Şimdi Ara

Türknet iptal edeceğim, hangi fiber?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 100mps ile başladığım abonelik serüveni bugün itibariyle 35 lere düşürüldü,

85 buna vercegime , 2sene taahhüt yapıp 95tlye kablonet fiber mantıklı geliyor, sizce hangi iss e geçmeliyiz? Fiberde 100 diyor ise 100 alır mıyım?

• her zaman dediğim gibi turknet 100 verse bile kablo daha avantajlı, 95 tl dediğin tarifede analog tv, digital tv, telefon, sinema kanalları belgesel kanalları ve sınırsız internet var, internetin tek olayı 19-24 arası 25 megabit, diğer 19 saat 100 mbps, 7/24 aralıksız download yapsan bu 5 saatlik hız düşümü dahi ay toplamında ciddi bir etki yaratmaz, ki 25 mbps gayet tatminkar bir hız, evde 2 kişi 4k video fln açmadıkça her işi gören bir hız...

• maaart M kullanıcısına yanıt

Açıkçası evde IPTV var, onun için 25 mbit konusu kafamı karıştırdı, Turkcell Superonline desen IPTV yayınını engelliyormus diyenler var.

Her firmada binaya fiber getirmiyor sanırım. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi

maaart hocam hangi konuya baksam senin övgü dolu uydunet mesajların var kıllanmaya başladım artık neyin peşindesiniz  

• Vodafone

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Vardır bir şey :) çalıştığım halde savunmuyorum

• Kablonet altyapısı varsa Kablonet.
  • crossingover35 kullanıcısına yanıt

IPTV için 8mbit internet yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: schnier

IPTV için 8mbit internet yeterli.

Hocam 4k IPTV kanalları var, Netflix var, bunlarda yeter mi 25 mbit, akşamları izliyorum Netflix i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crossingover35 -- 15 Kasım 2020; 21:11:9 >
  • crossingover35 kullanıcısına yanıt
    25 mpbs ile her türlü ip tv izlenir hiç bir sorun olmaz, engelleme olayını bilmiyorum ben bir engel yaşamadım hiç bir zaman...
    Bir şeyin peşinde değilim, hesabı ortada, daha uygun fiyata daha iyi hizmet veren olursa onu överiz...
  • Türksat altyapısı ile Türksat'dan abonelik yap. Adam akıllı desteği olmayan yan firmalardan kablonet altyapısından abonelik yaparsan sorun yaşadığında hayatından bezdirebilirler.

Şaka hocam ya takılıyorum, tabi ki memnunsanız tavsiye etmek yol göstermek en doğal hakkınız ;)

Bize de geliyor, alt yapı yakında tamamlanacak. Tarifelerde 100 mbiti tam sınırsız saat kısıtlamasını kaldırırsa ben de geçmeyi düşünüyorum ilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 16 Kasım 2020; 10:2:46 >
  • Beyler aynı durumdan bende muzdaripim. Kablonet'e geçsem online oyunlarda ping sorunu daha çok yaşayacağım söyleniyor doğru mu? Birde taahhüt sorunu var tabi. Memnun olup da ayrılmaya kalksak bir ton cayma bedeli çıkaracaklar.

• Mitra kullanıcısına yanıt

Hizmetin başladığı günden itibaren 7 gün içerisinde cayma hakkınız var hiç bir gerekçe göstermeden. 5 günde hattın kalitesini anlarsınız sonrada devam edip etmeyeceğinize karar verip o şekilde hareket edersiniz.

Kim ne derse desin iyi veya kötü, sizin lokasyonunuz da hattın kalitesi harika da olabilir berbatta olabilir vasatta olabilir. Bunu sizin deneyip tecrübe etmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 16 Kasım 2020; 12:20:7 >

Cayma bedelleri çok yüksek işte. 7 gün içinde cayabiliyorum ama benden kurulum, aktivasyon ve kampanya indirimlerini talep edebiliyorlar. Aktivasyon, hem kablonet için hem de kablo tv için ayrı ayrı ücret talep ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fakasupi

Şaka hocam ya takılıyorum, tabi ki memnunsanız tavsiye etmek yol göstermek en doğal hakkınız ;)

Bize de geliyor, alt yapı yakında tamamlanacak. Tarifelerde 100 mbiti tam sınırsız saat kısıtlamasını kaldırırsa ben de geçmeyi düşünüyorum ilerde.

100 mbit tam sınırsız mevcut, 300 küsur TL sanırım

• Ben kablonet e geçtim ve memnunum şuan. Gün içinde 70-80 lerde 19.00 dan sonra 25 hız. 25 hız 4k için de yeterli. Nerflix 2160p de herhangi bir sıkıntı olmuyor. Kablonetin televizyon kanalları da baya hoşuma gitti özellikle film kanalları. Digitürk vardı yeni kapattım, onda doğru düzgğn film izlediğimi hatırlamıyorum. Bunda izlenecek filmler oluyor. D-Smart da var onunda dizi ve film kanalları fena değil. Süresi bitince onu da kapatıp tek kablonet i bırakacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.