Şimdi Ara

Tv 5'in iddiası:Akp mitingleri gösterildiği gibi dolu değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
4.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yahu arkadaş, mitingler dolu olsa ne boş olsa ne? Geçen seçimlerde de mitingler bomboş diye gösteriliyordu, bahçelinin boş salona konuştuğu toplantıların fotoğrafları yayınlanıp dalga geçiliyordu. Sonuç ne oldu? En yakın rakibine 10 milyon fark attı adam, ülkedeki oyların yarısından fazlasını aldı. Boş salona konuşuyor diye dalga geçilen bahçelinin partisi oyunu yükselten tek parti oldu.
    Ha bir de anket olayı var. Neymiş x şehrinde akp'nin adayı %0,001 oy alacakmış da chp/iyip adayı %99,999 oy alacakmış. Aynen kesin yaşanır bu. Önceki seçimlerde de 10 anketten 9'u ikinci tura kalacağını gösteriyordu, rtenin oyu %40 civarındaydı. Forumdaki ve Ekşi sözlükteki seçim tahminlerinde herkes akp'ye %35-40 civarı mhp'ye %3-6 civarı oy veriyordu. İyi parti %16 falan alacaktı güya :)
    Sözün özü, çok da kasmayın. 1 hafta sonra yıllardır olduğu gibi sapsarı bir haritayla karşılaşacaksınız.
    İnce'nin Hatay, Ankara mitinglerinde sahne arkası dahi doluydu. İzmir ve İstanbul da doluydu. AKP Bursa'da stadı dolduramadı İnce ise bırak stat zeminini oturma yerlerini dahi hınca hınç doldurdu. Taşımacılığı da AKP kadar yapmadığı aşikar ama sonuçta AKP aldı götürdü. Şimdi dolu da olsa olmasa da güvenmiyorum meydanlara.
  • Bilinen bir durum. Birçok kesimin TV'den başka iletişim aracı olmadığından kullanılıyor bu durum.
  • İnce'nin Hatay, Ankara mitinglerinde sahne arkası dahi doluydu. İzmir ve İstanbul da doluydu. AKP Bursa'da stadı dolduramadı İnce ise bırak stat zeminini oturma yerlerini dahi hınca hınç doldurdu. Taşımacılığı da AKP kadar yapmadığı aşikar ama sonuçta AKP aldı götürdü. Şimdi dolu da olsa olmasa da güvenmiyorum meydanlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklima bu geldi

Tv 5'in iddiası:Akp mitingleri gösterildiği gibi dolu değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 23 Mart 2019; 22:20:54 >
  • polisler
    korumalar
    devlet memurları
    çevre fabrika işçileri
    öğretmenler-öğrenciler
    otobüsle tur tarzı taşınan çevre köylüler

al sana miting
    kıskananlar çatlasın
  • Videodaki 3:03 ile 4:03 arası zaten her şeyi açıklıyor.
  • Bugünkü mitingde 25 milyon kişi toplanır herhalde Yenikapı'da.

Öncekinde de tartışıyorlar 5 milyon kişi mi var 7 milyon mu diye. Ulan bunlar sayı saymasını da bilmiyor inan ki. 160 bin metrekare alana minimum 5 milyon kişi sığdırıyorlar. Metrekareye 31 insan düşüyor.

• Bizim salonumuz var,akp olagan kongresini yaptik.Sehrin ilcelerindeki teskilatlarini imza ile getirtmisler zorla 😁 kadinlar soylene soylene kapida sigara iciyorlardi.kongrede bide akp bilmemne kurucu baskani vardi tek tek yoklama aldiydi hahaha

