Şimdi Ara

türksell mürksell hikaye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 yıldan fazladır türksell kullanıyorum. Operatoru yuzde doksan internet hizmeti için kullanıyorum.
    Hep yaşadığım bişi illa ilan açıp rezil etmessem pipim düşücekti bende açtım.
    Hız testlerine soktuğunuzda ondan iyisi yok. Sanırsınızki jet motoru takılmış. Ama iş pratiğe dökülünce yani sizinde tahmin ettiğiniz gibi 720p film izliyim dediğimde; bırak 720'yi 480'i bile izleyemiyorum. Onun dışında mailime bakmak için 8 mbit interneti ben nereme sokayım siz söyleyin.

Türkcell kullanacakların dikkatine!!!!!!!!!!!

• Ben 4 senedir Turkcell kullanıyorum
    Her dakka hızlı oluyor,geceleri uçuyor gibi
    Sizin bulunduğunuz yerde şebe zayıf olabilir
    Bir de telefon modeliniz nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gel sen bide bizim apt dene her dakka hızı gör

Etrafımdaki tedaş direğindeki bazlara 3g eklediler yeni ama hız yine yavaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon : LG g2
    Yer : ısparta merkez
  • Normal kullanımda Turkcell'de video takıldığını hiç görmedim. 8 Mbit ADSL'imde takılan Full HD videolar bile takılmazdı. Ama 30 GB mı kaç GB bilmem kota kullanınca sistem 3 Mbit civarı bir hıza sabitliyordu hattı. Bir daha da 2 - 3 Mbit arası hızla takılmaya başlıyordu videolar, hiçbir çare de bulamamıştım bu kısma.
    Yoğunlukla ilgili tabi. Esenler otogarında 0,5 Mbit hız alıyordu testlerde, gel de burada takılmasın şimdi. :D
  • Vodafone'a gecin ve gercek internet keyfini doyasıya yasayin 😊 avea da bile video izlerken donma olmuyo. Turkcelli cok abartio herkes. Turkcell sadece pahalı baska da ozelligi yok benim icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Vodafone'a gecin ve gercek internet keyfini doyasıya yasayin 😊 avea da bile video izlerken donma olmuyo. Turkcelli cok abartio herkes. Turkcell sadece pahalı baska da ozelligi yok benim icin.

Yozgat'tan öte git bakalım hızı taşıcan mı sivas merkezd bile yavaş
    Akdağmadeni 3 tane baz var çoğunlukla Avea kullanıyorlar
    22bin nüfus var ve gece 00.00 da bile hız 2mpbs yi zor görüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

quote:

Vodafone'a gecin ve gercek internet keyfini doyasıya yasayin 😊 avea da bile video izlerken donma olmuyo. Turkcelli cok abartio herkes. Turkcell sadece pahalı baska da ozelligi yok benim icin.

Yozgat'tan öte git bakalım hızı taşıcan mı sivas merkezd bile yavaş
    Akdağmadeni 3 tane baz var çoğunlukla Avea kullanıyorlar
    22bin nüfus var ve gece 00.00 da bile hız 2mpbs yi zor görüyor

Hehe sivas merkezdeydim daha gecen hafta. Hatta koyumuzde bile sorunsuz cekiyor. Abartiyosunuz. Sanki kirmizi bi cizgi var ordan sonra dogaustu bi guc aveanin sinyallerini kesiyo yozgattan sonra 😁 sene 2015 ve su anda tum operatorler oldukca iyi hizmet veriyor. Her operatorun sorun yasaytigi yerler olabilir ama kalkip sivas gibi bi sehirde avea cekmiyo demek komik oluyor. Sivasin bi mahllesindeki bi evin içinde cekmiyodur o ayri ama sehiri gectim gurun kangal divrigi hafik zara tum ilcelerine gittim yollar dag bayir orada bile kesilmiyo ki avea. Koylerde bile cekiyo artik tum hatlar. Abartiyosunuz avea bahsettiginiz kadar kotu degil.

• Ben çekmiyor demedim hız yavaş dedim hız
    Jandarmanın oradan Erzincan yolu üzerinde denedim yavaş

• Yerim Rize Kalkandere Hurmalıkköyü
    Bizim köyün yakınlarında türkcel ve Vodafonenin 3 Aveanında 2 tane baz istasyonu var

Türkcell ilki 2013 yılı olmak üzere şuanda 3 ünede 3g yi getirdi
    Vodafone de 2014 de 1 tanesine 3g yi getirdi hala 1 tanesinde var
    Avenın ise hiç bi tanesinde 3g yok
    nisan 2015de avea yı 3g yi bizim köye getirmesi için aradım
    Avea yaptığı 3g incelemesinden sonra bana sizin orası şuanda 3g plan dahilinde yok dedi

• quote:

Ben çekmiyor demedim hız yavaş dedim hız

Babam cumhuriyet uni hastanesinde yatio. Gecen hafta sivas-gs macini izledik. En ufak bi donma olmadi. Avea 3g ile. Her operatorde bahsettiginiz sorunlar yasanabiliyo. Mesela gurunde bi gol var oraya gittik avea turkcell 2g cekioken vodafone 3g cekiyodu. Turkcell bile sorun yasatiosa aveanin yasatmasi da gayet dogal ama sivasta cekmiyo gibi bi genelleme yapmak haksizlik oluyo.

