Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: werewolf21 , werewolf21 , mare_nostrum Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 19 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
88.191
Cevap
1.337
Favori
4.696.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
36. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 12521253125412551256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kavga dramaya sebep olan kişilere kimse ses çıkarmazsa aynen böyle devam eder öneri isteyende bu gereksiz mesajlarını okumak zorunda malesef yapacak bişey yok :)
  • BayburtluCamper-35 B kullanıcısına yanıt
    Peki samsung modellerine o kadar iyi diyip neden mu7400 almaktan vazgeçtin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    rgbw panel lg ler hiçbir zaman bu konuda önerilmedi sizin bütçeniz ona müsait o modeli aldınız diyede kimse berbat bi tv ye övmek zorunda değil

işine gelen rtingsten örnek verirken kanıtlarla veriyor yine işine gelen rtings yılın tv si seçtiği tv yi eleştirirken kanıtlarla eleştiriyor

ips panel evet tamamen ÇÖP o kontrastla tv üretip satıyorlar sadece giriş seviye tv lerde kullanıyorlar doğru düzgün bi panel olsa sadece giriş seviye modellerde kullanılmazdı sen evde 6 kişi yaşıyorsan her taraftan birileri izliyorsa hadi neyse denir alınır onun dışında para verilip alınacak tv ler değil ülkemizde doların euronun durumu belli ips panel giriş seviye tv leri bu fiyata sattıranlara kızın burda bize değil

öneride bulunurken rakam olarak yukarı çıkın dediğimizde kendimiz için söylemiyoruz bunu giriş seviye tv ye adam 3400tl verecekse uyarıyoruz diyoruz ki bak 500tl fazlasına çok daha performanslısı var bilgin olsun kimseye silah zoruyla tv aldırmıyoruz cebinden parasını almıyoruz

verilen tavsiyelere gelirsek şuan piyasada alınacak iki marka var sony ve samsung bu sayfadada insanlara bu markalar öneriliyor çünkü para kolay kazanılmıyor envai çeşit sıkıntı çıkaran philipsle rgbw dizilim ips panel lg leri insanlara önermiyoruz diye bu marka tv sahibi insanlar bir örneğide siz topluca birbirini kollayıp her fırsatta bizi kışkırtıp tahrik ediyorsunuz bu sayfada insanların mesajları cevapsız kalıyor

madem tv leriniz bu kadar düzgün çok memnunsunuz neden burda boşa zaman harcıyorsunuz kimseye bi faydası yok yazdıklarınızın açın o kullandığınız tv lerin kendi konusunu yada gelin bi araya açın ips panel kullanıcıları ips panel tv önerileri diye konunuzu orda konuşun ama olurmu orda kime salça olacaksınız aynı mesajları 40 kere kime yazacaksınız size çok şey söylemek istiyorum aslında ama malesef ne desek boş..

• Yukarıda bir arkadaş markaya değil modele odaklanalım demiş ve doğru demiş. 50 Hertz bir TV ye değil 4000 tl 3000 TL dahi verilir mi tartışılır. Amaç herkese en iyi tv yi alması için tavsiyelerde bulunmak.. Benim merak ettiğim şu bir sıralama yaparsak.. panel Hertz piksel model ...... vs diye bu sıralama nasıl olmalı ? Yani TV alırken ilk neye bakılmalı.. ikinci olarak, üçüncü olarak neye bakılmalı ? Ve nasıl olmalı.. hani panelse bu modelde bu olmalı, ya da bu büyüklükte bir ekranda bu panel daha uygun diyebileceğimiz bir analiz ve sıralama istiyorum

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divisive -- 31 Ocak 2018; 12:42:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sizi reel de tanımıyorum, siz de beni tanımıyorsunuz. Sizi kışkırttığımı neden düşündüğünüzü açıkçası anlamadım, neyse madem böyle düşünüyorsunuz benim için sorun değil. Saygı duyuyorum.

Ben karşılıklı atışmadan nefret eden bir insanımdır. Forum dışında ki reel hayatımda bile tartışmaktan kaçınırım, çünkü zaman kaybından öteye gitmez. ve kavgaya sebep olur.

Sizden vaktiyle tavsiye istedim, bunu inkar edecek değilim ki etmemde zaten. Teşekkür de ettim hatta, mesajları arayıp bulabilirsiniz.