• Takmayın böyle şeyleri

Seçim öncesi anketlerde seçimde kazanamıyor AKP

Dua ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aahahhahahah diyor 7 gün kaldı diyoruz. :)
  • Yahu arkadaş, mitingler dolu olsa ne boş olsa ne? Geçen seçimlerde de mitingler bomboş diye gösteriliyordu, bahçelinin boş salona konuştuğu toplantıların fotoğrafları yayınlanıp dalga geçiliyordu. Sonuç ne oldu? En yakın rakibine 10 milyon fark attı adam, ülkedeki oyların yarısından fazlasını aldı. Boş salona konuşuyor diye dalga geçilen bahçelinin partisi oyunu yükselten tek parti oldu.
    Ha bir de anket olayı var. Neymiş x şehrinde akp'nin adayı %0,001 oy alacakmış da chp/iyip adayı %99,999 oy alacakmış. Aynen kesin yaşanır bu. Önceki seçimlerde de 10 anketten 9'u ikinci tura kalacağını gösteriyordu, rtenin oyu %40 civarındaydı. Forumdaki ve Ekşi sözlükteki seçim tahminlerinde herkes akp'ye %35-40 civarı mhp'ye %3-6 civarı oy veriyordu. İyi parti %16 falan alacaktı güya :)
    Sözün özü, çok da kasmayın. 1 hafta sonra yıllardır olduğu gibi sapsarı bir haritayla karşılaşacaksınız.

• Wilter kullanıcısına yanıt
    Referandum? İki seçenek verildiğinde İstanbul, Ankara hepsinde CHP geçmedi mi? Şimdiki ittifak olayı da iki seçenek gibi, tam değil bu yüzden o kadar olamaz tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilter

Yahu arkadaş, mitingler dolu olsa ne boş olsa ne? Geçen seçimlerde de mitingler bomboş diye gösteriliyordu, bahçelinin boş salona konuştuğu toplantıların fotoğrafları yayınlanıp dalga geçiliyordu. Sonuç ne oldu? En yakın rakibine 10 milyon fark attı adam, ülkedeki oyların yarısından fazlasını aldı. Boş salona konuşuyor diye dalga geçilen bahçelinin partisi oyunu yükselten tek parti oldu.
    ekşi sözlük donanımhaber halkı yansıtmıyor.

yapılan anketlerde bu forumları bağlıyor.

türkiye genelini yansıtmıyor.öyle bir iddaları yok bildiğim kadarıyla.

%60 dan aşşağı almıyor her seçimde chp bu forumdaki anketlerde.

karşımdaki görüşünde burda sesini duyurması ne güzel.

• Fatih kullanıcısına yanıt
    Çatlayın

• quote:

Orijinalden alıntı: atiuser

Referandum? İki seçenek verildiğinde İstanbul, Ankara hepsinde CHP geçmedi mi? Şimdiki ittifak olayı da iki seçenek gibi, tam değil bu yüzden o kadar olamaz tabii.
    İstanbulda referandumda hayır veren 330 bin kişi 24 haziranda cumhur ittifakına oy vermiş. Bu %3'lük bir fark ediyor. Ankaraya gelecek olursak, 16 nisanda hayır veren 210 bin kişi cumhur ittifakına oy vermiş. Bu nereden baksan %5-6'lık bir fark ediyor. Yani iktidar destekçileri arasında da hayır verenler var, referandumla seçim farklı şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

ekşi sözlük donanımhaber halkı yansıtmıyor.

yapılan anketlerde bu forumları bağlıyor.

türkiye genelini yansıtmıyor.öyle bir iddaları yok bildiğim kadarıyla.

%60 dan aşşağı almıyor her seçimde chp bu forumdaki anketlerde.

karşımdaki görüşünde burda sesini duyurması ne güzel.

Alıntıları Göster
    Galiba bir kafa karışıklığı oluşmuş, düzelteyim.
    Bahsettiğim anketler seçim şirketlerinin yayınladığı anket sonuçları.
    Forum donanımhaber ve ekşi sözlükte yapılan şeyden kastım "seçim tahminleri" hani hangi parti ne kadar oy alır diye herkesin kendi tahminini ortaya koyması. Mhp'yi %6'nın üzerinde tahmin eden muhalif görmedim ben. Genelde %3-4 civarı diyorlardı.

