorsan,Oled hk.neler yazdıklarımı ve düşündüklerimi de bilirsin! ben CRT/PDP/TFT-LCD üretimlerin de çalıştığım gibi bu Amoled ve Oled paneller de çok çalıştım!
    adı her ne kadar yeni teknoloji ise de kendileri biraz eski oluyorlar,ama biz bu panel işinde yeni diye,ancak panel sahaya çıkınca gerçekden yeni oluyor yoksao bunların da
    hepsi eskidi artık! ama işin ticari kısmı önemlidir üreticiler için ve de sahaya ne zaman çıkmışsa işte o zaman YENİ oluyor yine de !

kafan takıldıysa ara beni o zaman yalnış adresler de gezme hem forumlar olarak hem de mağazalar v.s olarak hele hele "satıcıların" ve onların forumlardaki fake uzantılarını
    salla geç ltf

negatif-pozitif bilgi v.s yoktur onlarda! daha doğrusu işin ne tekniğini bilirler nede teknolojisini ve hepsini karıştırıp verirler "bilgi" diye ama çoğu yalandır! sallamadır!

vakit bulsam açacağım özel bir OLED başlığı ama hem vaktim olmuyor hem de açıkçası sıkıldım sayılır bu işlerdne özellikle uyuz olduğum ise panller hk.tek kelime bilgisi olmayanların gelip
    ahkam kesmeleri milleti yalnış yönlendirmeleri,üç-kuruş etmeyecek panelleri aldırma gayretleri v.s v.s bunlara "uyuz" oluyorum,yaw forum 2008/2010 dan sonra ciddi bitti,ne uzman arkadaşlar
    kaldı,ne prof.kullancılar kaldı,meydan çakallara satıcılara hiç bir ot dan anlamayn adamlara kaldı,adam furumu okuyor kafası karışıyor mağazaya gidiyor satıcılar tam bir alem
    adam iyice satıyor alacağı varsa alamıyor yaw

bugün yeni BD geldi bana yarın arayın,Bd ile uğraşacağım,paran kelsın cebinde bekle,millete kaça bir şeyler varmış gibi haybeye gaz veriyorlar yaw

CAN 05542099848

• Merhabalar, evdeki televizyon miladini doldurunca yeni tv almak zorunda kaldım. Tv çoğunlukla Maç, sd ve hd kanalları seyrediyorum. Sony ve lg markalara bakıyorum. Bütçem 2500 tl civari. Bana önerebileceğiz bir model var mı, 50w805b modeli mediamarket 2.500 tl.bu fiyat iyi mi yoksa 805c modelini mi almak lazim. Birde lg 49uf8507 modelini mi almak daha iyi olur
  • Üstat 2500 tl ye alınacak bir televizyonmudur acaba
    şimdiden teşekkürler
    http://www.gold.com.tr/sharp-lc50le652v-3d-smart-led-tv_u
  • Hikaye anlatan çok, Derman olan yok.

----------- YAŞLI BALIKÇI ------------

Kışın aşırı kar yağışından ötürü,
    neredeyse bahara kadar yolları kapalı kalan
    Memlekeitin en ücra köşesinde bulunan bir ilçede,
    Birgün Canı fena bir şekilde balık çeken bir adam,
    zaten ilçede tekbir tane bulunan balıkçı tezgahına gitmiş,
    ama balıkçıda zaten ayda yılda bir gelen balıklardan almak isteyen ve
    uzun bir sırada bekleyen bir sürüde müşteri varmış,
    Adam büyük bir sabırsızlıkla; bakalım ilçeye balık bir daha ne zaman gelir,
    bir balık alıp evde ziyafet çekmek için,
    bu sırayı beklemeye değer diye beklemeye başlamış,
    biryandanda tezgaha şöyle bir göz atmış,
    Tabii balıkçı vitrininde bir tarafta lüferler,
    bir tarafta barbunyalar, diğer tarafta yayın balığı vs. vs.
    kuzu kuzu yatan derya kuzularını görünce, adamın iyiden iyiye iştahı kabarmış,
    Ama biryandanda biribirinden güzel bu balıklardan hangi balığı alayım diye,
    kafası karışmış, hangisini daha tazedir,hangisi daha lezizdir hangisi ne kadardır diye düşünürken,
    balıkçının az ötesinde kuytu bir köşede, çöp kovasına yaktığı ateşle ısınmaya
    çalışan bir elinde şarap şişesi ile hafiften çakır keyif olmuş bir ihiyar seslenmiş kendisine;

