Şimdi Ara

TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.975
Cevap
244
Favori
785.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SuperFrog

quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Digitürk'üm var 12 Ağustosta 1 yıllık aboneliğim sona eriyor ve iptalini düşünüyorum.Şimdi tüm bu HD kanallar için herhangi bir HD uydu cihazı yeterli değilmi ? yani marka model gözetmeksizin ?

Herhangi bir HD uydu alıcısı yeterlidir. STI işlemciye sahip bir HD uydu alıcısı alırsanız platformların HD görüntüsünden daha kaliteli bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Bilgi için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Nexstar hd tango var öneririm görüntü full hd

Bu mini uyduların performansı nasıl dostum.Gerçekten veriyormu hd görüntüyü?

• quote:

Konunun ilk mesajına Turksat TKGS bilgisi eklendi.

TKGS sayesinde, destekleyen cihazlarınızı ücretsiz bir digital platform gibi kullanabilirsiniz. Örneğin şu anda YYY TV kanalı için Digiturk 8. kanal, D-smart 14. kanal, Teledünya 18. kanal, Tivibu 20. kanal gibi kanal sıralaması belirtmesi yapılıyor. Yakında bunların yanında YYY TV Turksat TKGS 25. kanalda gibi bir ibare eklenecek.

Turksat'da ücretsiz ve benzer bir sisteme geçti. TV'niz veya HD uydu alıcınız destekliyorsa ücretsiz bu hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Bu sayede yeni kanal eklendiğinde uğraşmıyorsunuz. Yeni kanallar otomatik ekleniyor ve sıralanıyor. Genel kanallar yanyana, belgeseller yanyana, shop kanalları yan yana gibi. Ayrıca hepsi de numaralandırılmış olacak.

TKGS destekleyen TV ve HD uydu alıcı listesi :http://www.turksat.com.tr/img/engine-file/16b1ca5bbe18384f5e0763b0ab70b968.xlsx

Bu listeye göre benim cihaz desteklemeyecek galiba, next 18500 HD. iki yıl önce 265 tl verdim, çöpmü olacak bu cihaz ! ! !

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan
    new age ha
    dsmartın radyosu o

turksatın yayınladığı pdf te birsürü hata var

tay tv nds şifreli örneğin

kanal a ların farkı nedir ?

New Age TV, İngiltere merkezli ve Fox media grubuna ait bir eğlence kanalı olarak göründüğü ve Türksat bunu listeye şifresiz HD kanalı diye eklediği için doğal olarak listeye eklendi. D-smart promo gibi kanalın yabancı dizilerinin tanıtımının yapıldığı bir kanalda olabilir. Net bir bilgi gelene kadar listede durmaya devam edecek.

Kanal A'nın 2. kanalının Avrupa yayını olduğu söylendi. Türksat listesinde Kanal A HD ve Kanal A HD Test olarak görünüyor.

http://www.flysat.com/dsmart.php
    music choice teki radyolardan birisi o

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26
    Bu listeye göre benim cihaz desteklemeyecek galiba, next 18500 HD. iki yıl önce 265 tl verdim, çöpmü olacak bu cihaz ! ! !

Yayınları izlemek için TKGS bir gereklilik değil. TKGS desteği olursa otomatik ve sıralı kanal listesi alabiliyorsunuz tıpkı paralı platformlar gibi. Maalesef 2 yıl önce böyle bir özellik olmadığı için kimsenin yapabileceği bir şey yok.

Bende 2 sene önce 3000 liraya Vestel LED TV almıştım, şimdi çoğu Vestel TV'ler TKGS destekli ama benimki doğal olarak desteklemiyor.

