Şimdi Ara

TURSUZ İTALYA 2016 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
5.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cleveland Cavaliers

hocam ben 2014 yaz italya turuna katıldım 1haftalık kişi başı 1.5milyar vermiştik sizin hesaplar neden böyle pahalı?

Aslında hesap şöyle:

Uçak 840+460 = 1300 TL //// oteller 2450 TL /// trenitalia (tahmini) 500 TL //// şehir içi ulaşım(milano card, vaporetto, hava alanı transfer tahmini) 400 TL

=4650 den, kişi başı 2325 yapıyo. Tatilin 8 gece olması, tüm otellerin şehir merkezinde olması(ve booking 8+ puanlı olması), ideal uçuş saatleri için uçağa biraz fazla ödenmiş olması düşünülürse yine de fena değil gibi.

Burda şehir merkezi olayı çok kritik(fiyat farkı açışından), örneğin roma da ets turun oteli, merkezin hemen dışında(8-9 km) aynı tarihler için 3 gece 700 tl fiyat veren 4 yıldızlı(ama dandik gibi) bir otel.

Geri kalan toscana turu, vize parası, vatikan ve müze girişleri vs(vize 600 TL + toscana 600 TL + vatikan diğer müzeler vs tahmini 600 TL) zaten turlarda da extra,

(Roma otelini aynı otelde(konuk evi) daha ucuz oda tipiyle değiştirdim 1150 tl oldu bu arada)

Ha şunu da ekleyeyim, eşimle değil de bir erkek arkadaşımla gidiyor olsam muhtemelen otel ücretleri bu rakamın yarısından az olurdu(hatta o zaman risk alıp ucuz bir turla gidebilirdik)

ETS Tura vize dahil iki kişi 5800 TL ödemiştim, turla gitsem de ets olcaktı, en kurumsal onları görüyorum çünkü(misal iptal ettim turu, hemen yaptılar iadeyi)

Bir de şu var, tarih seçimim maliyet açısından çok yanlış aslında, hem de nasıl gezicen o sıcakta 28 ağustos çokta iyi bir tarih olmadı ama, iyi bir tecrübe olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soul_less -- 5 Mart 2016; 2:42:15 >

• Yarın İtalya roma 4 gün için uçuyoruz. Otel uçak tamam. Ama başka hiç bir plan yapmadım

Gram İngilizce yok yollara düşeceğiz 2 gibi Roma'daki olurum 4 gün için
    Nasıl bir sıralama yapsam roma için Nasıl gezeyim yardımcı olursanız sevinirim
    Yoksa takılacağın öyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    http://www.rotasizseyyah.com/italya-gezi-notlarim.html
    belki bir yardımı olur.
  • Yolculuk 1. Saat rötarlı başladı indik sıra vs beklemeden hava limanı çıkışı yaparken acenteler yapıştı 35 € ya otel servis uzaklaştık oradan dışarıda sağda küçük bir terminal ve bilet satış var termini 4-5 € arası değişiyor fiyat 3 acente var biraz sıra bekledik 30dk kadar

Hotel flavia konum güzel Oda temizlik güzel yataklar rahat tv İtalyan kanalları sadece o sıkıcı WiFi çok iyi kahvaltı çeşit iyi salam kaşar kalper Nutella yumurta çörek kek reçel tereyağ bal çay kahve ekspresso gayet yeterliydi
    Otel bina yeni ve güzel

Akşam bi yerde pizza yiyelim dedik pide gibi bişi geldi 2 de kola 24 € dedim yuh
    Bu ülke çok pahalı arkadaş Ada'm gibi pizza yiyecek bi yer ucuz bulamadım dilim pizza bakacağım oturarak yemek burda kazıpın alası
    Daha öncede belirtmiştim gram İngilizce yok. Tarzanza da sıkıntı olmadan hallettim buraya kadar hanım çıkmadan mekan resimleri ve açıklamaları indirmişti mekanlarda tanıtımı o yaptı
    Rehber vs hikaye hiç gerek kalmadan geziyoruz

Roma pass vs almadım heryere yürüyerek gidiyoruz yorucu ama metro vs de in bin aynı sanırım roma pas almadan devam edeceğim

Bugün aşk Çeşmesi panteon navona meydanı İspanyol merdivenleri villa borghese (Kocaman bir bahçe Vs )
    Çeşmenin orda imalatçı ve pişirip paket ile veren makarnacıdan aldık 4€ makarnayı ton balıklı ve mantarlı merdivenlerin orda oturup yedik bu arada merdivenler tadilat medeniyle kapalı pompi denen teramisucudan da teramisuyu aldık
    Makarna vs övüldüğü gibi iyi değil pizza vs oda berbattı yani roma şimdilik için Kocaman bi balon
    Bugün 5-6 Türk çift gördük heryerdeyiz

Yarın antik romayı tanıtacak bizimkisi bize
    Gelecek olanlar hava bu gün çok güzeldi gezilecek havalar buralara ilk Bahar'da gelin yazın kışın buralarda gezilmez yanarsınız,donarsınız
    İlk gün Telefona günlük internet satın aldım 2 ci gün onada gerek kalmadı triadvisor den roma yüklü harita vs gerek kalmadan yazıyorum ona tıkır tıkır istediğim yere varıyorum olduğum yere ne yakın gösteriyor vs
    Ama kültür turu bana göre değilmiş. Roma yerine gideydim mAldivlere sharm el şeyh e diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 11 Mart 2016; 17:53:45 >

otele ne kadar ödedin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizkent

otele ne kadar ödedin?

