Şimdi Ara

Türksat'tan Yeni Bir Dijital Platform Geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Türksat; dijitürk ve D-smarta rakip bir dijital platform ile gelmeye hazırlanıyor. Şu an piyasa araştırması için anket yaptırıyorlar.
    Muhtemelen içeriğinde kablotv deki bütün kanallar + 2-4 hd kanal ve bir de sinema kanalı olacak. Ayrıca uydudan internet hizmeti verilmesi de planlanıyor.
    Rekabet ne kadar kızışırsa bundan tüketici o kadar fayda sağlar.
    Hadi hayırlısı.

Kaynak:
    Bizzat benim. Geçen hafta Türksat ın yaptırmış olduğu bu ankete katıldım.
    Ankette ideal receiver fiyatları, bir dijital platform için ödeyebileceğiniz aylık sabit ücret, bu platformda Hd yayınların olup olmaması gibi sorular sordular.
    Ben de Hd yayın istediğimi, aylık sabit ücretin max 10-20ytl arasında olması gerektiğini söyledim, Hd receiver e de max 300 ytl fiyat biçtim.

Tabii anketteki fiyatların bazıları çok uçuktu. Onu da belirtmeliyim. ben şıklar arasında en makul olanları seçtim. Ayrıca sabit ücreti olmayan abonelik paketi de yoktu..
    tabi bu platform Türksat3A fırlatıldıktan sonra gelecek. O yüzden çok yakın zamanda bişeyler beklememek lazım ..

Bu arada google da yaptığım araştırmada, Türksat bir sinema kanalı kurulması için Temmuz 2007 de ihaleye çıkmış. Bu da bir dipnot olsun..

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yazılarını bekliyoruz.
    Benden bu kadar

• türksat 2 senedir dijitale geçecek hesapta.2007 başı 2007 eylülü sonu derken 2008 geldi de geçiyor bile.en iyi ihtimalle 2010 diyorum ben bi kablolu kullanıcısı olarak.
  • Türksat'tan bir nane olmaz

Saygılar...
  • Ben de bekliyorum 2 yildir , tam yapacam diyen müdür vardı o da istifa etti , fuarda sordum Turksattaki cocuklar biz de bilmiyoruz yilan hikayesi demislerdi.
    Umarim hemen gelir ama dogru düzgün özelleşmeden Turksattan rekabetci bir platform beklememek lazım.
  • Gelsin gelsin rekabetin olduğu yerde zenginlik olur...
  • bayadır bekleniyor bakalım ne olacak...
  • Türksat ciddi işler yapıyor son zamanlarda.
    Direkt olarak Türksat'a bağlı olmasa da telekom (ttnet) evlerin dışındaki kutulara kadar olan bağlantıları fiber optiğe çevirtmeye başladı ve bu sene içinde 100Mb bağlantıya kadar çıkartacaklarını söylüyorlar.

Türksat'ın var olan yüksek kablo tv abonesi sayısı ve hatların yüksek hıza çıkartılması ayrıca türk telekom'un triple-play konusundaki açıklamaları göz önüne alındığında türksat'ın kutusunun cable-network kutusu olacağını düşünüyorum. Ellerindeki hazır müşteriyi var olan uydu rekabetine sokmaları çok mantıksız olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: out

Bu arada google da yaptığım araştırmada, Türksat bir sinema kanalı kurulması için Temmuz 2007 de ihaleye çıkmış. Bu da bir dipnot olsun..

Bunun linkini yapıştırsanız (aradım bulamadım, yoksa uğraşmaktan kaçındığımdan değil)
  • benim de bir kablo tv kullanıcısı olarak pek umudum yok

turksat bu işi halledinceye kadar telekom ip tv yi coktan baslatır gibime geliyor..
  • Ne kadar çok rekabet olursa bizim yararımıza olur..Gelsin bakalım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: out

Arkadaşlar Türksat; dijitürk ve D-smarta rakip bir dijital platform ile gelmeye hazırlanıyor. Şu an piyasa araştırması için anket yaptırıyorlar.
    Muhtemelen içeriğinde kablotv deki bütün kanallar + 2-4 hd kanal ve bir de sinema kanalı olacak. Ayrıca uydudan internet hizmeti verilmesi de planlanıyor.
    Rekabet ne kadar kızışırsa bundan tüketici o kadar fayda sağlar.
    Hadi hayırlısı.

Kaynak:
    Bizzat benim. Geçen hafta Türksat ın yaptırmış olduğu bu ankete katıldım.
    Ankette ideal receiver fiyatları, bir dijital platform için ödeyebileceğiniz aylık sabit ücret, bu platformda Hd yayınların olup olmaması gibi sorular sordular.
    Ben de Hd yayın istediğimi, aylık sabit ücretin max 10-20ytl arasında olması gerektiğini söyledim, Hd receiver e de max 300 ytl fiyat biçtim.

Tabii anketteki fiyatların bazıları çok uçuktu. Onu da belirtmeliyim. ben şıklar arasında en makul olanları seçtim. Ayrıca sabit ücreti olmayan abonelik paketi de yoktu..
    tabi bu platform Türksat3A fırlatıldıktan sonra gelecek. O yüzden çok yakın zamanda bişeyler beklememek lazım ..

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yazılarını bekliyoruz.
    Benden bu kadar

nekadar da eminsiniz ??????? sadece bir anketten mi bu sonuca vardınız

• +1453 ama piyasada etki sağlıyamaz dsmartta dtde zarar görmez lakin normal uydu sahipleri uydularını çöpe atmasının zamanı geldiğini gösteriyor artık devir platform devri...
    quote:

Orjinalden alıntı: alper029

Türksat'tan bir nane olmaz

Saygılar...
  • hadi hayırlısı diyelim
    beklemeye devam....
  • Bende pek ümitli değilim ama bakalım n'olcak?
  • Türksat tan bir .ok olmaz boşuna beklemeyelim.2002 yılında kablo tv ye abone oldum.Senelerdir dijital yayına geçildi,geçiliyor.Hani nerede.Şimdi de dijital platform kuruyor.KEŞKE gerçek olsa..
  • türksattan masallar bölüm bilmem kaç
  • inşallah açılır.
  • artık türksat değerini yitiriyor artık bir çıkış lazım buda bunun göstergesi bakalım neler olucak
  • tt önce mevcut kablolu yayınını adam gibi yapmayı başarsın da dijitali sonra hayal etsinler
    gündüz sürekli kesiliyor
    şu aralar akşamları da görüntülerde sürekli sorun var
  • quote:

Orjinalden alıntı: NitemX

Türksat tan bir .ok olmaz boşuna beklemeyelim.2002 yılında kablo tv ye abone oldum.Senelerdir dijital yayına geçildi,geçiliyor.Hani nerede.Şimdi de dijital platform kuruyor.KEŞKE gerçek olsa..

Arkadaşım adamların üzerinde herhangi bi baskı yok ki niçin olayı hızlandırsınlar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.