Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
7 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 20 Misafir (11 Mobil) - 13 Masaüstü14 Mobil2 iOS
56.298
Cevap
858
Favori
2.722.523
Tıklama
Popüler Konular listesinde 46. Sırada  bugün en iyi #10
Giriş
    334 Mesaj
    İyice kafam karıştı yav ben TV alamayacagim herhalde. Bu TV box olayının smart TV de ekstra ne artisi var? Paralı IPTV ile LİGTV falan mı ? Yani filmi indirip taşınabilir diske atmakla boxtan izlemek arasındaki fark nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

One connect'in içinde işlemci olabilir çünkü onu panele bağlamadan görüntü gelmiyor, one connect'i takın diye bir mesaj çıkıyor ayrıca kutunun sol tarafı aşırı ısınıyor orada büyük ihtimal işlemci mevcut son olarakda eğer onun içinde işlemci olmasa neden upgrade imkanı sunsunlar ki, işlemci yoksa port sayısını arttırmaktan başka bir işe yaramaz.

Tv almadan önce Samsung modellerine bakarken, Teknosa mağazasında bir satıcı One Connect cihazını yerden yere vurmuştu. Efendim bu cihaz bozulursa 700-800 TL para ödeyip almanız lazım, almazsanız Tv'niz çöp olur kullanamazsınız.

O faslı geçtim derken, forumda bir arkadaşımız. Oyun konsolu ile kullanırken bu cihaz nedeniyle gecikme yaşandığından dem vurmuştu.

Kabloların kolay takılıp çıkartılması dışında, (kullanmadığım için yorum yapamıyorum) bu cihazın gerçekten avantaj veya dezavantajları var mı sizce?

• Emekli Admin
    12999 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: radko

Satış işini nerden yapıyorsun?
    Bende mu7400 satmak istiyorum leş çıktı tv

sahibinden.com veya aşağıdaki bölüme ilan açıp satabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/forumid_2028/tt.htm
    |
    |

Bu cihazın olayı tvyi duvara asanlar için kablo karmaşasını önleme amaçlı, normal kullanımda bir avantajı yok. Ayrıca onu takmadan tv çalışmıyor, başına bir şey gelse yanarsın.
    |
    |
    BeyazBüyü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7525 Mesaj

2 Şubat cuma günü
    Bim'de satılacak olan
    Bim JVC 124 cm Ultra HD 4K TV konusunun altında,
    Henüz 24 Temmuz 2017 de foruma katılmış
    Ceh.meh adlı üye, şu aşağıdaki alıntıladığım
    saçma sapan ve bir okadar hiç birşey ifade etmeyen bir mesaj yazmış.
    Tamam bir arkadaş bu işlerden zerre anlamasada, çıkar saçmada olsa düşüncelerini forumda
    şahsi olarak paylaşabilir bunda elbette bir sorun yok, sonuçta kendi düşüncesi...

Mesajının içeriği ise; neymiş efendim şimdiki kesim hengi marka olursa olsun iyi diyormuş,
    gitgide beğeni seviyemizde yaşlandıkça düşüyormuş herşeyi beğeniyormuşuz. bak seeen,
    Bittimi bitmedi; Zaten artık panelleri kısaca donanım babında sorgulayanda yokmuş,
    Bu arkadaşı şu konuya birisi davet etsinde görsün panellerle ilgili sineğin yağının dahi tartışıldığını.
    Yine bu arkadaşı biri dürtüp uyandırsın taş devri bitti, teknoljide 12K paneller çıktı diye...

Bu mesajı yazmama sebep benim asıl dikkat çekmek istediğim ve sitem ettiğim nokta şu;
    Hakikaten bu denli saçma ötesi bir yorumu, tamı tamına şu ana kadar +188 kişinin beğenmesi
    Vay arkadaş neyi bilerek yada bilmiyerek oyluyorsunuz/beğeniyorsunuz,
    Bu mesajda bizim algılayamadığımız kapasitemizin elvermediği
    ne türden çok yararlı bir bilgi gördünüzde böylesine beğeni yağmuruna tuttunuz...

Foruma 31 Mayıs 2008 katılmış ve
    1milyon küsür okuma, 25bin küsür yazma oranlarına sahip
    Şu konu altında, bir fiil dört yıl boyunca hiç bir çıkar beklemeden,
    Paneller ile alakalı; Görüşler,tesbitler,tavsiyeler,konuların anlaşıması için kişisel örneklemeler,
    öneriler, tavsiyeler, birbirinden değerli bilgiler paylaşıp,
    ciddi anlamda TV bölümünde bir farkındalık oluşturmuşken;
    "40 yıllık ormancıyım ben böyle tomruk görmedim" hesabı,
    4 yıllık yazarım ben böyle beğeni görmedim...

