Şimdi Ara

TurkNet'ten 2007 Yılı Nostaljisi: 35mbit yerine 7mbit! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım siz sıfırdan bağlantı kurdurdunuz?
  • Yorumsuz...

TurkNet'ten 2007 Yılı Nostaljisi: 35mbit yerine 7mbit!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 21 Mart 2020; 14:43:31 >
  • BBlackman kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hız profilinizi kontrol edebilmemiz için aldığınız hız testi sonucu ile birliktehttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek dönüş sağlayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lizozom_

Haklısınız, şu anda işteyim ancak eve gidince ekleyebileceğim.

Ancak dediğimin kanıtı olması bakımından, bağlantımdan bir kuple:
    Hocam size verdikleri hız yine iyi güya internet sitelerinde 50 Mbps ye kadar hız gözükür bağlattığımda 16 Mbps ye kadar alabiliyordum geçen elemanları geldi yok aşağıda 5 Mbps alıyoruz TT kaynaklı arıza dedi 3 güne düzeltirler dedi ordan beri 16 gün geçti bu hızları ben 2005 de almıyordum...
    Bağlantıyı yeniledim değişen bir şey olmadı yine hat değerleride bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 21 Mart 2020; 19:48:20 >

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten CGNAT ip kapatsanda bir şey fark etmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

Hocam zaten CGNAT ip kapatsanda bir şey fark etmiyor
    Valla hocam bu zamana kadar bu işlerle ugrasmamistim herkes kapatıyor ben de kapatayım dedim Cidden aldığım hızlar çok komik ki bundan 4 ay önce 12 MBPS alabiliyordum

Yapa dalsin ondan kaynaklı

Merhaba, hizmetinizi ve hız profilinizi kontrol edebilmem için müşteri numaranızı PM üzerinden paylaşır mısınız?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Paylaştım umarım işlemleri hızlandırırsınız yoksa 2004 nostaljisi adında bir konuda ben açmayı düşünüyorum.
    Merhaba, arızanızın uzun süredir devam etmesi üzerine teknik ekiplerimize bildirimde bulundum. Arızanız ile ilgili arkadaşlarım ekiplerden güncel bilgi talep ederek gün içerisinde sizinle iletişime geçecektir.
  • Merhaba arkadaşlar. Bir haftadır internet hiç yoktu sonunda arızayı giderdiler ama bu sefer de upload hızı yerlere indi. Aşağıdaki bilgileri yorumlayabilir misiniz? 13 sene önceki hızlara gerilememin sebebi turknet mı yoksak türk Telekom mu?

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, karantina vs muhabbeti ile de olayları biraz işin akışına bırakıp, TurkNet'e biraz zaman vermek istediğim için bir süre ilgilenmedim başlıkla; bu nedenle daha yeni gördüm mesajınızı.

Evet, sıfırdan bağlantı kurdurttum. Hâlâ bir gelişme yok.

Bu kadar beklememin nedeni de ilk ayımın bedava olması. 3-5 farketmiyor, para vermeye baladığımda eğer sorun düzelmezse hattı kapattırıp başka operatöre geçeceğim. En azından diğer operatörler "bizim 32mbit ortalama buluşma hızımız var" diye ortalıkta yalan söyleyerek gezmiyorlar. Tabi ki şirketlerin dürüstlüğü tartışılır ancak göz göre göre de yalan söylenmesinden hiç haz etmiyorum.

Aslında yanlış ve aldatıcı bir reklam bu. Ben bu yazıya güvenerek TurkNet'e geçtim, keşke geçmeseydim.

• quote:

Merhaba, karantina vs muhabbeti ile de olayları biraz işin akışına bırakıp, TurkNet'e biraz zaman vermek istediğim için bir süre ilgilenmedim başlıkla; bu nedenle daha yeni gördüm mesajınızı.

Evet, sıfırdan bağlantı kurdurttum. Hâlâ bir gelişme yok.

Bu kadar beklememin nedeni de ilk ayımın bedava olması. 3-5 farketmiyor, para vermeye baladığımda eğer sorun düzelmezse hattı kapattırıp başka operatöre geçeceğim. En azından diğer operatörler "bizim 32mbit ortalama buluşma hızımız var" diye ortalıkta yalan söyleyerek gezmiyorlar. Tabi ki şirketlerin dürüstlüğü tartışılır ancak göz göre göre de yalan söylenmesinden hiç haz etmiyorum.

Aslında yanlış ve aldatıcı bir reklam bu. Ben bu yazıya güvenerek TurkNet'e geçtim, keşke geçmeseydim.
    Sıfırdan bağlantı kurdurmak, hele hele Türknet'e kurdurmak çok büyük bir hata.

Türk telekom diğer İSS'lerin operasyonları baltalamak için sıfırdan kuranlara genelde dandik port veriyor, yani bol bol internet problemi.

sizin yapmanız gereken sıfırdan Telekom'a başvurup, kaliteli hat ise diğer İSS'lere geçmenizdi.

Dediğiniz gerçekten de yapılıyor olabilir.

Daha önce bahsetmiştim, aboneliğe geçireceğim 3 farklı mesken daha var. Büyük ihtimalle daha fazla beklemeden başka operatörlere geçeceğiz, bakalım, biraz daha süre vereceğim.
  • quote:

Dediğiniz gerçekten de yapılıyor olabilir.