Çöp dediğiniz ürün için olumlu mesajlarınızı, daha önce aşağıdaki konuda okumuştum. Bunları siz yazmadıysanız eğer sözümü geri alıyorum. Hatta siz böyle olumlu şeyler yazdığınız için, bana fikir bile vermiştiniz. Bir süre sonra ne olduysa, bu ürün çöp oldu.
    https://forum.donanimhaber.com/lg-49sj800v-kullanan-var-mi--127080990

Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için, sadece size cevap yazdım. Karşılıklı atışıp bir Televizyon için insanları kıracak değilim. Herkes gibi fikrimi beyan ettim ve konu kendi adıma kapandı.

Teşekkürler.

• divisive D kullanıcısına yanıt
    3000tl size belki miktar olarak yüksek geliyor ama şuan tüm markaların en alt modelleri giriş seviye modelleri o fiyatlara satılıyor istesenizde istemesenizde vereceksiniz durum bu kimse bu durumdan hoşnut değil doları euroyu bu hale getirenler sağolsun ama yapacak bişey yok artı 4000tl verin dediğiniz model 49mu8000 49 boyutta onun ayarında model yok 50hz olsa dahi resim kalitesi kontrastı sdr parlaklığı ile diğer modellerin arasından sıyrılıyor biz şimdi illa 49inch olacak diyen adama ne önerelim berbar rgbw dizilim lg modellerimi yoksa ne zaman ne sorun çıkaracağı almadan belli olan philipsmi soruyorum size siz söyleyin cevabını

sorduğunuz soruya dönersek tv nin ekrandaki görüntüyü oluşturan en önemli özellikleri bana göre resim kalitesi kontrast ve sdr parlaklığıdır motion performansı siyah performansı bunlardan sonra gelir alacak adama soruyoruz burda öncelikli kullanım amacı ne olacak oda ne kadar ışık alıyor konsol kullanımı olacakmı bunlara görede bu seçimler değişebiliyor herkesin beklentisi aynı olmuyor çünkü alacağı tv den ama benden size öneri bi tv kontrast düşükse o modelden uzak durun yoksa ne siyah görebilirsiniz ne ayrıntı gündüz ışık alan odada tv ekranından kendinizi izlersiniz sizinde dediğiniz gibi 3000-4000tl verip bu durumları yaşamak pekte hoş olmaz

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    o mesajım burda

'' maç yayını testi için samsungun 4k 50fps barca macini indirip onunla test ettim bende bu banding olaylarına falan çok takılırım gözümde iyidir ama gözüme çarpmadı evde daha detaylı bakarım ama kayak basketbol vs oynattım hiçbirinde problem yoktu hatta youtube daki çimlerin olduğu banding test videosundaki performansı beni şaşırttı çok iyiydi samsunglarda falan o akıcılığı bulamadım pürüzsüz oynattı dediğiniz gibi detaylı bi inceleme yapıcam 60fps kayıt olarak ama onuda uzun olursa nete yüklemesi problem olurda onada bi çözüm bulucaz artık ışık sızmasınıda inceledim sağ sol köşelere dikkatlice baktım komple siyah ekranda ve local dimming test videolarunda sızma göremedim ama malum mağazada ne kadar incelenirse o kadar..birde testleri pc ye bağlayıp öyle yapacağım kendi işletim sistemide gerçi çok başarılı androidlere göre akıyor videoları çok daha akıcı oynatıyor ama genede pc kadar iyi oynatamaz diye düşündüm panel yapısı hakkındada arkadaş bişey söyledi aklımda kaldığı kadarıyla bu nanocellde renk geçişleri çok yumuşakmış birde 2017 panellerde ışık sızması vs olmasın diye panelin en son ekranıyla camı arasında boşluk bırakılmış gibi bişey söyledi ama o kısmı tam anlayamadım detaylıca incelemek lazım paneli ''