Şimdi bu mesajımı okuyan bazı arkadaşlar şaka yolluda olsa
    "neo usta beğenilerimi kıskandınmı" diyebilirler,
    ancak başındada dediğim gibi, benim dikkat çekmek istediğim nokta beğeni ile ilgili değil,
    beni düşündüren, nasıl oluyorda böylesi yorumlara büyük bir kesimin taraf olup onaylaması.
    Ben burdan şunu anlıyorum, malesef forumda "bilinçli ve ne dediğini bilen" kullanıcılar azınlıkta,
    "hocam bu tesbitinizi sadece bu mesajdanmı çıkardınız" derseniz, tabiki hayır
    Şimdiye kadar bırakın bu konu altını, forumun genelini takip ettiğim kadarı ile malesef durum bu..

quote:

orjinalden alıntı: ceh.meh
    Arkadaş eskiden DH kitlesine Samsung ve LG den başka
    hangi tv markasından bahsedersen bahset çöp o, iş yapmaz o diyorlardı.
    Şimdi artık hangi marka olursa olsun iyiymiş diyorlar alıyorlar.
    Yaş aldıkça beğeni seviyeniz düşüyor galiba alım gücünüzle beraber.
    Hey gidi günler hey eskiden yok bu markanın 3d si gözleri yoruyor,
    yok ötekinin gözlükleri pasif daha iyi, yok bu 800 hz öteki çöp 100 hz,
    yok bunun smartı zayıf Samsung un smartı daha iyi, yok bunda ambilight var diğerinde yok,
    yok bunun gecikmesi 5 ms çöp normalde 2 ms olmalı vs vs.
    Şimdi ise nefes alsın yeter moduna geçti bu kitle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 30 Ocak 2018; 20:2:10 >
    |
    |
    dr.pupa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    12978 Mesaj
    Üstad,

Vestel 65ud8900 daki samsung paneli

Ku7000 mi?

Mu7000 mi?

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/54971-79016-89878/samsung-65ku7000_samsung-65mu7000_vestel-65ud8900/

(65UD8900):

Panel Üreticisi SAMSUNG

Anakart MB130

65"UHD DLED BMS UNB D-LED NB

Scart Yok

3 HDMI

2 USB

CEC_ARC

PİX

DTS TruSurround+DTS HD

10BİT HDR DESTEĞİ

DLNA

Wİ Dİ

DAHİLİ Wİ Fİ

|
    |

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”
  • Yarbay
    8851 Mesaj

Bana da öyle geliyor.
    İşlemci ve ana kart zaten TV içerisinde.
    Görüntü,ses gibi aktarımlar one connect üzerinden oluyor.
    Geçen sene ki KS serilerinde ki one connect kutularında modül yuvası yoktu ve TV üzerine takılıyordu.
    Bu seneki one connect kutularında modülü de one connect'e takılabilir hale getirmişler ki bana göre çokta güzel olmuş.

Saygılarımla...
    |
    |
    BayburtluCamper-35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    kanal geçişlerinde bazen mozaiklenme oluyor dedim. o normal uydu sinyal zayıflığından olur dedi yazılımı güncelleyin iyileştirmeler var dedi.
    bu tv 50 hz mi dedim. yok o elektriği.bu tv dedi 300-400 ppımıymış hz mıymış dedi. okadar para verdik. sorun yok mu yani dedim. eleman dediki şimdi ki görüntüsünü çekin ilerleyen zamanda tekrar çekin (gölgelendirme attırdığında) o zaman bakarız. dedi.

bende samsung tv almayı düşünüyorum mu8000 mu9000 nasıl dedim onlardada alacagınız performans bu. dedi. siz bu işlerden anlıyosunuz dedi QLED (Q7)alabilirsiniz dedi....(uzun bir ikna konuşması yaptı)

samsung C653 TV yi izlemeye devam edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 30 Ocak 2018; 20:48:12 >
    |
    |
    dallas kalırsa kendi aldığı tv hariç hepsi çöp,leş,çamur 😅 onun lafına inandık mu7400 samsung aldım bin pişmanım aldığıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertemli -- 30 Ocak 2018; 20:48:54 >
    |
    |
    merhaba arkadaslar, ben sony 55xe8505 almayi dusunuyorum . Aslinda Tv'ye verdigim paraya aciyorum ama su an icin almak durumundayim. TV'de dunya kupasi ,spor musabakalari vs, film, dizi filan izlenecek . birde 55mu8000 var samsung.
    bu konuda yorum yapabilirseniz simdiden tesekkur ederim.

edit:dunya kupasi yaklastikca tv'lerde kampanya olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1917 -- 30 Ocak 2018; 22:47:7 >
    quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

arkadaşlar tv yi değiştireceğim, fullhd 46" Pioneer Kuro lcd tv var
    Bunu 4K ile değiştireceğim

Benim derdim bu eski tv yi ne yapacağız ? Tavsiyeler nedir ? Satılığı koysam letgo dan, kimbilir kimlerle uğraşacağım..
    Başka öneri olmazsa öyle yaparım artık ama ederi nedir , kaçtan satmak lazım ?

