Şimdi Ara

TURKNET Küçükçekmece Kulubü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.318
Cevap
30
Favori
134.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gültepe Mah. Deliorman Caddesinde bilinen adıyla salı pazarının kurulduğu caddedeyim 16mbit alıyorum. Yakınlarımda olup VDSL kullanan var mı?
  • Ares kullanıcısına yanıt
    Ohoooo kimleri görüyoruz, Okan bey.

Yakarsa bu dünyayı garipler yakar demiş atalarımız.
  • ChaosFİre C kullanıcısına yanıt
    Türk telekom fiber nerede haritasından bakın. Bu bölge için tek doğru veri orada. Millenicom verileri ve türknet verileri doğru değil
  • PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Türk telekom verileri de pek sağlıklı değil, herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır demekle yetiniyor
  • ChaosFİre C kullanıcısına yanıt
    Hipernet yazıyorsa yanılmaz ama.
  • Hortlatayım konuyu o zaman :)
    Bende Gültepe mh de oturuyorum yaklaşık 20 mb hız alıyorum modem tplink tdw 9970 (telekomun verdiği değil) altyapı vae.. 3 ay önceye kadar yapa idi döndürmüşler kendi kafalarınca. Onu da neden yaptılar bilemiyorum.. Son olarak turknet ten gelen mesaj ile bu hafta iki yeni cihaz ile bölgenizdeki bağlantı kapasitesini daha da sağlıklı hale getireceğiz diye bir mesaj geldi...

Bekliyoruz.
    Selamlar iyi forumlar
  • konu öle hortlatılmaz böle hortlatılır Kanarya da oturuyorum sabit 30 35 arası alıyorum vdsl bağlı ama 4 gündür net yok 9 modem denedim sonunda bir tanesi sinyali algıladı korkumdan modem arkadaşın geri vermiyorum ki internet gidicek
  • Bende Yeşilova mahallesindeyim. Eşref Bitlis lisesinin iki arka sokağında oturuyorum

VAE:

TURKNET Küçükçekmece Kulubü

YAPA da ne olacak hayırlısı

Hat değerleri,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C834D35AF -- 7 Şubat 2019; 22:24:15 >

• yapa kullanan var mı bu santralde? 500 metre mesafede aldıkları hızı yazabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Bende Yeşilova mahallesindeyim. Eşref Bitlis lisesinin iki arka sokağında oturuyorum

VAE:

YAPA da ne olacak hayırlısı

Hat değerleri,

santrale mesafe ne kadar?

• Ares kullanıcısına yanıt
    400 metre civarı
    3 güne yazacağım aldığım hızı :)
  • Saha dolabi var mi yakinizda vdsl
    Hocam direk santralden vDSL alıyorum :) Saha dolabı sadece VAE hizmet verir bu arada. Bana santral üzerinden YAPA da 44 küsür MBps down 14 up verecekler
  • Netspeed facebook sorgusunda santral mesafeniz ne kadar çıktı hocam? Kendimle karsılastırmak İcin soruyorum yanlıs anlamayın cunku turk telekom bana 500 metre mesafede adsl veriyor
    Hocam her yerde 32MBps çıktı ancak maksimum hat değerim 54873kb. Bana da ADSL verdiler ilk başta. 1 ay sonra anca zar zor geçtim.
  • Ben de cuma aksamı turknet gectim su değerler ile adsl kullanıyorum

ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 1 day: 4 hours: 25 minutes

ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 16.415 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 16.383 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 21.1 dB 11.1 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.1 dBm 18.3 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 7.3 dB 12.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.189 Mbps 19.880 Mbps

Garanti bankasının orda oturuyorum vdsl gelir mi sizce oraya santralden yapa ile ya da vae ile ne dersiniz

Hocam Garanti bankasının oraya santralden YAPA ile çok düşük hızlar alırsınız benden demesi. Hattınızın zayıf olmasından ötürü yakında vDSL broadband kabin varsa VAE olarak bağlanabilirsiniz ancak bu kabinlerde pek boş port olmuyor. Tahminimce bir kaç ay sonra geçersiniz. Hız olarak 24-35 arası diyorum.
  • Buraya vdsl vermeyecek tt projeye dahil etmedi bizim sokagı. Santrale kablo mesafesi 500 600 metre civarı hocam neden dusuk hız dediniz ki
    Hocam VDSL kısa mesafelerde etkili. Fiber saha dolapları varya TIP ler falan. Onların çoğu evin eski bakır Telekom kablosundan veriyor. Mesafe kısa olduğu için vDSL e engel olmuyor. Ancak santral bazlı vDSL den bahsediyoruz ve Turknet in DSLAM cihazları santral binalarında bulunuyor. Bundan dolayı YAPA da olup verim almak için kısa mesafe şart. Sizin oradan santral yaklaşık 500-650m. Ondan maksimum 35 dedim. Ben 400-450 olmama rağmen YAPA'dan 44MBps alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.