şimdi neden bu ürün çöp oldu güzel soru bu ürün aslında çöp olmadı bana göre çöp oldu çünkü ben bu tv yi alacağım zaman 49inch bakıyordum artı bu tv nin fiyatı 5000tl idi ve 49 boyutta philips harici 100hz model yoktu ve bende 55 inch alamıyordum philipside evime sokmayacağıma göre lg yi alayım dedim tabi bunun öncesinde pus7002 pus6... modelleride inceledim hiçbir yönden beğenmedim lg kasa işletim sistemi ses olarak gayet iyidi kasa şıktı sonrasında bana mağazadaki görevlinin anlattığı nanocelli araştırdım baktım hiç anlattığı gibi değil çokta önemli birşey değil yani arka ışığı emiyor renkleri daha düzgün veriyor e ama bunu yaparken arkada kullanılan dizilim rgbw olunca bir anlamı kalmıyor artı sırf boyut için ips paneli kabullensemde bu rgbw olayıda ortaya çıkınca baktım ki adamlar giriş seviye modellerde kullandığı rgbw dizilimi kullanıyor panel zaten ips hadi sj850v modeli olsa neyse onda rgb var ama bu tv ye 5000tl verilirmi dedim kendi kendime sonra bi daha gittim mağazaya görevliye bu rgbw muhabettini anlattım usb ye tüm renkleri slayt olarak atmıştım denedik beraber sonra philips ve samsung modellerdede denedik aynı renkleri lg deki renklerle özellikle ana renk tonlarıyla diğer tv lerdekiler bariz farklı olunca iade ettim aldığım ürünü hem bütçe olarak hemde boyut olarak zorlayıp samsung mu9000 aldım aslında onuda almayacaktım kafamda 55 alırsam xe9005 alacağım diyordum tam o ara evkur mu9000 peşin fiyatına taksit yapınca bütçeyi düşünüp mu9000 aldım aralarında öyle çok bariz bi fark yoktu zaten mu9000 de beğendiğim bi modeldi içime sindiği için bu modeli aldım eğer lg yi alsaydım bu durumları öğrendikten sonra hergün evde izlerken bi hata kusur bulacaktım tv ye o yüzden benim için 5000tl rakama çöp oldu tüm bunlardan sonra

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Peki samsung modellerine o kadar iyi diyip neden mu7400 almaktan vazgeçtin?

açıkçası tv alma fikri ilk olarak evdeki tv box ile uğraşamadığımdan dolayı; ayrı kumanda klavye vs aç kapa (ayrıca evde ufak çocuk var o da youtube çizgi film izliyor ve tvbox kullanamıyor)olaylarının bizi baymasından dolayı kafamda şekillendi
    multiplayer oyun çok oynarım ama esasında film dizi izlemek için alacaktım,oyunda kullanmayacağım.
    dizi ve film için de işletim sistemi önemli benim için
    mu7400 ün tipini çok beğendik hanımla bu da önemli
    hatta medya marktan aldım 2700 e anlık indirimle ama kendi hatamdan dolayı indirimi kaybettim
    sonra 2 arkadaş mu8000 49 ve 55 inch aldı çok memnun kaldılar görüntü dışında input lag olayı da düşük olduğundan etkilememiş battlefield de .
    burdan birkaç arkadaşta şu ışık sızması olaylarını yazınca soğudum 7400 den ,uğraşamam servis gönder getir vs kırarım tv yi
    şimdi müsait olduğumda mu8000 alacağım

• Görüş açısı iyi olsun diye ips panelli lg aldım ama 30 derecede bile karanlık oluyor. Görüş açısı için va ya da ips olması önemli değil bence. Mağazada Mu8000 gördüm her açıdan güzel görünüyor.

Önemli olan kaliteli panel olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

o mesajım burda

'' maç yayını testi için samsungun 4k 50fps barca macini indirip onunla test ettim bende bu banding olaylarına falan çok takılırım gözümde iyidir ama gözüme çarpmadı evde daha detaylı bakarım ama kayak basketbol vs oynattım hiçbirinde problem yoktu hatta youtube daki çimlerin olduğu banding test videosundaki performansı beni şaşırttı çok iyiydi samsunglarda falan o akıcılığı bulamadım pürüzsüz oynattı dediğiniz gibi detaylı bi inceleme yapıcam 60fps kayıt olarak ama onuda uzun olursa nete yüklemesi problem olurda onada bi çözüm bulucaz artık ışık sızmasınıda inceledim sağ sol köşelere dikkatlice baktım komple siyah ekranda ve local dimming test videolarunda sızma göremedim ama malum mağazada ne kadar incelenirse o kadar..birde testleri pc ye bağlayıp öyle yapacağım kendi işletim sistemide gerçi çok başarılı androidlere göre akıyor videoları çok daha akıcı oynatıyor ama genede pc kadar iyi oynatamaz diye düşündüm panel yapısı hakkındada arkadaş bişey söyledi aklımda kaldığı kadarıyla bu nanocellde renk geçişleri çok yumuşakmış birde 2017 panellerde ışık sızması vs olmasın diye panelin en son ekranıyla camı arasında boşluk bırakılmış gibi bişey söyledi ama o kısmı tam anlayamadım detaylıca incelemek lazım paneli ''

