Şimdi Ara

TUVTURK ve ruhsat yenileme oyunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
54.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bandrolü kendi evraklarına yapıştırdıklarına göre sonra trafik belgesini alıp yeniden onun üzerinden bir işlem yapınca boş olan 6 yerden biri gidip 5 yer kalmıyor mu Araç Muayene Süreleri (ilk üç yaş sonunda devamında 2 yılda bir) olduğuna göre 5 x 2=10 sene sonra ruhsat doluyor ben mi yanlış hesaplıyorum
  • hocam durum şöyle, yeni aldığımız trafik belgesine bandrol yapıştırılmıyor. belgede muayene geçerlilik tarihi 21.2. 2015 yazıyor. 6 bandrol yeri boş olarak veriliyor. ilk bandrol 2015'te yapışacak 2. 2017 3. 2019 4. 2021 5. 2023 6. 2025 yılında yapışacak ve 6. bandrol iki yıl geçerli olacağı için 2027 muayenesinden sonra trafik belgesini yenilemek gerekecek. ben böyle hesapladım:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya sırf insanlara işkence başka birşey değil o yüzden geri kalmış ülke olduk bir adımda ileri gidemiyoruz bazıları para kazanacak diye bizler hem işimizden hem zamanı mızdan oluyoruz 4 koltuk 5 koltuk olayı benimde başıma geldi hepimize hayırlı uğurlu olsun!
    ağır kusurun tarifinde aracın tamirle değişmesi gereken parçalar tanımı var ama ruhsatta kisi sayısı 5 yerine 4 yazıldığı için ağır kusur olması ne saçma araç panelvan kamyonet felan olsa hadi diyeceğim bir nebze ama orjinal araç otomobil, ruhsatıda ben doldurmadım sonucta.. gözün var nizamın var koltuklarda herhangi bir sökülme değişim felan olmadığına göre neyin ağır kusuru bu..
    zaten muayene için yarım günün heba oluyor, sonra ruhsatı düzelttirmek için emniyete gittim memur suratıma dahi bakmıyor 3 kez sorumu tekrar ettim işleri güçleri de yoktu sadece lak lak yapıyorlar 3 . sordugumda önüme bir kağıt attı bu ne dedim orada yazıyor dedi okudum internetten randevu almam gerekiyormus saçmalığa bak sen insan değilmisin dedim niye cevap vermiyorsun dedim pis pis suratıma baktı ya sabır dedim olaya bak adamlar bos bos oturuyorlar zaten 40 km yol yapmısım muayeneye onların saçma sapan hataları yüzünden tekrar geri dönüyorum birde emnniyette internetten randevu almasıda cabası 2 gün sonraya aldım randevuyu gittim kapıda hemen anlaştıkları eleman yakaladı abi bakayım ek 1 formu doldurman gerekiyor dedi bende telefon ettim burada dolduruluyormus dediler tamam dedi git abi nasılsa bana geleceksin dedi. neyse aynen dediği gibi memur ek1 kagıdını sordu yok dedim siz dolduruyormussunuz telefonda öyle söylediler dedim evet dedi ata abi dedi dolduruyor diye az önce kapıda karsılayan adama yönlendirdi güldüm tabii abi ben sana dedmedimmi bosuna bekliyorsun orada dedi neyse doldur dedim 8 tl abi dedi tamam dedim o sinirle ya sabır cekmeye devam ediyorum aldım evrakları verdim memura aldı 66,5 tl de o aldı yarın öğleden sonra gel dedi 3. ya sabırımıda orada cektim artık yarın gideceğim ruhsatı alacagım inşallah bir aksilik daha cıkmaz bu sefer ya sabırlık güücüm kalmadı maalesef ülkemde sinir hastası olmamak mümkün değil harcadığımız zamana, emegimize, paramıza yazık çok yazık ilerleymeyiz biz asla bu kafa yıllardır hiç değişmedi hep aynı böyle gelmiş böyle gider..

• Aracın kaç kişilik olduğundan kime ne? Polis çevirmede bakar 4 kişlik sen 5 kişi binmişsindir yazar cezayı yollar..

Tüvtürk bence amacından sapmış durumda. Aracın trafiğe güvenli olarak çıkabilmesi için gereken donanıma ve sağlığa sahip mi diye kontrol edilmesi gerekirken absürt işlerle saç baş yolduruyorlar.

