Şimdi Ara

Tüv türk muayene rezilliği (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
8.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    80 lira standart diye bilmiyorum. fırsatcılık yapmazlarsa. dışarda yaptırmak daha mantıklı bunlara paran gitmesin.
  • Adamlar SİNYALCİ

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güneş altında bekleme olayı her şehirde standart herhalde. Sabah saatlerine randevu alın öğlen vakti alırsanız sürünürsünüz.
    Ayrıca düzensizlik ve ilkellik her istasyonda var. Paranla rezil olmak budur.
  • megi21 kullanıcısına yanıt
    Peki hocam dışarıda yaptırdıktan sonra o belgeyle mi gişeye gidiyoruz ?

yani ben egzozu ölçtürdüm deyip sadece muayene ücreti mi ödüyoruz ?
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Egzoz muayenesi direk sisteme işleniyor. Evrağı arabada bırakabilirsin. Sistem üzerinden görüyor onlar.

• colt1905 C kullanıcısına yanıt
    Anladım yani dışarıda yaptırdığın kişilerl ortak bir sistem gar ve oraya girilmiş oluyor.

Muayeneye gittiğimde egzos ölçümü yaptırdığım için direkt ödeme yapıp sıraya geçeceğim.

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet danışmadan aracın plakasını ve kilometresini yazarak sıra alıp. Gişeye geçiyorsunuz

• Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    Fardan hafif kusur almayan Türkiye’de çok nadirdir herhalde. Trafik polisinin hafif kusura ceza yazma yetkisi var. Yani bu polislerin istesek her türlü ceza yazarız muhabbetinin en büyük unsurlarından biri de bu. Birileri tüm bu olaylara üstten bakıp programlama yapmış vatandaşa en kötü nasıl ceza keseriz diye.
    Araç üzerinde yapılan her türlü değişiklik yasak diye trafik kanun maddesinin çıkma sebebi de bu yani bu maddeye göre bir sticker bile yapıştıramazsın

Bir siyasi parti de çıkıp noter muayene sigorta vb üzerindeki tüm oyunları bozup iktidara gelirsem ayar çekecem dese bence oy oranını arttırır ama akıllarına gelmiyor herhalde:)

• Acil özelleşmeli.

• Ülkedeki hangi kurum adam gibi çalışıyor ki bu çalışsın.

• korayreyiz K kullanıcısına yanıt
    ironi mi
    muayeneye gittiğinde ilk sıra alıyorsun
    sonra seni numaranla yada isminle çağırıyorlar
    covid-19 yuzunden bekleme odasında beklemiyor kimse
    içeri girdiğinde ruhsatını veriyorsun parayı bayılıyorsun
    ruhsatı verdiğinde egzosu yaptırdığın belli oluyor zaten eğer yaptırmadıysa başka bir evrakla egzosu orda yaptırıyoprsun geri dönüyorsun
    sonra aracının sırasını beklemeye başlıyorsun 15 dakikada bitiyor
    tabi bekleme süresi benim 2 saat sürmüştü sıcakta eriyerek ayakta.
  • https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/sokaga-cikma-yasagi-geri-geliyor-iller-belli-oldu-karantinaya-uymayana-hapis-293375h.htm

Sokağa çıkma yasağı muayene işi olanlar , tatil falan planlıyorsanız sakın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

90lı yıllarda bu iş devletteyken bile bu kadar rezillik çekmiyorduk. Böyle dinsiz kitapsız bir sistem yok.

O zaman randevu falan yoktu gidip bi kaç saat sıra bekliyodun ama işini halledip geliyordun, şimdi güya randevu alıyosun yine gidip saatlerce bekliyorsun.

İki hafta önce muayeneye gittim, 16:15 randevusu için saat 15:30 da gittim istasyondan tam 4 saat sonra19:30da çıkabildim... Muayene 5 dakika sürdüyse anam avradım olsun...

Ayrıca 20 temmuzda muayenemin biteceğini 2 gün kala 18 temmuzda farkettim, hemen internete girip muayene randevusu almak istedim en erken 10 gün sonraya 27 temmuza bulabildim. O da yakınımda olana değil uzaktaki bir istasyona...

Hem vatandaşa yetersiz hizmetinden dolayı randevu veremeyip 10 günlük kuyrukta bekletiyosun, hem de senin bu yetersiz kapasiten yüzünden yaşanan bu gecikmenin bedelini vatandaş ödüyor. Bunun bile kasıtlı yapıldığına eminim...

Madem teknoloji çağındayız muayene bitmesine 1 ay kala ulaştırma bakanlığı vatandaşa sms atsa olmaz mı?

kamu kurumları antin kuntin her boka mesaj atmayı biliyor, pandemi için 10 lira bağış isterken günde 5 kere mesaj atmayı biliyordu devlet babamız...

Bu ülkede bi şey girmesin diye kıçımızı kollayarak gezmekten işimize gücümüze odaklanamıyoruz... haram zıkkım olsun o gecikme bedeli ve fahiş muayene ücreti kimlerin katkısı varsa bu işte çoluk çocuğundan çıksın...

Bir de web sitesine uyarı yazmış utanmazlar, özetle diyor ki "bizim dükkan açık çalışıyoruz pandemi falan umrumuzda olmaz gününde gelmezsen seve seve ödersin gecikme bedelini"

Her gün araç sayısı artıyor ama muayene istasyonu sayısı hep aynı, madem ki talebi karşılayamıyorsun, madem ki en az 10 günlük kuyrukla çalışıyorsun, madem ki hizmet sunan özel bir şirketsin, o zaman yeni istasyonlar açacaksın be ....... evladı.

Böyle allahsız, kitapsız bir sistem olamaz, 3 haftadır hala aralıksız küfür ediyorum...

Bu tüvtürkün de, bunlara yol verenin de, ulaştırma bakanlığının da.....

neyse gerisini yazmıyorum, lafın tamamı deliye söylenir...
    Hocam eskiden, muayeneye arabanın gitmediğini ruhsatın gittiğini de hatırlarsın sen.

• Hani o 90 lı yıllarda, her şey çokmu düzgündü.

• Nickenick N kullanıcısına yanıt
    dediğin gibi 90lı yıl. 2020deyiz şuan. hala 90lı yıllarla karşılaştırıyorsunuz pes.
    Hayır. Acil özelleştirilmesi lazım. Tekel şeklinde değil. Eksper gibi her şehirde bunlardan 100 tane olsa ozaman çok rahat olur

90 lar ile karşilaştıran yanıt verdiğim kişi. Tabiki şimdi her şeyin daha iyi olması lazım.

• korayreyiz K kullanıcısına yanıt
    anladım. özelleştirme deyince zaten şuan özelleştirildi 20 yıl boyunca özelleştirme yapıldı komik bir rakam galiba 500 milyon dolar civarına.
    yani senin dediğin bu anlaşma bitinceye kadar olamaz maalesef.

ülkede 20 milyon küsür araç var hadi onu düz 20 milyon diyelim
    düz 400 ilede çarpalım her yıl bu şirketin karı 1.150.000.000 dolar
    sadece bir yılda. çalıştırdıklarını malzeme masrafları yarısı olsun ki olmaz okadar. bir senede çıkartıorlar adamlar verdiklerini.

devlet kendi eliyle halkını böyle ....

edit: her yıl araç muayenesi olmaz onu gözden kaçırmışım. en kötü 2 senede çıkartmışlar verdikleri parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megi21 -- 7 Ağustos 2020; 16:37:23 >
  • goygoy06 kullanıcısına yanıt
    ermiyor maalesef. gülüp geçiyoruz ağlanacak halimize
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.