• Gelecek yılın planına dahil edilir herhalde, iki operatör de çekecek Avea çekmeyecek, öyle yer bırakmak istemezler pek.

@trtunski
    Yanlış hatırlamıyorsam Sivas engebeli arazi nedeniyle mobil operatörler tarafında en çok kapsama alanı sorunu olan yerdi. Evrensel fon yatırım listesinde uzun bir köy kasaba listesi vardı. Her ne kadar istasyon kurulsa da kör nokta çokluğundan o kadar sorun olması normal.
  • Avea'yı aradım sizin köye direk 4.5 gelecekmiş

• 2 senedir falan turkcell internet kalitesi ZAYIFLADI
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Gelecek yılın planına dahil edilir herhalde, iki operatör de çekecek Avea çekmeyecek, öyle yer bırakmak istemezler pek.

@trtunski
    Yanlış hatırlamıyorsam Sivas engebeli arazi nedeniyle mobil operatörler tarafında en çok kapsama alanı sorunu olan yerdi. Evrensel fon yatırım listesinde uzun bir köy kasaba listesi vardı. Her ne kadar istasyon kurulsa da kör nokta çokluğundan o kadar sorun olması normal.

Su an köylerde 2g kapsamasi var. Hatta hic kesilmiyo 2g sivasta artik. Evrensel koy altyapisindan once bizim koy de dahil abartisiz belki de 50km karelik alanda hic sinyal yoktu. Hic bir operator cekmiyodu. Simdi cok sukur tum koylerde konusuluo. Whatsapp twitter icin yetecek hizda edge var tum koylerde. Sivasta sehir merkezinde ve sehirlerarasi yollarda operatorlerin ıstasyonlari ya tek kulede ya da yanyana. Hepsi cok iyi hizmet veriyo. Vodafone 3g kapsamasi daha iyi digerlerinden ama turkcell ve avea da fena degil.

• Turkcell dışındakileri dene birde kıymetini anlarsın. =)
  • Bosuna yorulmayin..aslinda turkcelli begenmeyip baska operatorlere gecmeleri cok daha iyi...
    Az insan fazla cekim gucu anlamina geliyor...

Haaa tabi bugun 4.5 g gelicek kim ne alicak ona gore hemen baska operatore gecerim ama zannetmiyorum...cunku turkcell devletin oldu aveada hemen hemen dewletin sayilir..
    Bir atak bekliyorum bnde vodafonedan..en iyi
    A sinifini alirsa direk gecerim vodoya...
    Bekliyoruz bugun sonuclari
  • 800 mhz bandına en yüksek teklifi Vodafone verdi
    Vodafone atak yapacak gibi
  • quote:

quote:

Babam cumhuriyet uni hastanesinde yatio. Gecen hafta sivas-gs macini izledik. En ufak bi donma olmadi. Avea 3g ile. Her operatorde bahsettiginiz sorunlar yasanabiliyo. Mesela gurunde bi gol var oraya gittik avea turkcell 2g cekioken vodafone 3g cekiyodu. Turkcell bile sorun yasatiosa aveanin yasatmasi da gayet dogal ama sivasta cekmiyo gibi bi genelleme yapmak haksizlik oluyo.

Gürün Gökpınar gölü bir doğa harikasıdır.
    Babanıza da çok geçmiş olsun.
    Ben Sivas ın bir köyünde yaşıyorum ve bir çok köyünü dolaşıyorum, ne kadar pahalıda olsa sırf arkadaşlarımın ailemin bana ulaşabilmesi için 6 ayda bir tl yükleme işlemi dahi yaparak yanımda Turkcell taşıyabilirim. Bir çok dağ köyünde interneti geçtim konuşmak için avea ve vodafone çekmez iken turkcell gayet iyi hizmet vermektedir. Keşke turkcell kalitesi, avea fiyat kalitesini bir arada bulabilsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: JJooKeR

quote:

quote:

Gürün Gökpınar gölü bir doğa harikasıdır.
    Babanıza da çok geçmiş olsun.
    Ben Sivas ın bir köyünde yaşıyorum ve bir çok köyünü dolaşıyorum, ne kadar pahalıda olsa sırf arkadaşlarımın ailemin bana ulaşabilmesi için 6 ayda bir tl yükleme işlemi dahi yaparak yanımda Turkcell taşıyabilirim. Bir çok dağ köyünde interneti geçtim konuşmak için avea ve vodafone çekmez iken turkcell gayet iyi hizmet vermektedir. Keşke turkcell kalitesi, avea fiyat kalitesini bir arada bulabilsek.

Siz hakli olabilirsiniz orda yasiosunuz. Ben yilda 1 hafta kaliorum ama baya geziorum. Kendi gozlemlerimi yazdim. Sizin dediklerinizin daha dogru olabilecegini dusunuorum. Bu arada tesekur ederim babam icin söyledikleriniz icin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.