Şimdi Ara

TV Kartı Ses Problemi...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar öncelikle..Ben msn den karşı tarafa tv yayını yapmak istiyorum, görüntü gidiyor fakat ses gitmiyor. AverMedia 303 kullanıyorum tv kartı olarak. Sorunu bir türlü çözemedim. Var mı bu konuda bilgisi olan yardımsever bir arkadaş??

• ses kartı driverının yüklü olup olmadıgına bak büyük bir ihtimal ses kartın yüklü değildir onu yeniden yükle reset at nasıl bakıcam dersen bilgisayarımda ters tıkla özellikler aygıt yöneticisi bak orda Ünlem işareti olabilir sarı renkte veya soru işareti olabilir ordan kontrol et sağ altta ses kartı simgesi varsa yüklüdür yoksa değildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: RootCr4cK

ses kartı driverının yüklü olup olmadıgına bak büyük bir ihtimal ses kartın yüklü değildir onu yeniden yükle reset at nasıl bakıcam dersen bilgisayarımda ters tıkla özellikler aygıt yöneticisi bak orda Ünlem işareti olabilir sarı renkte veya soru işareti olabilir ordan kontrol et sağ altta ses kartı simgesi varsa yüklüdür yoksa değildir.

arkadaşım sadece msn den karşıdaki kişiye ses gitmiyor.bende ses var herşey normal ama dediğim gibi karşı tarafa görüntü gidiyor ses gitmiyor...driverla alakalı filan deil yani. kablo girişleri mi yoksa tv kartının ayarkarında mı bir problem var diye düşünüyorum.yok mu başka yorumu olan?
  • msn penceresinin sol kısmında ses işareti vardır onun üzerinde kırmızılı yuvarlak bi işaret varsa ses gitmez ona tıklayıp sesi acman lazım ordaki ayarıda en ustte cıkartman lazım eger öylede olmuyorsa karsı tarafın hoparlorunde sorun vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: sleepwalker

quote:

ses kartı driverının yüklü olup olmadıgına bak büyük bir ihtimal ses kartın yüklü değildir onu yeniden yükle reset at nasıl bakıcam dersen bilgisayarımda ters tıkla özellikler aygıt yöneticisi bak orda Ünlem işareti olabilir sarı renkte veya soru işareti olabilir ordan kontrol et sağ altta ses kartı simgesi varsa yüklüdür yoksa değildir.

arkadaşım sadece msn den karşıdaki kişiye ses gitmiyor.bende ses var herşey normal ama dediğim gibi karşı tarafa görüntü gidiyor ses gitmiyor...driverla alakalı filan deil yani. kablo girişleri mi yoksa tv kartının ayarkarında mı bir problem var diye düşünüyorum.yok mu başka yorumu olan?

merhaba

sorunun yazılımdan kaynaklandığı tespit etmek için Yahoo Messenger veya Skypee yükleyin denemek için yani ses gidiyormu gitmiyormu.Bunun dışında eğer Tv kartı kullanıyorsan Ses kartı ile arasına takılan line in ve line out girişlerini ters takmış olabilirsin

• quote:

Orjinalden alıntı: Cagri

quote:

Orjinalden alıntı: sleepwalker

quote:

merhaba

sorunun yazılımdan kaynaklandığı tespit etmek için Yahoo Messenger veya Skypee yükleyin denemek için yani ses gidiyormu gitmiyormu.Bunun dışında eğer Tv kartı kullanıyorsan Ses kartı ile arasına takılan line in ve line out girişlerini ters takmış olabilirsin

evet tam olarak benim de şüphelendiğim nokta orası. normalde mikrofonla karşıya sesim gidiyor fakat tv kartının sesi gitmiyor line in ve line out kısımlarını yanlış yaptığımdan şüpheleniyorum. denedim tek tek ama bir türlü olmadı. örneğin mikrofon girişini tv kartına bağlamam gerekiyor mu bir türlü çözemedim...yani özetle sadece tv kartının sesi gitmiyor diğer türlü mikrofonla ses gidiyor. daha önce tv kartını bu şekilde kullanmış bir arkadaş varsa yardımını rica ediyorum...
    ayrıca bütün mesaj yazan arkadaşlara teşekkür ederim

• TV karti baglantinla oynamadan ses denetiminde sorunu cozebilirsin,gelismis ozelliklerden kaydederkeni sec ve oradaki seceneklerden deneyerek bulabilirisin ve karsi tarafa TV goruntusu ile beraber sesinide gonderebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.