Şimdi Ara

Tüv türk muayene rezilliği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
8.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya alışırsınız bunlara sıkıntı yok .nelere alışmadık ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murat8361 kullanıcısına yanıt
    En berbat olanı da bu zaten alışmak. Ondan sonra herşey normal geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şimdiye kadar bu ülkede buna benzer halk'ın isyan ettiği herhangi bir şeyin düzeldiğini görmedim. Buda düzelmeyecek. Hatta bekleyin 6 ay içinde zam da yaparlar muayene ücretlerine, daha da kötüye gider yani bu durum. Nisan ayında da bizim muayene var bakalım nolacak eski araba olunca çok stresli oluyo.
  • 3 saat güneş ve sıcakta beklemiş, ertesi 3 gün boyunca da başım ağrımıştı, çok küfür ettim çok.
  • Çile çektrmekten başka bişeye yaramıyor.

O kadar parayı elin Almanına ver. Yinede sürün .

10 gün önce aracımı muayeneye götürüdüm. 7 yıldır LPG li kullanıyorum . 7 yıldır hiç problemsiz geçen araç. Bu sefer LPG bakır borusunun üzerinde koruyucu bir boru var diye kaldı.

Adama anlatıyorum 'ben hiç bir şey yaptırmadım LPG yi taktırdıktan beri' diye. 7 yıldır da sorunsuz muayaneden geçiyordum, diye.

Adam gülümseyerek ' daha önce bu bakır borunun üzerinde koruyucu boru olmasaydı , geçemezdiniz ' diyor.

Yuhhhh dedim gittim ustaya 100 tl daha ödeyip koruyucu boruyu kestirip çıkardım .

Soyula soyula bi gün dımdızlak orta da kalacağız ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 6 Ağustos 2020; 15:5:54 >
  • Devlet destekli soygun alışık olduğumuz bi durum olduğu için takılmıyoruz pek

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    O sistem de çok sıkıntılıydı. Aracı götürmeden muayene ettirenler vardı.

Tüvtürk'ü ben de sevmem ama bir noktada hatanız var. Telefonunuzu sisteme kaydederseniz size mesaj atıyorlar vize öncesi. Ben yaptırmadığım için ne kadar erken uyarıyor bilmiyorum ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

90lı yıllarda bu iş devletteyken bile bu kadar rezillik çekmiyorduk. Böyle dinsiz kitapsız bir sistem yok.

O zaman randevu falan yoktu gidip bi kaç saat sıra bekliyodun ama işini halledip geliyordun, şimdi güya randevu alıyosun yine gidip saatlerce bekliyorsun.

İki hafta önce muayeneye gittim, 16:15 randevusu için saat 15:30 da gittim istasyondan tam 4 saat sonra19:30da çıkabildim... Muayene 5 dakika sürdüyse anam avradım olsun...

Ayrıca 20 temmuzda muayenemin biteceğini 2 gün kala 18 temmuzda farkettim, hemen internete girip muayene randevusu almak istedim en erken 10 gün sonraya 27 temmuza bulabildim. O da yakınımda olana değil uzaktaki bir istasyona...

Hem vatandaşa yetersiz hizmetinden dolayı randevu veremeyip 10 günlük kuyrukta bekletiyosun, hem de senin bu yetersiz kapasiten yüzünden yaşanan bu gecikmenin bedelini vatandaş ödüyor. Bunun bile kasıtlı yapıldığına eminim...

Madem teknoloji çağındayız muayene bitmesine 1 ay kala ulaştırma bakanlığı vatandaşa sms atsa olmaz mı?

kamu kurumları antin kuntin her boka mesaj atmayı biliyor, pandemi için 10 lira bağış isterken günde 5 kere mesaj atmayı biliyordu devlet babamız...

Bu ülkede bi şey girmesin diye kıçımızı kollayarak gezmekten işimize gücümüze odaklanamıyoruz... haram zıkkım olsun o gecikme bedeli ve fahiş muayene ücreti kimlerin katkısı varsa bu işte çoluk çocuğundan çıksın...

Bir de web sitesine uyarı yazmış utanmazlar, özetle diyor ki "bizim dükkan açık çalışıyoruz pandemi falan umrumuzda olmaz gününde gelmezsen seve seve ödersin gecikme bedelini"

Her gün araç sayısı artıyor ama muayene istasyonu sayısı hep aynı, madem ki talebi karşılayamıyorsun, madem ki en az 10 günlük kuyrukla çalışıyorsun, madem ki hizmet sunan özel bir şirketsin, o zaman yeni istasyonlar açacaksın be ....... evladı.

