Şimdi Ara

TUSAŞ'ın insansız elektrikli helikopteri T629'un görüntüleri ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
3.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kısa bir araştırma ve yerlilik oranı

Hangi projeden nereden ne salladığın belli olmadığı için bende random yolladım.

He seninki sallamasyon benimki doğru.

Ne demiş ünlü düşünür CEZA

Seninle benim aramda KOCAMAN BİR FARK VAR  

https://www.milliyet.com.tr/gundem/selcuk-bayraktar-duyurdu-iste-sihalarin-yerlilik-orani-6340632

• arkadaslar 100/100 yerli üretim diyerek insanlari yaniltmayalim...

Tofas´lar.Renault´lar,Toyota´la vb ne kadar yerli ise Atak helikopterleri ve bilumum Siha´larda o kadar yerlidir, sadece montajlari Türkiye´de ve

bizim elemanlarimiz tarafindan yapilmaktadir.Belirtelim lütfen....

https://www.krttv.com.tr/gundem/pakistana-satilan-atak-helikopteri-motorsuz-cikti-h8442.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrrebell -- 26 Şubat 2021; 0:53:37 >
  • Mockup gibi mockup

• Bence sürücüsüz mantığı iyi fakat elektrikli konsepti için biraz erken gibi geldi. Çünkü bataryada belirli bir seviyede enerjiyi depolayabilmek için gereken ağırlık petröl bazlı yakıtlara göre çok fazla oluyor. Bu da taşıma kapasitesine olumsuz yan etki verebilir. Zaten t129 hafif sınıf bir helikopter. Kısıtlı silah yükü ile uçuyor. Resimde t129 şasisine benziyor. Ayrıca kokpiti tamamen batarya ile doldurmak kolay bir iş değil. Tüm tasarım değişiyor. En basitinden ağırlık merkezi basbaya öne kayıyor. Silah yükü daha az bir helikopter göreceğiz gibi duruyor. Fakat gizliliğin gerekli olduğu operasyonlarda elektrik motorlar petrol yakıtlı araçlardan çok daha sessiz olabiliyor. Fakat nihai tasarımın çok daha geliştirme içereceği düşüncesindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

Kısa bir araştırma ve yerlilik oranı

Hangi projeden nereden ne salladığın belli olmadığı için bende random yolladım.

He seninki sallamasyon benimki doğru.

Ne demiş ünlü düşünür CEZA

Seninle benim aramda KOCAMAN BİR FARK VAR  

https://www.milliyet.com.tr/gundem/selcuk-bayraktar-duyurdu-iste-sihalarin-yerlilik-orani-6340632

Torpilli dağmadın palavra çiçeği ... olacaktı %1000 yerli ama ... Gece Sensörü Kanada ... Gps Amerika ... Mesafe Keşif İngiltere ... Çipin bile Amerika ...

Sen bize atıp gidiyorsun ya kredilerle sefa seni çoktan terketmiş ... Cengiz Tüpçü ve Yandaşlar için yediğin 400 milyar doları ... %97 palavran ile bizde hazin bir duygu...

• quote:

%100 yerli olacak denilen kısmı alayım?

Ayrıca bahsettiğin anteni diyelimki ithal ettik, bu toplama mı olmuş oluyor?

Diğer üretilen parçalar, geliştirilen yazılımlar vs çöpe mi gidiyor?

1 gram ürün ithal edip taksan suya siyanur karışmış gibi zehirli mi oluyor?

Bu projelerde çalışan insanların hakkına girme

İtibarsızlaştırma yaparak saçma sapan bilgi yayma

Dipnot: Her parçayı sıfırdan üreteceksin diye bir kural yok.

Muhtemeldirki gurur duyduğumuz bu projelerde çalışan emek veren kişiler hangi parçanın üretilip, ithal edilmesi gerektiğinin analizini senden daha iyi bilir.

Ayrıca savunma sanayi projelerinde yerlilik oranı ciddi miktardadır. Biliyorsun ama işine gelmiyor.