şimdi neden bu ürün çöp oldu güzel soru bu ürün aslında çöp olmadı bana göre çöp oldu çünkü ben bu tv yi alacağım zaman 49inch bakıyordum artı bu tv nin fiyatı 5000tl idi ve 49 boyutta philips harici 100hz model yoktu ve bende 55 inch alamıyordum philipside evime sokmayacağıma göre lg yi alayım dedim tabi bunun öncesinde pus7002 pus6... modelleride inceledim hiçbir yönden beğenmedim lg kasa işletim sistemi ses olarak gayet iyidi kasa şıktı sonrasında bana mağazadaki görevlinin anlattığı nanocelli araştırdım baktım hiç anlattığı gibi değil çokta önemli birşey değil yani arka ışığı emiyor renkleri daha düzgün veriyor e ama bunu yaparken arkada kullanılan dizilim rgbw olunca bir anlamı kalmıyor artı sırf boyut için ips paneli kabullensemde bu rgbw olayıda ortaya çıkınca baktım ki adamlar giriş seviye modellerde kullandığı rgbw dizilimi kullanıyor panel zaten ips hadi sj850v modeli olsa neyse onda rgb var ama bu tv ye 5000tl verilirmi dedim kendi kendime sonra bi daha gittim mağazaya görevliye bu rgbw muhabettini anlattım usb ye tüm renkleri slayt olarak atmıştım denedik beraber sonra philips ve samsung modellerdede denedik aynı renkleri lg deki renklerle özellikle ana renk tonlarıyla diğer tv lerdekiler bariz farklı olunca iade ettim aldığım ürünü hem bütçe olarak hemde boyut olarak zorlayıp samsung mu9000 aldım aslında onuda almayacaktım kafamda 55 alırsam xe9005 alacağım diyordum tam o ara evkur mu9000 peşin fiyatına taksit yapınca bütçeyi düşünüp mu9000 aldım aralarında öyle çok bariz bi fark yoktu zaten mu9000 de beğendiğim bi modeldi içime sindiği için bu modeli aldım eğer lg yi alsaydım bu durumları öğrendikten sonra hergün evde izlerken bi hata kusur bulacaktım tv ye o yüzden benim için 5000tl rakama çöp oldu tüm bunlardan sonra

bu evkur sitesinde benim baktığım model yok acaba ne varsa o sitesinde çıkanlar mı var başka model yok mu
    bir de cidden nokta virgül değil de paragraflar halinde yazsan bile daha iyi okunur yazdıkların ,ben de uğraşamıyorum virgül nokta fazla ama
    gözleri yoruyor pc de bile inanamazsın

• BayburtluCamper-35 B kullanıcısına yanıt
    evkurda her model yok genelde çok satılan modeller oluyor birde tv lerin stoklarıda kalmamıştır sitede hangi modeller varsa mağazadada onlar oluyor
  • Bir süredir ben de konuyu takip ediyorum.

En son 2013 de televizyon modellerini/teknolojisini incelemis biri olarak,sadece dh forumlarında konuya biraz vakıf olmanın yolu bu başlığı incelemek diye düşünüyorum. Zira forum içersinde en aktif televizyon inceleme tavsiye konusu bu. Sadece dh forumuna bağlı kalmak ta çok mantıklı değil benim düşünceme göre,orasi ayrı.

Şimdiye kadar da baya şey öğrendim diyebilirim. Bu tek kişinin söylediklerini doğru kabul ettiğimden değil. Paneller arası farklılıkları okuduğumda başka kaynaklardan da faydalanarak karara vardım misalen.

Buradaki arkadaşlar ellerinden geldiğince kendi tecrübelerini aktarmaya çalışıyorlar. Forumun mantığı da bu degil mi zaten ? Şimdiye kadar farklı arkadaşlar kendi deneyimlerini aktardılar.

Ben de konuyla alakalı bir öneride bulunayım madem.

Genelde önerilen modeller belli ne de olsa. Zaten genellikle buraya gelenler bütçelerini belirtip tavsiye isteyenler. Konuya hakim olanlar belli fiyat aralıklarına ait bir liste çıkartıp anasayfaya yerleştirilse de hem gereksiz yere insanlar birbirini rencide etmeye uğraşmasa hem de tv arayanlar aralıklarına çabucak ulaşsa.