Hey evlat hele geliver yanıma baksana akşam vakti bu soğukta üşümüşsündür
    şu ateşle ısın biraz nasıl olsa sıra sanada gelir,
    hem görüyorumki hangi balığı alman konusunda kafanda fena karışmış,
    bak ben eski balıkçıyım, ben sana bu konudada yardımcıda olurum demiş,

Hakikaten soğuktan üşüyen adamcağızda; dükkanın kapanacağı yokya,
    zaten daha sırayada çok var, hem ben neden kara kara düşünüyorumki
    bu amca bu işin ehli gibi duruyor, bu işi erbabına sorup öğrenirim diye
    yaklaşmış eski balıkçının yanına;
    Bir iki tanışma faslından sonra adam balıkçıya kibar bir dille;
    Afedersiniz balıkların tazemi bayatmı olduğunu nasıl anlarız,
    bugün canım fena balık çekti acaba bu akşam için bana hangi balığı
    tavsiye edersiniz,öte yandan umarım tavsiye edeceğiniz balığın fiyatı,
    vereceğim paraya değer, diye sormuş.

Yaşlı balıkçı, adamı baştan aşağı şöyle bir süzdükten sonra,
    büyük bir kibirle, başlamış anlatmaya,
    Bak evlat; Balık banden sorulur,ben bu işi 40 yıldır yapıyorum.
    Evet tam kırk yıldır karadeniz'de, ege'de, akdeniz'de, kızıldeniz'de,
    hatta okyanuslarda, koreli, capon, ingiliz, amerikalı heriflerle,
    fırtınalı,dev dalgalar arasında olta,ağ atmışlığım var benim.

Haa olta,ağ deyip geçme evlat, bunlar balık avı için çok çok gerekli şeyler,
    Mesela lüferi ele alalım,lüfer balığını yakalaması zordur,
    eğer birgün avlanmak istersen şöyle söyleyeyim;
    öncelikle hırsızlı mantarlı olta takımı idealdir,
    bunun için Kullanacağın olta takımında ana beden 0,4 mm kalınlığında,
    köstek kısmı 850 mm boyunda ve çapının da 0,3 mm olması en idealidir.
    Kurşun olarak 20 gram kurşun kullanmak gerekir. 1 ve 3 numaralı iğneler kullanabilirsin,
    tabiki yem olarak canlı yem tercih etmelisin...

Öte yanda şu balıkçıda asılı gördüğün büyük yayın balığından avlanmak istersen,
    Büyuk vinter ağları, parakele ve yemli bırakma olta gibi malzemelere ihtiyacın olacak.
    Gece balığı olduğu için en enteresan avlanma ise şekli şöyledir:
    Kurbağa, sıçan canlı olarak ince iplerle veya canlı bir balık büyük bir iğneye takılır.
    Kurbağa veya diğer yemler su yüzünde kalacak şekilde, su üzerine sarkık ve
    balığın dolaşabileceği yerlerdeki bir ağacın ince dalına askıya alınır.
    oltanın fazlalığı kalamarlı olarak kıyıda sağlam bir yere bağlarsın.
    Balığın bu tür avlanmalardaki yemi iri solucan ve sülüktür.
    Hamur ve etle de avlanırsa da verim alamazsın,

Diyen eski balıkçı,adamın tüm tezgahta gördüğü balıkların,hangi okyanus,
    hangi deniz, hangi nehirlerde, hangi malzeme ve ekipmanlarla nasıl
    yakalanacaklarını, en ince ayrıntısına kadar bir bir anlatmışda anlatmış.

Bu arada,balıkçıyı ağzı açık bir şekilde pür dikkat dinleyen adam;
    bu eski balıkçı, bu işin kitabını yazmışa benziyor,
    şimdi bana en lezzetli ve en ideal balığı tavsiye edecek ve bende
    onu bu akşam afiyetle yiyeceğim diye düşünürken,
    birde ne görsün eski balıkçı zaten zar zor kurabildiği cümlelerin ardından sızıp kalmış,
    Buna sinirlenen adamcağız,
    Hey amca hani bana en lezzetli bir balık tavsiye edecektin diye ihtiyar balıkçıyı seslemiş,
    bunun üzerine zar zor gözlerini açabilen yaşlı balıkçı;

Aslına bakarsan evlat balık şifadır her derde devadır,
    protein kaynağıdır ama hangisi diye soracak olursan;
    Nerdeee, yok artık lezzetlimi lezzetli tuttğumuz o eski balıklar,
    şimdilerde kiminin eti lezizdir ama kılçığı çoktur saplanır boğazına,
    kiminin hiç kılçığı yoktur ama eti lezzetli değildir.
    yani senin anlayacağın
    şu tezgahta bulunan derya kuzularının içinde eti lezzetlimi lezzetli
    ama hiç kılçığı olmayan bir balık bulamazsın.

varsada bizim tezgahlarımızda yok, çünkü o balıklar
    taaa okyanusun derinliklerinde yakalanır ve
    yine okyanus ötesi ülkelerde satılır der ve oracıkta yine sızıp kalır..