Çingeneye beylik verirsen olacağı budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Aracın kaç kişilik olduğundan kime ne? Polis çevirmede bakar 4 kişlik sen 5 kişi binmişsindir yazar cezayı yollar..

Tüvtürk bence amacından sapmış durumda. Aracın trafiğe güvenli olarak çıkabilmesi için gereken donanıma ve sağlığa sahip mi diye kontrol edilmesi gerekirken absürt işlerle saç baş yolduruyorlar.

Tüvturk'te muayeneler Ulaştırma Bakanlığının web sitesinde de mevcut olan kusur textine göre yapılıyor. Kusurların tamamını UDH Bakanlığı kusur textinde görebilirsiniz. Tüvturk'ün Ulaştırma Bakanlığı denetiminde bu muayeneleri yaptığını sanırım bilmiyorsunuz. Absürd diye bahsettiğiniz bu kusurları UDH Bakanlığına başvurarak iptal ettirmeyi deneyiniz ki Tüvturk çalışanları da bu işlerle uğraşıp boşuna zaman kaybetmesinler. Kimse araçlar muayeneden kaldılar diye prim falan almıyor, bilgilerinize.

• Benim ruhsatında yazıları birbirine girmiş.. tuvturkten geçmez herhalde..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İA

quote:

Aracın kaç kişilik olduğundan kime ne? Polis çevirmede bakar 4 kişlik sen 5 kişi binmişsindir yazar cezayı yollar..

Tüvturk'te muayeneler Ulaştırma Bakanlığının web sitesinde de mevcut olan kusur textine göre yapılıyor. Kusurların tamamını UDH Bakanlığı kusur textinde görebilirsiniz. Tüvturk'ün Ulaştırma Bakanlığı denetiminde bu muayeneleri yaptığını sanırım bilmiyorsunuz. Absürd diye bahsettiğiniz bu kusurları UDH Bakanlığına başvurarak iptal ettirmeyi deneyiniz ki Tüvturk çalışanları da bu işlerle uğraşıp boşuna zaman kaybetmesinler. Kimse araçlar muayeneden kaldılar diye prim falan almıyor, bilgilerinize.

Yurtdışında kafi süre kalmış biri olarak ordaki uygulamadan da haberdarım. Absürd olduğu konusunda hala aynı fikirdeyim. Diyelim ki bu noktadaki absürdlük ulaştırma bakalığından kaynaklanıyor. Onu geçtim, elemanların acemiliğine ve saçma sapan davranışlarına hiç girmicem. En son motorumu muayeneye götürdüğümde motorumun incelenişini görseydiniz kamera şakası sanırdınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VipLife -- 27 Nisan 2013; 9:52:46 >

• quote:

quote:

quote:

Yurtdışında kafi süre kalmış biri olarak ordaki uygulamadan da haberdarım. Absürd olduğu konusunda hala aynı fikirdeyim. Diyelim ki bu noktadaki absürdlük ulaştırma bakalığından kaynaklanıyor. Onu geçtim, elemanların acemiliğine ve saçma sapan davranışlarına hiç girmicem. En son motorumu muayeneye götürdüğümde motorumun incelenişini görseydiniz kamera şakası sanırdınız..

UDHBhttp://www.kugm.gov.tr/ linki "Araç Muayene" bölümündeki 2013 kusurlar tablosundan alıntıdır.
    1.1.25 Araç özellikleri: Koltuk sayısı farklı Ağır Kusur

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Benim ruhsatında yazıları birbirine girmiş.. tuvturkten geçmez herhalde..

1.1.13 Araç Ruhsatı: okunamıyor Ağır Kusur
    1.1.14 Araç Ruhsatı: yıpranmış Ağır Kusur
    1.1.15 Araç Ruhsatı: Araç bilgilerinde silinti-kazıntı-düzeltme var Ağır Kusur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Benim ruhsatında yazıları birbirine girmiş.. tuvturkten geçmez herhalde..

1.1.13 Araç Ruhsatı: okunamıyor Ağır Kusur
    1.1.14 Araç Ruhsatı: yıpranmış Ağır Kusur
    1.1.15 Araç Ruhsatı: Araç bilgilerinde silinti-kazıntı-düzeltme var Ağır Kusur

Teşekkürler. Emniyet nasıl bir mürekkeple basmışsa ruhsat kabında kaldı yazılar.. gitti 150-200 tl..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim başıma muayeneye gitmeden önce geldi, arabayı aldıktan birkaç ay sonra. Bayi aradı bir rakam yanlış yazılmış ruhsata dedi muayeneye sokup yeni ruhsat çıkarmanız lazım dedi.

