Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.975
Cevap
244
Favori
785.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de fox hd tarattım mesela 12329 H 2/3 6666 'dan hiç sinyal gelmiyor, siz nasıl sinyal alıyorsunuz ?
  • hd kanallarda artış var,hd uydu alıcısı almanın zamanı gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

hd kanallarda artış var,hd uydu alıcısı almanın zamanı gelmiş

forumda - sıcak fırsatlarda arıyorum ama bulamadım konu.

ucuz - hd - biss'li - hızlı kanal geçişli en uygun cihazı bulabilrsek..
  • Kasık biti kullanıcısına yanıt
    bende arayıştayım forumda neta hd 6400 öneriliyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Digitürk'üm var 12 Ağustosta 1 yıllık aboneliğim sona eriyor ve iptalini düşünüyorum.Şimdi tüm bu HD kanallar için herhangi bir HD uydu cihazı yeterli değilmi ? yani marka model gözetmeksizin ?

Herhangi bir HD uydu alıcısı yeterlidir. STI işlemciye sahip bir HD uydu alıcısı alırsanız platformların HD görüntüsünden daha kaliteli bir görüntü elde etmiş olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdesign
    Kesinlikle ve Kanal 7' nin Kemal Sunal Filmlerinide Unutmamak Lazım :D Değerlerimizi Bizlere En Kaliteli Halinde Sunuyorlar Şimdi Ben Neden Paralı Platformlara Üye Olayım ki ? ;) Haksız mıyım ? Sayın @SuperFrog

Kemal Sunal'ı da HD izleyeceğimizi unutmuştum. :)
  • quote:

cihaz iyi gibi ama fiyatı çok çok fazla..

600e içinde hd uydu alıcılı 32inc tv ler alınabilirken 160-200 aralığına uyduya vermek hiç içimden gelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan
    new age ha
    dsmartın radyosu o

turksatın yayınladığı pdf te birsürü hata var

tay tv nds şifreli örneğin

kanal a ların farkı nedir ?

New Age TV, İngiltere merkezli ve Fox media grubuna ait bir eğlence kanalı olarak göründüğü ve Türksat bunu listeye şifresiz HD kanalı diye eklediği için doğal olarak listeye eklendi. D-smart promo gibi kanalın yabancı dizilerinin tanıtımının yapıldığı bir kanalda olabilir. Net bir bilgi gelene kadar listede durmaya devam edecek.

Kanal A'nın 2. kanalının Avrupa yayını olduğu söylendi. Türksat listesinde Kanal A HD ve Kanal A HD Test olarak görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayhan
    Siyah olanlar mı ücretsiz, kırmızılar mı ?

Listedekilerin hepsi ücretsiz. Siyah olanlar standart kanallar, kırmızı işaretli olanlar ise TOP 5 yani ülkede en çok izlenen 5 kanallardan 4 tanesine ait.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygstercihyap

bende hiremco nova hd var. nasıl yapacağm

2 gün sonra saat 00.00'ı geçtikten sonra, 14 temmuz'u 15 temmuz'a bağlayan gece aşağıdaki frekanslarda şebeke arama yaptırırsanız tüm kanallar gelecektir.

Frekans : 11844 MHz
    Polarizasyon : Dikey (V)
    Sembol oranı : 2222
    Fec : 3/4

Şimdiden kullanmak için elle frekans eklemesi yapmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrYAGIZ

LG 42LM640S tv var, uydu alıcısı icinde yalnız nasıl bu güncellemeleri yapacağım bilmiyorum. Yardımcı olabilecek birileri varmı ?

quote:

Orijinalden alıntı: myolive
    Oto uydu aramayı seçin menüde ilerleyin uydu ayarlarından aşağıdaki seçimleri yapın.

Uydu 1 türksat 42.0E
    Uydu 2 diğerleri
    Dsiqc A ayarlayın ikisinide

İleryen menüde AĞ ARAMA ve KÖR ARAMA seçili olsun tüm kanalları bulursunuz.Tüm frekanslar tek tek taranır. 340 veya 350 kanal bulursunuz tam hatırlayamıyorum.

Forumda cevaplanmış. 14 temmuz'u 15 temmuz'a bağlayan gece yani 2 gün sonra yaparsanız daha net sonuç alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrYAGIZ

ben de fox hd tarattım mesela 12329 H 2/3 6666 'dan hiç sinyal gelmiyor, siz nasıl sinyal alıyorsunuz ?

