Şimdi Ara

TurkTelekom/NetSpeed YouTube Engeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Herkese merhaba. 2 gün öncesine kadar sorunsuz çalışan internetimin birden bire ve aşırı sıklıkta kopmaya başlaması üzerine yaptığım testlerde YouTube'da VPN olmadan 720p ve üstü video izlememin buna neden olduğunu keşfettim.

Üstelik söz konusu cihazın kablolu/kablosuz olmasından ya da herhangi bir programdan kaynaklanan bir problem de değil bu. Videoda da çok basit bir dille sorunu gösterdim. Çok yüksek ihtimalle bu NetSpeed'in değil TT'nin suçu ama NetSpeed de ne site üzerinden gönderdiğim destek talebine cevap verdi ne de telefonuma. Dolayısıyla emin olduğum tek şey sorunun benden kaynaklanmadığı.

Bölge İstanbul Esenler. Aynı sorunu yaşayan var mı? Her türlü fikre açığım. Hat değerlerini de koyayım merak edenler için ama alakası olduğunu sanmıyorum.

TurkTelekom/NetSpeed YouTube Engeli

Edit: NetSpeed hattımda YouTube engeli olmadığını söyledi ki mantıklı, niye durup dururken böyle birşey yapsınlar. Dolayısıyla bu tamamen TT'nin kendi altyapısını kullanan ama hizmeti başka yerden alanlara yaptığı bir ... (boşluğu hayal gücünüz doldursun). Konuyu öne çıkarabilirsek daha çok kişinin haberi olur.

Edit 2: Sorun daha da ilginçleşiyor. Torrent indirince ve CSGO'da public sunuculara bağlanınca da aynı sorun yaşanıyor. Bu bana üniversite pc lerindeki torrent yasağını hatırlattı. VPN olmadan torrent indiremiyordunuz çünkü portlar kapatılmıştı. Bugün 3 farklı modem/router ve 2 farklı pc ile kablolu/kablosuz denemeler yaptım sonuç aynı. Görünen o ki hattıma ait bazı portlar kapatılmış TT tarafından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sympathy911 -- 15 Mart 2019; 16:2:53 >

• Hangi il veya bölge? bugün bir çok ilde santral çalışması mevcuttu özellikle adana ve çevresinde netspeed cihaz yenileme yapmış ama şimdi düzeldi.
  • YirmiDortUzeriiki Y kullanıcısına yanıt
    İstanbul Esenler hocam.
  • Hız testi yaptığında normal hız alıp
    YouTube da bağlantın yavassa muhtemelen bu netspeed ile alakalı bir sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Hocam aslinda hizla alakali da degil. Soyle dusunun, VPN kullanmadan YouTube'a giriyorsunuz ve 30 sn sonra blok yiyorsunuz.
  • Bağlantı sorunu varsa Türk Telekom alakalıdır. İnternetin kopması ya da yavaşlaması.

Ama sorun sadece YouTube ile alakalı ise ve vpn ile bu sorunu asabiliyorsan bu netspeed ile alakalı bir şeydir.

Türk Telekom netspeed kullanıcısının trafiğine karışamaz. Tabi ben uzman değilim. Forumda bu konuda bilgisi olan çok kişi var aslında. Görürlerse cevaplarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Bağlantı sorunu varsa Türk Telekom alakalıdır. İnternetin kopması ya da yavaşlaması.

Ama sorun sadece YouTube ile alakalı ise ve vpn ile bu sorunu asabiliyorsan bu netspeed ile alakalı bir şeydir.

Türk Telekom netspeed kullanıcısının trafiğine karışamaz. Tabi ben uzman değilim. Forumda bu konuda bilgisi olan çok kişi var aslında. Görürlerse cevaplarlar.
    Ttnin kendi omurgasi herturlu karisir. Netspeed kisaca sadece ip dagitiyor yol vs hersey tt ye ait.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Tt gelip de farklı bir iss deki x kullanıcısınin YouTube erişimini kisabilir mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.