4 gece 780 tl aldım konumu vs iyi termiye yürüme mesafesinde termini cevresi çok kötü Pakistanlı gibi tipler var yerlisi olmayan dilenen mi dersin yerlerde uyuyanmı dersin terminden uzak otel bakın kendinize
    Akşam çıktık yine bi pizza yedik oda rezaletti sonra dondurma yiyelim dedik oda kötüydü 2 top 2€
    Dün gece 2 saat sigara alacak yer aradım abartmıyorum market çok az var ve sigara satmıyorlar bi tekel gibi bi yere girdim kapıda içip şarkı söyleyip böğürüyorlardı komik memleket neyse wiston 4,5€ markette herşey pahalı Türkiye'ye göre yanınızdanyiyecek bişeyler getirmemiz yararınıza olacaktır
    Yani anlatılıyor ya şöyle iyi böyle güzel vs
    Yaw he he
    Gözünü seveyim. İstanbul'un

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 11 Mart 2016; 21:43:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sana kolay gelsin. Romanın tadını çıkar. Yaşadıklarını tavsiyelerini bekliyorum.

• Vatikan müzeleri pazar günleri kapalımı yolda pazartesimi ? Bulamadım

Edit : pazar günleri Vatikan müzesi kapalı bugün gittik Vatikan'ı gezdik online rezervasyonda hızlı geçiş için yer bulamamıştım Vatikanun içerisin de bu hizmet veriliyor kişi başı 25€ ya hızlı geçiş istediğiniz saate bilet alabiliyorsunuz bi çıktı verdiler 40€ tutar yazıyor 10€ da onlar koydu hizmet bedeli 8-9 arası aldım bileti böylelikle yarın müzeyide sıra beklemeden gezeceğiz yoksa kuyruk vs korktum riske atamadım akşam 6.20 de uçuşumuz var 2,30 da müzeden ayrılırsak termini irfanda otobüslerle havalimanı planlıyorum. Umarım sıkıntı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 13 Mart 2016; 17:00:30 >
    Hocam sag salim geldiniz umarım guzel geçti baştan sona bir toparlarsanız bizlere guzel referans olur

• quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Vatikan müzeleri pazar günleri kapalımı yolda pazartesimi ? Bulamadım

Edit : pazar günleri Vatikan müzesi kapalı bugün gittik Vatikan'ı gezdik online rezervasyonda hızlı geçiş için yer bulamamıştım Vatikanun içerisin de bu hizmet veriliyor kişi başı 25€ ya hızlı geçiş istediğiniz saate bilet alabiliyorsunuz bi çıktı verdiler 40€ tutar yazıyor 10€ da onlar koydu hizmet bedeli 8-9 arası aldım bileti böylelikle yarın müzeyide sıra beklemeden gezeceğiz yoksa kuyruk vs korktum riske atamadım akşam 6.20 de uçuşumuz var 2,30 da müzeden ayrılırsak termini irfanda otobüslerle havalimanı planlıyorum. Umarım sıkıntı olmaz

Rehberle mi gezdiniz Vatikan'ı? Çünkü bu kadar pahalı değildi Vatikan.Ben öğrenci kartıyla 8 euro'ya almıştım tabi audio guide felan olmadan.Size sanki pahalı gelmiş ya.Neyse müze çok büyük her bir ayrıntıyı incelerseniz muhtemelen 3-4 gibi anca ayrılırsınız müzeden benim öyle olmuştu.Şapel'de fotoğraf çekimi yasak ama bence siz yine de deneyin :) Bunun haricinde bir kaza/bela olmazsa uçağa her türlü yetişirsiniz bayağı saatiniz var.İyi yolculuklar.İyi eğlenceler..

• Elensar77 kullanıcısına yanıt
    Hocam hızlı trenleride 2 Kışı 38 er eurodan aldım termini Firenze vs Firenze mestre şeklinde yarında mestre Bologna alacağım. Trende valiz olayını nasıl yapıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boatswain -- 18 Mart 2016; 23:39:29 >
  • Toplam harcamam 2 kişi için
    780 tl otel 4 gün hotel flavia 32€ vergi hariç
    360 tl uçak 2 kişi
    Ulaşım Vatikan gidil dönüş 6 €
    Vatikan müze 50 € ( online alırsanız 40€ )
    Roma forum + colesyum 24€
    Ufak ayrıntı önce roma foruma gidin aldığımız bilet colesyumdada sıra beklemeden geçmenize yarayacak

