Şimdi Ara

TV BOZULDU ANLAYAN ARKADAŞLAR VARSA Bİ EL ATSIN LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SAMSUNG MARKA LCD TV Bİ ANDA BÖYLE ÇİZGİ ÇİZGİ OLDU RESİMLERDEKİ GİBİ UYDUYU HDMI KABLOSUNU SCART GİRİŞLERİ SORUNSUZ BAŞKA TV DE DENENDİ SORUN TELEVİZYONDA NEDİR ACABA BU SORUN ? 3 AYDIR BÖYLE
     TV BOZULDU ANLAYAN ARKADAŞLAR VARSA Bİ EL ATSIN LÜTFEN TV BOZULDU ANLAYAN ARKADAŞLAR VARSA Bİ EL ATSIN LÜTFEN

• servislik olmuş kardeşim arıza var
  • Benimde samsung c650 nin görüntü boardında bir epprom entegre yanmış. Stand by ışığı yanmakta ancak tv kendini açmıyor. Servis boardı komple değiştirmek zorundayız dedi. Muhtemelen paneli kırmış birilerinden parçayı alıp tamir edeceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkkabaoglu kullanıcısına yanıt
    paneli servismi kırdı? öyleyse siz niye tamir etmeeye uğraşıyorsunuz anlamadım servis kırdıysa seve seve yapacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

paneli servismi kırdı? öyleyse siz niye tamir etmeeye uğraşıyorsunuz anlamadım servis kırdıysa seve seve yapacak

Yanlış anladınız. Servis birşey kırmadı. Görüntü kartını aynı model televizyonun paneli kırılmış bir arkadaşdan alıp değitireceğim. Yoksa servis keşke kırsaydı seve seve yaptırırdık kendilerine :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkkabaoglu

quote:

Yanlış anladınız. Servis birşey kırmadı. Görüntü kartını aynı model televizyonun paneli kırılmış bir arkadaşdan alıp değitireceğim. Yoksa servis keşke kırsaydı seve seve yaptırırdık kendilerine :)

hımm anladım bende dedim niye uğraşıyor umarım bulursunuz kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Aralık 2013; 15:55:57 >

• quote:

servislik olmuş kardeşim arıza var

bi tanıdık panel arızasıdır dedi panel komple deişmesi lazımmış falan oda 1 .000 2.000 tl fln dedi yenisini al daha iyi falan dogrumudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: firedrake1907

quote:

bi tanıdık panel arızasıdır dedi panel komple deişmesi lazımmış falan oda 1 .000 2.000 tl fln dedi yenisini al daha iyi falan dogrumudur

servise danışmadan kesin arızayı bilemezsin tanıdık tamirci mi bilmiyorum ama tahminle iş olmaz servise gösterin zaten fiyatta arızada belli olur

• quote:

quote:

quote:

servise danışmadan kesin arızayı bilemezsin tanıdık tamirci mi bilmiyorum ama tahminle iş olmaz servise gösterin zaten fiyatta arızada belli olur

50 lira servis parası istedi samsung allahsızlar gelmeyin dedim kızdım

• çok istemişler keşke panel arızası fiyatını sorsaydınız belki bir fiyat verirlerdi. şuda var 2 bin tl verip yeni tv alacağınıza servise 500 verin daha iyi. bence panel arızasıysa 1000 tl tutmaz
  • quote:

çok istemişler keşke panel arızası fiyatını sorsaydınız belki bir fiyat verirlerdi. şuda var 2 bin tl verip yeni tv alacağınıza servise 500 verin daha iyi. bence panel arızasıysa 1000 tl tutmaz

1000 den başlıyo dendi hocam :D panel komple sökülüyo çünkü zaten para eden kısım oymuş televizyonun ön paneli komple işte bide 117 ekran ya ekran buyudukçe artıyormuş fiyat 1000 tl bile olsa vermem zaten eski ne 3d var ne led ekran yenisini alırım bitane kameralılardan bunuda hop arka odaya
  • hımm eskiyse tamam ozaman ben yeni diye söylüyordum yeni al daha iyi
  • quote:

quote:

çok istemişler keşke panel arızası fiyatını sorsaydınız belki bir fiyat verirlerdi. şuda var 2 bin tl verip yeni tv alacağınıza servise 500 verin daha iyi. bence panel arızasıysa 1000 tl tutmaz

1000 den başlıyo dendi hocam :D panel komple sökülüyo çünkü zaten para eden kısım oymuş televizyonun ön paneli komple işte bide 117 ekran ya ekran buyudukçe artıyormuş fiyat 1000 tl bile olsa vermem zaten eski ne 3d var ne led ekran yenisini alırım bitane kameralılardan bunuda hop arka odaya

