Şimdi Ara

TÜRKNET VDSL'dede AKN'yi kaldırıyor ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Ortalık iyice kızışıyor, Sol'unda söylemlere göre atakları olacakmış amma velakin TTNet bir bu topa girerse işte o zaman ortalık karışır :).

Sol şuan bütün fiber kullanıcılarının akk kaldırsa gram etkilenmez lakin Aralık ayında bütün müşterilere 100 mbs hızı akksiz hediye verdi banamasın demedi. Bu kota tamamen pazarlama taktiği kaldırılsa alt yapı felan çökmez hiç bir şey olmaz.

Şahsen solun kaldıracağını düşünmüyorum bakalım mayısa az kaldı en kötü btk kararlarını uygulamak zorunda ona ek olarak bir şey yapar mı sol kullanıcısı olarak ben ihtimal vermiyorum

Superonline'ın yaptığı iş yalan dolandan başka birşey değil.Ben dahil bir sürü kullanıcıya 100 mbps erişimi falan gelmedi.Bilakis,yılbaşında 0,50 mbps kullandığımı biliyorum.Güldürmesinler,banamısın mış.Birde sorduğumda herkese gelmiyor olabilir gibi saçma sapan bir cevap almıştım,Tahaddüt bittiği anda itibaren lanet firmayı bırakıp,akk sorunu olmayan başka bir firmaya geçeceğim.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadariyla fiber kullananlara birseyler yapacaklar forumda oyle yazmakta idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Dogrudur zita hat zagiflama degerinde cok dusk vdsl icin yakin bir kabin lazim.

• Hah şimdi işte olması gerekn oldu. Şu cümleyi kurunca kesinlikle yanlış anlaşılacağım ama olması gereken VDSL'de AKN'i kaldırıp ADSL'de AKN'yi uygulamak zira ADSL abone sayısının azlması çok önemli, önümüzdeki büyük bir sorun.

• Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle inşallah bir VDSL kartı olan kabine bağlarlar sorunda çözülmüş olur , teşekkürler cevap için
    sen santrale çok uzaksın 2 km felan var ve alabileceğin maximun hızdasın zaten 16 mbit'e sabitlettir hattını biraz daha düzelir csgo felan oynuyorsan 12 mbit'e sabitle pinginde düşer
  • Vallahi hocam sormayın TürkNet beni bu YAPA sistemine geçirdiklerinden beridir hatta gecikmeden tutun FEC , CRC hataları yüksek ping seviyeleri görmeye başladım hiç memnun değilim açıkçası :(
    İptal dilekçesini gönderdim.Olacak gibi değil Türk Telekom'a geçicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 23 Mart 2017; 16:50:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

Helal olsun 20 nisanda sorgulama yapılabilecekmiş bu durumda internet firmalarının tarifelerden nasıl kar ettiğinin göstergesidir.

60 TL ye sınırsız akk verebiliyorsa buna rağmen kar yapacağını hesaplamıştır. Gerçi superonline kullanıyorum aylık 500 gb indirmeye yaklaştım gece kuşuyla 10 TL fark ile bana uyarı da çıkmıyor siz sömürüyorsunuz 500 gb kullanmak nedir artık size 10 tl değil 30 TL felan da demiyorlar yani ben 500 gb kullansam da kazanıyorlar kullanmasam da bu da firmaların nasıl 2 yüzlü olduğunu gösteriyor.

AKK'nin derhal başı vurula

AKK daha az yatırım yapmak, daha az veri ücreti ödemek için İSS lerin boynumuza attığı bir kementti şükür kurtulduk/kurtuluyoruz.

Kementi arık biz boyunlarına takıcaz, diğer adımda internet fiyatlarının ucuzlatılması olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Hocam TT ye bende geceyim diyecemde 2 sene taahhut isteyecekler dandik 16 mbit paketine ondan da maksimum 12 mbit alicam kim bilir bir de ne kadar odeyecegim keske saha dolabim vdsl desteklesede vdsl gecsem . Taa santralden vdsl veriyorlar oda yarim yürüm geliyor , gecikmeler frc crc hatalari olmamasi gereken ne varsa var kisacasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jrsmurfs -- 23 Mart 2017; 17:7:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Hocam TT ye bende geceyim diyecemde 2 sene taahhut isteyecekler dandik 16 mbit paketine ondan da maksimum 12 mbit alicam kim bilir bir de ne kadar odeyecegim keske saha dolabim vdsl desteklesede vdsl gecsem . Taa santralden vdsl veriyorlar oda yarim yürüm geliyor , gecikmeler frc crc hatalari olmamasi gereken ne varsa var kisacasi