Vatikan'a gidin ama tavsiyem 40€ verip müzeye girmeyin inanın değmez ordan burdan toplama eserler var tmm tarih felan ama gitmesekte olurdu gereksiz oldu
    Sistin şapeli o tavandaki resimler güzel
    5 dk bakıp çıkacaksınız Okadar
    9 da müzeye girdik 11,30 da çıktık etnografya bölümüme dahi girmedik sıkıcı

Gittiğim yerler içerisinde villa borghese ( bildiğin yeşillik ) roma forum panteon Çok sevdim
    Colesyum da eh işte
    Zaten her yer kilise artık son gün midem bulandı romalı insan figürü görmekten öğk oldum kiliseler çok kasvetli sıkılıyorsun bi yerden sonda girmedik boşverdik sokaklarını gezdik
    Büyük abartı be hayaller kurmayın millet sanırım para verdiği için öve öve bitiremiyor
    Ama yok yani inanın İstanbullu mumla aratır o Memleket size
    Biz bol bol yürüdük hareketsiz yaşam tarzımıza iyi geldi Eve geldiğinizde ayaklatımız su toplamıştı o derece

Ayrıntı verecek olursam kesinlikle yiyecek çantanızda yeriniz varsa birşeyler götürün
    Roma foruma ve colesyuma tam gün ayırın ve içerdeki yapılar Hakkı'nda döküman edinip gidin
    Piesera pizzayı tavsiye ederim 4€ bi little ceasar değil onu bilin pizzalarda domuz Eti mi diye sormayım etliler %90?domyz Eti

Vatikan'a gidin ama müze 40€ verilecek bi yer değil tavsiyem Vatikan'ı ücretsiz gezin yeter
    Termini de istasyon da en alt katta büyük bir market var ordan alışveriş yapabilirsiniz makarna baharat vs
    İnternet paketi ilk gün aldım sonra gerek kalmadı
    Tripadvisor den romayı indirin
    Ordan ddestinasyonu girdiğinizde sizi istediğiniz yere yürüyerek götürür
    Adres. Sormadan heryere gidersiniz
    Bizim gibi çift olarak tursuZ gezen onlarca çifte rastladım hepside aşa yukarı aynı düşüncedeydi konuştuğumuzda
    Özellikle yemeklerin kötü olması konusunda ve müzeler
    İyi bi yerde yiyeyim dersen menüler kişi başı 20€ civarı oturma hariç sanırım 50 € dan aşa sanmam kalkasınız masadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 19 Mart 2016; 20:54:43 >

Hocam bu Yazdığınız fiyatlar Kışı bası mi ? Yani forum + Kolezyum 24 euro 1 Kışı mi öyleyse Roma pass daha makul durur

• boatswain kullanıcısına yanıt
    Kombin biletler var.Kolezyum,Forum ve Palatino Tepesi kişi başı 12€.
    Roma Pass ile sadece 1 veya 2 müzeye ücretsiz.Vatikan da geçmiyor.Bunun yanında Roma'da ulaşım ağı çok iyi değil ama bunun yanında ben yürüyerek gezilmesini tavsiye ederim.Her bir köşesi tarih çünkü.
  • boatswain kullanıcısına yanıt
    Trenlerin her vagonunda girişlerinin yan taraflarına bavul koyma yerleri koymuşlar. Bir hayli bavul sığdırabiliyorsunuz.
    Lazio-Galatasaray maçına gittiğim hafta Vatikan'a giriş ücretsizdi. Ben baya kar etmişim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

Hocam bu Yazdığınız fiyatlar Kışı bası mi ? Yani forum + Kolezyum 24 euro 1 Kışı mi öyleyse Roma pass daha makul durur

Verdiğim bilgiler x2 kişi için tren müze otel uçak vergi hepsi 2 kişi için ödenen ücret
    Roma pass a dediğim gibi gerek kalmıyor

Vatikan müze değer mi hocam internetten alabilirmiyiz şimdiden temmuzda planım var
    Tren aktarmalarını aldım
    Ören yerleri Pisa kulesine gidip gelme dışında herseyi aldım otel uçak vs şimdi içeriği doldurma Kısmi Kaldi

• Eğer sanat tarihi veya arkeoloji falan okumuyorsanız,özel ilginiz de yoksa Roma'da ROMA PASS almanıza gerek yok...Üç günlük ulaşım bileti 18 euro...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D@rbeli M@tk@p -- 19 Mart 2016; 21:53:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

Vatikan müze değer mi hocam internetten alabilirmiyiz şimdiden temmuzda planım var
    Tren aktarmalarını aldım
    Ören yerleri Pisa kulesine gidip gelme dışında herseyi aldım otel uçak vs şimdi içeriği doldurma Kısmi Kaldi

Hocam müzeye gitmeden 1 gün önceye kadar bu bileti bu fiyattan alabiliyorsunuz hiç kasmayın ayın son pazar günüyse zaten ücretsiz
    Değermi 40€ derseniz kesinlikle değmez
    Dedim ya ordan Burda'n toplama araklama 3-5 eser bol bol romalı kafası vs Vatikan müzesi. Bedavaysa gidilir görülür oda 1 saat felan
    Ben tavsiye etmem gitmenizi

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.