Bu eski balıkçının söylemlerinden pek birşey anlamayan hatta balık seçimi
    konusunda kafası dahada karışan adam
    yaşlı balıkçının söylediklerini tekrar tekrar düşünedururken
    birde bakmışki balıkçıda sıra felan kalmamış
    iyi bari hem ısındım hem yaşlı balıkçıdan çok değeli bilgiler edindim
    nasıl olsa bu bilgiler birgün işime yarar en iyisi ben tezgahtan herhangi bir balığı alayım der,
    yaşlı balıkçı duymasada iyi akşamlar diyip yanından ayrılır ve
    tekrar az ilerdeki balıkçı tezgahının önüne dikilir fakat oda ne!
    tezgahta bırakın lüferi,barbunyayı,yayın balığını,
    hamsi dahi kalmamıştır,
    neye uğradığını şaşıran adam, balıkçıya sorar balıklar nerede?
    maalesef efendim balıkların tümü satıldı der.

Büyük bir hayal kırıklığına uğrayan adam
    iştahını bir başka bahara bırakarak, yavaş yavaş adımlarla evinin yolunu tutar...

Arkadaşlar,
    Konu ile belki alakalı belki alakasız,
    bir amatör olarak biliyorumki benden çok çok iyi olanlar olsada,
    bu roman denememi nasıl buldunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Aralık 2015; 9:52:42 >

• samsung 40ju6070'de hdmi'dan 4k 60p görüntü alabiliyor muyuz? bilen var mi?
  • 55ju7000 an itibariyle teknosada 4199 lira + 75 lira da chip para veriyor teknosa haberiniz olsun bugun aksam ustu teknosaya ugradim sistemden bakip soylediler fiyati.sitesinde baska fiyat yazabiliyor magazadan fiyat almak daha mantikli arkadaslar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Dallas hocam 25 metre kare oda icin ua9300un 55 incini aliyim diyordum. Yalniz 55 ile alakali biraz tedirgin yorumlariniz beni dusundurdu. 2750 ye alinirmi bu cihaz. Bende 3000 butce var. Tavsiyeniz nedir

Dallas hocam bi yorum yapsaniz da alinsami alinmasami bi fikir verseniz. Ben tv yi en az 5 sene kullanirim. Birde izleme mesafem 3.5 _ 4 metre. Digiturk mac izliyorum agirlik da dizi.

Hoca sen hikayeyi birakta senden tavsiye isteyenlere cevap yaz

• ibocan_37 İ kullanıcısına yanıt
    eee ne demişler;
    anlayana sivrisinek saz.
    anlamayana davul zurna az...

Tavsiye isteğine gelince;
    Tabiki emrin olur tv tavsiyenide
    3-5 mesaj geride aynı modeli soran bir
    Arkadaşımıza verdiğim cevabı yazayım;
    Bu modeli bir arkadaşım aldı,ve gayet hoşuma gitti zaten
    Vestel'deki renk canlılığını benim diyen panel veremiyor, bu vestel'i öneririm...

• Peki hocam bu gozun algilamama sorunu bilimsel bi sorunsa bu 5 sene sonrada degismeyecek. Yani bu gozler 5 sene sonrada 4k yi algilamayacaksa 4k yerine ust seviye bi fhd alsam. Bende bu 48 55 inc bandinda tvyi oyun icin kullanmayacagim. Ust seviye bi fhd alsam. Yani teknolojiyi sirf yeni diye tercih sebebi yapmasam da bi alt teknoloji ama ust seviye bi cihaz alsam. Izleme mesafem en az 3 metre ortalama 4 metre. Evde kendi evim 5 10 sene degistirme durumuda yok. Mesela 50kdl805 alsam tavsiye edermisiniz.

