Şimdi Ara

Tuş kullanmadan ekranı açıp kapamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir çok kullanıcının bu uygulamadan haberi olmadığını düşünüyorum zira çift tıklayarak uyandırma,sensörü tıklayarak uyandırma vs hemen hemen tüm programları denedim böyle stabil çalışan bir program görmedim. Uygulamayı denediğim cihaz xperia z ultra (rootsuz). Uygulamanın adı Gravity Screen, Google Play'de aratınca hemen çıkıyor. Ben tuşa basıp ekran açıp kapamaktan bıktığım için böyle bir uygulama arıyordum ve sonunda buldum :) Aşağıda fotoğraftaki gibi masa algılama açısını sıfıra getiriniz ve telefonun yüzü yukarı dönük seçeneğini işaretleyiniz. Telefonu masaya ekran yukarı şekilde bıraktığımızda ekran kapanacak ve tekrar telefonu elimize aldığımız zaman ekran açılacaktır. Diğer ayarları karıştırmanızı tavsiye etmem. Son olarak uygulamada Türkçe dil desteği de var,bir teşekkür etmeniz yeter :)
     Tuş kullanmadan ekranı açıp kapamak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• godsmack82 kullanıcısına yanıt
    guzel program denemek lazim tesekkurler hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneyeyim bende. bilgi için tşkler
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 14 Aralık 2020; 14:49:57 >
  • Uygulama güzel ama İngilizce bilmeyenler kullanmakta zorlanabilir. Ve biraz karışık.

• Telefon cebindeyken sorun olmuyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cepte kullanım için ayar mevcut. Program Türkçe zaten arkadaşlar, power tuşu falan bozulanlar ve root ile uğraşmak istemeyenler için biçilmiş kaftan bu program

• Sensörü sürekli açık tutan bir uygulama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00B482800 -- 8 Ocak 2015; 8:47:25 >
  • Sensor surekli acik olacagi icin ram ve pile buyuk zarari olacaktir.

Not: telefonu rootlu kullanarak daha basit ve yararli cozumler elde edebilirsiniz.

Ornek: nexus 4 - touchcontrol (ekrana cift klik yaparak acma gbi)

• 1 haftadır kullanıyorum hiç bir zararını görmedim. Bu program olsada olmasada herkes telefonu her gün şarj ediyor sonuçta.Xperia z ultrada doğru düzgün root kaynağı yok. Ayrıca root yapmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi godsmack82 -- 8 Ocak 2015; 10:46:56 >
  • Bi ara kullanmıştım bu programı. Sensör ışığının sürekli açık olması gözüme çarptığı için birkaç gün sonra sildim.
    Ben kapaklı kılıf kullandığım için ayarı ona göre yapmıştım. Kapağı kapattığımda ekranı kapatıyor, kapağı açtığımda ekranı açıyordu.
  • Sensör sürekli açık yazanlar bu uygulama yüklü olmadığı zaman sensörlerin kapalı olduğunumu zannediyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Buna benzer Magus uygulaması var. Tavisye ederim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stmp.magusfree

Deniyelim Bunu...

• guzel uygulama
  • güzel uygulama da şarj ve rami yormaz mı?
  • Vallahi ben 10 gündür kullanıyorum bir şey yediğini görmedim. Adam yapmış çok da iyi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi godsmack82 -- 10 Ocak 2015; 14:41:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: godsmack82

Sensör sürekli açık yazanlar bu uygulama yüklü olmadığı zaman sensörlerin kapalı olduğunumu zannediyor acaba?

Evet öyle zannediyorum. Telefon görüşmesi yaparken devreye giriyor. Sensör ışığı yanmadığı için devrede olmadığını düşünüyorum.
    Sürekli neden açık durduğu hakkında bilgilendirebilirsen sevinirim.

(Böyle acabalı cevap verene kadar keşke açıklama yapsanızda herkes görse, bilmeyenler öğrense. Tekrar soru yöneltmemiz mi gerekiyor.)
  • kaddir_ank kullanıcısına yanıt
    Sensör sürekli devrede olmazsa ışıkların gücünü nasıl ayarlayacak ve görüşme esnasında yüze yaklaşınca telefon ışıkları nasıl kapatacak? Sensör sürekli devrededir. Root dışında devre dışı kalmaz. Hocam siz yeterince bilgili olduğunuz için açıklama yapmak istemedim :) Ayrıca telefonlarda bir tane sensör yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi godsmack82 -- 17 Ocak 2015; 12:03:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: godsmack82

Sensör sürekli devrede olmazsa ışıkların gücünü nasıl ayarlayacak ve görüşme esnasında yüze yaklaşınca telefon ışıkları nasıl kapatacak? Sensör sürekli devrededir. Root dışında devre dışı kalmaz. Hocam siz yeterince bilgili olduğunuz için açıklama yapmak istemedim :) Ayrıca telefonlarda bir tane sensör yok.

Işıkların ayarını otomatik olarak kullanmadığım için sadece telefon görüşmesi sırasında sensör devreye giriyor. Farklı birşey söyleyecen sanmıştım.

• kaddir_ank kullanıcısına yanıt
    Hareket sensörü ve yakınlık uzaklık sensörü ne oldu peki onlar devre dışı mı kaldı? Cep telefonlarında bir tane sensör yok özellikle son 2 yılda çıkan cihazlarda saygılar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.