• Wilter kullanıcısına yanıt
    Aşağılamak gibi olmasın ama bizim halk referanduma maddeleri okuyup, anlayıp oy vermedi. Bir iki cümle üzerinden propagandalar yapıldı ama sonunda yine fanatiklikleri ağır bastı. O bahsettiğiniz 200-300bin kişi ise kararsız AKP'liler, bunlar 2015 Haziranda MHP'ye vererek tepkilerini göstermişti.(Kısmen ılımlı muhalif adaya), şimdi de bence aynı şekilde kararsızlar ve referandumdaki gibi muhalif adaya oy verekler diye düşünüyorum, çünkü muhalif adaylar cidden ılımlı, gerek M. Yavaş, gerek E. İmamoğlu, bunlara kayıcak kararsız oylar. Bu adayların oynadığı güzel bir HDP politikası var:

- HDP'yi över, oylarını istersen, kararsız olup HDP'ye kesinlikle karşı AKP'li oylarını kaybedersin.
    - HDP'yi kesin dille yerersen HDP oylarını kaybedersin.

AKP kesin dille yerdiği için kendi seçmeninden ortada kalanları topluyor, ancak HDP oylarını kaybediyor.(Bu yanlışı Binali fark etti ama biraz geç)

Millet ittifakı ise ne HDP'lileri gücendiriyor, ne HDP destekçisiyiz diyerek kararsız AKP'lileri gücendiriyor. İki taraftan da oy alacak, birisine yönelse kaybı daha büyük olurdu. Bu sebeple CB seçiminden çok farklı tablo olacağını düşünüyorum, gerek ittifak, gerek HDP politikasını iyi yürüttü millet ittifakı.

• quote:

Orijinalden alıntı: atiuser

Aşağılamak gibi olmasın ama bizim halk referanduma maddeleri okuyup, anlayıp oy vermedi. Bir iki cümle üzerinden propagandalar yapıldı ama sonunda yine fanatiklikleri ağır bastı. O bahsettiğiniz 200-300bin kişi ise kararsız AKP'liler, bunlar 2015 Haziranda MHP'ye vererek tepkilerini göstermişti.(Kısmen ılımlı muhalif adaya), şimdi de bence aynı şekilde kararsızlar ve referandumdaki gibi muhalif adaya oy verekler diye düşünüyorum, çünkü muhalif adaylar cidden ılımlı, gerek M. Yavaş, gerek E. İmamoğlu, bunlara kayıcak kararsız oylar. Bu adayların oynadığı güzel bir HDP politikası var:

- HDP'yi över, oylarını istersen, kararsız olup HDP'ye kesinlikle karşı AKP'li oylarını kaybedersin.
    - HDP'yi kesin dille yerersen HDP oylarını kaybedersin.

AKP kesin dille yerdiği için kendi seçmeninden ortada kalanları topluyor, ancak HDP oylarını kaybediyor.(Bu yanlışı Binali fark etti ama biraz geç)

Millet ittifakı ise ne HDP'lileri gücendiriyor, ne HDP destekçisiyiz diyerek kararsız AKP'lileri gücendiriyor. İki taraftan da oy alacak, birisine yönelse kaybı daha büyük olurdu. Bu sebeple CB seçiminden çok farklı tablo olacağını düşünüyorum, gerek ittifak, gerek HDP politikasını iyi yürüttü millet ittifakı.
    Evet o konuda haklısınız, mansur yavaş da, ekrem imamoğlu da kendilerine yapılan baskı, iftira ve türlü oyunlara rağmen dikkatli davranarak kurtuldu, oy kaybettiklerini düşünmüyorum. İstanbulda binali yıldırım çok güçlü bir aday o yüzden istanbul konusunda pek umutlu değilim ama mansur yavaş ankarayı alabilir. Rakibiyle arasındaki oyların maksimum %2-3 civarı olacağını düşünüyorum, tam tersi de olabilir belli olmaz.

• Oyu kim veriyor abi o zaman 17 yıldır?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.