40-43" için hatta 46" için 4K çok da gerekli değil.

Bence televizyonunuzun kıymetini bilin.

55" inç - 140 cm felan alacaksanız 4K ve 100hz şart tabi.

http://www.letsgodigital.org/tr/20787/pioneer-lcd-ekran/

|
    |

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

• Yarbay
    2733 Mesaj

Dunya kupasi yaklastikca fiyatlar artar

|
    |
    1917 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dallass

2 Şubat cuma günü
    Bim'de satılacak olan
    Bim JVC 124 cm Ultra HD 4K TV konusunun altında,
    Henüz 24 Temmuz 2017 de foruma katılmış
    Ceh.meh adlı üye, şu aşağıdaki alıntıladığım
    saçma sapan ve bir okadar hiç birşey ifade etmeyen bir mesaj yazmış.
    Tamam bir arkadaş bu işlerden zerre anlamasada, çıkar saçmada olsa düşüncelerini forumda
    şahsi olarak paylaşabilir bunda elbette bir sorun yok, sonuçta kendi düşüncesi...

Mesajının içeriği ise; neymiş efendim şimdiki kesim hengi marka olursa olsun iyi diyormuş,
    gitgide beğeni seviyemizde yaşlandıkça düşüyormuş herşeyi beğeniyormuşuz. bak seeen,
    Bittimi bitmedi; Zaten artık panelleri kısaca donanım babında sorgulayanda yokmuş,
    Bu arkadaşı şu konuya birisi davet etsinde görsün panellerle ilgili sineğin yağının dahi tartışıldığını.
    Yine bu arkadaşı biri dürtüp uyandırsın taş devri bitti, teknoljide 12K paneller çıktı diye...

Bu mesajı yazmama sebep benim asıl dikkat çekmek istediğim ve sitem ettiğim nokta şu;
    Hakikaten bu denli saçma ötesi bir yorumu, tamı tamına şu ana kadar +188 kişinin beğenmesi
    Vay arkadaş neyi bilerek yada bilmiyerek oyluyorsunuz/beğeniyorsunuz,
    Bu mesajda bizim algılayamadığımız kapasitemizin elvermediği
    ne türden çok yararlı bir bilgi gördünüzde böylesine beğeni yağmuruna tuttunuz...

Foruma 31 Mayıs 2008 katılmış ve
    1milyon küsür okuma, 25bin küsür yazma oranlarına sahip
    Şu konu altında, bir fiil dört yıl boyunca hiç bir çıkar beklemeden,
    Paneller ile alakalı; Görüşler,tesbitler,tavsiyeler,konuların anlaşıması için kişisel örneklemeler,
    öneriler, tavsiyeler, birbirinden değerli bilgiler paylaşıp,
    ciddi anlamda TV bölümünde bir farkındalık oluşturmuşken;
    "40 yıllık ormancıyım ben böyle tomruk görmedim" hesabı,
    4 yıllık yazarım ben böyle beğeni görmedim...

Şimdi bu mesajımı okuyan bazı arkadaşlar şaka yolluda olsa
    "neo usta beğenilerimi kıskandınmı" diyebilirler,
    ancak başındada dediğim gibi, benim dikkat çekmek istediğim nokta beğeni ile ilgili değil,
    beni düşündüren, nasıl oluyorda böylesi yorumlara büyük bir kesimin taraf olup onaylaması.
    Ben burdan şunu anlıyorum, malesef forumda "bilinçli ve ne dediğini bilen" kullanıcılar azınlıkta,
    "hocam bu tesbitinizi sadece bu mesajdanmı çıkardınız" derseniz, tabiki hayır
    Şimdiye kadar bırakın bu konu altını, forumun genelini takip ettiğim kadarı ile malesef durum bu..