Benimki öneri tabi ki.. Uygulayıp uygulamak size kalmış.

Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara da teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Smart özelliği olmayan 50 inç veya üzeri tv önerebilirmisiniz. Sadece tv olarak kullanılacak. Maç izlenmez en fazla Esra Erol :) izlenir. Görüntü iyi olsun tv sorunsuz olsun yada servisi iyi olsun. Tek amaç tv izlemek. Kaynanaya alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dessa -- 31 Ocak 2018; 13:53:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dessa

Smart özelliği olmayan 50 inç veya üzeri tv önerebilirmisiniz. Sadece tv olarak kullanılacak. Maç izlenmez en fazla Esra Erol :) izlenir. Görüntü iyi olsun tv sorunsuz olsun yada servisi iyi olsun. Tek amaç tv izlemek. Kaynanaya alacağım

madem öyle gir bir arçelik beko mağazasına al gitsin uygun fiyatlı bir tane
    hatta seg meg sunny bile olur bence
  • Görüntü iyi olsun dedim. Varsa bir öneriniz yazarsanız sevinirim. Tavsiye almak için sadece tv olarak kullanacağım bir tv için öneri istemek problem mi oldu cevabınızı anlayamadım. Şu fiyata şu marka bu tv tam senin işini görecek tv diye vereceğin bir cevabın var mı. İlla 35 bin tane özellik mi sormam lazım öneri almak için. Yazında ne anlatmak istedin cidden anlamadım laf sokmaya mi çalıştın ciddi ciddi mi söyledin bilmiyorum ama bir önerin varsa dinliyorum. Seg de olur mesela zamanında aldık burdan önerildi bizde aldık. Paneli samsung falan dendi bi süru şey yazıldı önerildi aldık. Seg Meg samsung philips farketmez. Görüntü kalitesi iyi bir tv öneriniz varsa bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dessa -- 31 Ocak 2018; 14:8:10 >
  • quote:

Görüntü iyi olsun dedim. Varsa bir öneriniz yazarsanız sevinirim. Tavsiye almak için sadece tv olarak kullanacağım bir tv için öneri istemek problem mi oldu cevabınızı anlayamadım. Şu fiyata şu marka bu tv tam senin işini görecek tv diye vereceğin bir cevabın var mı. İlla 35 bin tane özellik mi sormam lazım öneri almak için. Yazında ne anlatmak istedin cidden anlamadım laf sokmaya mi çalıştın ciddi ciddi mi söyledin bilmiyorum ama bir önerin varsa dinliyorum. Seg de olur mesela zamanında aldık burdan önerildi bizde aldık. Paneli samsung falan dendi bi süru şey yazıldı önerildi aldık. Seg Meg samsung philips farketmez. Görüntü kalitesi iyi bir tv öneriniz varsa bekliyorum.

bu bakacakların zaten görüntü olarak kaynanayı anne babayı rahat rahat mutlu eder ,kendi anneme babama da alsam böyle yapardım
    senin cebinden de fazla para çıkmaz
    o yüzden bu markalarda uygun olduğundan oraladan aklına yatan ucuzu al dedim
    arkadaşımda 4 senelik arçelik var smarttv ,modeli bilmiyorum kendisi de bilmez zaten ,fazla beklentside yok zaten ve memnun bundan dizi film izliyor
    o yüzden kendin bakıp da alabilirsin diye yazdım gidip bak diye
    bu segmentte bilgim yok yani sonuçta hani şunu al diyemem son olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayburtluCamper-35 -- 31 Ocak 2018; 14:12:7 >

• Ben yine de marka model önerisi varmı diye soracağım belki biri önerir olmadı gidip bir mağazaya bi tane alacağız ama şunu alma bunu alma da bir oneridir aynı parayı verip çöp almak ta var normal bir tv de almak var

• quote:

Ben yine de marka model önerisi varmı diye soracağım belki biri önerir olmadı gidip bir mağazaya bi tane alacağız ama şunu alma bunu alma da bir oneridir aynı parayı verip çöp almak ta var normal bir tv de almak var

özellikle baştan bütçe yazarsan birkaç model vardı uygun fiyatlı vestel felan yazar arkadaşlar birazdan
  • Bütçe 2500 3000 civarı

• 
Sayfa: önceki 12521253125412551256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.