Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alprn46 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 16 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
96. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, 11 yılını dolduran samsung plazmamı tamir ettirmekten sıkıldım. Tv'nin boardının değişmesi lazım mış. 400-700tl arasında tutarmış. 11 yıllık tv ye bu parayı vermek istemiyorum. Şuan max. 1500-1800tl arası bir tv alıp, daha sonra onu 2. tv yapacağım için uygun ama sonrasında beni üzmeyecek bir tv arıyorum.

Fiyatlardan dolayı 40inç tv bakıyorum. ju6070, ju6410, ju6470 ve sony 43w805c modellerini gördüm. Sony fullhd ama görüntü çok başarılı idi. Teknik olarak hangisi iyi veya farkları nedir?

Benim için smart özellikleri iyi veya akıcı (online film,webde gezinme) olması. Halen Sd yayın izliyorum (mecburen) ama görüntü kalitesine çok önem vermeme rağmen Uhd benim hayatımda şuan veya ileride ne kadar önem arzeder bilmiyorum. Fullhd alsam sonrasında keşke dermiyim. Sony ile samsung'un smart özellikleri nasıldır.
    Bunun dışında bunlar işe yaramaz şu daha iyi diyebileceğiniz bir tv de olabilir.

Philips, lg marka tvler de çok şikayet okuyorum belki sorunsuz tv si vardır ama biraz temkinliyim.
    Umarım net bir şekilde ifade edebilmişimdir. Fikir verebilirsen sevinirim.

• Forumdakilerden yardım istiyorum büyük bir salon için 45 inch üstü fhd veya 4k tv ariyorum smart yada 3d gibi özellikler hiç önemli değil olmasada olur tek aradığım şey görüntü kalitesi 1500-2000 arasi tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bilgiler ve rehber için allah razı olsun diyorum.

senden ricam bir tv tavsiyesidir.

önceden samsung 40d6000 kullandım.

smart 3d gibi özellikleri ilk başlarda heyecan yarattı ama sonradan pek kullanmadım.
    full hd uydu alıcım var. samsung HT-F4500 3D bluray sinema sistemim var. 2 adet samsung 3d gözlükte var.

55 inc üzeri tv bakıyorum. 4k tercihim. 3d, smart ve curved olmasada olur.

teknosa internet sitesindeki kampanya dikkatimi çekti.
    150 mağazadan alma indirimi, kdv kadar hediye çeki, 75 tl bonus puan.

lafı çok uzattığım için kusura bakma, bana tavsiyen hangi tv olur?
  • 48ju6410 mu yoksa 48ju6470 mi ?

Sizce hangisi daha iyi iki model arasında kaldım.
    Aralarındaki fark nedir hz mi görüntü kalitesi mi bağlantı girişlerindeki sayı mı
    özellikleri çok benziyor aklımdaki bir soru ikisinde de gerçek panel hızları nedir ?
  • sabbra kullanıcısına yanıt
    Öncelikle, mağaza çalışanlarına primsel olarak yansır, onlarda ev geçindiriyor diye bu yazıyı yazmayacaktım ama
    Sonradan öğrendiğim kadarı ile (yanlışda olabilir) internetten alıp mağazadan teslim alsan dahi o mağaza çalışanlarına hiçbir getirisi yokmuş,
    Geri iadelerden canı yanan firma kendini sağlama almak için bu yolu seçmiş...
    Bu anlamda;
    "Ürününüzü mağazadan teslim alın 150 tl indirim 75 tl bonus puan kazanın"
    tuzakları ile deyim yerinde ise kurbanını ağına çekmek isyeyen avcının tuzağına düşmeyin.
    Çünkü kanun derki bir ürünü fiziksel olarak dokunarak görerek teslim aldığınızda iade koşulları ürün ayıplı olmadıkça zorlaşıyor,
    Ama internet alışverişlerinde 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkın var.
    Tabiki güvenilir firmalardan.

Sabbra tavsiye için bütçe belirtmemişsin

• Yukarda bir arkadaş görüntü babına biraz dertlenmiş ama bu modeli bir arkadaşım aldı,ve gayet hoşuma gitti zaten
    Vestel'deki renk canlılığını benim diyen panel veremiyor,
    Bu yüzden bütçeni bi 100 lira aşan bu vestel'i öneririm...

http://m.kliksa.com/Urun/vestel-48ua9300-48-4k-ultra-hd-3d-smart-dvb-t2cs2-led-tv/902593746?utm_source=go&utm_medium=content&utm_campaign=21

