Şimdi Ara

TürkNet Bakir Altyapi Sorunsali (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
12.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kopmalardan bıktım artık akk varken twtichden 480p yayın akıcı şekilde izleyebiliyordum şimdi onu bile izleyemiyorum 3 gündür yaşadığım sık sık gerçekleşen kopmalarda cabası yeter artık!!!
  • Merhaba, aktivasyon işlemleriniz hala gerçekleşmediyse bana tekrar GSM numaranızı ve yaşadığınız sorunu PM üzerinden iletir misiniz?
  • Merhaba, size PM attım. Oradan iletişime geçebiliriz.
  • YAPA altyapısında verdiğiniz upload hızı download hızına göre mi değişiyor yoksa tamamına mı 4 mbps hız veriyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, forum tarafı dediğiniz gibi çok yoğun olduğu için PM tarafına çok sık bakamıyorum. Bu yüzden gözden kaçmış olabilir. Özür dilerim. Dediğiniz gibi bir durum olabilir. AKN kaldırdıktan sonra hizmetimize yoğun bir talep oldu ve bazen yetişemediğimiz oluyor. Hız kayıpları için ise ilk iki gün bir sorun oldu bunun sebebi ise altyapı güncellemesi yapıldı. Port olmaması durumu bizimle bir ilgisi yoktur. Bağlı bulunduğu santral dolabında port olmuyor. Port talebi için ise bölgenizde bulunan TT müdürlüğüne talep oluşturmanız gerekiyor.

AKN yi kaldırmakla alakası olmayan bir durum. Sitenizde yaptığım sorguda mayıs ayına kadar hiçbir hata almıyordum hatta müşteri hizmetleri haftada en az 2-3 kere arıyordu telefonla geçiş yapmam için. O günlerde yurt dışına çıkmam gerekti ve evde ilgilenecek kimse olmadığından dönüşte geçişi yaparız diyerek bir kaç hafta ertelemiştim ve döndüğüm gibi geçiş sürecinde uzama olmaması için vdsl modem de almıştım. Fakat türk.net e telefon ettiğimde ve siteden sorgu yaptığımda ''Adresinizde bakır altyapı olmadığından başvurunuza devam edemiyoruz.'' hatası çıkmaya başladı.

İşin komik tarafı, her konuştuğum müşteri hizmetleri farklı cevaplar veriyordu. 2005 yılından beri kesintisiz adsl kullanıcısı olduğum halde, birisi alt yapınızda bakır kablo yok o yüzden devam edemiyorum diyerek telefonu kapatıyor diğer müşteri hizmetleri çalışını ise alt yapınızda fiber gözüktüğü için böyle hata veriyor diyordu. Ki bırakın benim alt yapıyı en yakın fibere kuş uçuşu 15km uzaktayım ve bulunduğum yerde telekom bakır kablo hariç başka alt yapı yok. Baktılar ki işin içinden çıkamayacaklar haftada 2-3 defa arayan firma birden aramayı da kesti. Kısacası beceriksizsiniz ve bu beceriksizliğiniz yüzünden bana 1 hafta boyunca siz ve türk telekom ile telefonda sinir harbi yaşattınız. Üstüne üstlük sizin yüzünden vdsl modem masrafına da girdim.

• mserifoglu kullanıcısına yanıt
    Merhaba, alyapınız fiber olduğu için bu hatayı alıyorsunuz. Maalesef fiber altyapısı olan, bakır altyapısı olmayan bölgelerde hizmet veremiyoruz. İsterseniz açık adresinizi doğru bir şekilde iletirseniz sizin için altyapı sorgunuzu ben yaptıktan sonra size konunuz hakkında detaylı bilgi aktarımı sağlarım.
  • quote:

Merhaba, alyapınız fiber olduğu için bu hatayı alıyorsunuz. Maalesef fiber altyapısı olan, bakır altyapısı olmayan bölgelerde hizmet veremiyoruz. İsterseniz açık adresinizi doğru bir şekilde iletirseniz sizin için altyapı sorgunuzu ben yaptıktan sonra size konunuz hakkında detaylı bilgi aktarımı sağlarım.

Sorgusuz sualsiz neye dayanarak altyapımda fiber olduğunu iddia edebiliyorsunuz? Teknoseyirde ki TurkNet ile AKN Sonrası Dönem konusunda da aynı mesajı yazdım karşılık olarak aynı cevap geldi.