Cihazınız çöp olmayacak kanalları izleyebileceksiniz sadece sıralı ve otomatik kanal güncelleme listesinden faydalanamayacaksınız.
  • quote:

Anladım. Yayın gelmesini bekliyorum yayın geldiğinde (15 temmuz'da) kontrol edip duruma göre bilgiyi değiştireceğim. Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.
  • Bu kadar HD kanal patlaması varken HaberTurk'ün HD yayının olmaması ve Kanal D ile CNNTurk yayınlarının HD yayınlarının şifreli olması konusunda oldukça komik tavır sergilemeleri hakikaten üzücü.Bu iki konuda gelişme sağlanırsa muhteşem olur.HaberTurk'ün sitesinden bu konuda mail atın arkadaşlar..
  • quote:

Bir önceki mesajıma istinaden kanalı sosyal medya üzerinden D-Smart'a sordum. D-Smart 520. kanaldan HD müzik yayını yapacak müzik/radyo portalıymış. Müzik portalının da ne olduğunu sordum, sadece bir türde yayın yapan müzik kanalıymış, ancak standart müzik kanallarından değilmiş.

Türksat'ın listeye şifresiz olarak yazması hataymış. Bu dijital müzik portalı kanalından sadece D-smart HD üyeleri faydalanabilecekmiş. Bu bilgiye istinaden kanalı listeden kaldırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

Bu kadar HD kanal patlaması varken HaberTurk'ün HD yayının olmaması ve Kanal D ile CNNTurk yayınlarının HD yayınlarının şifreli olması konusunda oldukça komik tavır sergilemeleri hakikaten üzücü.Bu iki konuda gelişme sağlanırsa muhteşem olur.HaberTurk'ün sitesinden bu konuda mail atın arkadaşlar..

HD yayına geçemeyen kanallarda 16:9 SD formatına geçiyor, Haber Türk'de bunlardan birisi. Bu sayede SD kanallarında kalitesi baya artacaktır.
  • quote:

quote:

Bu kadar HD kanal patlaması varken HaberTurk'ün HD yayının olmaması ve Kanal D ile CNNTurk yayınlarının HD yayınlarının şifreli olması konusunda oldukça komik tavır sergilemeleri hakikaten üzücü.Bu iki konuda gelişme sağlanırsa muhteşem olur.HaberTurk'ün sitesinden bu konuda mail atın arkadaşlar..

HD yayına geçemeyen kanallarda 16:9 SD formatına geçiyor, Haber Türk'de bunlardan birisi. Bu sayede SD kanallarında kalitesi baya artacaktır.

Hocam HaberTurk 1 sene öncesinde zaten 16:9 geçti.Büyük Led Tv'ler de yine de HD tadını vermiyor..
  • quote:

Hocam HaberTurk 1 sene öncesinde zaten 16:9 geçti.Büyük Led Tv'ler de yine de HD tadını vermiyor..

Bende 16:9 yazmıyor ama doğrudur. Tabii ki 16:9'da olsa HD tadını vermez. Yeni yayın döneminde 5-10 kanal daha HD yayına geçiyor, belki Haber Türk'de geçer. Show TV'nin sahibi bildiğim kadarıyla Haber Türk. Bir kanalı geçirdiklerine göre diğer kanalı da geçirebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

quote:

Nexstar hd tango var öneririm görüntü full hd

Bu mini uyduların performansı nasıl dostum.Gerçekten veriyormu hd görüntüyü?

Ben yeni taktırdım çok iyi görüntü kanal geçişte hızlı ,hakkını veriyo paranın. Usb ve wifi özelliği cabası

• quote:

Ben yeni taktırdım çok iyi görüntü kanal geçişte hızlı ,hakkını veriyo paranın. Usb ve wifi özelliği cabası

Cihazın işlemcisini biliyor musunuz acaba? HD performansı iyidir de acaba SD performansı nasıl? SD kanallarda verim alabiliyor musunuz?
  • quote:

quote:

Bende 16:9 yazmıyor ama doğrudur. Tabii ki 16:9'da olsa HD tadını vermez. Yeni yayın döneminde 5-10 kanal daha HD yayına geçiyor, belki Haber Türk'de geçer. Show TV'nin sahibi bildiğim kadarıyla Haber Türk. Bir kanalı geçirdiklerine göre diğer kanalı da geçirebilirler.