Böyle allahsız, kitapsız bir sistem olamaz, 3 haftadır hala aralıksız küfür ediyorum...

Bu tüvtürkün de, bunlara yol verenin de, ulaştırma bakanlığının da.....

neyse gerisini yazmıyorum, lafın tamamı deliye söylenir...
    90'lı yıllardaki muayene sistemi sanki çok iyiymiş gibi anlatıyorsunuz ya. Hayret ediyorum. Evet. randevu yoktu. Ama araba da yoktu. Bir sürü insan sadece ruhsatlarını götürüp araçsız muayeneden geçiyordu. Bu mu iyi olan sistem. Kontrol yok. Bırakın Allah aşkına.

Şimdiki sistem eskisine göre 100'lerce kere daha iyi. Sadece muayene ücreti yüksek. Bir de büyük şehirlerde muayene istasyonları yetersiz kalıyor. Beklemeler fazla oluyor. O kadar. Otomobil için 2 senede olan bir şey için siz de yakındaki küçük bir şehre gidin. Sırasız, muayene randevusuz muayene olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 6 Ağustos 2020; 16:40:14 >

• Hayır muayenr madem şart yap 10 tl. Ama birilerinin yemesi lazım işçi vatandaş kimin umrunda.

• İyi oluyor oh, nasıl rahatlıyorum. İnşallah oy verenlerin cepleri yanar, senin benim gibi adamlara inşallah Allah sabır versin.
    İçim rahat, gönlüm rahat, kafam rahat çünkü bu duruma getirenlere gram oy vermedim. Allah'ıma bin şükürler olsun.
  • Herkese selamlar.

Maalesef ayın 8 inde randevum var.

Egzos emisyonu için ayrı bir ücret daha ödüyoruz. Bunu dışarıda daha uyguna vs yaptırabilme imkanımız var mı ?

Eskiden vardı diye hatırlıyorum.

Yok yoksa, tüm parayı gişede ödedikten sonra sanırım egzosa oradan da sıraya geçiyoruz değil mi ?

Teşekkürler
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle dışardan yaptır arabanı tam gaz 3 defa 10 ar saniye bekletiyorlar. Mantıklı değil bence

• Yarım saat bekliyorsanız çok iyi.

Adana Seyhan Tüv Türkte minimum 2 saat beklersiniz. Adana sıcağını anlatmaya gerek bile yok.

Geçen hafta muayeneye gittim randevum 13:00. Ben 12:30 da oradaydım. Çıktığımda saat 15:10 olmuştu. Ayrıca ekranlardaki göstergeleri de iptal etmişler. Türkçesini anlamakta zorlandığım biri sırası gelenin ismini anons ediyor. O an kamyon geçiyor gürültü oluyor acaba kime seslendi diye tedirgin oluyorsun. 3 kere gittim anonsçuya beni mi çağırdın diye. Adam en son duyacağın yere git abi diye beni tersledi.

Parayla rezil olmak tam olarak bu. Muayeneden çıkarken kıyafetlerim su içinde kalmıştı terden.
  • Muayenem 3 ay geçti temmuza uzatılmıştı onda da yoğunluktan gitmek istemedim. Kışın giderim yada gitmem evin önünde yatar araba. Böyle bir soygun mu var? 3 yıllık arabamın neyine rapor verecekler? 10 yaşından küçük arabalara muayene 5 yılda bir olmalı.
  • Hak ettiğimiz gibi muayene oluyoruz işte ne var bunda?

• topaz42 kullanıcısına yanıt
    O kadar yazıdan bunu mu çıkardın sadece...

• Bugun ben de arabamı muayeneye götürdüm. 3 saat sürdü. 45 derece güneşte piştim. O kadar para alıyorlar oturacak yer tente falan yapsanıza. Yazıklar olsun

• Hem paramızı alıyolar boş yere hemde it gibi muamele yapıyolar ...demekki bunu hakediyoruz

• Ben de Mart başı Çatalca’da muayene için gittim. Muayene randevusu 08:30 du , o saatte kayıt bakosunu bile açmamışlardı. Arabayı verdik , soğuk ciğerime işledi. Sanırsın bedava rica minnet iş yaptırıyoruz

• egzos emisyon ölçümü ile 422 lira verdim. 2 saat güneşin altında bekledim. randevu almama rağmen. bir tane oturcak yer koymamışlar herkes güneşin altında eridi ne biçim şirketse her yerde böyle demekki. aldıkları paraya bak. ama onlarda suç yok. halkını bu denli savunması bırakan devlete ne demeli. 422 lira yaptıkları hizmetin bedeli mi yani.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.