Fox HD şu an test yayınında ve gün içinde 5-6 kez yayını açıp kapatıyorlar. Genelde öğleden sonra 2-3 arası açıp kapatıyorlar. 14 temmuz gecesi hepsi tamamen gelmiş olacak. Şu an görmek istiyorsanız öğleden sonra deneme yapabilirsiniz.
  • quote:

Neta STI işlemcili ve çok iyi bir cihaz.

HD cihaz alacaklar ellerini çabuk tutsunlar, Neta HD 6400 dün 149 liraydı bugün ise 35 TL zamlandı ve 184 lira oldu. Aynı şekilde bu kanalların ücretsiz HD olacağının duyulmasından sonra HD uydu alıcısı satan tüm firmalar ardı arkasına zam yapmaya başladı.

Sunny'nin ortanın üstü seviyesindeki ve 70-80 lira aralığında HD cihazları dün itibariyle İnternet sitelerinden çekilmeye başlandı. Onların yerine hem daha bahalı hemde daha kalitesiz AT16000 serisi eklenmeye başladı.

HD cihazların fiyatı daha da artacaktır. Bu sebeple cihaz arayanlar ellerini çabuk tutmalılar
  • Konunun ilk mesajına Turksat TKGS bilgisi eklendi.

TKGS sayesinde, destekleyen cihazlarınızı ücretsiz bir digital platform gibi kullanabilirsiniz. Örneğin şu anda YYY TV kanalı için Digiturk 8. kanal, D-smart 14. kanal, Teledünya 18. kanal, Tivibu 20. kanal gibi kanal sıralaması belirtmesi yapılıyor. Yakında bunların yanında YYY TV Turksat TKGS 25. kanalda gibi bir ibare eklenecek.

Turksat'da ücretsiz ve benzer bir sisteme geçti. TV'niz veya HD uydu alıcınız destekliyorsa ücretsiz bu hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Bu sayede yeni kanal eklendiğinde uğraşmıyorsunuz. Yeni kanallar otomatik ekleniyor ve sıralanıyor. Genel kanallar yanyana, belgeseller yanyana, shop kanalları yan yana gibi. Ayrıca hepsi de numaralandırılmış olacak.

TKGS destekleyen TV ve HD uydu alıcı listesi :http://www.turksat.com.tr/img/engine-file/16b1ca5bbe18384f5e0763b0ab70b968.xlsx

• quote:

quote:

quote:

quote:

Digitürk'üm var 12 Ağustosta 1 yıllık aboneliğim sona eriyor ve iptalini düşünüyorum.Şimdi tüm bu HD kanallar için herhangi bir HD uydu cihazı yeterli değilmi ? yani marka model gözetmeksizin ?

Evet Sayın BlacK_TowerR Eğer Cihazı Sizden Geri İstemezlerse O Cihaz İle Şifresiz HD Yayınları İzleyebilirsiniz :) Saygı ve Sevgiyle...

Acaba isterlermiki.Ki istemeselerde o cihazın kullanıldığını bilmiyordum :)

Ben 2010 Yılında Hem Digitürk Hemde D-Smart Abonesiydim Ama Artık İkisini de Kullanmıyorum Digitürk Cihazımın Modeli DCR DT 9101 Bu Cihaz ile Elle Ek Uydu Ekleyebiliyordum Üstelik Bu Cihazı Tüplü Televizyonumda Kullanıyordum Fakat Sonra in-out'lu olan şu rca scartlardan aldım ve cihazı yaktım Artık O Cihazı Kullanamıyorum Sonra D-Smart Uydu Cihazında da Yine Elle Uydu Ekleyebiliyordum Ama Kanalları Açmıyordu Şifresiz Olanları Bile Bende Bu Cihazı Rafa Kaldırdım D-Smart Cihazımın Modeli ise TDS866NDGX Evet Sayın BlacK_TowerR Eğer Sizin Cihazınızda da Uydu Ekleme Bölümü Var ise (ki kesinlikle vardır) O Bölümü Kullanarak Türksat Uydusundaki Kanalları İzleyebilirsiniz Tabi 2010 Yılından Sonra Piyasaya Sürdükleri Cihazlarda Uydu Ekleme Bölümünü Kaldırmadılarsa Sayın BlacK_TowerR Eğer Cihazınızın Kullanım Klavuzunu Atmadıysanız Mutlaka Uydu Ekleme Bölümünü de Yazmışlardır

hocam uydu ekleme derken?çanak yoksa nasıl eklenecek onu anlamadım ben....teledünyada da varmı uydu ekleme olayı??