• 48 ju6470 de bluetooth özelliği var 6410 da yokmuş herhalde
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Dallas hocam 25 metre kare oda icin ua9300un 55 incini aliyim diyordum. Yalniz 55 ile alakali biraz tedirgin yorumlariniz beni dusundurdu. 2750 ye alinirmi bu cihaz. Bende 3000 butce var. Tavsiyeniz nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Öncelikle, mağaza çalışanlarına primsel olarak yansır, onlarda ev geçindiriyor diye bu yazıyı yazmayacaktım ama
    Sonradan öğrendiğim kadarı ile (yanlışda olabilir) internetten alıp mağazadan teslim alsan dahi o mağaza çalışanlarına hiçbir getirisi yokmuş,
    Geri iadelerden canı yanan firma kendini sağlama almak için bu yolu seçmiş...
    Bu anlamda;
    "Ürününüzü mağazadan teslim alın 150 tl indirim 75 tl bonus puan kazanın"
    tuzakları ile deyim yerinde ise kurbanını ağına çekmek isyeyen avcının tuzağına düşmeyin.
    Çünkü kanun derki bir ürünü fiziksel olarak dokunarak görerek teslim aldığınızda iade koşulları ürün ayıplı olmadıkça zorlaşıyor,
    Ama internet alışverişlerinde 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkın var.
    Tabiki güvenilir firmalardan.

Sabbra tavsiye için bütçe belirtmemişsin

Hocam 3500 TL ye kadar bütçem var.
    Ama ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabbra -- 25 Aralık 2015; 11:55:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seikojuo

Selamlar, 11 yılını dolduran samsung plazmamı tamir ettirmekten sıkıldım. Tv'nin boardının değişmesi lazım mış. 400-700tl arasında tutarmış. 11 yıllık tv ye bu parayı vermek istemiyorum. Şuan max. 1500-1800tl arası bir tv alıp, daha sonra onu 2. tv yapacağım için uygun ama sonrasında beni üzmeyecek bir tv arıyorum.

Fiyatlardan dolayı 40inç tv bakıyorum. ju6070, ju6410, ju6470 ve sony 43w805c modellerini gördüm. Sony fullhd ama görüntü çok başarılı idi. Teknik olarak hangisi iyi veya farkları nedir?

Benim için smart özellikleri iyi veya akıcı (online film,webde gezinme) olması. Halen Sd yayın izliyorum (mecburen) ama görüntü kalitesine çok önem vermeme rağmen Uhd benim hayatımda şuan veya ileride ne kadar önem arzeder bilmiyorum. Fullhd alsam sonrasında keşke dermiyim. Sony ile samsung'un smart özellikleri nasıldır.
    Bunun dışında bunlar işe yaramaz şu daha iyi diyebileceğiniz bir tv de olabilir.

Philips, lg marka tvler de çok şikayet okuyorum belki sorunsuz tv si vardır ama biraz temkinliyim.
    Umarım net bir şekilde ifade edebilmişimdir. Fikir verebilirsen sevinirim.

Dallas fikir verebilirmisin?

• 1000-1500 arası dahili uydu alıcılı 37-42" arası bir led tv arıyorum. Tavsiyesi olanlar varsa bekliyorum.
  • seikojuo kullanıcısına yanıt
    Sony 3inç daha büyük ve performanslı bir tv olsada full hd olduğu ve yenilikçi bir kişiliğim olduğu için
    4K Samsung 6410 veya 6470 arasında karar kıl derim...

• almayın kelimesinin şaka yollu demiş arkadaş... zati olumlu olumsuz çok güzel anlatmış. bunlar bakış açısı dallas kardeşin dedikleri de doğru. tamam kaynak çok önemli de hiçbir zaman gerçek 4k ekranın görüntüsünü vermez onlar tabi birçok kişi aradaki farkı anlamaz. bende amd ekran kartı var VSR diye bişey çıkardı sanal çözünürlük arttırma diye. benim sistem 2k ya kadar kaldırıyo. yapıyorum detaylarda aman aman bişi yok tabi ama benim tv gerçek 4K olsa eminim çok farkeder. hee bu çoğu kişi için gereksiz bişi tabi. birde pasif 3d mevzuunda kesinlikle 4K vazgeçilmezdir bence. sen de çok güzel olduğunu söylüyorsun, yabancı sitelerdende okudum hepsi mükemmel olduğunu söylüyolar. ben sırf 3D için bu tv leri bu kadar kovalıyorum. bu 3D olayı çoğu kişiyi enterese etmez bunu daha öncede yazmıştım. mesela ben yüksek kalitede video indiriyom türkçe ses ekliyom uğraşıyom bi dünya benim paşa arkadaşlarımda geliyo seyrediyolarlar. he bunla kim uğraşır ? çok az kişi tabiki. uydudaki filmler ve belgesel ler içinde kimse 3D almasın.