Evet şu anda Show TV'nin sahibi Ciner grubu.Aslında hocam ben de ondan ötürü mail atın dedim çünkü HaberTurk izleyici kitlesinin böyle bir istekte bulunduğunu fark ederse çalışmaları hızlandırabilir.HaberTurk'den ziyade Doğan Holding'in CNN olmasa bile Kanal D HD'yi şifresiz yapması lazım.Tam bir komedi izledikleri politika

• quote:

quote:

Cihazın işlemcisini biliyor musunuz acaba? HD performansı iyidir de acaba SD performansı nasıl? SD kanallarda verim alabiliyor musunuz?

Sd performansıda hd'den farksız cam gibi,teknik bilgileri yazar nette

• quote:

Evet şu anda Show TV'nin sahibi Ciner grubu.Aslında hocam ben de ondan ötürü mail atın dedim çünkü HaberTurk izleyici kitlesinin böyle bir istekte bulunduğunu fark ederse çalışmaları hızlandırabilir.HaberTurk'den ziyade Doğan Holding'in CNN olmasa bile Kanal D HD'yi şifresiz yapması lazım.Tam bir komedi izledikleri politika

İki kuruma da sosyal medya üzerinden yazıyorum. Pek dikkate alacaklarını sanmıyorum ama şansımızı deneyelim. Kanal D, TV2 ve CNN Türk'ün HD paketleri sadece D-Smart'da diye pazarlanıyor. Şu an D-Smart giriş paketinin ücretsiz yayından bu kanallar dışında farkı kalmadı. Bunları da açık yayın haline getirirse satacak bir paketleri kalmaz. Bu sebeple doğan grubunun ücretsiz HD yayına geçmesi zor.

D-Smart, Doğan grubunun olmasaydı bu dediğiniz olabilir fakat D-Smart Doğan grubunda olduğu sürece Doğan grubu kanallarının ücretsiz HD yayın vermesi çok zor görünüyor.

• quote:

quote:

Sd görüntü şimdi çektim
     TÜRKSAT 3A/4A ESKİ ANA KONUDUR VE KİTLENMİŞTİR

• quote:

quote:

İki kuruma da sosyal medya üzerinden yazıyorum. Pek dikkate alacaklarını sanmıyorum ama şansımızı deneyelim. Kanal D, TV2 ve CNN Türk'ün HD paketleri sadece D-Smart'da diye pazarlanıyor. Şu an D-Smart giriş paketinin ücretsiz yayından bu kanallar dışında farkı kalmadı. Bunları da açık yayın haline getirirse satacak bir paketleri kalmaz. Bu sebeple doğan grubunun ücretsiz HD yayına geçmesi zor.

D-Smart, Doğan grubunun olmasaydı bu dediğiniz olabilir fakat D-Smart Doğan grubunda olduğu sürece Doğan grubu kanallarının ücretsiz HD yayın vermesi çok zor görünüyor.

Bu ülke de bir şeyler ters gidiyor :) Kanal D HD,NTVSPOR HD,GS TV,BJK TV normal de uyduda şifreli ama gel gör ki internette ücretsiz izlenebiliyor

• quote:

Sd performansıda hd'den farksız cam gibi,teknik bilgileri yazar nette

Cihaz Novatek 78326se 8mb / 128mb işlemciye sahipmiş ALI işlemcilerden daha iyi diyorlar.

Şu an 11'li sitede 109 TL. Bkmexpree ile alınırsa da 11 TL indirim oluyor ve cihaz 98 liraya geliyor. Tüm kartlara peşin fiyatına 9 taksit ve 98 TL gerçekten iyi bir fırsat. Kargo da ücrete dahil. İhtiyacım olsa düşünmeden alırdım.

radko, cihazdan SD ve HD görüntü alıp foruma eklemeniz mümkün mü acaba? Birkaç fotoğraf eklerseniz fikir sahibi olmuş oluruz.
  • quote:

Bu ülke de bir şeyler ters gidiyor :) Kanal D HD,NTVSPOR HD,GS TV,BJK TV normal de uyduda şifreli ama gel gör ki internette ücretsiz izlenebiliyor

O konuya bir şey diyemem.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.