• Bugün bi vatan bayisine gittim adam resmen uf8507i satmak icin dokmediği dil kalmadi. Philipsi samsungu kotuledi bi de 8507de sorunlar oluyormus, forum sitelerinde okudum diyince bi dovmedigi kaldi adamin sanki 8507yi o uretmis gibi, forum sitelerinde her gördüğüne inanma diyor bana bir de ustelik 8507nin gercek hz sinin 200hz oldugunu iddia etti ben mumkun degil dedikce isararla savundu adamla bayagi bi kapistik. 8507 haric tum modelleri kotuledi onu alayim diye. Pfk6510u begendigimi soyleyince Philipslerin panelinin cok kotu olduğunu, android tvlerin cok hantal oldugunu savundu, samsung j6370i begendigimi soyleyince onunda iyi olmadigini, gercek hzinin 100olduğunu soyledigimde ise 50hz oldugunu dedi durdu bi guzel kapistik adamla sonra ciktim bimekse girdim oradaki adamda philipsi ovde durdu androidin harika oldugunu tizen ve weboslarin android kadar iyi olmadigini ve philips almam icin dil doktu. Velasil kelam siz siz olun asla vatan, teknosa, bimeks, gold gibi yerlerdeki saticilarin yalan tuzaklarina dusmeyin. Allahtan cok iyi atastirip gittim ayak ustu kirk yalan soyledi adamlar, bu arada gercek farki anlamak icin uydu yayini gosterirken incelemek lazim, vatanda trtspor hd vardi. Pfk6510 ve j6370 in bircok 4k dan daha akici oldugunu farkettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malicinar -- 26 Aralık 2015; 18:07:24 >

• Arkadaşlar televizyon almayı düşünüyorum açıkçası araştırmadan alacaktım fakat içim elvermedi. Araştırınca da işin içinden çıkamadım. Ps4 oynarken ve filmlerde hareketli sahnelerde bulanıklık yapmayacak arayüzü hızlı bir tv arıyorum. 2200TL bütçem var düşündüğüm markalar servis kolaylığı açısında Philips, Samsung ve LG. Model olarak neleri önerirsiniz? LG 43UF7787 performans olarak nasıldır? Yada indirim bekleyip SAMSUNG UE48J5570 mi almalıyım?
  • Oyun için lg 7787 uygun olmaz
    Samsung 5570'e gelirsek full hd olduğu için tavsiye etmem çünkü Oyun çözünürlüğü yüksek oyunlarda full hd panelin sınırları bellidir,
    Bu yüzden sana 40 inç düşünürsen bütçene uygun samsung 40ju6410'u
    Ama pusuya yatar biraz beklerim 48 inç olsun dersen samsung-ue48ju6070'i tavsiye ederim.

• 6070 modelinin hareketli görüntü performansı pek iyi değil. Bir de HDMI 2.0 yok diye gördüm. 6410 ya da 6470 daha iyi bir seçenek olur tahminimce.

• canocan_07 kullanıcısına yanıt
    Tabiki 6410 ve 6470 daha performanslı ama bütçe ve ebat kriterine göre 6070 alınabilir...

• malicinar kullanıcısına yanıt
    Çünkü j6370 100 hz, ama 6serisi 4klar hep 50 hz. Oradaki satici, samsungun krndi sitesine girse bile gorebilirdi ''j6370de, motion rate 100hz, clear motion rate 200hz''. Şu kayıtsız şartsız kendilerini hakli goren, yıllardır bu isi yaptigini soylemesinin kendini hakli cikaracagini sanan, yobaz personel valla o guzel market gezmenizin icine eder. O yuzden hic yardima ihtiyaciniz oldugunu soylemeyin, onerilerini paylasmasina ortam yaratmayin ki sonunda moraliniz bozulmasin:)

Zaten 50hz 100hz muhabbeti yapmasaydaniz, buyuk ihtimal size 1000hz diye kakalardi, o 50hz, 100hz lafi bphic agizlarindan cikmazdi.
    (Hepsi degil ama cogu boyle, calisanlar bile cirkef, pişmiş esnaf gibi davraniyorlar)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Oyun için lg 7787 uygun olmaz
    Samsung 5570'e gelirsek full hd olduğu için tavsiye etmem çünkü Oyun çözünürlüğü yüksek oyunlarda full hd panelin sınırları bellidir,
    Bu yüzden sana 40 inç düşünürsen bütçene uygun samsung 40ju6410'u
    Ama pusuya yatar biraz beklerim 48 inç olsun dersen samsung-ue48ju6070'i tavsiye ederim.

Oncelikle teşekkürler, 400 liralık indirim biraz zor gibi gözüküyor Önerdiğin modelde. Cihaz çok güzel fakat biraz pahalı. Philipste önerebileceğin bir model var mı peki?

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.