Aynı şeyleri burada da tekrarlamak durumundayım. Fiber değil altyapımda yakınımda bile yok. Zira olsa orta çağ teknolojisi adsl ile uğraşmaz direk fibere geçerdim. Anlamadığım nokta şu, muhakkak ki firma olarak yetişemediğiniz, başaramadığınız, beceremediğin veya teknik olarak imkanlarınızın yetmediği durumlar olabilir, bunu açıkça söyleseniz zaten iş uzamayacak. Ama siz karşınızda ki insanı cahil yerine koyarmış gibi altyapınızda bakır yok, fiber var gibi hiçbir dayanağı olmayan laflarla oyalar veya başınızdan savmaya kalkarsanız bu hiçte yakışık almaz. 2005 yılından beri adsl abonesiyim lafım hiçbir anlam ifade etmiyor madem bu işi delil ve ispatlarla yapmaya çalışayım.

08.07.2005 tarihli adsl sözleşmem;

TürkNet Bakir Altyapi Sorunsali

Diğer abonelik bilgilerim;

Vodafone fiber sorgu sonucu;

Süperonline fiber sorgu sonucu;

Madem altyapımda fiber var ülke de fiber deyince ilk akla gelen firmalardan olan süperonline sitesinde neden fiber alt yapım gözükmüyor? Madem altyapıda bakır kablo yok vodafone sorgusunda neden adsl ve vdsl alabileceğim hızlara kadar sonuç çıkabiliyor?

• PM Bakabilirsiniz. @TurkNetDestek

• mserifoglu kullanıcısına yanıt
    Merhaba, genel olarak o hatayı alan kişilerin altyapısı fiber olduğu için size de o şekilde yazdım. Sonunda adres bilgilerinizi istedim. Detaylı bir şekilde buradan kontrol edip size bilgi verebilirim. PM üzerinden iletir misiniz?
  • Merhaba, PM üzerinden ilgileniyorum. Cevap verilmiştir.
  • quote:

Merhaba, genel olarak o hatayı alan kişilerin altyapısı fiber olduğu için size de o şekilde yazdım. Sonunda adres bilgilerinizi istedim. Detaylı bir şekilde buradan kontrol edip size bilgi verebilirim. PM üzerinden iletir misiniz?

Gerekli bilgiler özel mesaj üzerinden gönderilmiştir geri dönüşünüzü bekliyorum.
  • nezaman çözülecek acaba bu sorun.

Turknete geçmek istiyoruz ama tıkandık :S
  • Fiber olup bakır altyapı yok uyarısı alınabiliyor bu yazılanlardan ? Ve başka çaresi yok sanırım ?

• uykusuzfil kullanıcısına yanıt
    Buradan kontrol edince kaç mbps gözüküyor
    https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    85 mb görünüyor hocam

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sitemiz yeni fiber altyapı mevcut, bugün Telekom müdürlüğüne gittim ve turk net in portumuz olmadığını bu nedenle başvuru alınamadığını belirttiklerini ilettim, ilgili memur arkadaş sitemizde port’un olduğundan bahsetti açıp ekranı da gösterdi, şu durumda ne yapmalıyız?

Sitenizde fiber var bende de 85 mbps yazıyor kontrol ettiğim zaman fakat 100 mbps alıyorum bence türknet e bulaşmayın ama isterseniz deneyebilirsiniz tabi netspeed ile telekom a bakın bence en az sorun yaşayacağınız firma telekom ( yeni müşteriler için özel paketleri var siteden kontrol edin ) netspeed de 4 mbps upload alabilirsiniz türknet 2 veriyor telekom da netspeed de 75 mbps 200gb 65 tl akkyi geçince upload yine 4 taahhütsüz buna da bakmanızı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 27 Mart 2018; 22:6:5 >
    Hangi tip fiber kabin olduğu önemli. Daireye ethernet kablosu veya fiber kıl geliyor ise Türknet den hizmet alamazsınız. Ama fiber sonrası dsl geliyor ise (benim o şekilde örnek kabin tip 11 a ) hizmet alabilirsiniz. Ben eski müşteri olduğum için 75/2 alıyorum

Ben de de 85 çıkıyor. İçimden bir ses sizde de Tip11-A kabin var diyor. Bu kabinlerin Max 48 abone desteği var(standart halde - sanırım kart yükseltme ile 64 e kadar çıkabilir regletler o şekilde tasarlanmış benim gördüğüm). Bazı durumlarda sadece bir binaya değil bir kaç binaya birden besliyor. Eğer kabin dolma noktasına yakın ise TT diğer ISS ler den port saklayabilir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.