Sonuç: Çekemeyenler ANTEN taksın  

Ek bilgi: Yıl 2005 1:30'a bakmanı öneririm. Konu anten )

Tekrar edeyim çekemeyenler ANTEN taksın  

Alıntı

metni:
    %100 yerli olacak denilen kısmı alayım?
    Ayrıca bahsettiğin anteni diyelimki ithal ettik, bu toplama mı olmuş oluyor?Diğer üretilen parçalar, geliştirilen yazılımlar vs çöpe mi gidiyor?1 gram ürün ithal edip taksan suya siyanur karışmış gibi zehirli mi oluyor?

Sen onla rusları vuracaktın... Eset'i vuracaktın. Gidip birkaç ermeni vurdun... Embargoyu yedin. Allah'tan geç uyandılar da ...

• Dellialli D kullanıcısına yanıt

Öncelikle AKPli değilim, hatta artık direkt olarak partisizim. Devletimiz için fayda sağlayacak ne yapılırsa desteklerim. İlla ki bir yerlerden başlamak lazım ki ileride Dünya'nın ağababalarıyla takıştığımızda yine silahsız, teknolojisiz kalmayalım.

Ayrıca helikopter yerli diye bir laf ağzımdan çıkmadı, keza haberde de yazmıyor. Derdiniz nedir yerli denmesiyle çözemiyorum. Fikri mülkiyet hakkı sendeyse yerlidir. Yüzde kaç olmuş ne fark eder, bugün %20 olur, yarın %45, sonraki gün %90...

• quote:

Aha buradada %100 yabancı demiş

her mesajında ayrı bir yalan, arı bir iftira, ayrı bir itibarsızlaştırma..

Dur bir bilgi daha vereyim.

Nato'ya roket üreten German TDW kimmiş? Bu adamlar Kore'ye neler ürettirmiş. Sonra aynı ürünleri 2 şer sene ara ile sen arkadan üretmişsin.

Diyorum size; Sen bu sana verilen silahlar ile Rus wagner'ları ve Esat'ı vurman lazımdı... Sen ermeniyi vurursan bu gyavurun gözüne batar öyle kalırsın. Yerli üret ki gyavurun eline kalma! kendi seçmenini aptal yerine koyma.

• quote:

Orijinalden alıntı: saiyajin61

TUSAŞ f-16 ve dünyadaki bütün uçalara parça üreten 1 yer yapmışlarsa bildikleri birşey vardır.. inşallah daha güzellerine

TUSAŞ'ın üretim yaptıkları yeri gezmiştim Kazan'daki. Baya büyük ve güzel bir yerdi, çok yoğun çalışıyorlardı.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Mütercim Bey

Öncelikle AKPli değilim, hatta artık direkt olarak partisizim. Devletimiz için fayda sağlayacak ne yapılırsa desteklerim. İlla ki bir yerlerden başlamak lazım ki ileride Dünya'nın ağababalarıyla takıştığımızda yine silahsız, teknolojisiz kalmayalım.

Ayrıca helikopter yerli diye bir laf ağzımdan çıkmadı, keza haberde de yazmıyor. Derdiniz nedir yerli denmesiyle çözemiyorum. Fikri mülkiyet hakkı sendeyse yerlidir. Yüzde kaç olmuş ne fark eder, bugün %20 olur, yarın %45, sonraki gün %90...

Adamlar Fen liselerini imam hatiplere çeviriyor. Bu bence çok iyi başlangıç.

Olmaz gardaş olmaz. Şark kafası ile bu işler olmaz.

Bak bizim drone muhabbeti Almanlar ile başlar. Adını tam hatırlayamadığım proje için katılmak için başvuruyoruz vs. Alman firma projeden çekiliyor ( Alman devlet desteği gelmediği için. Malum Almanlar istedikleri gibi silahlanamıyorlar 2. Dünya savaşından dolayı), drone bize kalıyor. Biz teknoloji transferi ile alıp bu işi yapıyoruz ve işte Anka böyle doğuyor.

Bak ben buna da karşı değilim. Sonuçta bilgin yok ve bir bilene soruyorsun.

Ama af edersin daha A"yı bilmiyorken Alman sana öğretiyor. Alman o zana Dıj Güj olmuyor da , Alman sana motor satmayınca mı Dıj Güj oluyor?