• quote:

Orijinalden alıntı: bulent 73

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet Sayın BlacK_TowerR Eğer Cihazı Sizden Geri İstemezlerse O Cihaz İle Şifresiz HD Yayınları İzleyebilirsiniz :) Saygı ve Sevgiyle...

Acaba isterlermiki.Ki istemeselerde o cihazın kullanıldığını bilmiyordum :)

Ben 2010 Yılında Hem Digitürk Hemde D-Smart Abonesiydim Ama Artık İkisini de Kullanmıyorum Digitürk Cihazımın Modeli DCR DT 9101 Bu Cihaz ile Elle Ek Uydu Ekleyebiliyordum Üstelik Bu Cihazı Tüplü Televizyonumda Kullanıyordum Fakat Sonra in-out'lu olan şu rca scartlardan aldım ve cihazı yaktım Artık O Cihazı Kullanamıyorum Sonra D-Smart Uydu Cihazında da Yine Elle Uydu Ekleyebiliyordum Ama Kanalları Açmıyordu Şifresiz Olanları Bile Bende Bu Cihazı Rafa Kaldırdım D-Smart Cihazımın Modeli ise TDS866NDGX Evet Sayın BlacK_TowerR Eğer Sizin Cihazınızda da Uydu Ekleme Bölümü Var ise (ki kesinlikle vardır) O Bölümü Kullanarak Türksat Uydusundaki Kanalları İzleyebilirsiniz Tabi 2010 Yılından Sonra Piyasaya Sürdükleri Cihazlarda Uydu Ekleme Bölümünü Kaldırmadılarsa Sayın BlacK_TowerR Eğer Cihazınızın Kullanım Klavuzunu Atmadıysanız Mutlaka Uydu Ekleme Bölümünü de Yazmışlardır

hocam uydu ekleme derken?çanak yoksa nasıl eklenecek onu anlamadım ben....teledünyada da varmı uydu ekleme olayı??

Sayın bulent 73 hocam teledünya hakkında pek fazla bir bilgim yok ama d-smart cihazında şöyle şimdi dsmart kanalları bildiğimiz gibi türksat uydusunda, şimdi benim üyeliğim bittiği için ben bu kanalları izleyemiyorum (aslında izlemekte istemiyorum) izleyebilmem için yeniden abonelik sözleşmesi imzalamalıyım ancak bu şekilde izleyebilirim ama bu cihazda elle uyduda eklenebiliyor örneğin eğer apartmanızda merkezi sistem varsa bu merkezi sisteme bağlı çanakların hangi uyduya dönük olduğunu dayzek'te (diseqc'te) hangi girişte olduğunu (1,2,3,4,5,6,..16) öğrenmeniz gerekiyor diyelim ki binanızda merkezi sistem mevcut ve dayzek (diseqc) girişleride şöyle 1.nci girişte Türksat, 2.nci girişte Hotbird, 3.ncü girişte Astra diye bağlantıları mevcut bu durumda uydu cihazınızın ayarlar kısmındaki tam hatırlayamıyorum ama kullanıcı ayarlar bölümünde lnb ayarı diye bir bölüm olacak buradan Türksat, hotbird veya çatıda herhangi bir uyduya dönük çanak varsa o uyduları ekleyebilirisiniz ekleme işlemini en alttaki dayzek (diseqc) yazan kısımda ayarlayabilirsiniz ve daha sonra kanal ekleme bölümünden uyduyu taratarak kanalları ekleyebilirsiniz aslında kullanma kılavuzunuzda daha düzgün bir biçimde anlatılıyor nasıl olacağı ben kendi cihazımın kullanma kılavuzunu kaybettim ne yazık ki :(

• anladım hocam..apartmanda maalesef merkezi uydu olayı yok...ama ne yalan söyliyeyim uyduya 30 yakın hd kanal aktarılacağını duyunca çanağı kurup hd uydu alma fikrinide düşünmüyor değilim hani
  • Nexstar hd tango var öneririm görüntü full hd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ellerine sağlık..
  • Güzel konu. takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.