Daha önce bahsetmiştim, aboneliğe geçireceğim 3 farklı mesken daha var. Büyük ihtimalle daha fazla beklemeden başka operatörlere geçeceğiz, bakalım, biraz daha süre vereceğim.
    Gerçekten yapılıyor, Telekom ile baya uğraştım çünkü. Geçenler de benim bağlı olduğum santraldeki hız limitini kaldırttım mesela. 100 mbps alamıyorsun, 79 mbps'de sıkışıyor hat. Bilerek kilitliyorlar.
    Nasıl üstesinden geldiniz peki, nasıl becerdiniz?
  • quote:

Nasıl üstesinden geldiniz peki, nasıl becerdiniz?
    Telekom'un özel bir müşteri hattı var. Orayı sürekli araya araya.

Baktılar bu eleman tehlikeli sonra hızı serbest bıraktılar.
  • sinanert21 S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlarımın tekrar kontrol edebilmesi içinwww.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • Lizozom_ L kullanıcısına yanıt
    Merhaba, arızanızın daha fazla uzamaması için teknik ekiplerimize bildirimde bulundum. Teknik uzmanımız saha ekiplerinden güncel bilgi aldığında sizinle iletişime geçecektir. Arızanızı ayrıca bende takip ediyorum.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Daha önce anlatmaya çalıştım, ben dürüst bir hizmet bekliyorum aslında. Bana insan gibi davranılırsa, ben de elimden ne geliyorsa yaparım.

14 Mart'tan beri yaşanan sıkıntıyı 23 Mart'ta başlayan "genel arıza"ya dayandıran mantık açıkçası güldürdü.

Aslında çok şey istemiyorum, hiçbir müşteri çok şey beklemez zaten. Beklenilen şey dürüstlük. "Biz size 35Mbit hızı veririz, altyapınız 75Mbit destekliyor zaten" derseniz, siz istediğiniz kadar "35'e kadar" diyin, ben o hızı beklerim. Bunu geçtim, siz bağıra çağıra "Bizim müşterilerimize sağladığımız ortalama hız 32Mbit, %90bilmemkaç oranında" derseniz, bu bir referanstır; siz bu referansı kullanarak reklam yapıp müşteri topluyorsunuz. Göz göre göre yalan! Yahu, 7Mbit ya! 7Mbit! 35 değil, 30 değil, 25 değil, 15 değil, 10 bile değil; 7! Yahu neresinden bakarsanız bakın rezillik; bunun "aman efendim hattınız desteklemiyormuş" falanla alakası yok, çünkü siz bizzat kendi sitenizden sunduğunuz altyapı sorgulama hizmetinden "sen bizim firmamızı seçersen bu hızı alabilirsin, hatta şu hızı da alabilirsin ama üzerine para vermen gerekli." diyorsunuz. E hani nerede?

Yahu, Türk Telekom'un altyapısıymış, şuymuş buymuş beni ilgilendirmiyor. Ben size para veriyorum. Benim muhattabım sizsiniz. Siz bana deseydiniz ki "Ya sevgili müşteri, senin altyapın ancak 8 mbit'i destekliyor. Ancak bunu verebiliriz sana şu fiyata, haberin olsun.", düşünür taşınır "yapacak bir şey yok" der yine alırdım belki ya da semt değiştirirdim çünkü belki benim işim internet ile, oradan para kazanıyorum ve belli bir altyapıya ihtiyacım var?

Yaptığınız ufak çakallığın ne gibi sorunlar yol açtığını zaten ne firma olarak sizin, ne Twitter ya da DonanımHaber'deki sosyal hesap yöneticilerinin bildiğini ya da zerre umursadığını zannetmiyorum. Bu forumdaki çalışan ya da Twitter'da soruları cevaplayan kişi nasıl olsa maaşını alıyor; zaten O'na da denmiş ki "forumlara her şeyi yazar, her sözü söylerler. Siz bunu çok takmayın ama takıyormuş gibi yapın, ilgileniyormuş gibi hissettirin; yeter."; e O da bunu yapıyor. Gram umurunda değil. Zaten sorgulamaz bile, "ben çalışanım, bana söyleneni yapıyorum" der, geçer...

Gerçi, kaderine razı gelip boynunu bükenlerin de dediği gibi, "Burası Türkiye". Düzen böyle değil mi? Ama işte düzen zaten o kadar saçma ve kendine zarar ki, bugün burada "Bana ne ya" diyen adamın karşısına aynı nedenlerden başka bir bağlamda sıkıntı çıkıyor; artık karma mı dersiniz, ilahi adalet mi bilmem ama bence sorun bu düzen, vurdumduymazlık, aymazlık ve dürüst olmamak.

Neyse, TurkNet'e hayatımda zaten öğrendiğim bu bilgileri bana tekrar bir başka örnek üzerinden kanıtlama ve tecrübe etme fırsatı verdiği için teşekkür ederim. İlk başta dediğim gibi, hatta 14 Mart'tan beri mevcut olan sorunu 23 Mart'taki "genel arıza"ya bağlayan ileri görüşlülüğü ile hem TürkNet hem de TürkNet çalışanları benim gözümde artık ayrı bir yere sahipler. Ekran görüntüsündeki müşteri destek temsilcisinin söylediği gibi 30 Mart'a kadar zaman var zaten anlaşılan. Ben de 31 Mart'ta sorun çözülmemiş olursa hattımı iptal edeceğim. 4 Mart'ta başvurup, 14 Mart'ta hasbelkader kullanmaya başladığım internet aboneliğini 31 Mart'ta sonlandırmış olacağım.

Ben bana yalan söylenmesine bayıldım burada, bu yüzden gidip Turk Telekom'da şansımı deneyeceğim, en azından bildiğimiz hasım. Zaten ilk önce onlara başvursam da "hacı ben sana ancak 16 yazarım" diyeceklerdi halihazırda, ben de o 16'nın yarısını görürsem öpüp başıma koyacaktım.

30 Mart'ta görüşmek üzere TurkNet. Arızanızı ayrıca ben de takip ediyorum bu arada.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.