Benim hiçbir şey yapma zorunluluğum yok dedim, geri vites yaptılar. Anlaşmalı oldukları takipçiye vekalet verdim elemanları muayeneye soktu arabamı, ruhsat değişti, arabamı getirdiler. Bir kuruş para vermedim.
  • selam arkadaşlar trafik bürosunda yaptıkları bir hata yüzünden motor mayneden geçmedi motor 2 kişilik olması gerekirken 1 kişilik yazılmış bu düzeltildi fakat ücreti 100 tl bizler bunun üstünde durmalıyız ben malmüdürlüğüne dilekçe verip paraiadesi isticem doğrumu yapıyorum saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafrin -- 8 Aralık 2013; 12:53:17 >
  • Konu eski ama dert aynı. Ben aracı 2. el aldım ve alırken ruhsatı inceledim. Orada 4 kişi yazdığını gördüm. Bakalım vize tarafı da doluyor bu sefer de diğer 2 sefer diğer sahibinin atlattığı gibi atlatırsam sorun olmayacak. Ama ne kadar saçma 4 veya 5 kişi yazmak. 4 kişilik araçlar diye genelde Fiorino'lar falan. Neresi benziyor benim 207'nin anlamadım hep Fransız oyunları bunlar
  • Konuyu okuyunca ruhsata baktım, benimkinde de 4 kişi yazıyor (astra H). Nisan 2012 de sorun çıkarmadı, bir dahaki muayenede sorun çıkarır mı? Aracın 2007 nisanda verilen ilk ruhsatı var hala

Birde cdti yerine ctdi yazıyor ancak bununla ilgili de herhangi bir sorun çıkmadı bugüne kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

Konuyu okuyunca ruhsata baktım, benimkinde de 4 kişi yazıyor (astra H). Nisan 2012 de sorun çıkarmadı, bir dahaki muayenede sorun çıkarır mı? Aracın 2007 nisanda verilen ilk ruhsatı var hala

Birde cdti yerine ctdi yazıyor ancak bununla ilgili de herhangi bir sorun çıkmadı bugüne kadar.

isitihap haddi mi yaziyor yolcu sayisi mi? Yolcu sayisi yaziyorsa sorun yok ama istihap haddi yaziyor ise sorun cikartabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Konuyu okuyunca ruhsata baktım, benimkinde de 4 kişi yazıyor (astra H). Nisan 2012 de sorun çıkarmadı, bir dahaki muayenede sorun çıkarır mı? Aracın 2007 nisanda verilen ilk ruhsatı var hala

isitihap haddi mi yaziyor yolcu sayisi mi? Yolcu sayisi yaziyorsa sorun yok ama istihap haddi yaziyor ise sorun cikartabilirler.

Şu şekilde:

İstiap Haddi:
    .........kg
    .........kişi
    (bunların ikiside bir kutucuk içinde altalta, noktalar ortadan bölüyor)

kilogram kısmı boş, kişi sayısı 04

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FE2F1DE54 -- 19 Ağustos 2013; 22:45:04 >

• quote:

quote:

quote:

Şu şekilde:

İstiap Haddi:
    .........kg
    .........kişi

Isteseler sorun cikartirlar. Bizim de 2010 da bisi demediler 2012 de gecirmediler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şu şekilde:

İstiap Haddi:
    .........kg
    .........kişi

Isteseler sorun cikartirlar. Bizim de 2010 da bisi demediler 2012 de gecirmediler.

İnşallah sorun çıkmaz, ruhsat babamın adına, farklı şehirlerdeyiz.

• benim aracın tavanı fabrika çıkışlı siyah neymiş araç çift renkmiş...mavi siyah yazmazı gerekiyormuş. önceki muayneden geçiyor ama şimdiki muayneden nasıl olurda geçmiyor tamamen saçmalık...
  • benimde ruhsatta dizel yerine benzinli yazmışlar ağar kusurlu olarak muayneden geçmedi ! tarikten ruhsat yeniledi 66 lira verdim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.