Hocam anlamıyorum Telekom ile ne işiniz var aynı altyapıdan Turknet denen firma da internet veriyor daha uyguna daha iyi kotalar vs. taahhüt olmadan.
    Bırakın şu firmayı artık batsın gitsin defolsunlar bu ülkeden. 2 yıl kendinizi esir etmeyin. Taahhütüm 4 ay kalmış 600 TL ceza falan çıkarmışlardı saf soyguncu bunlar bir tüketici derneği başkanının bana söylediği şey bu firmaların hukuk departmanları yasalardaki açıkları bulmak için orda çalışıyorlar ve o açıklardan millete geçiriyorlar dedi. Sonra siz tek başınıza saçma sapan yasalar ile ülkenin düzenini değiştirmeye çalışsanız dahi birşey olmuyor çünkü memurlar sizin başvurunuzu alıcak onlar da aldıkları maaşlar yetmiyor sizin işinize bakmaları için. Ufacık bir başvurum için 2 ay bekledim bu konularda cevap geldi hatta gelemedi zarfa yanlış cadde no yazmışlar aradım whatsapp'tan foto çekip attı memur gelen cevapta çöp. Bıraktım bekledim 4 ay daha kurtuldum kan emicilerden sonunda.

• 312 . kullanıcısına yanıt
    Üstteki mesajları okumadınız galiba , benim bağlı olduğum santralde artık TT ve TürkNet altyapısı aynı değil TürkNet'in kurduğu YAPA sistemi sadece bakır olan kablo altyapısını aynı kullanıyor . Yurtiçi - yurtdışı çıkışlarını artık türknet omurgasından yapıyorum ve hiç memnun değilim ping değerlerinin artmış olduğunu hadi görmezden geldim ama CRC , FEC ve EA hataları alması hattın ne stabil olduğunu gösterir ne de sağlıklı olduğunu . TürkNet YAPA ya geçmeden önce türktelekomun altyapısını kullanıyordu gayette memnundum hiçbir problem yoktu , yani geçmek tabi ki istemiyorum ama şu şartlarda hiçbir oyun oynayamıyorum ben oyun oynayan birisiyim internet AKK siz olmuş çokta umrumda zaten 150 gb AKK bana yetiyordu bana iyi ping süreleri lazım herkesin isteği farklı yönde , gelip burda beni eleştirmeniz çok saçma önceki yazılan yorumları okumadan .
    Haklısınız hocam okumadım kusura bakmayın.
    Genel yorumladım. Ping süresi önemli tabi benim kardeş te cs oynuyor bizde telekom'dan turknet'e geçtik.
    Akn ile 3 mbit'e düştüğü zaman Telekom'un 3 mbit'inden de kötü oluyor bu Turknet'in 3 mbit'i.
    Ama kotayı aşana kadar en azından 3 katı Telekom'da 50 idi şimdi 150 en azından bir 10 gün düzgün internete giriyoruz geri 20 gün yine eziyet.
  • 312 . kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi 21 marttan öncesine kadar hiçbir sıkıntım yoktu bağlı olduğum santrale VAE ile erişim sağlıyordum ping değerlerim çok iyiydi ben de csgo oynuyorum ve acayip fark ediyor VAE ile maksimum 60 ping alırken YAPA sistemi ile artık minimum 80-82 alır oldum . 20 ping uluslararası serverlarda çok fark ediyor zaten ping süreleri düşük olmadığı için , üstüne sadece ping de yok jitter da var dediğim gibi oda crc , fec , ea hatalarından kaynaklanıyor galiba . O minimum 80-82 pingi 120-130 gibi hissettiriyor . Türknet piyasanın şuanda tartışmasız en iyisi ona lafım yok ama bu YAPA geleceğini duyunca benim santrale ben dedim hat daha iyileşir daha güzelleşir ama tam tersi oldu . Zaten Türkiye de genellikle böyle yürüyor işler gelen yenilik çoğu zaman eskiyi aratır oluyor maalesef .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jrsmurfs -- 23 Mart 2017; 21:7:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.