quote:

orjinalden alıntı: ceh.meh
    Arkadaş eskiden DH kitlesine Samsung ve LG den başka
    hangi tv markasından bahsedersen bahset çöp o, iş yapmaz o diyorlardı.
    Şimdi artık hangi marka olursa olsun iyiymiş diyorlar alıyorlar.
    Yaş aldıkça beğeni seviyeniz düşüyor galiba alım gücünüzle beraber.
    Hey gidi günler hey eskiden yok bu markanın 3d si gözleri yoruyor,
    yok ötekinin gözlükleri pasif daha iyi, yok bu 800 hz öteki çöp 100 hz,
    yok bunun smartı zayıf Samsung un smartı daha iyi, yok bunda ambilight var diğerinde yok,
    yok bunun gecikmesi 5 ms çöp normalde 2 ms olmalı vs vs.
    Şimdi ise nefes alsın yeter moduna geçti bu kitle :)

Sürekli kendini bir kalıba sokmak ve/veya sana nasıl hitap edilmesi gerektiğini bilinç altı yerleştirme çaban ve kendini TV duayeni , bilir kişisi ilan etme çabaların sence de itici gelmiyor mu ?

Yok simdi hocam şimdi böyle diyeceksiniz.

Yok simdi ee usta böyle diyeceksiniz.

Yok üstad böyle diyeceksiniz.

Kusura bakma da bırak kendi kendini övmeyi ve biraz mütevazı olmayı dene istersen.

Tv bilgin ne kadar bilmiyorum kaldı ki iyi olsa dahi taraflı olduğu objektif olmadığı çok belli.

Sanıyorum Samsung va panel kullanıyorsun ve bu konu tamamen Samsung mu bilmem ne serisi ve panel konusu olmuş.

2-3 haftadır TV konularindayim ve resmen buraları esir almışsın az sal ve rahat bırak millet objektif fikirlerini yazsın. İnsanlarla didismek hobin galiba ?

Bu kadar kendini beğenmiş bir kişi görmedim ben.

Ayrıca o altinti yaptığın mesajda ne yazdığı umrumda değil ve fakat üyelik tarihi ne alaka ? Adam seni cebinden çıkarır ama dün üye olur ? Bu nasıl saçma bir tespit..

Az sal sal sen , çık az dolaş disarilarda Real yaşamda pek dikkate alınmayan biri olacaksın ki , egonu burada tatmin ediyorsun.

İnsan kendi kendine hocam üstad bilmem ne der mı ya ? 2008 üyesi olduğunu bilmesem liseli derdim.

Bu mesajım için taraftar toplama amacında değilim ve fakat eminim çoğu insan için de tercüman olmusumdur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    12978 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Muratino

Selam arkadaslar aranıza yeni katildim Samsung Mu9000 bu gece teknosa gece kampanyasindan 4.999TL ye Aldım insallah doru karar vermişimdir aslinda lg oled istiyordum nasip olmadi

Hayırlı olsun

Millet 4000 liraya 50 hz 49mu8000 ancak alırken,

1000 lira daha verip 100 hz 55mu9000 almak tabiki isabetlidir.

https://www.teknosa.com/urunler/110016110/samsung-55mu9000-55-139-ekran-9-serisi-premium-smart-4k-ultra-hd-led-tv

|
    |

• Yüzbaşı
    722 Mesaj
    2000 TL civarına ne tavsiye edersiniz arkadaşlar

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: Muratino

Selam arkadaslar aranıza yeni katildim Samsung Mu9000 bu gece teknosa gece kampanyasindan 4.999TL ye Aldım insallah doru karar vermişimdir aslinda lg oled istiyordum nasip olmadi

Arkadaşım
    Gereksiz kişiler ve bir o kadar gereksiz mesajları ile uğraşmaktan
    maalesef sıra size ancak geliyor,

55mu9000 seçimin son derece doğru ve nokta atışı bir seçim olmuş hayırlı olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hafta sonu yine VATAN'da görevliyim
    Gel bi kahve ısmarlayayım, hem bu konularda bilmediklerini yüzyüze daha iyi anlatmış olurum sana...

|
    |
    Levcho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: 1917

merhaba arkadaslar, ben sony 55xe8505 almayi dusunuyorum . Aslinda Tv'ye verdigim paraya aciyorum ama su an icin almak durumundayim. TV'de dunya kupasi ,spor musabakalari vs, film, dizi filan izlenecek . birde 55mu8000 var samsung.
    bu konuda yorum yapabilirseniz simdiden tesekkur ederim.

edit:dunya kupasi yaklastikca tv'lerde kampanya olur mu?

Elbette dünya kupasına doğru panellerde azda olsa kampanyalar oluyor
    Yani eğer aceleniz yoksa bu süre içerisinde yeni modelleride görmüş olursunuz.

Yok eğer aceleniz varsa
    Zaten o iki (55mu8000/55xe8505) panelide tavsiye ediyorum,
    Hangisi dersen, çok daha stabil işletim sistemiyle memnuniyet oluşturan
    55mu8000 daha iyi bir karar olur...

|
    |
Media Sözlük
canlı radyo dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.