input lag olayında uf8507 için çok detaylı bir yazı okudum, 32 ms ve çok iyi diyorlardı. 55uf 950 için 52ms felan oda idare eder ne akar ne kokar gibi bişilar yazıyordu avforumda. sadece 65 felan olanları input lagı kötü küçüklerde sıkıntı yok.

mesafe meselesi içinde şunu dicem. mesela 3000 liraya uf8507 alcan ama 3D ilede işin yok, aynı paraya 2 sene yada 1 sene öncesinin üst düzey fhd tv si var gerçekten çok hızlı böyle görüntü şiir gibi akıyo mesela, izleme mesafende zati uzak e o zaman alınabilir. önümüzdeki senelerde fhd lerin çok azalcağına eminim bu arada. mesela ben lm640 almıştım sonra spotçuları gezerken yakın fiyata 2 sene öncesinin 3D olmayan bir PHİLİPs tv sini gördüm. ozaman da pek anlamıyorum led tv lerden. laa didim bu eski tv nasıl böyle şiir gibi görüntü veriyo. 3d si olsa bunu alırdım filan didiydim.

şu an bakıyorum uf650 alsam 2600 uf8507 alsam 2700 yani fhd ben almam. yukardaki seçenekleri olan birisi alabilir. kısacası

• 42-43" boyutlarında bir cihaz arıyorum. 3D olup olmaması önemli değil ama tercihim gerçek 100 Hz ve 4K olması yönünde. Bu boyutlarda bu değişim hızına sahip bi tv var mı? Samsung'un JU serisinde rastlayabildiğim bu boyuttaki tek cihaz 43JU6070. Gerçek Hz değeri 50 mi 100 mü emin olamadım. Bu kapsamda bana önerebileceğiniz modeller hangileri?
  • sabbra kullanıcısına yanıt
    Eğer curved farketmezse tabiki
    48ju7500 Samsung'u öneririm.

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam 48 inç üstü bir cihaz önermenizi rica etsem 3500 TL bütçeye göre curved ve 3d önemli değil.

• 7500 serisi var bende 1 kez panel değişti her ikisinde de banding var. Alınacaksa oled alinmali

• ilkeryuksel1986 İ kullanıcısına yanıt
    Önemli bir ayrıntı..
    Bilgi için tşk. Arkadaşım
    Her zaman dediğim gibi;
    en sağlam bilgi, ustadan, pazarlamacıdan değil kullanıcıdan gelir...

• merhabalar Seg 49sd6100 smart led tv 1.299 TL bu televizyon nasıldır?
    ben televizyonu maç, sd ve hd kanalları seyretmek için alacağım. bu fiyata alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Önemli bir ayrıntı..
    Bilgi için tşk. Arkadaşım
    Her zaman dediğim gibi;
    en sağlam bilgi, ustadan, pazarlamacıdan değil kullanıcıdan gelir...

bak aklıma ne geldi;"en sağlam bilgi" deyince;(şayet bu lafını da bana veya birilerine taş atmak sallamadıysa) ancak devamını iyi oku,asıl espri burada zaten;
    kısaca bir yerden yaklaşmışsın ama,ben panel işinin içinden geldiğim için sana birebir olayı anlatayım herkes de öğrensin,artık DERS mi çıkarırsınız,başka bir şeymi düşünürsünüz
    orasını bilemem gari

ben Samy de çalışırken,paneller ile ilgili olarak her zaman olduğu üzere hep sorunlar çıkardı özellikle de "kalite kontrol" kısımları hep sancılı olur ama bu herifler
    kaliteden hiç anmadıkları ve de önemsemedikleri için(Kore li de zihinyet hep budur!) tartışırdık! biz bazı "testleri" isterdik hep red edilirdi!! kısaca yaw bunlar zaman kaybı
    ve istenen yere bizi götürmez bir de para kaybderiz v.s v.s

peki sonuç;Mr Lee geldi bir gün tartışmaların en yoğun oldu zamanlar da şunu dedi bizlere ....arkadaşlar en güzel kalite kontrol "müşteridir"..... biz kutuya koyar göndeririz
    bir sorun çıkarsa zaten geri gelir ve değiştiririz...... biz atlarız ama müşteri atlamaz... adam bu dur işte çözümü çok pratik bulmuşlar

"caponlar" da ise,tam tersi kafamızı yaralar dı yaw en ufak şeyler için günlerce emir çıkmazdı panelin K.K sinin onayı için

CAN++

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.