Benim kızdığım böyle saçma sapan muhabbetler. Yoksa elbetteki yapılmalı. Bur UAVlar olmasaydı Azerbaycan o savaşı bu şekilde kazanamazdı. yukarıda da yazdım. Allah'tan avrupa bürokrasisi yavaşta geç uyandılar.

• İyide bunun ön camla dikiz aynası yok
    Tamam tamam şakaydı 😃

OOOh suyundanda koy

Adam derin komplocu çıktı Rıza baba  

Sorularıma cevap veremediğin için teşekkürler kanka

Ne demiştim

Çekemeyen ANTEN taksın  

Hakkını vermeliyim ama eğlenceli  

• Türk insanına engel çıkarmazlar ise yapamayacağı hic bir şey yok fakat, bif şekilde birileri engel cikarmaz ise süperini yapar bir Türk, Atamiz boşuna bir Türk dünyaya bedeldir dememiştir..

• Sorsan iphone kullananlara se ve 11 çok kötü derler xs max ,x ,12 takılıyoz biz diye bi laf duyarsın burda se ve 11 kullananlar o kadar para vermelerine ragmen eziliyorlar xiaomi cilere lafım yok agır kalın tasarımdan uzak lcd alan zevksiz hız düşkünü kişilere bişey anlatamassın ben samsung s serisini severim suqn s7 edge var ekran kırık yaptırıp kullancam hlabuki s20 5900 fiyatıyla ekran kalitesi ve tasarımıyla her baktıgımda beni benden alıyo neymiş pubg de ısınıyo diye mi10 t alcakmışım pubg kim bro şirkette iş toplantısında kendini gösterebilcekmi

• Elektirikli motorun çok da hi avantajı yok helikopter gibi bir araçta hatta eksileri var

Ağırlık yakıtlı araçlarla aynı olacaktır tahminen ses de aynı olacaktır çünkü helikopter motorları araba motorları mantığını kullanmaz ve sessizdir sesi çıkaran pervanenin çıkardığı sestir. Yanıcılık ve dayanıklılık konusunda konuşursak 1lt hacimli yakıt ve bataryayı karşılaştırırsak yakıt çok daha fazla enerji üretebilir yani helikopterde çok alan kaplamaz fakat bataryalar normal bir helikopterin menziline ulaşabilmek için tüm helikopteri kaplayabilirler ve çok daha ağır olurlar aynı zamanda darbeye çok dayanıksızlardır yani bu helikopter bataryadan vurulursa yüksek bir ihtimalle yanar ve düşer ama yakıt yanabilirde yanmayabilirde sadece sızdırmaya başlayabilir ve helikopter yakın bir yere iniş yapabilir. Ayrıca bataryalar şarj edilmeli ve bu kısa sürmez ama yakıt birkaç dakikada doldurulur, ama burda elektirik kazanabilir çünkü eğer çıkarılabilir bir pil yaparlarsa indikleri yerde değişim yapabilirler ve her yerde yakıt olmayabilir ama çoğu yerde elektirik vardır ve doldurma konusunda sorun çekmezler.

Kısacası elektiriğin araçlardaki faydaları maalesef helikopterlerde yok.

• Önceki 628 helikopter nerede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Madem pilot ve silahçıdan kurtuldun yap 450 bglik türbin motorlu bir şey hem compact olsun hem de gerekli faydalı yükü taşısın. Bu pil taşıycam diye ya faydalı yükten ödün verecek yada menzilden. Bir anlamı yok. Bence mocup ta kalacak bir proje grafen piller gelişmeden yada yakıt hücreleri yüksek amperlere çıkmadan elektirikli helikopter pek bir geleceği olamaz.

• quote:

OOOh suyundanda koy

Adam derin komplocu çıktı Rıza baba  

Bak bizimkilerin 2 sene önce görücüye çıkardığı, Kore'nin 5 yıl önce piyasa yaptığı Amerikan Hassas güdüm kitli mühimmat

Koren'in ürettiği Stand Off mühimmat.

Bu da Kore'nin Omtas'ı ...

Ne hikmetse hepsini kore'den 3 eya 4 sene sonra da biz ürettiyoruz. Koreliler de Yerli diye yediriyor millete. Kore bile bunları üretecek kapasitede değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.