Doğru cevabı kendiniz bulmuşsunuz sonunda

O Modül gitmiş ve bunlar genelde/daha çok Samsung PVA Modüllerinin hatasıdır;aynı Modülü kullanan;bazı eski Sony ve Tosh larda da durum böyle çıkıyor!
    (model yılı olarak 2006-2010 arası bu hatanın çıkma oranı çok yüksekti)

T-ConBoard/Driver hatası denilip;genel de bunun değişimi yapılsa da,bir daha asla eski stabil pixel çalışmaması olamıyor;bu sorun en yüksek oran da o bahsettiğim
    yıllara ait Sony lerde olmaktadır! Tosh da çok çok çıktı ama Samy ler de yine yüksek oranda çıkmaktadır!

"Data-defect-block"(vertical-stripe-line) pixellerin çalışmasının gördüğünüz biçim de bozulmasıdır!

Bazı Servisler panel şayet Garanti kapsamında ise tamir yoluna gidiyorlar ama yukarıda yazdığım gibi sonuç tam alınamıyor!
    Garanti dışı ise paneliniz o zaman kafadan Modül değişimi teklif ediliyor ki zaten doğrusu da budur! Modül için istenen rakamlar ise
    yüksek olup hiç "değmemektedir"

Burada amaç(üreticinin tabiki) o paneli kaldırıp atmanız ve gidip yeni bir panel almanızdır

++
    Bir panel maliyetinde sizin ödediğiniz rakam "Modül+MARKA" içindir;gerisi hikayedir zaten!! (o gerisi Çin işi dandik malzeme-HW olarak,en düşük maliyetli
    (Samy ve LGE de bunlar tam diğtedir!!)

Ancak günümüz de çakal üreticilerin,maliyetleri dip yapıp-fiyatını da tavan yapması sebebiyle sizin ödediğiniz rakamın çoğu "MARKA" içindir!
    Bundan 3/5 sene önce durum böyle olmayıp sizin paralar Modül e gidiyordu;özellikle son 2/3 yıldır ise MARKA ya gitmektedir!

Sanırım işin hilesini ve bu kısımdaki zihniyet ile tekniğini çaktınız

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

quote:

Doğru cevabı kendiniz bulmuşsunuz sonunda

O Modül gitmiş ve bunlar genelde/daha çok Samsung PVA Modüllerinin hatasıdır;aynı Modülü kullanan;bazı eski Sony ve Tosh larda da durum böyle çıkıyor!
    (model yılı olarak 2006-2010 arası bu hatanın çıkma oranı çok yüksekti)

T-ConBoard/Driver hatası denilip;genel de bunun değişimi yapılsa da,bir daha asla eski stabil pixel çalışmaması olamıyor;bu sorun en yüksek oran da o bahsettiğim
    yıllara ait Sony lerde olmaktadır! Tosh da çok çok çıktı ama Samy ler de yine yüksek oranda çıkmaktadır!

"Data-defect-block"(vertical-stripe-line) pixellerin çalışmasının gördüğünüz biçim de bozulmasıdır!

Bazı Servisler panel şayet Garanti kapsamında ise tamir yoluna gidiyorlar ama yukarıda yazdığım gibi sonuç tam alınamıyor!
    Garanti dışı ise paneliniz o zaman kafadan Modül değişimi teklif ediliyor ki zaten doğrusu da budur! Modül için istenen rakamlar ise
    yüksek olup hiç "değmemektedir"

Burada amaç(üreticinin tabiki) o paneli kaldırıp atmanız ve gidip yeni bir panel almanızdır

++
    Bir panel maliyetinde sizin ödediğiniz rakam "Modül+MARKA" içindir;gerisi hikayedir zaten!! (o gerisi Çin işi dandik malzeme-HW olarak,en düşük maliyetli
    (Samy ve LGE de bunlar tam diğtedir!!)

Ancak günümüz de çakal üreticilerin,maliyetleri dip yapıp-fiyatını da tavan yapması sebebiyle sizin ödediğiniz rakamın çoğu "MARKA" içindir!
    Bundan 3/5 sene önce durum böyle olmayıp sizin paralar Modül e gidiyordu;özellikle son 2/3 yıldır ise MARKA ya gitmektedir!

Sanırım işin hilesini ve bu kısımdaki zihniyet ile tekniğini çaktınız

++

hocam çok güzel açıkladın helal valla teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.